Dexter | New Blood - Sayfa 27 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Yarın son bölüm yayınlanacak ve dizi bitecek.

Villian'lar zaten son bölüme kadar hiç ölmediler, gene öyle oldu. Dexter ABD'den ayrılmadan önce bir şekilde haberini alır onun. Kardeşinin de vurulduğunu duyunca planları iptal eder.

Açıkçası ben Hannah-Dexter yerine Debra-Dexter beraberliği tarafıydım ama buna bir ihtimal kalmadı. Aklıma gelen mantıklı bir final Dexter'ın Debra'yı bir şekilde kurtarmak veya korumak için ölmesi olur. Dexter'ın yakalanmasına ise ihtimal vermiyorum, böyle bir karakteri o acziyete sokmazlar. Ancak son bölümlerde sürekli tekrarlanan fırtına mevzu enteresan. Sürekli silah gösteriliyorsa o silah patlayacak illa. Dexter'ı en sakin ve huzurlu olduğu yerde sular mı alacak diye aklıma gelmiyor değil. Sonuçta elemanını yakalarsa bu defa öldürür ve cesetten kurtulması gerekir.

Tabii bir olasılık da Dexter'ın her şeyi yoluna koyup, Hannah ve Harrison'la beraber kaçması. Bu herkesin mutlu olacağı ama çok da tatmin etmeyecek bir final olur.

Gerçekten bir sürpriz yapmaya niyetleri varsa tabii daha mutlu oluruz.

Bu arada Astor ve Cody resmen kovuldu yav diziden :D 10 bölümde bir satır arası isimleri geçiyor o kadar. Finalde görsek bari napıyorlar :D

Bundan 2 sezon önce,dizinin son sezonu olacağı düşünülerek son bölümün adı "electric chair" olarak açıklanmıştı,sonra dizinin 2 sezon daha uzatıldığı açıklanınca değiştirdiler,son bölümde electric chair ile ilgili bir konuşma geçti,bölümün adı electric chair değil fakat bu yönde birşeyler olabilir belki

Vasat bir final yaptılar. Ne şaşırdık, ne de herhangi bir duygu yoğunluğu yaşadık.

Debra'nın öleceği zaten belliydi ki çok vasat bir ölüm sahnesi hazırlamışlar. Ya dizinin 2 numaralı karakteri ölüyor neredeyse kimsenin umrunda değil. Tamam öldüğünü bilmiyorlardı başta ama o halinde bile çok daha kaliteli sahneler olabilirdi. Ayrıca Slice of Life'ın haberi geldiğinde Miami Metro'nun hali neydi öyle. Debra'nın bedeni ortadan kaybolmuş, Dexter ortaya yok. Millet gündelik mesaide takılıyor Batista falan.

Ayrıca Dexter ölse gene bir mantığı olurdu, Dexter'ın oğlumu ve sevgilimi koruyacağım diye kendini uzaklara vurması çok gereksiz oldu. Yeni bir hayat, aşkın ve babalığın getirdiği değişim diye anlatıp anlatıp finalde oğlunu terk ettirdiler adama. Ulan insan merak eder oğlum nasıl, aç mı, mutlu mu. Dex'i öldürmeye kıyamayıp saçma sapan bir final yapmışlar.

Aceleniz mi vardı neydi bu, Batista, Quinn bu adamların hikayeleri kapanmadı. Basista'nın kız kardeşi, sonra Masuka, onun kızı..sanki dizi daha 2 sezon daha devam edecekti de iptal edilince konuyu toparladılar gibi her şey kaldı öyle. Dizi sadece Dex-Debra'ya indirgendi.

Ha ayrıca

Dexter, koskoca polis teşkilatı komiserinin cesedini sürüye sürüye hastaneden çıkartıyor, teknesine koyuyor bir kişide hop hemşerim nereye demiyor. Hastane güvenliği, bekleyen polisler, amirleri geçtim. Sevgilisi Quinn nerede. Tamam tüm hastalar taşınıyordu o da o arada yedirdi anladık da sıradan bir hasta değil ki bu. Yani bu aralar çok kıyaslanıyor bence alakası olmamasına rağmen ama Breaking Bad'de gördük polis vurulduğunda hastane ne hale gelir. Burada maşallah hastaneyi patlatsalar kimsenin umru olmayacak.

--------son sezonu izlemeyenler için spoiler içerir--------------------

[media]https://www.youtube.com/watch?v=VqDIxCKSK8c[/media]

müzikler konuşmalar cuk yerine oturmuş yapanın eline sağlık:happy:

finali izlemeyenler için ağır spoiler

sylh2.jpg

O kadar sezon göründü Masuka, finale birkac bölüm kala kızı ortaya cikti adamın, ama finalde görünmedi bile. Dedik bir seye baglayacaklar bunu da diye ama nerde. Miami metro normal mesaide gibi, arkadas debra kayıp dexter kayip insan demez mi nerde bunlar bir panik havası olur.

Dexter yandı kac bölüm resmen aşk böcegine döndü öldürmek degil hannah'i istiyorum sacmaligiyla. Yahu madem karar verdin kacacaksin, Hannah'i aramissin insan biraz duygulu konusur. Harrison'a da seni seviyorum dedi falan ama duygusal bir konusma degildi. Hadi onu da gectim, aklima direk born in blood olayi geldi. Harrison da senin gibi katil olacak belki. Onu kim dizginleyecek, kim kurallar getirecek hic düsünmedi mi bunu.

Acikcasi izlerken dedim ki dexter debrayi alip kasırgaya sürecek, sabah bunu duyan miami metrodakiler vs.. yıkılacak baya duygusal sahneler falan olacak ama nerde. Müthis replikler beklerken batistadan "dexter" ve hannahtan "hadi dondurma yiyelim" repligi geldi.

Beklerdim ki harrison'ın öne ciktigi bir final sezonu görseydik, gelecekteki harrison, dexterin onu dizginlemeye calismasi vs.. Belki de bu tek basina yasama oduncu olma olayi ilerde bu olaya baglamak icin bir acik kapi olabilir. Yoksa baska ihtimal gelmiyor neden böyle bittigi hakkında.

Son olarak diyorum ki böyle efsane bir dizinin hakkı bu final degildi, resmen dejavu olduk herkesin aklına lost geldi eminim finalden sonra.

Vaybe bir efsane bitti.Daha güzel bi son olabilirdi.Deb sahnesinde herkesin içi burkulmuştur.Ama genele bakarsak vasat bir final sezonuydu.Flimini yapabilirler dexterin.

Üst Alt