Devre Arası Takviyeleri ile İdeal 11'iniz ? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Devre Arası Takviyeleri ile İdeal 11'iniz ?

Cevap: Devre Arası Takviyeleri ile İdeal 11'iniz ?

Kadro derinligi acisindan forvet ve sol bek transferleri yapilmali kesinlikle.

Hakan Balta'nin performansi rekabete dayali. Baska sol bek yoksa tamamen saliyor kendini, simdi ki az bucuk alternatif olunca biraz kasiyor.

Baros ve Sercan'a da bel baglayamayiz acikcasi. Dava ne sekilde gelisecek bilmiyoruz, Baros da sakatlik ve kart problemi olan bir oyuncu. Kesinlikle forvet alinmasi lazim.

Sol beke hasan ali kaldırım olabilir.Ondada kayseri sıkıntı yaratabilir.Ama yabancı sayısı kısıtlı oldugu için sol beke yabancı anlamsız.Balta formda zaten.Bir forvet birde sağ sol kanat oynayabilen 2 tane kaliteli adam lazım.

****************muslera****************

****eboue***semih**** ujfalusi ****pranjic***

***hamit*****selçuk****melo*******emre(engin,olcan)

**********elmander****baroş(mevlüt erdinç)*****

****************Muslera****************

****Eboue***Semih**** Ujfalusi ****Hakan Balta***

***Keita*****Selçuk****Ceyhun Gülselam*******Emre(engin,olcan )

**********Elmander****Mladen Petric*****

__________Muslera__________

Eboue__Semih__Ujfalusi__Hakan

Hamit(Kazım)__Melo(Alper)__Selçuk__Engin(Olcan)

____Baros(Necati)___Elmander____

------------------------muslera---------------------

eboue-------semih-------------ujfalsji----------taiwo(hakan)

hamit------melo-------------selcuk---------------olcan(alinabilirse gokhan tore)

(sercan) mevlut ------elmander(baros)

Bu kadroyla 1 puan kaybedersek bile maclarda cok uzulurum.

Şunu da unutmamak gerek, sol beke Taiwo geldiği zaman her maç oyundan ya Melo ya Elmander çıkacak, bu yüzden de orta saha ve forvet için alternatifimiz kısıtlı olacak. Neticede Melo ve Elmander bize lazım adamlar. Özellikle Melo takımda oyundan alınacak son adam. Kadronun iskeletinin oluştuğu düşünülürse Eboue-Selçuk-Melo ve stoper ikilimiz sabit oynayacak adamlar. Geriye kalan isimlerde değişiklik yaparken kenarda kaliteli yerli oyuncular olması gerekir. Engin ve Kazım gibi 2 yerli kanatla oynadığımızı düşünürsek oyun içinde yapılacak değişikliklerde bunların yerine oyuna giren Ayhan olamaz. Kısacası Taiwo'yu almamız bize pahalıya patlar, kanatları da yerlilerle güçlendirmek gerek. Kadroyu yazarken defansif kısma 4 yabancı yazdığınızı unutuyorsunuz, kolay değil o takımın rotasyonunu sağlamak.

Öyle kafaya göre 11 yapmak kolay.

------------------------Muslera--------------------------

Eboue------------Semih------------Ujfalusi--------------Hakan

--------------------------Melo-------------------------------

Amrabat------------Selcuk----------Engin---------------Olcan

-----------------------Elmander-------------------------------

Transfer önerisi olarak da Gourcuff diyorum, sadece Gourcuff'u alsak yeter, bizi şaha kaldırır. On milyon euro bonservisle pazara sunulmuş bir adam, biraz pazarlık ve taksitle o adam uygun bir fiyata alınır. Anasını ağlatırız bu ligin.

Ah ulen paramiz olsaydi keske.

-----------Muslera-----------

Eboue--Semih--Ujfalusi--Hakan

--Felipe Melo--Selcuk Inan----

Gökhan Töre----------Mertens

---Elmander---Mevlüt---------

Hayallere daldim yine.

