GSC Haber - Demiral, Galatasaray’a Transfer Oluyor - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Demiral, Galatasaray’a Transfer Oluyor

Merih Nelsson'dan daha agresif, önde basma konusunda net fark eder. Ama derinde Nelsson kadar güven vermiyor bana. Faul ve kart sayıları da yüksek olur. Diz sakatlığı geçirmiş kütleli oyuncuya şüpheyle yaklaşıyorum ayrıca. Yaşı tartışılır ama uçup kaçan Luyindama bir diz sakatlığına bitti.

Yok artık ali sami alkış. Acayip elimizi rahatlatır bu sınırda da sanmiyorum geleceğini bu yaşta. Uğurcan'ı da alıp uğur mert müldür merih abdül defansı kurarsak, boey nelsson satışından da iyi para kalır ihya oluruz yabancı sınırı da kafaya takmayız artık.

Nelsson, Nesta gibiydi son maçta. Ben Ujfalusi'den sonra bu kadar kusursuz savunma duruşu olan oyuncu görmedim Galatasaray'da.

Merih tipi oyuncular ne kadar iyi savunmacı olursa olsun Nelsson gibi istikrar vadetmiyor. Nelsson sezon boyu 10 üzerinden 7 veya 8'lik oynuyor. Oyun içinde de öyle. 7. dakikada nasılsa 70. dakikada da öyle. Benzer profil bir oyuncu bulsak daha iyi olur. Benim için 1. kriter oyun için konsantrasyon ve disiplininin iyi olması. Avrupa maçlarında sakar, konsantrasyonu yüksek olmayan ve savunma yapmayı bilmeyen stoperlerden çok çektik.

Kaleciyi yerli yapmaktansa stoperleri yerli yapmak daha iyi. Yabancı alternatiflerine göre dezavantaj olarak Merih > Uğurcan

Üst Alt