Derbiyi Kazandırabilecek Taktik Önerileri - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Derbiyi Kazandırabilecek Taktik Önerileri

Cevap: Yeni yabancılar Fenerbahçe derbisinin atmosferini kaldıramaz

Pekala anti-tez de yapılabilir, yanlış da denemez.

Asil oyuncularimizin nasil ayaklarinin titredigini bilmeyen futbolcular daha rahat oynar Kadiköy´de. Yeniler kaldiramayacak da eskiler mi kaldiracak? 10 senedir kaldiriyorlar zaten masallah :)

Gören de bu oyuncuların hiç büyük maç oynamadıklarını zanneder. Oynadıkları kulüpler itibarlı takımlardı zten. Kaldırmaları gerekir böyle maçları.

Cana bu maçın atmosferini kaldırmazsa Türkiye'deki hiç bir futbolcu bu atmosferi kaldıramaz.

Ayriyetten;

Emre Çolak bu atmosferi kalıdıroyrsa Türkiye'deki her futbolcu bu atmosferi kaldırır.

O yabancıları amatör takımlardan almıştık zaten.Haklısın,o atmosferi kaldıramazlar.:rolleyes:

Şaka gibi...:asd:

sorun yabancıların değil yerlilerin kaldıramaması. 10 senedir bu yüzden sıkıntı çekiyoruz zaten

Problem yabancilar degil. Problem yerlilerin sünepe olmasi.

Dostum biraz sacma olmus actigin konu. Kurdugun kadroya uzun uzun bir daha bak istiyorsan anlayacaksindir ne demek istedigimi.

Asıl yerli oyuncular kaldıramaz. Çünkü onlar bu rekabetin boyutlarını biliyor.

Başlık güzelde içerik bariz olarak tarihi hezimeti amaçlıyor.Milyon dolarlık "YILDIZLAR" bu maçı kaldıramayıp uefa finalini mi kaldıracaktı.

Bu maçta fener bizim şuan ki durumumuzdan faydalanıp tarihi bir skor almak için atak oyanacaklardır.Bu maçın kadrosunu kontra atak futboluna uygun süratli iyi top yapan ileri hat ile kaya gibi sağlam bir orta saha kurardım.Açıkcası kontrollü 4-3-3 oynayacak kadromuz yok ama kontra atak futboluna uygun isimlere sahibiz.

Bence Aykut bu takımda misyonunu fazlasıyla tamaladı, ona son bir şans şeklide kale verilmeli, olası bir kötü sonuçta UFUK korunmuş olur.

Fener genelde hızlı kanat akınlarıyla rakip kaleye iniyor sthoc ve dia bu işi iyi yapıyor fakat defansif yönleri çok zayıf.Onların açığını ortada emre ve kayseriden aldıkları eleman kapatıyor.Geri hatlarının kanatları hızlı ve ileri çok çıkıyor canerin tarafı onların zayıf bölgesi, eminim galatasaraydan intikam alep kendini göstermek ve "gerçek fenerli olmak için" yanıp tutuşacaktır.Bu bir fırsat yaratabilir kanatlarda pino ve aydın göbekte cana ve elano önlerinde barış ile başlanır ise takım diri ve tehlikeli bir hal alır.Forvete mehmet batadalı koyardım, oda kendisini göstermek istiyecektir.

----------------- AYKUT --------------------

sabri--------Neil ------- Servet ----- insua

------------------ Cana ---------------------

Pino---------- Elano(Misimoviç) ---- Aydın

-----------------Barış------------------------

-------------Mehmet Batdal.----------------

Tak tik olarak: Kontra atak, defansif bir oyun anlayışı.Rakibin top yapmasına izin vermeyen baskılı bir oyun.

Bu maçta en önce barışı çeker uyarırdım, eğer 80 den önce oyundan atılırsan futbol hayatını bitiririm diyeceksin.En temiz oyununu oyna derdim.Mehmet ile beraber sürekli pres yapıp defanslarının ve orta sahalarının oyun yapmalarına izin vermeyecekler, görünürde golcü olacaklar ama asıl amaç rakibin top yapmalarını bozmak.Biz golü kanat adamlarıyla arayacağız.Pino bu maçın yıldızı olacak adamdır, canerin kanadında oynuyor.

Beğenmesemde Elano şu ana kadar yaptıklarıyla Misimoviçten daha yararlı olmuştur, o sebeple oyuna onunla başlardım.Kendisini kanıtlamak istiyecektir.Göbekte oynatırdım, cana ve barışa yardım etmesi topu kanat oyuncularına atmasını isterdim.

Cevap: Yeni yabancılar fb derbisinin atmosferini kaldıramaz

Misimoviç'in şimdiye kadar takımı 10 kişi oynattığı konusunda bir çok kişi birleşiyor. Sorun Alman liginde başarılı olduğu değil, bize son maçlarda ne kadar katkı sağladığı.

10 kişi mi?

Tek başına orta sahadan top taşımak zor olsa gerek..

Sen her hücumda ortasahanın ortasına kadar gel ordan oyun kur bakalım..

Sonra git bir de forvetine yakın oyna..

Dilin dışarda oynarsın..

Misimoviç adam niye biliyor musun?

İnsiyatif alıp nerelere top alıyor,nasıl göremiyorlar anlamış değilim.

Erman daha kimin bizi 10 kişi oynattığını anlayamamışsın.

Nasıl izliyorsun maçları anlamıyorum.

Mustafa Sarp hiçbirşey yapmıyor.

