Dizi Başlığı - Sayfa 197 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Sanırım HBO'nun en sağlam dört dizisi Sopranos, Six Feet Under, Wire, Oz. Six Feet Under'ın ilk iki sezonunu birkaç sene önce izlemiş ve beğenmiştim ama bilmem hatırlamıyorum sonradan yarıda kalmıştı dizi. En kısa zamanda bitirmeyi düşünüyorum. Wire dizisine Recep gibi ben de birkaç bölüm baktım ama konusu pek cezbedici gelmedi, daha doğrusu polisiye hikaye pek sevmem. Sopranos ve Oz'a en kısa sürede şans vermeyi düşünüyorum.
Sopranos orijinal sopranos mu yoksa sonradan devam falan cektiler de haberim mi yok🤔 sopranos cok güzeldir, Christopher moltisanti nami diger sukru hanedar favorim👍♥️ amca da komedi😂 her karakter ayri güzel ya cakma al pacino falan var😂

Band of Brothers izlemediysen tabii;

Dünya Tarihinin uzak ara en iyi dizisi… Böyle filmler ve diziler izledik diyenler ya konunun cahili ya da yaşları küçük zira bu dizi filmin başarısıdır bu furyayı başlatan… Bugün HBO ayılıp bayılınan fantastik işleri yapıyorsa Band of Brothers’a borçlu… Hatta netflix gibi platformların iktisadi olabileceğinin ilk kıvılcımını yakan da bu iştir…

Gençler bilmez Band of Brothers dünya ile eş zamanlı TRT’de de yayınlanmıştı hatta ilk bölümden önce belgeseli verilmiş üzerine Rekin Teksoylar, Atilla Dorsaylar program yapmışlardı… İnternetin etkin olmadığı zamanlarda başı kapalı, basma entarili teyzeler çay demleyip bu diziyi izledi…

Dizide propaganda sıfırdır… Tamamen savaştaki askerlerin kardeşliği işlenmiştir… Bizde bıraktığı duygular inanılmazdır zira bu dizi vizyona girdiğinde ilk bölümünü izlediğimizde bir hafta önce hala hayatta olan adamların gerçek halini izlediğimiz belgesel bölümdeki adamların gençlik hallerini görmek sanata ve tarihe olan saygımızı arttırmış izlediğimiz şeyin kurgu değil belgesel olduğunu yüzümüze vurmuştu…

Sadece castingi bile ne muhteşem nevh-i şahsına münhasır bir iş olduğunu ortaya koymaktadır zira dizide tek bir yıldız isim yoktur hatta tanınınmış tek oyuncu o dönemde friends isimli dandik popüler bir dizideki david schwimmer idi ki yapımcılar spielberg ve hanks özellike boş bir karakteri ona oynatarak hollywood işlerine selam çaktıklarını söyleyip gülmüşlerdi.

Onun dışında tamamen no name isimlerden kurulu kadro da dizinin gerçekliğine katkı sağlamıştır mamafih casting başarısı ekipten onlarca dünya yıldızı çıkartmasından da barizdir.

Band of Brothers’ın meşhur ettiği Biraderlerden bazıları;

1) Damien Lewis
2) Donnie Wahlberg
3) Michael Fassbender
4) James McAvoy
5) Ron Livingston
6) Rick Gomez
7) Neal McDonough
8) Matthew Settle
9) David Nicolle
10) Tom Hardy
11) Stephen Graham
12) Corey Johnson
13) Iain Robertson
14) Simon Pegg
15) Dominic Cooper
16) Jimmy Fallon (garip ama gerçek)
17) Ben Payton
18) Andrew Scott

Yok artik

sana gore dunyanın en ıyı fılmıde kara sahin düstü olmasin

Sopranos orijinal sopranos mu yoksa sonradan devam falan cektiler de haberim mi yok🤔 sopranos cok güzeldir, Christopher moltisanti nami diger sukru hanedar favorim👍♥ amca da komedi😂 her karakter ayri güzel ya cakma al pacino falan var😂

O adam herkese benziyor yaw

Bende Hazar şefe benzetiyorum

hazar şef ile ilgili görsel sonucu

moltisanti ile ilgili görsel sonucu

İzlediğim yabancı diziler:
Prison break
Sopranos (3 bölüm kala kendi istegimle biraktim, sonunu izlemek istemedim 😪)
Supernatural (8.sezonda falan biraktim)
Dexter
Six feet under (askere gidis zamanlarimdi bitirmedim)
Breaking Bad
Game of thrones
Friends
Yeniliğe açık birisi olmadığım için midir bilmiyorum yeni bir diziye başlayamıyorum artık her şey sacma geliyor, o havaya giremiyorum. Izlerken yav he he diye diye izliyorum 😪 tekrar deneyeceğim ama💪

