Domènec Torrent Yanlış Seçim - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Domènec Torrent Yanlış Seçim

Bizim ligte istisnalar harici yabancı hocalar başarılı olamaz Anadolu kulüpleri bile bunu anladı yabancı hoca getirmiyor,zaten torrent çok geçmeden bu ligte oynanan şeyin futbol olmadığını anlayacaktır yani özetle saçma sapan bir karar verdik okani alıp önümüze bakacaktik bu şekilde başarı şansımız hiç yok

Başarısız olacağını düşünmemin bir çok sebebi var. Bu adam Pep'in yardımcılığını yapmış bir adam ve Pep'in sistemi hakkında ne kadar takıntılı olduğu da bilinen bir gerçek. Muhtemelen transfer yapılmayacak ve Torrent de pas futbolu oynatmaya çalışacak. Eldeki kadronun bunu oynaması ise imkansız. Ligde zaten bir kaç takım harici kimse topu almıyor , ligde patlama sebebimiz buydu. Muhtemelen AL maçlarında da topla oynamayı deneyecek ve eleneceğiz.
Dahil olduğu ekolün de hem futbolcu hem hoca bakımından burada başarılı olmuşluğu yok. Oyuncularıyla ilişkilerinin de sorunlu olduğu yazılmış. Böyle kaotik bir dönemin üstesinden gelebilecek ne adı ne ağırlığı var. İşin kötüsü kadroda da general diyebileceğimiz takımı saha içinde toparlayacak bir futbolcu yok. Önümüzdeki fikstürü düşününce ben ciddi ciddi küme düşme tehlikesi olduğunu görüyorum transfer olmazsa. Sistemini işletecek transferler yaptırabilirse bir ihtimal başarılı olabilir , olmazsa FT gibi mevcut orta saha ile pas oyunu oynatmaya çalışıp kötü sonuçlar alacak. Zaten ligde topu almak zorunda.

Başarılı olmasını isterim ama ihtimal de vermiyorum. Mevcut şartlarda optimist olmak benim açımdan saçma. Bu tarz hocaların piri denilecek adamın buraya gelip nasıl çöktüğünü gördüm. Burası ne kadar kabul etmek istemesek de şarktır , güçlü bir figür değilsen öyle sistem mistem kuramazsın burada. Kariyeri öyle söylemese de belki çok iyi bir hocadır ama mevcut şartlar da ortada. Böyle bir hocayı getirip transfer konusunda kem küm eden bir başkanın da bir kamikaze pilotundan farkı yok.

Konu Terim Değil. Savunculuk yapmak da istemiyorum ama bu sene çok kötü idi hemfikirim. Ama 3 senede ne yaptı en kötü futbolu oynayan takım dersen buna katılmam. Biraz hafıza tazeleyelim o zaman.

İlk sezon pandemiye kadar olan dönem ve seyircisiz oynanan bjk maçına kadar ligin en iyi oynayan takımıydı. Pandemi sonrası seyircisiz oynama hastalıklar vs derken sezon gitti eyvallah.
2.sezon forvet siz başlayan bir lig kötü gidişata rağmen devre arası takviyeler ile şaibeli hatay maçı ve bence saçma sapan verilen bjk maçındaki penaltı olmasa 1 golle kaçırılan Sergen in dehalaştırıldığı ama bizim yerden yere vurulduğu uz ve bence hakettiğimiz bir şampiyonluk.

Bu sene b.mb.k giden bir lige rağmen cl grubu gibi bir gruptan namağlup bir grup liderliği.

Tamam eleştiri herzaman var benim de birçok postumda eleştiri var. Ama olayın da suyunu çıkarmamak lazım.

Konuşulacak tartışılacak konu bundan sonra neyin nasıl olacağı. Artık terimci elmascı torrentci vs ayrımcılığına bir son verip takıma sahip çıkmak olay. Bir devir kapandı ve yeni bir sayfa açılıyor herkes için şu kıyaslamaları yapmaktan kurtulmanın ve birlik olmanın vakti geldi de geçiyor. Savaşılacak galip gelinmesi gereken bir çok cephe var ve birlik olmazsak ve şu sığ tartışmalardan kurtulmazsak bu savaştan galip çıkmayacağımız çok açık.
Senin dedigin olsun, ama bana kalirsa sadece bu sezon kotu degiliz . Gecen sezon belki daha cok puan almis olabiliriz kilpayi sampiyonluk gitmis de olabilir ama o sezon bile kotu oynuyorduk. Kim tatmin oluyordu bizim maclari izledikten sonra? Ben bir tane Galatasarayli tanimiyorum ki bana : "abi bu mac cok iyi oynadik cok zevk aldim" desin. Futbol namina en son senin dedigin o pandemi oncesi serisi idi onda bile cok istiktar yoktu, bir iki mac iyi sonra 2-3 mac kotuyduk . 3 sezonu pes pese kupasiz birakti Terim bizi ben boyle bir kotu seri hatirlamiyorum yasim da 35.

