Depremi Allah mı Yapar? 268 Yıl Önce Lizbon - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Depremi Allah mı Yapar? 268 Yıl Önce Lizbon

Sen çocukluktan kandırılmışsın anadolunun havasından uzaklaşmışsın bizim değerlerimizi anlayamazsın
Sen cok inanip az bildigin icin kurtarilamazsin. Sen de umut yok arkadas. Sorgulayacaksin once. Dun TV de toplanan bagisin yuzde 90 i senin vergindi ornegin. Senin parana bagis dediler. 1000 odali sarayda 5bin kisi, 920 Mercedes parasiyla bir 5 bin depremzede daha rahatca yasar mesela. Ama sorgulamazsin.
Galatasaray neden buyuktur ve fb gibi siradanlasmaz bilirmisin? Cunku sorgular. Basarisizsa katlanmaz. Yollar. Sorgulamazsan , uyduruk sebeplerle katlanirsin. Sonra ozgurlugunu ve hatta yasadigimiz gibi canini verirsin burokratlarin kokusmus rusvetlerine.

Hikayesi uydurma sanırım. Krala toplum içinde öyle artistlik yapıp götünden tavana asılmaman söz konusu olamaz diye düşünüyorum. Ayrıca Kralın imar izni konusunda kendisini sorumlu hissettiğini ve halka açıklama yapmak zorunda kaldığını da sanmıyorum. Tabi bunların hepsini bir kenara koyarsak verdiği mesaj oldukça anlamlı yani hedefe ulaşmış. Yalnız şöyle bir nokta var ki bildiğim kadarıyla kitabi dinlerde ilahi ikazlar masum-günahkar ayırmaz. Külli cezalandırma vardır. Ahiret inancı vardır ne de olsa...

Krala dayılanan abi de I. Kant oluyor bu arada. Tanrının ikazı değil sebep-sonuç ilişkisi içerinde incelenmesi gereken bir gerçek olarak depremin ele alınmasında onun düşünsel katkısı varmış

Hikayesi uydurma sanırım. Krala toplum içinde öyle artistlik yapıp götünden tavana asılmaman söz konusu olamaz diye düşünüyorum. Ayrıca Kralın imar izni konusunda kendisini sorumlu hissettiğini ve halka açıklama yapmak zorunda kaldığını da sanmıyorum. Tabi bunların hepsini bir kenara koyarsak verdiği mesaj oldukça anlamlı yani hedefe ulaşmış. Yalnız şöyle bir nokta var ki bildiğim kadarıyla kitabi dinlerde ilahi ikazlar masum-günahkar ayırmaz. Külli cezalandırma vardır. Ahiret inancı vardır ne de olsa...

Krala dayılanan abi de I. Kant oluyor bu arada. Tanrının ikazı değil sebep-sonuç ilişkisi içerinde incelenmesi gereken bir gerçek olarak depremin ele alınmasında onun düşünsel katkısı varmış
hegelci misin üstat

Üst Alt