# David Trezeguet - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# David Trezeguet

Cevap: # David Trezeguet

owen ı izleyecez bu sene. abarttığınız kadar adam değil. Trezeguet ideal bir italyan futbolu oyuncusudur olan fransızdır. juve 4-4-2 oynar tipik 1 pivot arkasındada delpiero baroş giovinco gibi yani seri ve teknik pas atabilen adamlar oynar. zamanında bizim arif-hakan şükür ikilisi gibi. trezeguet artık çok az takımda oynayabilir. juve neden satmadı düşünün ? çünkü pivot santrafor yok oğlu yok. hakan şükür crouch trezeguet köller(çek umarım adını yalnış yazmadım) bu tip adamlar azdır. bu yüzden satmaz tekrar söylüyorum adamların sistemlerine uyuyor. bize ise katiyen uymaz. uysa bile bu yaştaki adama o para verilmez. uyum süresi vs derken gelicek yaşı 33-34 e. hagi bile ilk yılında çok çok iyi bir sezon geçirmedi. hatırlayın. uyum senesi sıkıntılıdır. birde bu adam fransız. takımda bu dili konuşan yeni transfer keita dışında yok. italyanca konuşanda yok. baroş daha mantıklıdır. alınıcaksa yedek bir forvet alınır bunada gerek yok elimizde yaser var. nonda var. bir genç daha bulunabilirse tamam. misal giovinco gibi kezman gibi seri ve driblling yapabilen "genç bir türk yada yabancı ama parlamamış" olan.

Bence de Owen'ı dikkatle seyret. Alex Ferguson'un yanında neler yapabileceğini göreceksin. Abarttığımız kadar olup olmadığına kendin karar verirsin. Ya konuştuğumuz adam Michael Owen. Sakat olduğu ve sisteme uymayacağı "ısrarla" iddia edilen bu adam iki sene önce Newcastle gibi zavallı bir takımı neredeyse tek başına kümede tuttu, bu sene gol pozisyonuna giremeyen takımda 13 gol attı, adamların attığı bütün gollerde bir şekilde payı vardı. Üstelik adam İngiliz futbolunda efsane olmuş. :) Trezeguet'nin milli takıma alınmaması diye birşey yok. Domenech Euro 2008'e çağırmayınca kendisi bıraktı milli takımı zaten. Domenech'in de ne kadar kötü bir teknik direktör olduğunu da biliyoruz. O takımda Henry, Anelka, Benzema, Ribery, Govou gibi adamlar olduğu için kadro şişkinliğinden dolayı giremedi, performansı sebebiyle değil. Zira 20 gol atmıştı Euro 2008'den önceki sezon. :) Ve Fransa'nın nasıl çöktüğü açıkça görüldü. Adam zaten 71 milli maçta 34 gol atmış, daha ne yapsın?

Trezeguet Baros'tan tartışmasız daha golcü bir oyuncudur. Baros ve Kewell nasıl problem yaşamadılarsa Trezeguet de uyum problemi yaşamaz. Bu arada Nonda da Fransızca konuşuyor. Ayrıca hepsi İngilizce biliyor bu oyuncuların, İngilizce konuşsunlar. ;)

4-3-3'de kanatta oynayan hücumcuların illa ki winger olmasına gerek yok. Bunlardan birisi forvet de olabilir. Trezeguet ortada oynasa Baros sağda veya solda içeriye katederek de oynayabilir. Zaman zaman çift forvete de dönebilir. Her türlü varyasyon yapılır. Henry kanat forvet, winger falan değil. Yeri geliyor oynuyor. Yabancılık çekmiyor. Ayrıca Barcelona neden Ibrahimovic'i almak istiyor uzun boylu forvet devri bittiyse?

