Divan Toplantısı l Adaylar Açıklamalarda Bulundu - Sayfa 34 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Divan Toplantısı l Adaylar Açıklamalarda Bulundu

Cevap: Divan Toplantısı l Adaylar Açıklamalarda Bulundu

Valla artik almanya Liglerinde baya Türk var. Hepsini takip edemiyorum ama ilk aklima gelenler:

Mehmet Ekici, Tunay Torun, Taner Yalcin, Ömer Toprak, Deniz Naki, tabiki Hamit Altintop

2. Lig´de de baya Türk varmis ama onlari fazla takip edemiyorum, pek bilgim yok yani. Duisburg´ta saglam bir Türk varmis. Hatta Fenerbahce ve Trabzonspor pesindeymis

Olcay Şahan. Kendisi Kaiserslautern'e transfer oldu..

GS bir spor klubudur buna katiliyorum , ancak yorumlara bakinca hersey spora ozellikle de futbola endekslenmis durumda , bu dogru degil. Ornek verdiginiz kluplerin asagidaki hangi sorunla ugrastigini soyleyebiliriz ?

- Bogazda paha bicilmez bir adasi var ama bu ada yanlis bir kira sozlesmesinin iptali sebebi ile mahkemelik.

- Kalamista essiz bir tesisi var ama bir turlu gelir getirici ya da en azindan kendini cevirici bir hale getirilemiyor.

- Yonetiminde istifalar , idari kadrosunda isten cikarmalar , senede 3 kere degisen teknik direktorler var.

- Sirketleri senelerdir yanlis bir halka acilis modelinden oturu zarar ediyor ve bunun uzun hukuki sureci ile ugrasiliyor

- Stadi yikilacak halde oldugu icin binbir imza ile hazirlanan protokol vasitasi ile seneler sonra yeni bir stada tasiniyor.

- Gundelik ihtiyaclara cevap veremeyen ama nasil yapilirsa yapilsin bir turlu begenilemeyen tuzuk senelerdir klubu kemiriyor.

- Floryada 3 basli bir arazisi var , ne yapacagi ile ilgili bir plani yeni yeni olusuyor. GSGM ve hazine ile gorusmelere yeni baslanacak.

- Bir havuzu var , havuzun kullanim sozlesmesi bittiginde ne olacagi belli degil.

- Bir salon ihtiyaci var , ancak salon icin ne yer belli , ne yapim yontemi , ne de maliyeti.

- Basketbol bayan takimi bir sene kume dusuyor , bir sene sonra avrupa sampiyonlugu geliyor

- Erkek basket takimi kume dusmekten son macta kurtuluyor , sonraki sene hedefi sampiyonluk.

- Formaya duzgun yazilamayan isimler , hatta baska isimli forma ile oyuncu oynatiliyor , bunun sorumlusu yonetici hulle ile yeniden goreve geliyor.

- Basbakan luzumsuz yere siyasi sebeple protesto ediliyor , sonra da daha beteri sanki bu bir sucmus gibi yonetimi hukumete nerdeyse kul kole oluyor.

- M.Koydeki kendi arsasi uzerine bir GS binasi yapmak icin izinlerle ugrasiyor.

- Riva denen bir arsa uzerinde turlu problemler varken bunlari cozup orayi ihale etmek icin akla karayi seciyor.

- Kibrista otel arazisi aliyor , onunla ugrasiyor.

- B.Cekmecede kurek , bilmem nerede binicilik , judo , vb bilimum alanda basarili olma mecburiyeti var.

- Uzerine vazife olmamasina ragmen bir stadinin yollari , gecitleri ,tunelleri icin Allahin gunu hukumet kapilarinda geziyor.

- Bir postane binasini muze haline getirebilmek icin aylarca izin kovaliyor , sonunda taraftarim diye gecinen kimsenin ugramaya bile tenezzul etmedigi bir yapi ortaya cikiyor.

- Beyoglunda tamamen atil durumda bekleyen harika bir klup merkezi binasi var , ama ne geleni var ne gideni.

