Doğu K. Y. Final | Chicago Bulls 4-2 Atlanta Hawks - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Doğu K. Y. Final | Chicago Bulls 4-2 Atlanta Hawks

Cevap: Doğu K. Y. Final | Chicago Bulls 2-1 Atlanta Hawks

Bugün değişik bir beşle çıkacak Atlanta.

J. Smith 3 numara, Horford 4 Collins 5 numara olacak. Noah'ın o üstünlüğünü kırmak için Collins pivot olarak başlayacak ki özellikle Howard karşısında gerçekten çok iyi oynamıştı Collins.

Atlanta çok garip bir takım.Eğer oynamak isterlerse o gün karşılarında durmak çok zor.Ama bıraz kopsunlar mactan 20 sayı fark yerler.Bu geceki macta bence 2 2 yapıcaklar durumu.Bullsun kadrosu kötü bence.Rose u durdurursan takım olarak sayı üretmeleri çok çok güç.

Dengeli güzel bir maç oluyor. Boozer 2 faul ile kenarda, Ömer oyunda.. :)

Ömer playoffun en iyi maçını oynuyor. Hem defansta hem hücumda çok iyi katkı verdi.

Maç öncesinde demiştim atlanta 2 2 yapıcak diye.Çok iyi bir takım bence.Sadece konsantrasyon sorunları var.Atlanta doğu finaline çıkarsa kimse şaşırmasın.Ama yinede saha avantajıyla bulls 4 3 yapabilir.

Atlanta çok garip bir takım.Eğer oynamak isterlerse o gün karşılarında durmak çok zor.Ama bıraz kopsunlar mactan 20 sayı fark yerler.Bu geceki macta bence 2 2 yapıcaklar durumu.Bullsun kadrosu kötü bence.Rose u durdurursan takım olarak sayı üretmeleri çok çok güç.

D.Rose'den igrenc ötesi bir mac daha, rezil ötesi performans. Ayrica Bulls'un kadrosu kötü filan degil, Carlos Boozer gibi kolayca mac basina 20 sayi atabilen oyuncu var, Deng desen 15 sayi civari, Korver benchten gelip 10 sayi'yi kolaylikla bulabilir. Atlanta'nin bu besle oynamasi lazim, cünkü Big Al 4'numarada harika oynuyor gercektende, 5 numara icin kücük.

D.Rose'den igrenc ötesi bir mac daha, rezil ötesi performans. Ayrica Bulls'un kadrosu kötü filan degil, Carlos Boozer gibi kolayca mac basina 20 sayi atabilen oyuncu var, Deng desen 15 sayi civari, Korver benchten gelip 10 sayi'yi kolaylikla bulabilir. Atlanta'nin bu besle oynamasi lazim, cünkü Big Al 4'numarada harika oynuyor gercektende, 5 numara icin kücük.

Atlantanın kadrosu birebir bakarsan her şekilde bulls tan daha iyi.Bullsun kadrosu kötü.Rose cıkar o kadroyla playoffa zor girer.Carlos Boozer eskiden iyi hucumu vardı savunmada 0 dı.Şimdi hucümdada iyi bir bitirici değil.Deng bir takım oyuncusu hiç bir zaman bir yıldız olmadı.Zaten bulls un yedekleri ide çok kötü.Korver dışında sayı üretecek oyuncu yok.Ayrıca Rose den iğrenç ötesi performans diyerek neyi amaçladın anlamadım.Dün Rose olmasaydı 30 sayı fark yerdi bulls.

Zaten bulls un yedekleri ide çok kötü.Korver dışında sayı üretecek oyuncu yok.

Bu sezon içerisinde kaç tane Bulls maçı izlediğinizi de buradan rahatlıkla çıkartabiliyorum. Maç esnasında sahada benchler karşı kaşıya iken Bulls'un rakiplerine karşı nasıl bir üstünlük sağladığını görmeniz gerekirdi Bulls maçlarını şöyle bir gözünüzün önüne aldığınızda. Bulls'un ligdeki en iyi benchlerden birine sahip olduğunu çoğu otoriter kabul ediyor. Bu önemli olmasa bile en azından maç içinde görülürdü bu. Çok övülen Orlando'nun, Miami'nin, Lakers'ın benchi Chicago'nun benchinden çok daha kötü.