Bakıyorum herkes 4-3-3 uzmanı kesilmiş. O sisteme uymaz, bu oynayamaz falan filan herkes ahkam kesiyor. Trezeguet ve Owen'a bile sisteme uymaz, Baros'un sol bacağı etmez deniyor. :D Gerçekten çok gülüyorum bu yorumlara...

hem bizde de pek işe yarayacağini zannetmiyorum .biraz onyargili oldum biliyorum ama sakatliktan henuz çikti mi çikmadi mi onu bile bilmiyoruz.. onun için transferde dikkatli yol almak şart..

Juventus'ta kalacağını açıkladı zaten, adamların da satmaya niyeti yok, o kadar gerizekalı değiller. :) Transfer edilmesi mümkün değil.

Bence de Owen'ı dikkatle seyret. Alex Ferguson'un yanında neler yapabileceğini göreceksin. Abarttığımız kadar olup olmadığına kendin karar verirsin. Ya konuştuğumuz adam Michael Owen. Sakat olduğu ve sisteme uymayacağı "ısrarla" iddia edilen bu adam iki sene önce Newcastle gibi zavallı bir takımı neredeyse tek başına kümede tuttu, bu sene gol pozisyonuna giremeyen takımda 13 gol attı, adamların attığı bütün gollerde bir şekilde payı vardı. Üstelik adam İngiliz futbolunda efsane olmuş. :) Trezeguet'nin milli takıma alınmaması diye birşey yok. Domenech Euro 2008'e çağırmayınca kendisi bıraktı milli takımı zaten. Domenech'in de ne kadar kötü bir teknik direktör olduğunu da biliyoruz. O takımda Henry, Anelka, Benzema, Ribery, Govou gibi adamlar olduğu için kadro şişkinliğinden dolayı giremedi, performansı sebebiyle değil. Zira 20 gol atmıştı Euro 2008'den önceki sezon. :) Ve Fransa'nın nasıl çöktüğü açıkça görüldü. Adam zaten 71 milli maçta 34 gol atmış, daha ne yapsın?

Trezeguet Baros'tan tartışmasız daha golcü bir oyuncudur. Baros ve Kewell nasıl problem yaşamadılarsa Trezeguet de uyum problemi yaşamaz. Bu arada Nonda da Fransızca konuşuyor. Ayrıca hepsi İngilizce biliyor bu oyuncuların, İngilizce konuşsunlar. ;)

4-3-3'de kanatta oynayan hücumcuların illa ki winger olmasına gerek yok. Bunlardan birisi forvet de olabilir. Trezeguet ortada oynasa Baros sağda veya solda içeriye katederek de oynayabilir. Zaman zaman çift forvete de dönebilir. Her türlü varyasyon yapılır. Henry kanat forvet, winger falan değil. Yeri geliyor oynuyor. Yabancılık çekmiyor. Ayrıca Barcelona neden Ibrahimovic'i almak istiyor uzun boylu forvet devri bittiyse?

Bakıyorum herkes 4-3-3 uzmanı kesilmiş. O sisteme uymaz, bu oynayamaz falan filan herkes ahkam kesiyor. Trezeguet ve Owen'a bile sisteme uymaz, Baros'un sol bacağı etmez deniyor. :D Gerçekten çok gülüyorum bu yorumlara...

Renktaş hemen burdan Baros sağda oynayamaz, sene içinde orda görev yaptığı iki maçta da gördük derler, bilmezlerki 4-4-2 nin sağ kanadıyla 4-3-3 ün sağ açığı farklı şeyler. Yaser en güzel örnektir buna sanırım hareketli-yani Baroş gibi- çoğu forvet 4-3-3 ün her bölgesinde verimli olabilir. İlla alalım denilecek adamlar değil, yani elzem değil ileri bölgemiz kuvvetli ama Owen, Trezeguet gibi adamları istemem demek te biraz ayıp olur.