Unuttugum seyler illa ki vardir .. bir klup uyesi olarak sunlar yonetimlerle oturup konustugumuz , ugrastigimiz sadece futbol disi isler .. sorarim size , barcelonanin , madridin ,milanin hangi birinin bu kadar cetrefilli , abuk sabuk , biraz da spor disi islerle ugrasan genel kurulu vardir ? Su kalem kalem yazdigim seylerin hepsinin maliyeti , hepsinin burokrasisi , hepsinin kotu surprizleri varken , yonetimin genel kurulun sadece sporla , hele de sadece futbolla ilgilenmesi mumkun mu , bu isleri kim yapacak o halde ?

Kongre uyesisiniz herhalde, bunlari hic camia ile yeni yonetim ile paylasmayi dusundunuz mu? Bence bunlari gereken kisilere soylerseniz daha iyi olur ..

Rijkaard basariliydi yani ? El insaf yahu. GS in hedefi o zaman bugunleri dusunerekten bari 3 unculuk mu olmali ? Rijkaard i ben de karizmatik buluyorum , ben de severdim ,ama yonetimin ardindan ikinci basarisiz da odur. Bunu neden kabul etmiyosunuz. Adam ilk sene takimi 3 uncu yapabildi (sizin de iyi kadromuz var dediginiz sene) , ardindan 8 haftada 4 maglubiyet aldi. Eger bu seneki kadro kotu ise bunda teknik direktorun sucu yok mudur ? Sattirmayacakti elindeki kadroyu o halde. Haginin , Underin filan zaten teknik direktorlukle alakalari yok ,ona bisi demem .. ancak rijkaard da basarili filan degildi. Avrupada bir ilerleme yok ,daha gruptan cikar cikmaz elendik , turkiye kupasinda bisi yok ,ligde yok .. Nasil bir basari bu.. Ki elinde keitasi da vardi dos santosu da .. Kotunun iyilerinden biktik artik , gelecek kisi basarili olmak zorunda , ha olamiyorsa da rijkaard gibi dunyalari kazanmamali. adama servet oduyorduk , o ise 5 inci takimi 3 uncu yaptim diye basarili goruyordu. kalitesiz adamlari elestirelim , sonuna kadar varim , ama sirf isim diye rijkaard i da savunmanin alemi yok , kendisine gereken sans verildi , biraz daha sabredilebilir miydi , yerine hagi gelecekse bence evet edilebilirdi. ama basarili filan degildi

üstad güzel yazıyor tebrik ederim,diğer yorumlarınızıda okudum kulübe yakınsınız sanırım.

@Arda .. eksik olma ,tesekkurler. Eski sporcu (sutopu) , sadik bir 13 senelik kombineci , klup kongre uyesiyim , divan mali idari ayirmam isim yoksa giderim yaslisindan gencine herkesle konusurum.

@ferdi .. . sorun da bu zaten , futbol degil butun meselemiz , bunlari yonetimler ,genel kurul zaten biliyor , ama taraftar da kluple ilgilenirken artik "ben futbola bakarim kardesim" dusturundan vazgecmeli. 2 sebepten oturu , birincisi bunlarla ugrasmak konusmak ,yonetimi uyarmak , genel kurulu harekete gecirmek de bir sorumluluk bir faydadir klube , ikincisi futbolda yakalanamayan basarinin arkasinda hepsinin karinca kararinca etkisi var ,hic yoksa da zaman aldigi icin var.. bunlar bilinmeli.

ben suna inaniyorum ,hem ulke yonetiminde hem dernek klup gibi yonetim modellerinde... bir baskan basarisiz ise , yonetiminin de payi vardir , bir yonetim basarisiz ise genel kurulun da payi vardir , cunku onun icinden secilmistir , denetlemesi gereken odur.. ama bir genel kurulun basarisizliginda da mutlak olarak o renge gonul vermis herkesin payi var demektir. cunku genel kurulu da olustan sensin , benim , bu ,su , o.... bizleriz yani. GS klubunun kapisi kimseye kapali degil .. Herkes uyelik icin basvurabilir , herkes bagli sirketlerde gucu ve bilgisi nispetinde gorev alabilir , herkes idari ve profesyonel kadrolarda bulunmak icin cabalayabilir. taraftar demek sadece urun alan , sadece maca giden eden adam degildir , taraf olandir , taraf oldugu ,mensubu oldugu camianin her noktadaki sorunu ile ilgili asgari bilgi sahibi olmayi hedeflemelidir.