Şunu da unutmamak gerek, sol beke Taiwo geldiği zaman her maç oyundan ya Melo ya Elmander çıkacak, bu yüzden de orta saha ve forvet için alternatifimiz kısıtlı olacak. Neticede Melo ve Elmander bize lazım adamlar. Özellikle Melo takımda oyundan alınacak son adam. Kadronun iskeletinin oluştuğu düşünülürse Eboue-Selçuk-Melo ve stoper ikilimiz sabit oynayacak adamlar. Geriye kalan isimlerde değişiklik yaparken kenarda kaliteli yerli oyuncular olması gerekir. Engin ve Kazım gibi 2 yerli kanatla oynadığımızı düşünürsek oyun içinde yapılacak değişikliklerde bunların yerine oyuna giren Ayhan olamaz. Kısacası Taiwo'yu almamız bize pahalıya patlar, kanatları da yerlilerle güçlendirmek gerek. Kadroyu yazarken defansif kısma 4 yabancı yazdığınızı unutuyorsunuz, kolay değil o takımın rotasyonunu sağlamak.

Öyle kafaya göre 11 yapmak kolay.

Ilk cumleni okudum gerisini okumaya gerek duymadim(goz gezdirdim).Niye Elmander veya Melo cikmak zorunda.Taiwo gelirsem oyundan cikarilmicam diye maddemi ekletmis sozlesmesine yada Eboue de mi var boyle bisey?Taiwo cikar Hakan girer,Eboue cikar Sabri girer(tabi macina gore kim formda olur olmaz bilinmez)Lig uzun(playoffu var daha bunun)sakatli su bu kartlar bir sekilde rotasyon saglanir takilma fazla kontenjana.Bide artik bekleri defansif futbolcu diye yaftalamayin bekler hucum yonunden artik cok onemli gunumuz futbolunda.

Muslera

Eboue-Semih-Ujfa-Hakan

Hamit-Melo-Selçuk-Gökhan Töre

Elmander-Drogba

Ilk cumleni okudum gerisini okumaya gerek duymadim(goz gezdirdim).Niye Elmander veya Melo cikmak zorunda.Taiwo gelirsem oyundan cikarilmicam diye maddemi ekletmis sozlesmesine yada Eboue de mi var boyle bisey?Taiwo cikar Hakan girer,Eboue cikar Sabri girer(tabi macina gore kim formda olur olmaz bilinmez)Lig uzun(playoffu var daha bunun)sakatli su bu kartlar bir sekilde rotasyon saglanir takilma fazla kontenjana.Bide artik bekleri defansif futbolcu diye yaftalamayin bekler hucum yonunden artik cok onemli gunumuz futbolunda.

Okumaya gerek duy o zaman. Takımda defans oyuncularını değiştirmek nasıl bir mantık? Herhalde öyle bir madde koydurmuyorlar, sen oyunun kaderini değiştirmek için sol bek mi alırsın yoksa ileri uç adamı mı? Sen kaç kere Hakan Balta'nın oyundan çıkıp Çağlar'ın girdiğini gördün? Hücumda tek bir oyuncu değiştirmek için defanstan birini de değiştirmek gerekir. Terim sırf göbek ikilisi bozulmasın diye Servet'i on dakika sağ bek oynattı derbide. Defansf düzeni öyle her maç bozulur mu? Her maç Taiwo ve Eboue'den biri değişecek, yedekteki yabancı girecek, takımdan biri çıkacak he mi?

Edit: Günümüz futbolunu bi sen biliyorsun zaten bu ülkede. Günümüz futbolu da nasıl bir kelimeyse, geçmişin futbolu olacak değil ya.

Ah ulen paramiz olsaydi keske.

-----------Muslera-----------

Eboue--Semih--Ujfalusi--Hakan

--Felipe Melo--Selcuk Inan----

Gökhan Töre----------Mertens

---Elmander---Mevlüt---------

Hayallere daldim yine.

mertensi bilmem ama gökhan töre ve mevlüt hayal değil.öle inanılmaz ötesi transferlerde değil.maliyetli transferlerde değil :)

Gökhan Töre imkansiz bir isim degil... Mevlüt su asamada hiç degil.. Dries Mertens Stoch kadar oynar.

Gökhan Töre çok çok abartilan bir isim bu forum'da. Olcan kadar skorer bir adam degil bir keresi. Olcan kadar kosmaz vs vs.

Olcan'dan hizli ve yetenekli'dir ama ben Olcan'i tercih ederim.

Bal yapmayan ari gibi birsey'dir Gökhan Töre, kötü futbolcu demiyorum ama burda yazilanlara göre bu adam müthis topçu olmasi lazim ama degil.

