# Diego Ribas da Cunha - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Diego Ribas da Cunha

Cevap: Diego İddiası

Ne edecez Diego'yu yahu..Diego'nun gelmesi demek 4-4-2'nin bozulması ve Elmander'in yedek oturması demek,3 yıl 10 numara sevdası yüzünden ligde nal topladık..Bizim 10 numaramız Selçuk İnan,beğenmeyen varsa gitsin Deigo'nun takımını tutsun..

Elmander yedek kalmak zorunda değil 4-1-2-1-2 oynayabilirdik 2000deki gibi. Ama Amrabat geldiği için kalmadı artık bu şans da.

Adamın Avrupa Kupasında full izledim mest oldum mest ne anlatıyorsun Diego müthiş bir yıl yaşadı..

Ota .oka mest oluyonuz zaten anasını satiim.. Diego'nun geçen sene iyi oynadığı maç sayısı sayılıdır.. Böyle yorumlar yüzünden keşke gelsede tersten görseniz diyorum Diego'yu :D Lincoln konusuna gelince.. Birisi futbol hayatının son demlerini yaşıyor, diğeri 27 yaşında sözde futbol hayatının en verimli olması gereken döneminde.. Bu karşılaştırma bile olaya ne kadar at gözlüğü ile baktığını gösteriyor..

Dipnot : UEFA kupası demişken, şuan müzemizde 2 UEFA kupası yoksa bunun en büyük nedeni Lincoln'ün özellikle kupada şov yaptığı zamanlarda Bülent tarafından kesilmesidir.. Fakat Atletico da Diego olmasada o kupayı zaten alırlardı..

Nene'yi yeglerim Diego'ya. Tutmama ihtimali yok. Mental olarakta oldukca saglam ve reis biri. Takim uzerindeki hakimiyeti cok uzaktanda olsa Hagi'yi andiriyor, ama cok uzaktan :sad007:

Ota .oka mest oluyonuz zaten anasını satiim.. Diego'nun geçen sene iyi oynadığı maç sayısı sayılıdır.. Böyle yorumlar yüzünden keşke gelsede tersten görseniz diyorum Diego'yu :D Lincoln konusuna gelince.. Birisi futbol hayatının son demlerini yaşıyor, diğeri 27 yaşında sözde futbol hayatının en verimli olması gereken döneminde.. Bu karşılaştırma bile olaya ne kadar at gözlüğü ile baktığını gösteriyor..

Dipnot : UEFA kupası demişken, şuan müzemizde 2 UEFA kupası yoksa bunun en büyük nedeni Lincoln'ün özellikle kupada şov yaptığı zamanlarda Bülent tarafından kesilmesidir.. Fakat Atletico da Diego olmasada o kupayı zaten alırlardı..

İşte karşınızda noktasından virgülüne büyük harfinde küçük harfine yanlış bir yorum. İbret alın.

Ne edecez Diego'yu yahu..Diego'nun gelmesi demek 4-4-2'nin bozulması ve Elmander'in yedek oturması demek,3 yıl 10 numara sevdası yüzünden ligde nal topladık..Bizim 10 numaramız Selçuk İnan,beğenmeyen varsa gitsin Deigo'nun takımını tutsun..

Elmander bu sene zaten yedek kalacak. Olası bir nené veya medyanın yazdığı gibi robinho transferinde. Forvet hattı Burak ve robinho üzerine kurulacak. elmander umut necati'de dönüşümlü olarak oynatılacak gibime geliyor.

Galatasaray tarihinde kara bir lekedir Lincoln..

Bana Lincoln'ü savunma ona verilen sevgi son yıllarda hiçbir oyuncuya verilmedi kendi öz evladımız Arda'ya bile demediğimiz kalmamışken gidip Lincoln'ü ilahlaştırdık Lincoln çok mu iyi futbolcuydu hayır sadece teknik bir oyuncuydu..

Hepsi o..

Anlamıyorum bu taraftarı cidden..

Yani ben mi göremedim diyordum mesela Keita Lincoln'den çok daha faydalı oyuncuydu ve izlemesi çok daha keyifliydi..

Bana Lincoln'ü savunma ona verilen sevgi son yıllarda hiçbir oyuncuya verilmedi kendi öz evladımız Arda'ya bile demediğimiz kalmamışken gidip Lincoln'ü ilahlaştırdık Lincoln çok mu iyi futbolcuydu hayır sadece teknik bir oyuncuydu..

Hepsi o..

Yani ben mi göremedim diyordum mesela Keita Lincoln'den çok daha faydalı oyuncuydu ve izlemesi çok daha keyifliydi..

Emir seni döver şimdi kardesim :asd:

diego kanat oyuncusu değil. 10 numara almayız. alırsak tek forvet oynarız. haliyle tek forvet oynamayız. bb.

Hepsi o..

Aynen hacı insanlar STSL yi izleye izleye gözleri paslanıyor bileği azıcık yumuşak teknik bir eleman gelse 2. günden reis ilan ediliyor. 10 numara oynamak sırf teknikle falan olmuyor malesef her özelliğinin 10 numara olması lazım şutlar, oyunu okuma yönlendirme, ve psikolojik değerler takımı sahiplenme liderlik vs. gibi.

Gereksiz no look paslarla, rakip takımı çileden çıkarmak için yaptığı saçma hareketlerle mutlu olan bir adamdı Linclon. Bildiğiniz iyi 10 numaraların böyle saçma şeyler peşinde koştuğunu hayal etsenize bir; mesela Hagi Volkan'ı çileden çıkarıyor Volkan da Hagi'yi kovalıyor falan olacak iş mi. Lincoln yapar anca ezikliğinden. Ezik 10 numara da olmaz.

