Derbiyi Kazandırabilecek Taktik Önerileri


Her Türk sporsever, içinde bir teknik direktör potansiyeli barındırır bilirsiniz.Bu kapsamda, eldeki oyuncuları düşünerek, derbide oynayacağımız taktik plan hakkındaki görüş ve önerileriniz almak istiyorum. Ben Kewell, Baros gibi sakatlarımızın iyileşmeyeceğini düşünerek;Aykut

Serkan - Neill (Zan/Ali Turan) - Servet - Hakan Balta

Sabri - Cana - Ayhan - Insua

Misimovic (Elano)

Batdaltarzı bir defansif 11 ile, başlamayı, Batdal 'a atılan uzun toplarla orta sahayı baskı görmeden geçmeyi, kendisinin hava hakimiyeti ve fizik gücünden istifade ederek ileride top tutma ve seken 2nci topları Sabri, Misimovic ve Insua ile çoğalarak toplamayı, kapılan toplardan pozisyonlar üretmeyi, böylece savunma ve ortasaha oyuncularının fazla yıpranmamasını hedefleyen bir oyun planı düşünüyorum.Varsa sizin taktik görüşlerinizi de alalım.
 
Cevap: Derbiyi Kazandırabilecek Taktik ÖnerileriAykut

Sabri

Neill

Servet

İnsua(Balta)

Cana

Elano

Misimovic

Barış

Kewell

BatdalMaç içinde Barış ile Elano değişmeli kanat oynayacak.Hucum yaparken Elano kanatta Barış göbekte,top rakibe geçtiğinde tam tersi şekilde gibi.
 
Cevap: Derbiyi Kazandırabilecek Taktik ÖnerileriKesinlikle onlarin kanat futbolcularina önlem almaliyiz. Ben olsam Niang, Dia, ve Emre b, adam adama markaj yaptiririm.
 
Cevap: Derbiyi Kazandırabilecek Taktik ÖnerileriBen kesinlikle Ayhan'ın yerine, Barış'ın oynamasından yanayım. Ayhan F.Bahçe derbilerinde çok kötü oynuyor. Barış tam tersi üst düzey performans sergiliyor.
 
Cevap: Derbiyi Kazandırabilecek Taktik Önerileri3. Kalecimiz her kimse o. Emirhan'dı sanırım.

Serkan-Lucas-Servet-İnsua

Pino-Cana-Ayhan-Harry

Elano ( Misimoviç ) - BatdalOlabilecek en dengeli takım gibi gözüküyor bana. Lakin bu kadroyla bile 3 yeriz.Yoruma falan gerek yok gibi duruyor açıkçası. Şu durumda bu maçtan puan çıkarmak için ciddi manada sihirbaz olmak gerekir.
 
Cevap: Derbiyi Kazandırabilecek Taktik ÖnerileriAyhan geçen hafta bu maçta oynamak istemediğini zaten yaptığı hareketlerle gösterdi.

Kaptanlık pazubandını taşıyan ve en önemlisi bizim formamızı taşıyan bir oyuncunun böyle saçma hareketlere girişmesi beni çok üzdü.

Kadro seçimim şöyle olurdu;

Sabri-Neill-Servet-Insua

Cana-Barış

Elano-Misimovic-Kewell

M.Batdal

Bütün oyuncular topu ayağında tutabilen oyuncular.

Servet ve Barış hariç. Pas yapıp gol bulabileceğimizi düşünüyorum.


 
Cevap: Derbiyi Kazandırabilecek Taktik ÖnerileriGenelde derbi maçlarında taktikten ziyade mücadele ön plana çıkar. Oyuncu kalitesi bakımından rakibimiz ile aramızda oldukça fark var. Tekniği iyi olan oyuncular; biraz daha inisiyatif kullanırsa istediğimiz sonucu elde edebiliriz, en azından ruhumuzu sahaya koyabiliriz. Mücadele eden takımımızın sahaya dizilişi;------------------------------ Aykut ------------------------------------------- Sabri --------- Neill -------- Servet(!) ---------- Insua ------------------- Elano ------- Cana ---------- Barış ---------- Kewell ---------------------------------------------- Misimovic ---------------------------------------------------------------- M. Batdal ----------------------------şeklinde olmalıdır.
 
Cevap: Derbiyi Kazandırabilecek Taktik ÖnerileriEvet düşünüyorum da Ayhan yerine Barış çok daha iyi bir tercih gibi.Hele Ayhan 'ın son maçın sonundaki hallerini düşünecek olursak...
 
Cevap: Derbiyi Kazandırabilecek Taktik Önerileri3. Kalecimiz her kimse o. Emirhan'dı sanırım.

