Deklarasyon | Başkan Dursun Özbek ve Galatasaray Yönetimini İstifaya Davet Ediyoruz - Sayfa 17 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bir şekilde doğru düzgün denetim mekanizması kurulması lazım, yoksa başkanlar gelir geçer. Taraftar doğal olarak kapalı kapılar ardında neler oluyor ne bitiyor bilmiyor, kahraman bildiklerimiz hain; hain bildiklerimiz kahraman çıkabiliyor. Gerçekten kurumsal, sürdürebilir bir yapı istiyorsak her şeyden önce kulüplerin dernek olmaktan çıkması lazım... Yoksa o başkan gider bu başkan gelir birbirlerinden öyle ahım şahım farkları yok, farkı yaratan kendilerini satma biçimleri ve geldikleri dönem kulübün ekonomik açıdan esnekliği ( temlik göstrebilme vs ).

Dursun istifa doğru bence de istifa tamam da bunun da kesin çözüm olacağına artık inanmıyorum. Koskoca genel kurul bu herifi indirmesi gereken yerde ve zamanda indirmedi üstüne gözümüzün içine baka baka ibra etti. Şimdi ise birkaç tane eli ayağı düzgün transfer yapıldı para harcandı diye ağlıyorlar. Ben yönetimi falan geçtim kongre ve genel kuruldaki asalak sürüsünden ve dinozorlardan kurtulmamız gerekiyor.

Kesin çözüm ise; Kulübün böyle katarlı matarlı abuk subuk bir tipe değil de Rus, Çinli, Kanadalı veya Amerikalı zengin bir iş adamına satılmasıdır. Bizim için gerçek anlamda başka bir çıkış yolu başka bir kurtuluş yolu yoktur. Galatasaray'ın gerçek potansiyeline ulaşabilmesi ve Avrupa'nın anasını ağlata bilmesi için bundan başka bir seçenek yoktur.

Şahsen kulübün satışına kökten karşıyım, ayrıca Galatasarayın yabancılara satılıp Chelsea-City-PSG falan beklememek lazım, gerçekçi değil. Her şeyden önce bir şekilde önü kesilir, FB ile farkın korunması için her türlü ali cengiz oyunu yapılır, burası Türkiye neticede... İkinci olarak Türkiye ligi takip edilen bir lig değil, albenisi yok bir şeyi yok... Kim ne diye satın alsın ki.

Şahsen kulübün satışına kökten karşıyım, ayrıca Galatasarayın yabancılara satılıp Chelsea-City-PSG falan beklememek lazım, gerçekçi değil. Her şeyden önce bir şekilde önü kesilir, FB ile farkın korunması için her türlü ali cengiz oyunu yapılır, burası Türkiye neticede... İkinci olarak Türkiye ligi takip edilen bir lig değil, albenisi yok bir şeyi yok... Kim ne diye satın alsın ki.
Katılmıyorum.

Bir kere Galatasaray markasını Türkiye Ligi çapından ayrı tutmak lazım. Diğer kulüpler için dediğin doğru olabilir. Dediğin gibi Chelsea - City - PSG gibi takımlara son 10 senedir sağlanan olanaklar Galatasaray'a sağlansaydı eğer Avrupa Kupalarında en azından City ve PSG'den çok daha başarılı olacağına adım gibi eminim. Çünkü Galatasaray'ı bu iki kulüpten daha potansiyelli ve daha büyük bir kulüp olarak görüyorum. Bence Chelsea'den dahi daha başarılı olabilirdik. Ha daha doğrusu şöyle söyleyeyim; Şimdiki gibi yabancı sınırlaması olmayan bir ortamda bunlardan daha başarılı olabilirdik.

Mesela City ve PSG'nin onca olanağa rağmen hala daha bir CL kupası yok. Bizim olurdu çok net konuşuyorum hatta bundan adım gibi eminim.

Bu kulüp dünya çapında itibarlı ve zengin bir iş adamına satılırsa eğer senelerdir ve şu an yapılan o ali cengiz oyunları o saatten sonra yemez. O iş adamı ülkedeki bağlantılarını kullanır gerekirse itibarını ve maddi gücünü kullanır yine de ali cengiz oyunlarına müsaade etmez. Çünkü böyle adamlar kolay kolay kimseye pabuç bırakmaz ki o yüzden dünyanın en zengin ve en güçlü iş adamlarından olmuşlardır. Asıl ali cengiz oyunlarını bu herifler oynar :) Bunu da unutmamak lazım.

04b59e7ff2fb6dea9169266f4292f155.jpg

Elin arabi milyonlari, milyarlari kulübün mazisine degil, ligin albenisine ödüyor. Hatta bilakis gözde liglerin, cok da güclü olmayan kulüplerini aliyorlar. Önemli olan takimin oynadigi lig, ve ülke... Prestij odakli adamlar...

İstesek de istemesek de Mayıs 2018 i görecek. Biz taraftarlar 2 senedir sesimizi yükseltip bağırıyoruz. Tek bir muhalif ortaya çıkmadı. Sportif olarak (ekonomi benim işim değil orasını bilmiyorum) başarı yakalama olasılığımızın çok yüksek olduğu bir sezona girerken iki senedir yanımızda olmayanları bu saatten sonra dinlemememiz gerekir. Sportif açıdan zarar görmemek adına biz taraftarlar olarak 9 ay boyunca fazla eleştirmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Katılmıyorum.