Yanim özetle Lincoln çakma bir 10 numaraydı pasları iyiydi çalımı iyiydi ve kolayca faul alırdı. Ama yeterli değil. 10 numara özel bir mevkidir bir tane özelliğin eksik olursa işe yaramazsın Lincolnde de en başta saydığım özelliklerden eser yoktu malesef.

Hepsi o..

lincoln bence hagiden sonra türkiyeye gelmiş en yetenekli futbolcuydu ve lincolnu izlemek muthiş keyifliydi,aç lincolun istatiklerine bak faydalımı değilmi anlarsın,lincolnun karakter problemi vardı sadece ama düzgün bir karakteri olsaydı realde oynuyor olurdu,keitayıda izlemek güzeldi ama lincoln bambaşkaydı.adam şampiyon olduğumuz sene tek devrede 17 asitmi ne yapmıştı ve o zaman onun sayesinde şampiyon olduk ama sağ olsun bület korkmaz yedi bitirdi adamı.

Şuan istediğim tek oyuncu

Cm 2003 te portodan galatasaray getirmek için ne uğraşıyordum

Yani 10 yıldır hayalimdir bu adam

Avrupa maçlarında tek forvetli oyun tarzının en büyük tamamlayıcısı olur

Aynen hacı insanlar STSL yi izleye izleye gözleri paslanıyor bileği azıcık yumuşak teknik bir eleman gelse 2. günden reis ilan ediliyor. 10 numara oynamak sırf teknikle falan olmuyor malesef her özelliğinin 10 numara olması lazım şutlar, oyunu okuma yönlendirme, ve psikolojik değerler takımı sahiplenme liderlik vs. gibi.

Gereksiz no look paslarla, rakip takımı çileden çıkarmak için yaptığı saçma hareketlerle mutlu olan bir adamdı Linclon. Bildiğiniz iyi 10 numaraların böyle saçma şeyler peşinde koştuğunu hayal etsenize bir; mesela Hagi Volkan'ı çileden çıkarıyor Volkan da Hagi'yi kovalıyor falan olacak iş mi. Lincoln yapar anca ezikliğinden. Ezik 10 numara da olmaz.

Yanim özetle Lincoln çakma bir 10 numaraydı pasları iyiydi çalımı iyiydi ve kolayca faul alırdı. Ama yeterli değil. 10 numara özel bir mevkidir bir tane özelliğin eksik olursa işe yaramazsın Lincolnde de en başta saydığım özelliklerden eser yoktu malesef.

futbol show oyunudur arkadaş,ronaldoda neymarda rakip takımı çileden çıkartıyor,tabiki rakibi çileden çıkartacaksın futbol oyunu kuralları içinde,sinirlenecek ve kart görecek,lincoln orta sahada top sektirdi diye yapmadığını bırakmadılar adama,sizingibi futbol severler kazma adamlarımı seyredince mutlu oluyor acaba,ya birde volkanı çileden cıkartıyor demişşin,volkan sütten çıkmış ak kaşık demi ,ne yapacakdı el ense çekip yalakalıkmı yapaçaktı.

futbol show oyunudur arkadaş,ronaldoda neymarda rakip takımı çileden çıkartıyor,tabiki rakibi çileden çıkartacaksın futbol oyunu kuralları içinde,sinirlenecek ve kart görecek,lincoln orta sahada top sektirdi diye yapmadığını bırakmadılar adama,sizingibi futbol severler kazma adamlarımı seyredince mutlu oluyor acaba,ya birde volkanı çileden cıkartıyor demişşin,volkan sütten çıkmış ak kaşık demi ,ne yapacakdı el ense çekip yalakalıkmı yapaçaktı.

10 numarada olması gereken özellikleri anlatıyorum sen gelmiş Ronaldo'yu Neymar'ı örnek veriyorsun :D Rakiple oynamak ezikliktir eğer maç içinde taktik olarak rakibine oynamak istiyorsan da bunu 10 numaran yapmaz.

O mevki de oynayan oyuncunun doğası buna izin vermez çünkü liderdir o oyuncu hem kendi takımından hem rakip takımlardan saygı görür. Maç içinde en güvendiğin oyuncun böyle ucuz işler uğraşamaz, şovmenlik yapamaz. Lincoln çocuk gibi bir adamdı istediği kadar yeteneği olsun farketmez.

Ayrıca Lincoln ü sevmiyoruz diye de yerine kazma gelsin demiyoruz heralde.

Şu yapılan son transferlerden sonra mevcut takımdan 1 kişiyi bile gönderip yerine Lincoln'ü koymam mesela. Diego'yu koyarım ama. Elmanderi çıkarıp yerine Diego'yu oynatırım ilerde tek forvet Burak olur ligde. Lincoln için Elmander'i kesmem ama. Sebebi de çakma 10 numara olması işte vs vs anlattım daha önce.

İlave: Volkan sütten çıkmış ak kaşık mı diyorsun. Sana Hagi örneğini verdim demin 5 yıl boyunca bu ligde oynadı Volkan gibi 10 larcası çıktı karşısına belki. Ama hiç böyle çocukça bir olayın içinde gördük mü Hagi'yi? Hayır. Görsek saçma olurdu zaten Hagi olmazdı ozaman.

Üst Alt