Dizi Başlığı - Sayfa 254 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Maci, secimi filan biraktim.

Sonu harika ya :)
Link yasaksa bir zahmet siliniz.

Hayatımda izlediğim en iyi ergen/gençlik dizisi.

Barbaren 5.5/10. Kötü bir dizi değil, bütçesi dahilinde bir şeyler yapmaya çalışmışlar özellikle son bölümdeki savaş sahneleri fena değildi geçişleri vs beğendim lakin olayın tarihteki ağırlığı büyük olduğundan ve çok daha iyi işlenebilecek bir konu olması sebebiyle beğenmedim.

Teuteburg veya varus savaşı Romalıların aldıkları mağlubiyet ve lejyonların yok olması hasebiyle baya sarsıldıkları bir savaş, o dönemlerde Roma'yı askeri alanda sarsmak öyle pek olası bir şey değil, tam karşılamasa da Irak'lı direnişçilerin ABD'yi ülke dışına atması gibi bir şey. Roma ordusunun neden yenilmez olduğu neredeyse hiç anlatılmamış sadece nicel fazlalığa vurgu yapılmış ki yenilemez olmasıyla uzaktan yakından ilgisi yok. Pusuya hazırlık kısmı neredeyse tamamen atlanmış vs, yani demek istediğim işlenmesi gereken pek çok şey işlenmemiş bunun yerine aşk, arkadaşlık vs gibi konulara odaklanılmış. Hayır yani işlediğin konu bir derya, dünya kadar konu çıkar düdük gibi bir konu değil ki manasız ekleme yapıyorsun.

Olayın devamında Germanicus önderliğinde bu savaşın intikamını alacak Roma, arminius'a üçlü çektirtecekler, muhtemelen 2. sezon olacaksa bunu işler ama layıkıyla çekemezler muhtemelen yine, halbuki bu savaşta da güzel ilginç işlenesi detaylar var, Romalılar germen kabileleri öylesine ciddiye alıyorlar ki hatrı sayılır sayıda en elit askerleri olan praetorianları falan kullanıyorlar yoğun olarak, askeri tarihe takık olduğumdan bu gibi detaylar atlanınca moralim bozuluyor büyük beklentiyle izliyorum, tarih olarak okuduğum olayları görsel olarak tanık olma hevesiyle izliyorum, düdük gibi bir şey çıkınca da üzülüyor insan.

Evet, uzun oldu farkındayım dizi biter bitmez içimdekileri dökeyim dedim g.tümde patlamasından iyidir.

Önemli edit. Thusnelda'yı oynayan hanım kızı beğendim, vahşi bir güzelliği var başarılı.

vikingsi izliyorum da bu rahip lavugunun kafa ne yav berber yanlis anlamis gibi

rollo adamsin kocum bu simarik herif sen olmasan bi halt edemezdi keske orda gtunden mizragi sokup agzindan cikarsaydin ama yuregin el vermedi napalim
karisini aldatan serefsiz it ragnar aynen odin karga falan

Yarım kalan, sıfırdan başlamayı düşüdüğüm onlarca dizi var ama hiçbirine hevesim yok.
Entourage özlemi tutuştu bu aralar. Ya tekrardan başlayacağım ya da kalifornikeyşına başlayacağım sıfırdan bakalım

Yarım kalan, sıfırdan başlamayı düşüdüğüm onlarca dizi var ama hiçbirine hevesim yok.
Entourage özlemi tutuştu bu aralar. Ya tekrardan başlayacağım ya da kalifornikeyşına başlayacağım sıfırdan bakalım
:ka: ilk 3 bölüm iyiydi. Entourage gibi ekibin etrafında dönen bir dizi olsaydı keşke ama yine de iyi

İlk sezon bitti 8.5/10
Akıp gidiyor Entourage gibi.
David Duchovny çok başarılı. Muhtemelen bu diziden sonra bu herifin X-files dizisine de başlayacağım

Üst Alt