Yinede Terim oldugu icin ayriliklar kolay olmuyor insan uzuluyor cok saygiyi hakediyor kendisi, ama bu sezona onunla baslamamamiz gerektigini bir cok defa vurguladim madem yeni bir Galatasaray insa edilmesi lazim artik eski kafada olan insanlarla degil yeni yuzlerle , yeni anlayislarla bunu yapmamiz gerektigine inaniyorum. Kim gelirse gelsin iste Torrent geldi hepimiz bilmeyiz tanimayiz, onemli olan destek olabilmek cunku hepimiz Galatasaray'in iyi olmasini istiyoruz. Burada adamcilik yapilmasi bana tuhaf geliyor (sozum sana degil). Terim artik 70 yasina gelmis bu saatten sonra bize teknik olarak katki veremeyecegine gorduk onu cok sevenlerin bunu bilmesi ve anlamasi lazim. Her devrin bir sonu vardir. Torrent ne getirir bilemiyorum ama on yargili olmadan herkes destek olmalidir..

Bence de cok zor cunku elinde oyuncu yok. Guardiola gelse de fatk etmez yani. Ama on yargili olmadan desteklemek lazim

Benim bakış açım şu :

Bir kaç maç konusu altında da maç sonlarında yazmışımdır, bana göre Terim her ne kadar motivasyon , gaza getirme , maça hazırlama kısaca bir futbolcunun mental halini hazırlama açısından çok iyi bir isim olmasına rağmen futbol olarak eski (bir çok TD vardır böyle) yani pas oyunuda pas oyunu ama olmadığı ya da bu kadro ile olmayacağı belli. Bunun haricinde de bir planlama var mıydı pek zannetmiyorum. Tabii ki neredeyse 2 yıldızın tamamı adamın başarısı - kulübün efsane ismi , ayrılınca kolay değil etkileri. Bir yandan bakınca ama Terim yerinde dünyadan herhangi bir isim - en meşhuru bile olsaydı ve ligde bu sonuçlar , kupadan elenme , attığın gol , seyir zevkinin düşüklüğü yüzünden Galatasaray'ın başında duramazdı. Terim olunca sakız gibi uzadı ya da belkide çirkinleşti bazı kısımlarda (her zaman Terim ayrılıkları böyle oldu).

Fakat baktığınızda , BJK TD yok , Fenev TD yok ve haftalardır yok. Ne yapacakları , kime ne kadar para bağlayacakları, ne kadar borç ile transfer bütçesi vaadedecekleri çok büyük soru işareti. Mesela Fener'e Löw diyorlarda , birincisi adam ucuza gelmez , kalitesiz kadro ile kendi ismini zedelemek istemez eşek yüküyle transfer ister.

Bize bakınca her ne kadar açıklanma tarzında biraz ayıp edilmiş olsada , ayrılık oldu hemen planlanmış adam 1 gün sonunda takım başında olacak.(baktığın zaman planlanmış olması artıdır.) . Hoca kim olacak - bu sürede hatay maçı var - transfer ne olacak - hoca gelmeden ne transferi gibi gibi saçmasapan bir süreç olacaktı. Başarılı olur olmaz , orasını göreceğiz ama genede hemen bir hocanın olması takım başında kesinlikle negatif değil.

He hep diyorum , sezon sonuna planlamak daha doğru olurdu %100 . bambaşka bir senaryo ama olan olduğu için çok kafa patlatmaya gerek yok.

Elde tek realist hedef ilk 4 , bir kimya tutarsa ikincilik. Zor tabii ki ama göreceğiz. Desteklememek için, kafa çevirmek için bir neden yok bana göre

Takıma korner atmayı ogretse yeterli.FT min bu son 3 yılından daha kötü olamaz diye düşünüyorum.basari torrente basarisizlik Burak elmasa yazar bence.Birde bu kadar kötü bir orta saha ile adam nasıl başarılı olsun onu da sorgulamak lazım.

Senin dedigin olsun, ama bana kalirsa sadece bu sezon kotu degiliz . Gecen sezon belki daha cok puan almis olabiliriz kilpayi sampiyonluk gitmis de olabilir ama o sezon bile kotu oynuyorduk. Kim tatmin oluyordu bizim maclari izledikten sonra? Ben bir tane Galatasarayli tanimiyorum ki bana : "abi bu mac cok iyi oynadik cok zevk aldim" desin. Futbol namina en son senin dedigin o pandemi oncesi serisi idi onda bile cok istiktar yoktu, bir iki mac iyi sonra 2-3 mac kotuyduk . 3 sezonu pes pese kupasiz birakti Terim bizi ben boyle bir kotu seri hatirlamiyorum yasim da 35.