Kendini kendin çürütüyorsun. daha gönül verdiğin takımın oynadığı futboldan bir haber sırf ortalama bir fransız oyuncuyu övüyorsun. adam milli takıma bile çağırılmıyorken sen bize öneriyorsun kaldı ki kendin yine söylüyorsun "top süremez" ee o halde? 4-3-3 nasıl oynayacak bu adam ? Keita neden alındı ? Arda neden hala takımda ?

Oynar birader oynar 4-3-3de oynar 8-1-1 de oynar. Takımın oynadığı futboldan da bir haber falan değilim.Sen başkalarının bilgisi için yorum yapma fazla. Bişeyin de çürütüldüğü yok, sanırsın bizde oynayan her futbolcu dribling canavarı :D güldüm yorumuna Trezeguet gibi bir adam 4-3-3'te oynayamıyacak öyle mi :D:D:D. Yorum yaparken kafayı kullan kafayı.

Milli takıma çağırılmama nedeni ne peki sence Emrah ? Domenech ile kanlı bıçaklı oluşu olmasın o :eek:

Riquelme'nin de Arjantin'e çağırılmaması ve Maradona'nın bu yüzden her gün yüzlerce tehdit alması gibi...

Biraz daha araştırma lütfen, bilip bilmeden konuşmayalım...

Oynar birader oynar 4-3-3de oynar 8-1-1 de oynar. Takımın oynadığı futboldan da bir haber falan değilim.Sen başkalarının bilgisi için yorum yapma fazla. Bişeyin de çürütüldüğü yok, sanırsın bizde oynayan her futbolcu dribling canavarı :D güldüm yorumuna Trezeguet gibi bir adam 4-3-3'te oynayamıyacak öyle mi :D:D:D. Yorum yaparken kafayı kullan kafayı.

Trezeguet biraz daha genç olsa oynar belki ama şuan zor bencede.Bu tarz ağır santraforla 4-3-3 oynayan birtek manu var hatırladığım onlarda berbatovu herzaman oynatmıyorlar.Zaten oynasa bile manuda problem olmaz ama bizim takımda olur.

Milli takıma çağırılmama nedeni ne peki sence Emrah ? Domenech ile kanlı bıçaklı oluşu olmasın o :eek:

Riquelme'nin de Arjantin'e çağırılmaması ve Maradona'nın bu yüzden her gün yüzlerce tehdit alması gibi...

Biraz daha araştırma lütfen, bilip bilmeden konuşmayalım...

Orada benzema varken oynayamaz tabiki vede fransızların oynadığı tarzada uygun değil zaten.Fransız santraforlara bak kaç tanesi Trezeguet gibi?

Off...

Ben niye 11 oynamıyor demiyorum, niye hiç çağırılmıyor diyorum kaç senedir. Trezeguet'nin Domenech düşük zekalısıyla kavgalı olduğunu sağır sultan duydu siz burada neler diyorsunuz...

Off...

Ben niye 11 oynamıyor demiyorum, niye hiç çağırılmıyor diyorum kaç senedir. Trezeguet'nin Domenech düşük zekalısıyla kavgalı olduğunu sağır sultan duydu siz burada neler diyorsunuz...

Tamam olabilir ama kavgalı olmasada oynayamaz bence.Şöyle ki:

Henry,Anelka,benzema...nasıl Almanların,İtalyanların bir futbol ekolü varsa fransızlarında var.Mesela Almanlar fizik açısından yeterli olmayan adamı oynatmazlar.Fransızlardada hız,estetik,teknik gibi şeylerdir bu.Trezeguet klasik bir fransız oyuncu değil.Zidane kavgalı olsa mesela onu oynatmazlarmıydı?Ne kadar iyi oyuncu olduğunla alakalı bu...

Tamam olabilir ama kavgalı olmasada oynayamaz bence.Şöyle ki:

Henry,Anelka,benzema...nasıl Almanların,İtalyanların bir futbol ekolü varsa fransızlarında var.Mesela Almanlar fizik açısından yeterli olmayan adamı oynatmazlar.Fransızlardada hız,estetik,teknik gibi şeylerdir bu.Trezeguet klasik bir fransız oyuncu değil.Zidane kavgalı olsa mesela onu oynatmazlarmıydı?Ne kadar iyi oyuncu olduğunla alakalı bu...