Cevap: Doğu K. Y. Final | Chicago Bulls 2-2 Atlanta Hawks

Atlanta'nın kadrosu Chicago'dan iyi değil kesinlikle. Chicago'nun tek sorunu hücumda Rose dışında her maçta önemli katkılar verecek adamın olmaması ki bunun da nedenleri var(ikinci paragrafta açıkladım). Özellikle de 2 numara pozisyonunda gerçekten kötüler. Noah, Rose, Deng, Boozer ligin kalburüstü oyuncuları. Taj Gibson, Korver(dünkü maçta kötü şu atması önemli değil) gibi çok iyi bench oyuncularına sahipler. Ömer Aşık da iyi katkı veriyor vs...

Chicago'nun sorunu bu sene yeni bir koçla yeni bir oyun sisteminde oynamaları(aslında önceki senelerde de iyi savunma yapıyorlardı ama bu sene tamamen savunma takımı oldular). Ligin en iyi savunma yapan takımlarından bir tanesi ama bu kimliği daha yeni yeni oturtuyorlar ve bu kimlikler öyle bir senede oturacak kimlikler değil. Hücumsal anlamda Rose'un sete set oyun yönünün kötü olması da onları hücumda verimsiz olmasına neden oluyor. Eğer Rose o gün verimli gününde olursa hücum anlamında, iyi olan savunmaları sayesinde her takımı yenebiliyorlar ama eğer Rose verimsiz günündeyse ve diğer arkadaşlarını da oyuna katamıyorsa o zaman savunma gardları da düşüyor ve maçları kaybediyorlar.

Bu sene Chicago'nun kimliğini oturttuğu sene. Kimlik oturtan takımlarda ilk senelerde belli problemler olur ve ileri ki senelerde o problemlere iyi bir yama yaptıkları takdirlerde ligin en büyük şampiyonluk adaylarından olurlar. Chicago bu yaz iyi bir 2 numara ile ligin en önemli şampiyonluk adaylarından olur. Hem kadro kalitesi hem koç kalitesi hem de şehir bunun için yeterli.

Ayrıca şunu da belirteyim ek olarak Chicago benchi ligin en iyi savunma yapan benchi ve bu sayede de iki takımda da benchler oyunda olduğu zaman takım genelde daha iyi oynuyor. Atlanta'nın benchten gelip de katkı yaptığı tek önemli ismi Crawford. Onun dışında çok önemli katkılar veriyor diyeceğimiz bir adamları yok benchte. Zaten Crawford da bench gibi değil ilk 5 gibi oynuyor çoğu zaman.

Olaylara bir maçlık bakmayalım.

Bu sezon içerisinde kaç tane Bulls maçı izlediğinizi de buradan rahatlıkla çıkartabiliyorum. Maç esnasında sahada benchler karşı kaşıya iken Bulls'un rakiplerine karşı nasıl bir üstünlük sağladığını görmeniz gerekirdi Bulls maçlarını şöyle bir gözünüzün önüne aldığınızda. Bulls'un ligdeki en iyi benchlerden birine sahip olduğunu çoğu otoriter kabul ediyor. Bu önemli olmasa bile en azından maç içinde görülürdü bu. Çok övülen Orlando'nun, Miami'nin, Lakers'ın benchi Chicago'nun benchinden çok daha kötü.