Sen geliyorsun orta sahanın gerisine gelen ön libero gibi oynamaya başlayan maçın en çok koşan adamları arasına giren Misimovic bizi 10 kişi oynatıyor diyorsun.

Erman daha kimin bizi 10 kişi oynattığını anlayamamışsın.

Nasıl izliyorsun maçları anlamıyorum.

Mustafa Sarp hiçbirşey yapmıyor.

Sen geliyorsun orta sahanın gerisine gelen ön libero gibi oynamaya başlayan maçın en çok koşan adamları arasına giren Misimovic bizi 10 kişi oynatıyor diyorsun.

Daha neleri var günlük hayatta futbol sohbeti yaptığım,adam Misimoviç'e sallıyor durmadan,yanına gittim adam daha ne yapsın diyorum,hiçbirşey yapmıyor ki diyor,dedim Ayhan'ın sahada ki görevlerini biliyor musun?

Emre Belözoğlu,Selçuk ve Ernst'i izledin mi? Evet diyor farkı göremiyor adam..Alex'in Emre'nin yokluğunda top oynadığını düşünün ne yapabilir bence sadece nal toplar..

Böyle yıldız adamları arkasında ki orta saha oynatır,Hagi olağan üstü bir oyuncuydu ama arkasında inanılmaz oyuncular vardı...Rıdvan Dilmen'in çok sevdiğim bir lafı var:Yıldız takımı oynatmaz,takım yıldız oyuncuyu oynatır,hakkaten doğru.

Cevap: Derbiyi Kazandırabilecek Taktik Önerileri

-----------emirhan---------

serkan--neill--a.kesim--insua

-------cana--barış---------

sabri----misimovic----aydın

---------m.batdal---------

bu kadroyla çıkalım ben yenilmeye de razıyım..yeter ki AYKUT SERVET BALTA SARP AYHAN GÖKHAN gibi büyük GALATASARAY kulübüne yakışmayan oyuncular oynamasın..iddia ediyorum bu saydığım isimleri serbest bıraksak süper ligde kendilerine takım bulamazlar kazmalar...

hem kenarda kewell elano pino gibi oyuncularımız da olacak..sonradan oyuna girerler maçın durumuna göre..oldu ki kazandık EMİRHAN VE A.KESiM gibi önemli gençleri de kazanırız ve bu çok önemli..

karşı çıkanlar olacaktır ama emin olun ki servetin m.sarpın aykutun oynamasından kötü olmaz bunların oynaması..yazdığım kadro savaşan bi kadro buna AYDIN da dahil..AYDIN bu sene gerçekten mücadele ediyor..ben diyorum ki ; KAYBEDECEKSEK BU KADROYLA KAYBEDELİM...

----------------------Aykut--------------------------

--Sabri-----Neill-----------Ali Turan----------Insua----

---------------Cana---------Barış--------------------

---------------------Misimovic------------------------

---Pino--------------Batdal------------------Kewell----

11'yle çıkabiliriz.

Serkan ve Emirhan gibi adamlar bu maçı kaldıramazlar.Servet,Gökhan ve Hakan'dan ziyade Ali Turan daha iyi olabilir.Ortasahada rakibe baskı yapan yıpratan bir ikili ve önlerinde maestro Misimovic olabilir.Pino süratiyle Kewell oyunzekasıyla birşeyler yapmaya çalışacak.

Gizli forvet ile oynamalıyız bence bu maçta. Koordinasyonu güzel yaparsak soldan bindirirken içeriye Misimoviç ve Forvet mevkiine Pino Sağdan bindirirken içeriye Misimoviç ve Kewell ı sokmalıyız. Geçen sene defansif orta saha oyuncularımızın en golcü ismi Barıştı. Bu maçta sağ içte olmalı. Alexi Canaya tutturmalıyız. Sağ bek ve sol beke defansif olarak iyi kademeye gireceklerine inandığım Serkan ve Çağlar konulmalı. Orta sahada hızlı kontraataklara çıkma adına ve misimoviçin paslaşabileceği bir elano sol içe konabilir. Defansta mutlaka neill olmalı. Her Kadıköydeki derbide batıran Servet ve Aykut olmamalı. Gerekise Emirhan ve Ahmet kesim ile başlanmalı daha iyi bence

1287756197845152.jpg

Beyler bu maç, şu oynasın bu oynasın denecek bir maç değil.Biz fener maçlarına hep sadece bir maç olarak bakıyoruz ama onlar için bizim maçlar her şey.Çünkü biliyorlar ki hiç bir zaman avrupadan bir kupa alamayacaklar ve bizim yaşadığımız tüm mutlulukları yaşayamayacaklar.Onlar için varsa yoksa G.S. maçları.Bundan bir ay önce Nyang g.s maçını bekliyorum diyordu.Düşünün adam gelir gelmez işlemeye başlamışlar.Onun için bu maçları çok abartmayın bizde oynayan servet bir kaç sene önce onlarda oynuyordu keza caner de geçen sene bizdeydi.Onun için sadece bizim futbolcuların bu maçı biraz ciddiye alıp oynamaları ve özellikle de kadıköy oyunlarına gelmemeleri gerisi kendiliğinden gelecektir.Skor dezavantajına düşmüş bir fenerin maçın sonlarına doğru seyirci tarafından nasıl baskı altına gireceğini hepimiz çok iyi biliyoruz.Onun için çok üzülmeyin ve bu istatistiğin bir gün tersine döneceğini de unutmayın.

Üst Alt