Okumaya gerek duy o zaman. Takımda defans oyuncularını değiştirmek nasıl bir mantık? Herhalde öyle bir madde koydurmuyorlar, sen oyunun kaderini değiştirmek için sol bek mi alırsın yoksa ileri uç adamı mı? Sen kaç kere Hakan Balta'nın oyundan çıkıp Çağlar'ın girdiğini gördün? Hücumda tek bir oyuncu değiştirmek için defanstan birini de değiştirmek gerekir. Terim sırf göbek ikilisi bozulmasın diye Servet'i on dakika sağ bek oynattı derbide. Defansf düzeni öyle her maç bozulur mu? Her maç Taiwo ve Eboue'den biri değişecek, yedekteki yabancı girecek, takımdan biri çıkacak he mi?

Edit: Günümüz futbolunu bi sen biliyorsun zaten bu ülkede. Günümüz futbolu da nasıl bir kelimeyse, geçmişin futbolu olacak değil ya.

Nasil bir mantik bunu istersen Lucescuyla tartis(real madrid-fatih akyel der susarim hadi neyse biraz daha anla diye arsenal-barca belleti ekliyim bunu da)Bu ikinci soruna da cevap oluyor ama yine de biraz senin pencerenden bakiyim olaya.Iyi bir turk kanat rotasyonu lazim zaten kadromda da yazdim en az 3 tane turk kanat lazim bize(gokhan,hamit,olcan olmadi sayarim ilk 3 bu)Rotasyonda hic bir sikinti olmaz sadece secenekler artar kadroda daha Emreyi,Engini,Kazim yok daha bunlarda var unutma.

Gunumuz futbolu denilen olayda su artik bekler daha hucumcu oyunu genis alana yaymak ortasahayi rahatlatmak icin duzenli hucuma cikan bek sart sen hala takoz receplerin zamaninda kaldiysan bilemem.

Nasil bir mantik bunu istersen Lucescuyla tartis(real madrid-fatih akyel der susarim hadi neyse biraz daha anla diye arsenal-barca belleti ekliyim bunu da)Bu ikinci soruna da cevap oluyor ama yine de biraz senin pencerenden bakiyim olaya.Iyi bir turk kanat rotasyonu lazim zaten kadromda da yazdim en az 3 tane turk kanat lazim bize(gokhan,hamit,olcan olmadi sayarim ilk 3 bu)Rotasyonda hic bir sikinti olmaz sadece secenekler artar kadroda daha Emreyi,Engini,Kazim yok daha bunlarda var unutma.

Gunumuz futbolu denilen olayda su artik bekler daha hucumcu oyunu genis alana yaymak ortasahayi rahatlatmak icin duzenli hucuma cikan bek sart sen hala takoz receplerin zamaninda kaldiysan bilemem.

Ben ne diyorum sen ne diyorsun. Sen birer maçta olan şeyleri örnek olarak önüme sunmuşsun. O bahsettiğin değişiklikler her maç yapılmıyor, biz de biliyoruz yeri gelince beklerin değişmesi gerektiğini. Senin maça çıktığında mutlaka sahada olması gereken adamın, hele ki maç kafa kafaya gidiyorken Melo'dur ve onun yanında Selçuk'tur. Elmander'i çıkarıp Baros'u alabilirsin tek alternatif, çünkü forvetlerin bunlar. Elmander'i çıkarıp da Riera'yı alacak halin yok. Kazım forvet oynar deme, bir daha cevap vermem çünkü.

Gelelim diğer seçenklere, kenarda bir Riera'n var, üstüne sadece konuşulan adamlar Taiwo'yla sınırlı değil, bir-iki yabancı daha yazılıyor. Çok bilmişlik yapmaya gerek yok, Hamit'miş bilmem neymiş, senin kadron özelinde bir yorum yazmadım ki sen kalkmış bana "benim kadromda bunlar var" diyorsun. Hamit'i alırsın, Gökhan Töre'yi alırsın o zaman Taiwo da cuk oturur. Benim de anlattığım oydu o mesajda, keşke devamını okuma zahmetini gösterseydin. Taiwo'yu almak devre arası için pahalıya patlar, yanında en az 2 adam daha lazım. İster Olcan'ı al ister Hamit'i, farketmez.

Kaldı ki Ayhan gibi bir adamın hali yokken, orta sahanda Selçuk-Melo düzenin varken, o düzenin içine girebilecek veya oraya rotasyon olabilecek takımdaki tek adam YEKTA KURTULUŞ iken senin transfer önceliğin sol bek falan olamaz. Transfer önceliğin orta saha olur, Taiwo'ya harcayacağın para ve yanında alman gereken yerli kanatları da hesaba kattığında Gourcuff daha makul bir transfer çözümü olur.