67 sayfa var sirf bu baslikta , suzgeclesen 50 sayfasi sadece transfer , futbol , adnan sezgin vs vs .. bu klubun hic mi baska projeleri , dertleri yok. goz onunde oldugu icin futbolun daha cok ilgi gormesini anliyorum , ama terazi bu kadar da dengeyi kaybetmemeli. adnan polati goturen 3 uncu sebeptir futbol , cok net soyluyorum , diger baslica 2 sebep , 15 Ocak sonrasi yaptigi anlamsiz aciklamalar , klup sempatizanlari ile nerdeyse karsi karsiya gelen baskan profili cizmesi , diger sebep de inan kirac in istedigi universitelilere de liselilere verilen haklarin (uyelik vs konusunda) tuzukte polat yonetimince verilmemesi.

sorgusuz sualsiz adanin kocarslana kiralandigi sozlesmeyi 5 sene uzatip , sonra bunun iptali icin dava acmasi (genel kurulun verdigi onergeyle mecburiyetten) ,ve klubu ciddi bir zararin beklemesi gibi sebepler.

Rijkaard basariliydi yani ? El insaf yahu. GS in hedefi o zaman bugunleri dusunerekten bari 3 unculuk mu olmali ? Rijkaard i ben de karizmatik buluyorum , ben de severdim ,ama yonetimin ardindan ikinci basarisiz da odur. Bunu neden kabul etmiyosunuz. Adam ilk sene takimi 3 uncu yapabildi (sizin de iyi kadromuz var dediginiz sene) , ardindan 8 haftada 4 maglubiyet aldi. Eger bu seneki kadro kotu ise bunda teknik direktorun sucu yok mudur ? Sattirmayacakti elindeki kadroyu o halde. Haginin , Underin filan zaten teknik direktorlukle alakalari yok ,ona bisi demem .. ancak rijkaard da basarili filan degildi. Avrupada bir ilerleme yok ,daha gruptan cikar cikmaz elendik , turkiye kupasinda bisi yok ,ligde yok .. Nasil bir basari bu.. Ki elinde keitasi da vardi dos santosu da .. Kotunun iyilerinden biktik artik , gelecek kisi basarili olmak zorunda , ha olamiyorsa da rijkaard gibi dunyalari kazanmamali. adama servet oduyorduk , o ise 5 inci takimi 3 uncu yaptim diye basarili goruyordu. kalitesiz adamlari elestirelim , sonuna kadar varim , ama sirf isim diye rijkaard i da savunmanin alemi yok , kendisine gereken sans verildi , biraz daha sabredilebilir miydi , yerine hagi gelecekse bence evet edilebilirdi. ama basarili filan degildi

Rijkaard 3. olduk yani basariliyiz falan demek istemedi. Onun soylemek istedigi gayet acik ve ortada, objektif olanlar bunu zaten biliyor ve goruyor "Bu kadro'yla BU KADAR" lafina getirdi ama hala anlamayanlar var.

Ellindeki oyunculari o gondermedi, Dos Santos'un kalmasini istedi yonetim almadi, Keita'yi da yonetim gonderdi guya disiplinsiz diye. Rijkaard'in alin dedigi adamlar alinmadi, gonderin dedigi adamlar gonderilmedi. Bu basarisizliktaki en az pay Rijkaard'indir.

Senin futbolcun baskanini dahi TAKMIYORSA seni mi takacak? Kadro'yu bize ihanet eden yerlilerle doldurmus Adnanlar, daha ne bekliyorsunuz? Birde kadro 2. sinif kadrosu, 2. yilinda ise 3. sinif kadrosu olunca basarisizlik gayet dogal.

Birde Rijkaard SISTEM adamidir, SISTEM kurmasini istiyorsaniz oncelikle istedigi futbolculari alacaksiniz istemediklerini gondereceksiniz ayni zaman da ISTEDIGI ortami hazirlayacaksiniz, ISTEDIKLERINI yapacaksiniz ona GUVENDIGINI GOSTERECEKSENIZ yoksa basarili olamaz HIC BIR TEKNIK DIREKTOR. Sen butun bunlarin TERSINI yaparsan tabi basarisiz olur adam.

Yani NEDEN basarisiz oldugu gayet acik ve NET. Ellimde olsa suan aninda Rijkaard'i tekrar bu kulube getirirdim, o derece BUYUK bi hocadir kendisi ama anlayanlara tabi ...

Herhalde sende bunlari biliyorsundur Sinan abi?

Üst Alt