Yok artik

sana gore dunyanın en ıyı fılmıde kara sahin düstü olmasin
En iyi denilebilecek çok film var ama galiba janr janr bakmak gerek

Savaş filmi olarak iyidir Black Hawk Down ama en iyi savaş filmi Appocalypse Now bence

Genel olarak en iyi film hiç kuşku yok ki The Godfather

Tarihi film Lawrence of Arabia

Klasik olarak Gone With the Wind

Gerilim şahsen Notorious

Korku The Exorcist

Komedi The Pink Panther

Bilimkurgu 2001

Dram One Flew Over the Cuckoo's Nest

Polisiye the French Connection

Politik film Z

böyle gider tabii

Prison break
Dexter
Breaking Bad
Game of thrones
Friends
Yeniliğe açık birisi olmadığım için midir bilmiyorum yeni bir diziye başlayamıyorum artık her şey sacma geliyor, o havaya giremiyorum. Izlerken yav he he diye diye izliyorum 😪 tekrar deneyeceğim ama💪
Dostum duzgun dızı ızle

band of brolar muthis harbiden..... ust uste 5 kez izlenebilir
Bunu şaka zannedecekler var... Ama öyle ve filmde belgesiz bir şey yok dizide bir belgesel bölüm vardı easy companynin üçte biri hayatta ve röportaj veriyorlar. Spielberg ve Hanks boşuna en iyi işimiz demiyorlar... Talebeydim aradan neredeyse çeyrek asır geçecek hala şu sahne nasıl gerçek olabilir diyorum sonra aklıma Gelayevler Basayevler Yakup Cemiller geliyor gülüyorum;

Prison break
Dexter
Breaking Bad
Game of thrones
Friends
İşte gerçek bir muhafazakar... seni tebrik ediyorum değişimlere kapalısın ve bunun farkındasın ;)

En iyi denilebilecek çok film var ama galiba janr janr bakmak gerek

Savaş filmi olarak iyidir Black Hawk Down ama en iyi savaş filmi Appocalypse Now bence

Genel olarak en iyi film hiç kuşku yok ki The Godfather

Tarihi film Lawrence of Arabia

Klasik olarak Gone With the Wind

Gerilim şahsen Notorious

Korku The Exorcist

Komedi The Pink Panther

Bilimkurgu 2001

Dram One Flew Over the Cuckoo's Nest

Polisiye the French Connection

Politik film Z

böyle gider tabii
arabistanlı lavrınsı kitapsız bi film olarak yereceğini tahmin ederdim alakalı bi soru sorsaydım eğer sana reis

Yoo Lawrence'ı becerdiğimiz doğrudur filmde yanlış bir şey görmedim ben tarihin son büyük süvari hücumunu sinematografik olarak gayet iyi yansıtmışlar... Zaten adamı ifal etmesek bu kadar bize düşman olur muydu?
filmde senin deyiminle becerme kısmına yer verdiler mi hatırlamıyorum reis verdilerse o yüzden favori listene girmiş olmalı :asd:

İşte gerçek bir muhafazakar... seni tebrik ediyorum değişimlere kapalısın ve bunun farkındasın ;)
Farkındayım ancak sadece bu konuda degil sosyal hayatimi etkileyen düzeyde bu. Mesela yeni tanıştığım insanlarla iletişim kurmakta cok zorluk çekiyorum. Hatta bunun ötesine gidiyor olay, bunla konussam ne konusmasam ne diyorum, kendim gibi de olamiyorum tam olarak tanımadığım için. Normalde eğlenceli, esprituel bir kişiliğim vardir ama tanidiklarimla. Onlar beni ben onlari biliyorum çünkü. Üniversite dönemimde bu beni cok kötü etkiledi. Sınıfta olsun arkadas ortamında olsun kendimi hic ifade edemedim. Karsimdaki beni anlamaz düşüncesi hakimdi bende. Ama dışarıdan insanlara bakıyordum herkes kendi gibi davranabiliyordu. Şimdi şunu söylesem farkli algilar, neyse söylemeyeyim diye diye bi noktadan sonra hic konuşmuyorsun sorulariyla karsilasmaya başladım. Askerden dönünce belki bu konuda yardım alabilirim. Değişimlere kapalilik degil bence farklı bir durum bu, psikolojik bir durumum var malesef.

Üst Alt