# David Trezeguet - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# David Trezeguet

Cevap: # David Trezeguet

İleride Tevez, Agüero falan var ya arkadaşlar Trezeguet'ye aman kalsın diyorlar...

Tevezde aguero da klasik striker değiller.Trezeguet ise bildiğin son vuruşçu...Farklı şeylerden bahsediyoruz...Avrupanın 4-3-3 ü başarıyla uygulayan handi takımında Trezeguet tarzında oyuncular olduğunu söylermisiniz ben gerçekten hatırlayamıyorum?

Olmayacağı ne belli ?

Trezeguet gol atsın yeter, hanginiz Baros'tan alıp 5 adam geçip gol atmasını, defansa gelmesini bekliyorsunuz?

Bu kadar sabit fikirli olmayalım, Trezeguet gol atsın, topu ileride tutsun (ki en iyi yaptığı işlerdir bunlar) yeter.

Evet ama Fransız futbolu diye bir olay Michael Platini ile ortaya çıkmıştır ve ordan burdan devşirme oyuncularla devam etmiştir evet o futbola cok uymuyor ama ben sadece sunu söylüyorum fazla birşey değil ''BİR FORVET GOL ATSIN EN BAŞTA DİĞERLERİ POZİTİF ÖZELLİKLERDİR AMA ASIL MESLEĞİ GOL ATMAKTIR''

Bak forvet,Striker,Santrafor farklı şeyler.Sende biliyorsundur.Ortak özellikleri hepsinin ileride oynaması.İşi yalnızca gol atmak olan bir oyuncu profili yok ama senin dediğin striker gibi bir adam.Yani bir strikerin asıl işi gol atmaktır.Bir forvetin ise birçok görevi vardır bunlardan biride gol atmaktır.

Olmayacağı ne belli ?

Trezeguet gol atsın yeter, hanginiz Baros'tan alıp 5 adam geçip gol atmasını, defansa gelmesini bekliyorsunuz?

Bu kadar sabit fikirli olmayalım, Trezeguet gol atsın, topu ileride tutsun (ki en iyi yaptığı işlerdir bunlar) yeter.

Ya bak Trezeguet konusunda haklısın.Yani yaptığı en iyi işler gol atmak ve topu ileride tutmak.Ama bizim gerçekten topu ileride tutmayamı ihtiyacımız var?Daha çok pas yaparak oynıyacağımızdan hızlı,aralara çabucak kaçabilen bir adama ihtiacımız var gibi ki böyle bir adamda mevcut kadromuzda.Hem ihtiycımız olsa öyle bir adama teknik ekip isterdi mutlaka...

Baros da pas trafiğinde öyle köşe taşı olabilecek bir adam değil, Trezeguet mi Baros mu dersen ben Trezeguet derim.

Kalite olarak baktığında Trezeguet.Ama baros bizim siteme daha uygun gibi.En iyisini rijkaard bilir tabi...Pas trafiğini yönledirebilme becerisinin olmaması çok önemli değil.Yalnızca aralara çok iyi koşular yapmalı benim bildiğim.

Trezeguet de golü iyi koklar, duracağı yeri iyi bilir. Baros koşu yapıyorsa Trezeguet'de tam olması gereken yerde olur. Bence durum 1-1. Geriye kalan özelliklerde Trezeguet ağır basıyor genel olarak. Baros sağda da oynar hem, Henry Barça'da nasıl sol oynuyorsa, forvetin biraz arkasında.

Trezeguet de golü iyi koklar, duracağı yeri iyi bilir. Baros koşu yapıyorsa Trezeguet'de tam olması gereken yerde olur. Bence durum 1-1. Geriye kalan özelliklerde Trezeguet ağır basıyor genel olarak. Baros sağda da oynar hem, Henry Barça'da nasıl sol oynuyorsa, forvetin biraz arkasında.

Yaşı bir dezavantaj ama.Ya bazı oyuncular izlemek başka bir zevktir.Trezeguet de bunlardan biri.Yani jardeli ağır diye istememek olurmuydu?Sadece anlatmak istediğim oynayacağımız sistemde hocaların sisteme daha uygun gerekçesiyle baros tarzında oyuncuları tercih etmeleri.Hem bizim sağ da keita var bildiğin gibi.Barçadaki henry nin yaptığı görevi formda bir harry kewell yerine getirebilir bence...

Kewell gayet yedek durabilir bence. Zaten 90 dk çıkarabileceğini pek sanmıyorum.

Keita sol da oynuyor, Baros da sağda, Trezeguet'nin arkasında oynar kanada yakın. Henry-Eto'o ikilisi gibi. Keita da Messi gibi kanada daha yakın oynar.

Kewell gayet yedek durabilir bence. Zaten 90 dk çıkarabileceğini pek sanmıyorum.

Keita sol da oynuyor, Baros da sağda, Trezeguet'nin arkasında oynar kanada yakın. Henry-Eto'o ikilisi gibi. Keita da Messi gibi kanada daha yakın oynar.

Kewell liverpool dan oynayamadığı ve futbol oynamak istediği için ayrılmıştı.Karakter olarak süper bir insan bir problem çıkarmaz takımda ama sence yedek kalmayı düşünürmü?Bu tarz birşey olursa ayrılır GALATASARAY dan...

İstatistik:

Trezeguet, Henry (111 maç 48 gol) ve Platini'den (72 maç 41 gol) sonra 71 maçta attığı 34 gol ile Fransa Milli Takımı'nın gelmiş geçmiş en golcü üçüncü oyuncusudur. :)

Trezeguet gelsin,Küçükyalıda Gs bayrağı ile sampiyonluk turuna çıkmıs gibi tur atarım.

Şu Eren Derdiyok'u keske alsa idik...Savunmayı baya yıpratıyor..Forvette hava hakimiyeti sıkıntımız var..Orta yapıyoruz kafa vuran yok..

Üst Alt