Kazım bitik, Sabri'nin performansı belli, Ayhan malum hâlâ sol bek diyorsunuz. Evet, Taiwo şahane olur, kanatlardan yardıra yardıra gideriz, ben de istiyorum, gelse şahane olur falan ama devamını da düşünmek gerekiyor. Sanki gelmesin dedik.

Kardeşim hangi takım maç içerisinde değişiklik hakkını savunma oyuncusunu çıkarıp,savunma oyuncusu almaya kullanıyor yada bek oyuncusunu çıkarıp bek alıyor.Özelliklede gerideyken.Anlatılmak istenen bu.Sen farklı anlamışsın.

Kardeşim hangi takım oyuncu maç içerisinde değişiklik hakkını savunma oyuncusunu çıkarıp,savunma oyuncusu almaya kullanıyor yada bek oyuncusunu çıkarıp bek alıyor.Özelliklede gerideyken.Anlatılmak istenen bu.Sen farklı anlamışsın.

Okumaya gerek duymamıştı İlyas'ım, böyle triplere de bayılırım.

Ben ne diyorum sen ne diyorsun. Sen birer maçta olan şeyleri örnek olarak önüme sunmuşsun. O bahsettiğin değişiklikler her maç yapılmıyor, biz de biliyoruz yeri gelince beklerin değişmesi gerektiğini. Sen maça çıktığında mutlaka sahada olması gereken adamın, hele ki maç kafa kafaya gidiyorken Melo'dur ve onun yanında Selçuk'tur. Elmander'i çıkarıp Baros'u alabilirsin tek alternatif, çünkü forvetlerin bunlar. Elmander'i çıkarıp da Riera'yı alacak halin yok. Kazım forvet oynar deme, bir daha cevap vermem çünkü.

Gelelim diğer seçenklere, kenarda bir Riera'n var, üstüne sadece konuşulan adamlar Taiwo'yla sınırlı değil, bir-iki yabancı daha yazılıyor. Çok bilmişlik yapmaya gerek yok, Hamit'miş bilmem neymiş, senin kadron özelinde bir yorum yazmadım ki sen kalkmış bana "benim kadromda bunlar var" diyorsun. Hamit'i alırsın, Gökhan Töre'yi alırsın o zaman Taiwo da cuk oturur. Benim de anlattığım oydu o mesajda, keşke devamını okuma zahmetini gösterseydin. Taiwo'yu almak devre arası için pahalıya patlar, yanında en az 2 adam daha lazım. İster Olcan'ı al ister Hamit'i, farketmez.

Kaldı ki Ayhan gibi bir adamın hali yokken, orta sahanda Selçuk-Melo düzenin varken, o düzenin içine girebilecek veya oraya rotasyon olabilecek takımdaki tek adam YEKTA KURTULUŞ iken senin transfer önceliğin sol bek falan olamaz. Transfer önceliğin orta saha olur, Taiwo'ya harcayacağın para ve yanında alman gereken yerli kanatları da hesaba kattığında Gourcuff daha makul bir transfer çözümü olur.

Kazım bitik, Sabri'nin performansı belli, Ayhan malum hâlâ sol bek diyorsunuz. Evet, Taiwo şahane olur, kanatlardan yardıra yardıra gideriz, ben de istiyorum, gelse şahane olur falan ama devamını da düşünmek gerekiyor. Sanki gelmesin dedik.

Sonucta bek degisiklikleri macin kirilmasinda baya onemli bunu kabul ettin sayiyorum.Eger bu kanat rotasyonu saglanmassa dedigin gibi Taiwo luks olur yabanci olarak ama bence saglanabilir bu rotasyon.Hamit Realde sans bulamaz bence devre arasi ikna edilebilir(real para filan istemez belese almis zaten)Olcani da alamiyorsak Turk oyuncu pesinden hic kosmayalim artik kesin almamiz lazim Mervan filan diye bi cocuktan bahsediyolar belki o olur.Gokhan Tore icin cok umutlu degilim acikcasi neyse.

Benim dusuncem Turkiye liginde kaliteli bekler cok daha fazla is yapiyolar.Cunku Turk defans elemanlarinin alayi kazma sagdan veya soldan firlayan adami gorunce far tutulmus tavsan gibi kaliyolar.Evet ekstra olur Taiwo su durumda ama inanilmaz ustunluk saglariz her takima gol manyagi yapariz.Ve evet iyi bir ortasaha lazim(hamit gelirse bu sorunu da cozer sag kanat oynar gerektiginde ortasaha ortasinda rotasyonuna girer)Hamit Sart!!

Üst Alt