Serkan-Lucas-Servet-Balta

Pino-Cana-Ayhan-İnsua

Elano ( Misimoviç ) - BatdalOlabilecek en dengeli takım gibi gözüküyor bana. Lakin bu kadroyla bile 3 yeriz.Yoruma falan gerek yok gibi duruyor açıkçası. Şu durumda bu maçtan puan çıkarmak için ciddi manada sihirbaz olmak gerekir.Pino ile Kewell oynamalı o zaman.
 
Cevap: Derbiyi Kazandırabilecek Taktik ÖnerileriBana göre de sabırlı oyanmak en iyisi..Abdullah abi özellikle Insua'yı önde oynata fikrine çok tuttum. Daum yapmıştı geçen sene bunu..Bence Çıkabilecek en iyi kadro:-------------------Aykut-------------

Sabri-------Neill----------Servet-------------HakanElano------Cana---------Ayhan(Barış)---------Insua-----------------Misimovic--------------------------------------Kewell(batdal)-----------------
 
Cevap: Derbiyi Kazandırabilecek Taktik ÖnerileriAyhan ve Mustafa Sarp oynamaz, Barış oynarsa ayaklarını ellerine verir geliriz.
 
Cevap: Derbiyi Kazandırabilecek Taktik Önerileri------------------------------------Aykut--------------------------------------Serkan---------------Servet-----------------------Neill--------------------Insua----------------------Cana------------------------Barış-------------------------Sabri------------------------------Misimovic------------------------------Kewell------------------------------------Batdal--------------------------------------
 
Cevap: Derbiyi Kazandırabilecek Taktik Önerileri1 kere Sabri oynamasın aga. Yenilik şart şu Kadıköy deplasmanlarında. Geçen sezona müthiş başlayan Sabri Fener maçında yine abuk subuk hatalar yapmıştı. Kendini o kadar şartlıyor ki galibiyet için, olmuyor yani. Serkan gayet iyi şu sıralar. Direk 11'de başlamalı. Gerçi Hagi son maçları ne kadar takip ediyordu bilmiyorum ama.Orta sahada Cana ve Barış olmalı kesinlikle. Cana zaten ne yapacağını biliyor da Barış'ı özellikle uyarmak gerek. Skibbe'nin yaptığı gibi basit oynamasını istemek.Valla yalan yok sadece bu kadar yorum getirebiliyorum bu maça :DVe bildiğim tek şey var. Balta ve Servet bu maçta oynarsa ki Servet kesin oynar, insan üstü bir mücadelede bulunurlar. Tabi forma aşkı böyle birşey...
 
Cevap: Derbiyi Kazandırabilecek Taktik ÖnerileriHaa ayrıca aklıma geldi;

1.İddiada verilen oranı oyunculara göstermek.

2.Fenerbahçe'nin yeni çıkardığı tişörtü oyunculara göstermek.

Sonra bu rezilliği düzeltin gidin aslanlar gibi oynayın Galatasaray'ın adını temize çıkarın denmeli.
 
Cevap: Derbiyi Kazandırabilecek Taktik ÖnerileriSerkan bence bu maçı kesinlikle kaldıracak bir oyuncu değil..Hakan-Insua ve Sabri-Elano ile Kanatlar sağlam olur. Cana-Barış-Misimovic ise yaratıcılık anlamında bizi zorlar.
 
Cevap: Derbiyi Kazandırabilecek Taktik ÖnerileriHaa ayrıca aklıma geldi;

1.İddiada verilen oranı oyunculara göstermek.

2.Fenerbahçe'nin yeni çıkardığı tişörtü oyunculara göstermek.

Sonra bu rezilliği düzeltin gidin aslanlar gibi oynayın Galatasaray'ın adını temize çıkarın denmeli.Çokda şeylerinde olurdu başkan.
 
Cevap: Derbiyi Kazandırabilecek Taktik ÖnerileriÇokda şeylerinde olurdu başkan.

Galatasaray bir his takımıdır. Renklerine aşık birbirlerine seven futbolcuların takımıdır. Galatasaray feragat (vazgeçiş) ve fedakârlıklarla çalışacak futbolcuların takımıdır. Galatasaray şımarıkları, kendini beğenmişleri, yalnız kendini düşünenleri sevmez. Kısacası Galatasaray, bir halatı hep birlikte çekenlerin, hep birlikte üzülüp, hep beraber sevinmesini bilenlerin takımıdır. Baba Gündüz

Yani gerçek Galatasaray'lı oyuncular için konuşuyorum ben.

Bazılarının isterlerse umurlarında olmasın, Hagi'nin onlara forma vereceğini sanmıyorum.
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt