Devrim mi, Terim mi? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Devrim mi, Terim mi?

Cevap: Devrim mi, Terim mi?

devrim 10/11 sezonu olacak iddaa ediyorum ister inan ister inanmayin Rijkaard Emre çolak'i seneye hazirliyor ve onu ortasaha'da oynatacak boylece problem bitecek

Fatih Terim'in gelmesini hiç ama hiç istemiyorum açıkçası, gaz futbolu günlerine geri döneriz yine. O geleceğine Abdullah Avcı gelsin daha iyi..

Frank konusuna gelirsek, ben seneye hamit-nuri-emana-kalström ü alsak bile yine de istenen seviyede oynayamıyacağımızı düşünüyorum. Elbette şu andaki ortasahaya göre çok iyi olacaktır ama yinede istenilen düzeyde olmayacağını düşünüyorum. 4-3-3 sistemini Barca hariç hiçbir takım oynayamıyor zaten, biz nasıl oynayalım? Chelsea'da Essien,Ballack,Lampard var gidiyorlar İnter'e eleniyorlar mesela. O yüzden bu sistemle yürümez, Frank kaldığı sürece de bu sistem değişmez. Frank'a da yurt dışından teklifler olduğu düşünülürse ve onun da sanki tüm konsantresinin GS'de olmadığı düşünülürse seneye başımızda başka bir teknik direktör olabilir.

bir de şu sorun var biz neden takım olamıyoruz barça olacakken real madrid mi oluyoruz

yıldızların bireysel yetenekleriyle maç kazanıyoruz takım olarak oynayamıyoruz. böyle bi sorun da var

devrim tabiki devrimde ben rijkaardın o devrimi başarabileceğinden pekde umutlu değilim

tıpkı barcelonanın başına kim gelirse gelsin cl'de en az yarı filan oynar ligide en kötü 2. bitirirse bizimde başımıza kim gelirse gelsin şu kadro kalitesi ve zenginliğiyle uefada en kötü çeyrek final ve ligdede en kötü 2. olmamız lazımdı ama uefaya erken veda edip lig 2. çok zora girdi.

sistem kurmak için gelen adam bizi ligin en sistemsiz takımlarından birisi yaptı...

kasımpaşa bile o kadrosuyla şu fenere çok daha organize ataklar geliştirip 2 tane sallar gönderirdi ki kadiköydeki maçda iyi olan fenere 3 tane salladı fazlasınıda kaçırdı.

Terim konusuna gelince terim başa geleceğine rijkaardla sonu belli olmayan bir yolculukda devam etmeyi tercih ederim açıkcası

Derwall ile Galatasaray'ın ilk sezonda 5. bitirdiğini, ikinci sezon 2. bitirdiğini ve şampiyonluğa 3. sezon ulaştıklarını hatırlatırım...

TEk bir oyuncu ilemi devrim olacak?

Sistem diyorsunuz ama bir tek adama bel bağlıyorsunuz?

Ben ışık görmek istiyorum artık takımımdan..Her maçda rakibe basan,rahat bırakmayan,ısırıp top yapan bir takım görmek istiyorum.4-3-3 sistemi böyle bir sistem değilmi temelinde?

Taktik doğru ise o zaman oyuncular taktiğe göre yanlış demekdir.

Koca sezon geride kaldı ve ben kanser olmadan bir maç izleyemedim.Çok kısır bir futbol oynuyoruz.Kendini sürekli tekrar eden maçlardan sıkıldık artık,değişik bir hamle yok maç içinde eleştirdiğimiz tarafda bu Reijkaardın.Yani bunları yapmıyor diye körü körüne öpüp başımızın üstünemi koyalım Reijkaardı? elbetteki eleştireceğiz,yanlışlarını söyleyeceğiz.

Aksi halde devrim devrim diyip polyanacılık oynamayalım bu bize çok zarar verir..

@Orkun Akyıldız

o dönemlerde oynana futbol umut veriyordu.Çok güzel maçlar kazanılıyordu ve derwall ile komple takım yenilenmişdi.İkinci sezon ise "nağmağlup" 2. olmuşduk.

O zamanki dönemle şimdiki dönem arasında dağlar akdar fark var.O dönem 2 yabancı ile oynarken şimdi 6 ybancı ile oynuyoruz..

ayhan,mustafa sarp,barış ve mehmet topallı bir orta sahamız olduğu süreci rijkaardın takımda kalması havanda su dövmeye benziyor. Kesinlikle fatih terim. Onların dilinden ancak terim anlar. Rijkaardı azad edelim gitsin. Daha fazla ondan sistem umut edip durmayalım. Çünkü sinirlerimiz bozulmaya başladı artık

o orta saha ile fenere 3 maçta arka arkaya 2 kere yendik kadıköyde berabere kaldık.önemli olan senin sitemin değil takımın ne oynayabileceği.son 4 haftda 3 mağlubiyet aldık bunun sorumlusu hocadır.geriye düştüğümüz hiçbir maçı çeviremiyoruz

Devrim dediğin olgu 1 yılda olmaz zaten.Devrim (eğer olacaksa ) diyorsak eğer Rijkaard'a 1 yıl daha şans verilmeli.Bu oyuncularla devrim tabiki olmaz.Orta Sahaya Ernst gibi Emre gibi dinamo ,çift yönlü oyuncular alırsak devrimi başlatabiliriz.

Devrim tabiki,

Yeni Sezona takviye gerekio:

------------------------X-------------------------

Sabri----------Neill---------X---------Hakan B.-

-------------------X----------Elano-------------

----------------------Arda-----------------------

--------Keita--------------------------Giovanni(Kewell)-

---------------------Baros(Jo)

defansiv Ortasaha Oyuncu lazım.

4-3-3 sistemi turkiye'de olmuyor Rijkaard anla artik anlaaaaaaaaaaaaa!

yeni bir alternatif bul 4-3-3 degil 4-5-1 oyna topal+sarp yerine mustafa sarp'i elano+gio'nun arkasini koy Elano ve Gio'da pas daglimi yapsinlar ve boylece yeni bir alternatif 4-3-3 bulmus olursun orta uçlu elano,gio,sarp, hucum uçlu arda-Jo(baros)Keita

tabiki klavye basinda bunlari yazmak kolay Rijkaard daha iyisini biliyordur

________________Jo(Baros)___________________

___arda_____elano________Gio_______Keita_

___________________Sarp__________________

balta______Neil____Servet__________Sabri__

________________Leo(UFUK)______________

adamlar artik nasil galip geleceklerini biliyorlar ortasaha'yi ele geçirip pas yapip araya toplar ile gol atiyorlar

4-3-3 sistemi turkiye'de olmuyor Rijkaard anla artik anlaaaaaaaaaaaaa!

yeni bir alternatif bul 4-3-3 degil 4-5-1 oyna topal+sarp yerine mustafa sarp'i elano+gio'nun arkasini koy Elano ve Gio'da pas daglimi yapsinlar ve boylece yeni bir alternatif 4-3-3 bulmus olursun orta uçlu elano,gio,sarp, hucum uçlu arda-Jo(baros)Keita

tabiki klavye basinda bunlari yazmak kolay Rijkaard daha iyisini biliyordur

________________Jo(Baros)___________________

___arda_____elano________Gio_______Keita_

___________________Sarp__________________

balta______Neil____Servet__________Sabri__

________________Leo(UFUK)______________

adamlar artik nasil galip geleceklerini biliyorlar ortasaha'yi ele geçirip pas yapip araya toplar ile gol atiyorlar

Nereden biliyorsun olmadığını,yeterince süre verdik mi sence Rijkaard'a ?

@Orkun Akyıldız

o dönemlerde oynana futbol umut veriyordu.Çok güzel maçlar kazanılıyordu ve derwall ile komple takım yenilenmişdi.İkinci sezon ise "nağmağlup" 2. olmuşduk.

O zamanki dönemle şimdiki dönem arasında dağlar akdar fark var.O dönem 2 yabancı ile oynarken şimdi 6 ybancı ile oynuyoruz..

Ben çok "go home Derwall" diyen tip hatırlıyorum. Hele sezonun ikinci yarısında ciddi anlamda kötü bir performans gösterilmişti. Evet bir şeyler değişiyordu ama performans kötüydü.

Yanlız biz bir şeylerin değiştiğini yıllar sonra anladık. O gün hangimiz çıkıpta "bu Derwall var ya, fark etmiyoruz şu an ama devrimin Allah'ını yapıyor" demişti?

Bugünde Rijkaard bir şeyleri değiştirmeye başladı. Bunu şu an çıplak gözle çakamıyoruz. Çakabilmemiz içinde sabır gerekiyor. Ve en azından üç yıl.

Eldeki kadroya göre 1 sezon sizce çokmu az bir süre?

Oyuncu eksikliğimiz olabilir ama oynana futbolun umut vermediğini görüyoruz.

Takviye yapılır vs ama 4-3-3 ile gidemeyiz biz.

Türkiye ve türk oyuncusu yapı itibari ile alman ekolüne daha yatkın.Fiziksel kuvvete dayanan bir oyun oynamayı seviyoruz.4-3-3 sistemi hakikatten çok zor bir taktik,her takım oynayamaz.Oynayanlar ise zaten ligini domine ediyor bir şekilde.

orta sahanın kalitesindeki düşüklük konusuna bende katılıyorum, takımın ilerisi ferrari gibi orta saha murat 131

bu sistemin en önemli parçası orta sahası olması gerekirken ne yazıkki en kalitesiz oyunularımız o mevkide top kışturuyor

en basiti böyle bir derbide topalın oynadığı berbat oyundan bir galatasaraylı olarak utandım resmen

hadi yetenek yok onu anladımda bari en azından sabrinin hırsını azmini gör örnek al

bence rijkaard seneye bu takımın başında durmaz.. adam ruhsuz futbolcular yüzünden taraftarlarla birlikte saçını başını yoluyordu saha kenarında... sen ne kadar iyi taktik verirsen ver uygulayacak futbolcuların olmadıkça başarılı olamazsın... şu anki halimizle 4-3-3 oynayacak kapasitede degiliz...

ayrıca seneye başta ayhan la birlikte leo franco gönderilmeli...

Ne Devrim ne de Terim.Gerets geri gelsin.İnamotolarla 83 puan toplamıştık.Bu kadroyla 100 puanı geçeriz.O zaman devrim mi vardı,total futbolmu vardı.Total futbolu türkiyede oynatmazlar.Bu kadar ezik takım varken,anti*futbol oynayan varken,total motal hikaye.4-4-2 ye dönelim artık.

Üst Alt