Ben ne demişim yalnız iyi analiz etmek lazım.Bana Korver dışında sayı üretecek oyuncu söylermisin bullsun yedeklerinde.En az 15 tane bulls maçı izledim bu sene.Siz kaç düşünüyordunuz.Savunma anlamında başarılı dır bulls un yedekleri.Buda her maça yetmez.Hepsi sınırlı oyuncular.Buna ömerde dahil.Atlantada jamal crawford var misal yedeklerinde, Bullsun ilk 5 şinde oynar rahatlıkta crawford.O saydığın takımların yedeklerı zaten rezalet.Bir dallasın, bostonun, memphisin,Oklohomanın,Atlantanın yedekleri bulls tan kat ve kat üstündür.Zaten maçlar beni haklı çıkarıyor.İndianayı bile başabaş maçlarla zor eledi bulls.Neden çünkü hersey Rose nin üzerine kurulu.Onu durdur bullsu da durdurursun.Eğer Atlanta Bulls serisinde saha avantajı Atlantada olsaydı çok rahatlıkla doğu finalinde derdim Atlanta.Şimdi bile çok büyük şansı var diyorum Atlantanın.Şu andaki takımlar içinde en kötü kadro Bulls tadır.Doğu finaline çıkarsa Bulls Boston yada miami 4 1 yada 4 2 le rahat geçer o seriyi.

Ben ne demişim yalnız iyi analiz etmek lazım.Bana Korver dışında sayı üretecek oyuncu söylermisin bullsun yedeklerinde.En az 15 tane bulls maçı izledim bu sene.Siz kaç düşünüyordunuz.Savunma anlamında başarılı dır bulls un yedekleri.Buda her maça yetmez.Hepsi sınırlı oyuncular.Buna ömerde dahil.Atlantada jamal crawford var misal yedeklerinde, Bullsun ilk 5 şinde oynar rahatlıkta crawford.O saydığın takımların yedeklerı zaten rezalet.Bir dallasın, bostonun, memphisin,Oklohomanın,Atlantanın yedekleri bulls tan kat ve kat üstündür.Zaten maçlar beni haklı çıkarıyor.İndianayı bile başabaş maçlarla zor eledi bulls.Neden çünkü hersey Rose nin üzerine kurulu.Onu durdur bullsu da durdurursun.Eğer Atlanta Bulls serisinde saha avantajı Atlantada olsaydı çok rahatlıkla doğu finalinde derdim Atlanta.Şimdi bile çok büyük şansı var diyorum Atlantanın.Şu andaki takımlar içinde en kötü kadro Bulls tadır.Doğu finaline çıkarsa Bulls Boston yada miami 4 1 yada 4 2 le rahat geçer o seriyi.

82 maçlık koca bir sezondan 15 tane Bulls maçı izleyip savunması Bulls'a yetmez gibi sağlıklı bir düşünce çıkartabildiğinize göre tartışmayı uzatmayacağım. :)

82 maçlık koca bir sezondan 15 tane Bulls maçı izleyip savunması Bulls'a yetmez gibi sağlıklı bir düşünce çıkartabildiğinize göre tartışmayı uzatmayacağım. :)

Bak her zaman şöyle derler Nba için sezon içinde herkes oynar.Aşırı savunma takımı olarak yada aşırı hücüm takımı olarak bir yerlere gelebilirsin.Ama Playoff kurtlar sofrasıdır.Orada herzaman daha dengeli takımlar ileriyi görür.Zaten tartışmayı haklısın uzatmayalım şu ana kadar oynanmış maçlar beni haklı çıkarıyor.Atlantaya sadece savunması yetmiyor işte 2 maçı verdi bile.Madem bulls bu kadar iyi kesin şampiyon olacak dermisin.Bence doğu finaline bile çıkmasına kesin diyemessin.

Crawford Atlanta'nın ilk beşinde de oynar, aynı şekilde Korver da Chicago'nun ilk beşinde oynar. Bu takımlar manyak mı o zaman benche koyuyorlar bu adamları ?

Çoğu takım zaten ilk beşinde oynayabilecek bir adamı genelde benche koyuyor NBA'de. Bu adamda genelde sayı potansiyeli yüksek Harden gibi, Crawford gibi, O.J Mayo gibi bir adam olur. Fakat bu adamların da sayı potansiyeli yüksek olmalarının yanında saçmalama potansiyelleri de takım oyununa balta vurma potansiyelleri de aynı oranda yüksek oluyor genelde.

Olaya neden sayı atma bakımından bakıyorsun onu da anlamıyorum. Crawford dediğin adam zaten 31 dakika ortalama ile oynuyor. 13 sayı ortalaması var.

Az önceki mesajımda dediğim gibi Chicago benchi ligin en iyi benchlerinden bir tanesi.