Saydıklarından sadece Henry biraz üstün Trezeguet'ten

Riquelme diyorum, Arjantin diyorum, federasyon binasını basacak vatandaşlar diyorum :eek:

Trezeguet her takıma lazım, tam bir "golcü"dür. Her maç 90 dk oynaması gerekmez, maçın sonlarında da girip skoru değiştirebilir (bkz Euro 2000 finali Fransa-İtalya)

Yani anelka hızlı değil,adam eksiltemiyor asistçi bir kimliği yokmu diyorsun.Benzema yerden oynayabilenbir adam hem.Trezeguet ise son vuruşlarıyla iyi yalnızca...Henry nin Atletizm kökenli olduğunu biliyormusun?Hızlı yani...Tekniğimi kötü yani henry nin?

Bir cümleden bu kadar şey çıkartmışsın eğer amaç futbolculuksa Henry Trezeguet'ten iyidir ancak golcülük ise Trezeguet hepsinden daha iyi golcüdür diyorum ve bir forvetin en baştaki işi gol atmaktır yok adam eksiltiyor şu bu bunlar gol atamayan forvetlere uydurulmuş kılıflar

Riquelme diyorum, Arjantin diyorum, federasyon binasını basacak vatandaşlar diyorum :eek:

Trezeguet her takıma lazım, tam bir "golcü"dür. Her maç 90 dk oynaması gerekmez, maçın sonlarında da girip skoru değiştirebilir (bkz Euro 2000 finali Fransa-İtalya)

Evet skoru değiştirebilecek bir adam Trezeguet.Ama yerden,daha çabuk,geriye(Defansı kastetmiyorum) daha çok gelebilen bir adam daha çok işimize yarar.Eğer Trezeguet gelip yadak kalmayı kabul edicekse kimsenin itirazı olmaz sanıyorum.

Bir cümleden bu kadar şey çıkartmışsın eğer amaç futbolculuksa Henry Trezeguet'ten iyidir ancak golcülük ise Trezeguet hepsinden daha iyi golcüdür diyorum ve bir forvetin en baştaki işi gol atmaktır yok adam eksiltiyor şu bu bunlar gol atamayan forvetlere uydurulmuş kılıflar

Tamada sen bu saydıklarından yalnızca henry birazcık uyuyor yazmışsın.Benim kriterlerimin arasında golcülük yoktuki?Forvet oyuncusu yalnızca gol atmakla yükümlü değildir.Bahsettiğimiz adamlar daha çok forvet özellikli adamlar.Trezeguet ise striker...Bende o bundan veya şu ondan daha iyi demedim sadece Trezeguetnin tarzı fransız futboluna uymuyor pek dedim...

Tamada sen bu saydıklarından yalnızca henry birazcık uyuyor yazmışsın.Benim kriterlerimin arasında golcülük yoktuki?Forvet oyuncusu yalnızca gol atmakla yükümlü değildir.Bahsettiğimiz adamlar daha çok forvet özellikli adamlar.Trezeguet ise striker...Bende o bundan veya şu ondan daha iyi demedim sadece Trezeguetnin tarzı fransız futboluna uymuyor pek dedim...

Evet ama Fransız futbolu diye bir olay Michael Platini ile ortaya çıkmıştır ve ordan burdan devşirme oyuncularla devam etmiştir evet o futbola cok uymuyor ama ben sadece sunu söylüyorum fazla birşey değil ''BİR FORVET GOL ATSIN EN BAŞTA DİĞERLERİ POZİTİF ÖZELLİKLERDİR AMA ASIL MESLEĞİ GOL ATMAKTIR''

Üst Alt