Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7103 Sayılı Kanunu Onayladı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7103 Sayılı Kanunu Onayladı

Oyle bir TL zorlamasi yapabileceklerini dusunmuyorum

Ornek mesut ozil turk mu bilmiyorum statu olarak ama emeklilik doneminde bir sekilde fb ye bize gelmeye karar verdi , hayatta TL yi kabul etmez

Yani belki turk kuluplerinin kendileri aralarindaki bonservis ucretlerinde bunu yapabilirler ama sahsi maas odemelerine boyle bir para birimi kisitlamasi getirilemez

Oyle bir TL zorlamasi yapabileceklerini dusunmuyorum

Ornek mesut ozil turk mu bilmiyorum statu olarak ama emeklilik doneminde bir sekilde fb ye bize gelmeye karar verdi , hayatta TL yi kabul etmez

Yani belki turk kuluplerinin kendileri aralarindaki bonservis ucretlerinde bunu yapabilirler ama sahsi maas odemelerine boyle bir para birimi kisitlamasi getirilemez
Yapılır kanunlaşırsa işlerine gelirse bu ülkede hatırlamıyor olabilirsiniz ama rahmetli özala kadar üzerinde dolar yakalanan adam uyuşturucu taciri muamelesi görürdü...Yeter ki kanun resmi gazetede yayınlansın...Her şey hukuki olur uefa-fifa-cas kimse itiraz edemez...Kulislerde de var bu tip gelişmeler...

ne 30 tlsi :) 175 tl x 300 (ortalama) = 50 milyar her ay ortalama kdv hariç...

Siz kimden hizmet alıyor iseniz enayisiniz. 1 işyeri hekimi ve bir isg uzmanı barındırsanız bünyenizde maksimum 10 bin tl ye biter.
Sektörünü çok tehlikeli kabul ediyorum. Bizde çalışan başına çok tehlikeli sınıfta bedel 45 + KDV şimdi gelelim size bir b sınıfı uzman alırsınız 4000 bir b sınıfı uzmanın kısmi süresini alırsınız 1000 tl bir işyeri hekimi yarı zamanlı istihdam edersiniz 5000 de o tamammıdır?
Ha firmanız bunu hesap edemiyorsa bilemem...

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Siz kimden hizmet alıyor iseniz enayisiniz. 1 işyeri hekimi ve bir isg uzmanı barındırsanız bünyenizde maksimum 10 bin tl ye biter.
Sektörünü çok tehlikeli kabul ediyorum. Bizde çalışan başına çok tehlikeli sınıfta bedel 45 + KDV şimdi gelelim size bir b sınıfı uzman alırsınız 4000 bir b sınıfı uzmanın kısmi süresini alırsınız 1000 tl bir işyeri hekimi yarı zamanlı istihdam edersiniz 5000 de o tamammıdır?
Ha firmanız bunu hesap edemiyorsa bilemem...

Enayi değiliz mecbur sözleşmemiz gereği üst işverenin saha içerisinde hizmet aldığıyla diğer müteaahhitler çalışmak zorunda :) ben de bilirim sana telefon çakmayı :) ama öyle değil bu işler maalesef...

Gecmis olsun o zaman yatirimciya tesvik vereceklerse ilk akillarina gelen yer orasi :asd: daha once de ertelemislerdi erteleme yapmazlarsa sasiririm acikcasi

ub.msji

Benim açımdan sıkıntı Yok. Bu işe çok yatırım yapmadım. Kendi firmalarımız eş dost falan hizmet verdiğim :) yani şirket bana ayda 10 bin bile bırakmıyor masraf sonrası...
Sadece sektörde bulunmak için varız :)

Valla kendileri de ödüyor...Onların çalışanı da bizden fazla...

Hocam ben Antep’te bir kaç büyük iş aldım. Alt işverenlerde benden almak zorunda kaldı. Üst işverende 300 çalışan vardı. Kişi başı 45 e anlaştık. Sonra alt işverenler geldi. 700 e yakın. Firma bize bunlar 150 olacak biz ödeme yapmayacağız dedi. Yada sizi değişiriz dedi. Üst işveren eğer o isg firmasının sahibi değilse emin ol isg firmasına o parayı bayılmaz. İstanbul’da en yüksek ücretler vardır. Orada bile çalışan başına 70 civarında seyreder büyük işlerde.

Üst Alt