Crawford Atlanta'nın ilk beşinde de oynar, aynı şekilde Korver da Chicago'nun ilk beşinde oynar. Bu takımlar manyak mı o zaman benche koyuyorlar bu adamları ?

Çoğu takım zaten ilk beşinde oynayabilecek bir adamı genelde benche koyuyor NBA'de. Bu adamda genelde sayı potansiyeli yüksek Harden gibi, Crawford gibi, O.J Mayo gibi bir adam olur. Fakat bu adamların da sayı potansiyeli yüksek olmalarının yanında saçmalama potansiyelleri de takım oyununa balta vurma potansiyelleri de aynı oranda yüksek oluyor genelde.

Olaya neden sayı atma bakımından bakıyorsun onu da anlamıyorum. Crawford dediğin adam zaten 31 dakika ortalama ile oynuyor. 13 sayı ortalaması var.

Az önceki mesajımda dediğim gibi Chicago benchi ligin en iyi benchlerinden bir tanesi.

Crawford,Korver a göre zaten çok üst düzey bir oyuncu olduğu için burada Korver yedek oturmuş ilk 5 oynamış fark etmez zaten.Korver bir rol oyuncusu ona şut hazırlaman lazım yoksa varlık gösteremez.Ama Crawford kendi şutunu yaratabilen bir yıldız.Sonuçta bu adamlar yedek mi yedek.Olaya sadece sayı atma yönünden bakmıyorumki anlamıyorsun beni.Bullsun dengeli bir takım olmadığından bahsetmeye çalışıyorum.Bir takımda hücümcu yada savunmacı olarak birbirlerine yakın olması gerekir.Bulls ta ise bu denge yok.Savunmacı dolu takım.İşler daha çok sertleştiğinde bullsun ben 85 sayıya zor ulaşacağını düşünüyorum.Her zaman savunmanın bir garantisi varmı.Karşı tarafta el üstü atabilecek bir sürü oyuncu var.Sayıyorum işte Dallas,Memphis,Boston,Okc bu takımların bencinden iyi olması imkansız bullsun.

Bak her zaman şöyle derler Nba için sezon içinde herkes oynar.Aşırı savunma takımı olarak yada aşırı hücüm takımı olarak bir yerlere gelebilirsin.Ama Playoff kurtlar sofrasıdır.Orada herzaman daha dengeli takımlar ileriyi görür.Zaten tartışmayı haklısın uzatmayalım şu ana kadar oynanmış maçlar beni haklı çıkarıyor.Atlantaya sadece savunması yetmiyor işte 2 maçı verdi bile.Madem bulls bu kadar iyi kesin şampiyon olacak dermisin.Bence doğu finaline bile çıkmasına kesin diyemessin.

Hiçbir takımın şampiyonluğuna, finaline kesin diyemezsin ki zaten. Bunu Dallas hezimetine uğrayan Lakers serisinden sonra söylemiş olmanız size göre kaderin bir cilvesidir eminim. Ayrıca Playoff'ların nasıl bir yer olduğunu anlattığınız içinde teşekkür ederim, inanın hiç bilmiyordum :p

Savunmasının Chicago'ya yardım etmediği maçlardan/serilerden biri olarak Indiana serisini örnek göstermişsiniz. Chicago-Indiana serisinide ne denli takip ettiğinizi anlayabiliyorum... O seride Chicago'nun eleştirildiği en büyük nokta normal sezondaki savunmasını uygulamamış olmasıdır. Uygulamış olduğu halde zorlanmış olması gibi bir olay yok ortada. :)

Zaten tartışmayı haklısın uzatmayalım şu ana kadar oynanmış maçlar beni haklı çıkarıyor.