Yinede Terim oldugu icin ayriliklar kolay olmuyor insan uzuluyor cok saygiyi hakediyor kendisi, ama bu sezona onunla baslamamamiz gerektigini bir cok defa vurguladim madem yeni bir Galatasaray insa edilmesi lazim artik eski kafada olan insanlarla degil yeni yuzlerle , yeni anlayislarla bunu yapmamiz gerektigine inaniyorum. Kim gelirse gelsin iste Torrent geldi hepimiz bilmeyiz tanimayiz, onemli olan destek olabilmek cunku hepimiz Galatasaray'in iyi olmasini istiyoruz. Burada adamcilik yapilmasi bana tuhaf geliyor (sozum sana degil). Terim artik 70 yasina gelmis bu saatten sonra bize teknik olarak katki veremeyecegine gorduk onu cok sevenlerin bunu bilmesi ve anlamasi lazim. Her devrin bir sonu vardir. Torrent ne getirir bilemiyorum ama on yargili olmadan herkes destek olunmali.
Yok seninle hemfikirim bir çok konuda. Artık zamanı gelmişti ayrılığın ama söylediğim gibi yerden yere de vurmayalım. Geçen sezonki bjk maçı Kadıköyde kazanılan maçlar. Bu seneki marsilya maçı vs maçlar var beni mutlu beni tatmin eden.

Torrent için de herhangi bir ön yargı kesinlikle beslemiyorum. Gerçekten inşallah başarılı olur kısa süre içerisinde. Tek sıkıntılı nokta terim sonrasında her maç sonu bir baskı oluşacak ve o baskıyı kaldırabilecek mi sorusu. Nasıl top oynatır takıma vs gibi konularda ise hiçbir fikrim yok. Tanımıyorum çünkü.

Yok seninle hemfikirim bir çok konuda. Artık zamanı gelmişti ayrılığın ama söylediğim gibi yerden yere de vurmayalım. Geçen sezonki bjk maçı Kadıköyde kazanılan maçlar. Bu seneki marsilya maçı vs maçlar var beni mutlu beni tatmin eden.

Torrent için de herhangi bir ön yargı kesinlikle beslemiyorum. Gerçekten inşallah başarılı olur kısa süre içerisinde. Tek sıkıntılı nokta terim sonrasında her maç sonu bir baskı oluşacak ve o baskıyı kaldırabilecek mi sorusu. Nasıl top oynatır takıma vs gibi konularda ise hiçbir fikrim yok. Tanımıyorum çünkü.
Ben kisa vadede buyuk bir fark beklemiyorum, cunku eldeki malzeme ayni. Bu tarz City, Bayern gibi takimlar gormus teknik ekipler burada da benzeri futbolu oynatmak isteyecektir. Bizim de o futbola uygun oyuncularimiz yok. Ya yonetim Torrent'in istedigi futbola yakin oyuncular getirirler ya da Torrent'in sapkadan tavsan cikartmasini bekleyecegiz mevcut kadroyla. Gerci bu saatten sonra onun da kaybedecegi bir sey yok cunku bunun daha kotusu kumeden dusmek olacaktir. Umarim oyle birsey olmaz :)

Terim’i çok severim, çok saygı duyarım. Çocukluk kahramanı gibi bir şey benim için.

Torrent’e sonsuz destek vereceğim. Çok başarılı olur umarım fakat ben de başarısız olacağını düşünüyorum. Özellikle pas oyunu denerse. Arkadaşlar daha detaylı da yazmış zaten, hemen hemen hepsine katılıyorum. Umarım yanılırım, başarıdan başarıya koşarız.

Önlibero ve defans hattında kim vardı ? ;-)

skibbe içimizde uktedir yabancı hoca hususunda 1. Luçe 2. Skibbedir. :uhu: Adamın arkasında durulsa müthiş bir ekip olacaktık. Kovup önce bülent korkmaz sonra rijkaard geldi az daha düşecektik. 2sini toplasan 1 Skibbe etmez. Malesef akıllarda photoshoplanmış skib bıraktı şeyiyle kaldı ama SKİBBE kalitenin adresi idi

skibbe içimizde uktedir yabancı hoca hususunda 1. Luçe 2. Skibbedir. :uhu: Adamın arkasında durulsa müthiş bir ekip olacaktık. Kovup önce bülent korkmaz sonra rijkaard geldi az daha düşecektik. 2sini toplasan 1 Skibbe etmez. Malesef akıllarda photoshoplanmış skib bıraktı şeyiyle kaldı ama SKİBBE kalitenin adresi idi
Katılıyorum.

Biz den sonra Eskişehirspor ile 4. Oldu.
EsEs yılın takımı seçildi !

Üst Alt