Bir kere Galatasaray markasını Türkiye Ligi çapından ayrı tutmak lazım. Diğer kulüpler için dediğin doğru olabilir. Dediğin gibi Chelsea - City - PSG gibi takımlara son 10 senedir sağlanan olanaklar Galatasaray'a sağlansaydı eğer Avrupa Kupalarında en azından City ve PSG'den çok daha başarılı olacağına adım gibi eminim. Çünkü Galatasaray'ı bu iki kulüpten daha potansiyelli ve daha büyük bir kulüp olarak görüyorum. Bence Chelsea'den dahi daha başarılı olabilirdik. Ha daha doğrusu şöyle söyleyeyim; Şimdiki gibi yabancı sınırlaması olmayan bir ortamda bunlardan daha başarılı olabilirdik.

Mesela City ve PSG'nin onca olanağa rağmen hala daha bir CL kupası yok. Bizim olurdu çok net konuşuyorum hatta bundan adım gibi eminim.

Bu kulüp dünya çapında itibarlı ve zengin bir iş adamına satılırsa eğer senelerdir ve şu an yapılan o ali cengiz oyunları o saatten sonra yemez. O iş adamı ülkedeki bağlantılarını kullanır gerekirse itibarını ve maddi gücünü kullanır yine de ali cengiz oyunlarına müsaade etmez. Çünkü böyle adamlar kolay kolay kimseye pabuç bırakmaz ki o yüzden dünyanın en zengin ve en güçlü iş adamlarından olmuşlardır. Asıl ali cengiz oyunlarını bu herifler oynar :) Bunu da unutmamak lazım.
Uyanınca haber ver bir şey diyeceğim :D

Ben bunu senelerdir söylüyorum uyanacak bir şey yok :) 10 senedir sahip oldukları o imkanlara Galatasaray sahip olsa şu ana kadar CL kupasını kaldırırdı. Bu konu benim için tartışmaya açık bile değil.

Nereye alıyorsun yav liginde ŞL seviyesinde rekabet olmadan maksimum göreceğin yer çeyrek final-yarı final (tıpkı PSG'de olduğu gibi ki Fransa ligi bizim ligle kıyas bile edilmez) Ha 40 yılda bir eğrisi doğrusuna denk gelir final görürsün belki kupayı da alırsın ama bu mucizenin gerçekleşmesi için süper zengin birinin kulübü almasına gerek yok. Eğrisi doğrusu denk gelir Porto'nun yaptığı gibi yapabilirsin ama işte dediğim gibi 40-50 yılda bir anca denk gelir o. Ek olarak PL'ye yıldız getirmenin maliyeti ile TÜrkiye'ye getirmenin maliyeti arasında uçurum olur, City'nin atıyorum 25 milyon sterlin ödediği adama sen 35-40 ödersen anca gelir. (Belkide o paraya bile gelmez.)

Nereye alıyorsun yav liginde ŞL seviyesinde rekabet olmadan maksimum göreceğin yer çeyrek final-yarı final (tıpkı PSG'de olduğu gibi ki Fransa ligi bizim ligle kıyas bile edilmez) Ha 40 yılda bir eğrisi doğrusuna denk gelir final görürsün belki kupayı da alırsın ama bu mucizenin gerçekleşmesi için süper zengin birinin kulübü almasına gerek yok. Eğrisi doğrusu denk gelir Porto'nun yaptığı gibi yapabilirsin ama işte dediğim gibi 40-50 yılda bir anca denk gelir o. Ek olarak PL'ye yıldız getirmenin maliyeti ile TÜrkiye'ye getirmenin maliyeti arasında uçurum olur, City'nin atıyorum 25 milyon sterlin ödediği adama sen 35-40 ödersen anca gelir. (Belkide o paraya bile gelmez.)
Galatasaray açısından TR Liginin nasıl bir handikap olduğunu veya olabileceğini biliyorum kardeşim o konuda haklısın. CL kupası için önümüzde Real Madrid, Barcelona ve Bayern Munich gibi dev gerçekler var biliyorum. Lakin Galatasaray'ın ne kadar zor şartlarda ne kadar kısıtlı bütçelerle neler yapabildiğini de biliyoruz. O imkanlar derken sadece maddi imkanlar ile olmaz o iş tabi ki ben de biliyorum. O bildiğimiz beklediğimiz özlediğimiz Galatasaray ruhu ile o imkanlar birleşirse bence ortaya Daenerys Targaryen'in ejderhası Drogo gibi bir şey çıkabilir :D Yakıp yıkar ortalığın anasını ağlatır. Eski gücünde ve formunda olmayan bir Sneijder ve Drogba bile bizi Realli Juveli gruptan çıkardı kardeşim bir de düşün PSG'nin imkanlarına sahip olsak neler olur neler :)

Premier Lige 20'ye giden adam bize 30'a gelsin sıkıntı yok. Zengin bir iş adamı kulübü yönetiyor iken bunlar bize koymaz. O herif hesabını kitabını ona göre yapar zaten.

bu kadar güzel bir kadro kurmuşken HİÇ KİMSE gitmez.Büyük ihtimal bu kadro başarılı olur bence. sene sonunda başarılı olamazsa anca.

Bu konu önümüzdeki başarısızlığa kadar kilitlenmeli...

Ligde iyi sonuçlar alsak bile eylül-ekim gibi UEFA ile görüşülüp yeni bir protokol imzalanacak, kuvvetle muhtemel çok bağlayıcı bir anlaşma imzalayacağız. O günlerde bu başlık fazlasıyla canlanacak.

Önceki dönem mali tabloları felaket haldeydi, stad her maç full dolsa bile yeterli gelir seviyesine ulaşamayacağız ve dahası bu transfer sezonunda kesenin ağzını fazlasıyla açtık. Dursun'un bu kulübün başında durduğu her saniyesi zarar.

Üst Alt