Indiana maçını örnek göstermenizin ardından ne denli haklı olduğunuz çok açık. :)

Hiçbir takımın şampiyonluğuna, finaline kesin diyemezsin ki zaten. Bunu Dallas hezimetine uğrayan Lakers serisinden sonra söylemiş olmanız size göre kaderin bir cilvesidir eminim. Ayrıca Playoff'ların nasıl bir yer olduğunu anlattığınız içinde teşekkür ederim, inanın hiç bilmiyordum :p

Savunmasının Chicago'ya yardım etmediği maçlardan/serilerden biri olarak Indiana serisini örnek göstermişsiniz. Chicago-Indiana serisinide ne denli takip ettiğinizi anlayabiliyorum... O seride Chicago'nun eleştirildiği en büyük nokta normal sezondaki savunmasını uygulamamış olmasıdır. Uygulamış olduğu halde zorlanmış olması gibi bir olay yok ortada. :)

Indiana maçını örnek göstermenizin ardından ne denli haklı olduğunuz çok açık. :)

Size bu son msjım.Dallas lakers serisinin başında fanatik lakerslı arkadaşlarıma girdiğim iddaları kazandığım için ilk önce nba ve basketbol bilgimin ileri sevilerde olduğunu onlar çok iyi anladı.Bana 5 nargile borçlandılar.Şimdi kaçım kaçım kaçıyorlar.4 2 dallas alır demiştim.4 0 bitti.Lakersın bu kadarda aciz kalıcağını düşünmemiştim nese.İyiki Playoffları açıklamışım biraz çünkü basketbolun topla oynandığını bildiğine şüphe duymaya başlamıştım:DOrada İndiana serisi, artı büyük çoğunluk Atlanta serisini örnek gösterdim ve durum 2 2 ye gelicek dedim mac oncesi geldide zaten.İndiana bu serilerin en zayıf halkasıydı zaten onu bile başabaş maçlarla zor eledi demek istedim.Bir Bostonlu olarak söylüyorum.Eğer Boston doğu finaline çıksın seriyi 4 2 Boston alır.Miami çıkarsa vah Bullsun haline derim 1 mac alırsa bulls büyük başarı olur.Zaman herşeyi gösterir.:D

Crawford,Korver a göre zaten çok üst düzey bir oyuncu olduğu için burada Korver yedek oturmuş ilk 5 oynamış fark etmez zaten.Korver bir rol oyuncusu ona şut hazırlaman lazım yoksa varlık gösteremez.Ama Crawford kendi şutunu yaratabilen bir yıldız.Sonuçta bu adamlar yedek mi yedek.Olaya sadece sayı atma yönünden bakmıyorumki anlamıyorsun beni.Bullsun dengeli bir takım olmadığından bahsetmeye çalışıyorum.Bir takımda hücümcu yada savunmacı olarak birbirlerine yakın olması gerekir.Bulls ta ise bu denge yok.Savunmacı dolu takım.İşler daha çok sertleştiğinde bullsun ben 85 sayıya zor ulaşacağını düşünüyorum.Her zaman savunmanın bir garantisi varmı.Karşı tarafta el üstü atabilecek bir sürü oyuncu var.Sayıyorum işte Dallas,Memphis,Boston,Okc bu takımların bencinden iyi olması imkansız bullsun.

Yahu zaten kimsenin Korver'in Crawford'dan üstün olduğunu söyeldiği yok ki. Mesela Korver Atlanta'da Crawford Chicago'da olsa ikisi de yine benchten gelecekti. Bullsun ilk 5 şinde oynar rahatlıkta crawford demişsin ki bunları da o yüzden yazıyorum.

Diğer dediklerini zaten ben dahil çoğu kişi söyledi forumda. Hatta bir önceki sayfadaki yazımda da bu konuya değindim ki bu sorunun aslında sadece Chicago'nun yetersizliğinden değil Rose'un oyun kurma becerisinin yetersiz oluşundan vs... olduğunu da söyledik.

Burada sana itiraz edilen nokta Atlanta'nın Chicago'dan iyi takım olduğunu söylemende.

En iyilerinden biri demek en iyisi demek değil zaten. OKC, Boston, Memphis, Dallas(en iyisi ve en fazla katkı vereni) vs.. bunların benchine zaten kimsenin kötü dediği yok. Hatta belki oyuncu potansiyeli açısından da daha iyi olabilirler Chicago benchinden fakat Chicago benchi de oyuna katkıları bakımından en az bunlar kadar etkili.

Üst Alt