donald trump - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

donald trump

araplar hillary clinton'ın seçilmesi için kesenin ağzını açmış vaziyette.. seçim kampanyasına sağlam para akıtıyorlar..

ama trump bence hillary'i dümdüz eder.. demokratlar Bernie Sanders'ı aday göstermezse Trump kesin başkan olur..

bana göre hillary gibi satılık bir omurgasız başkan olacağına, Bernie veya Trump olsun.. Bernie olursa ABD'nin ilk ateist başkanı olacak.. diğer yanda Trump zaten manyak bir islam düşmanı.. her iki durum da müslümanların aleyhine..

hillary seçilmediği sürece, kim kazanırsa kazansın, kaybeden ortadoğudaki manyaklar olacak..

hillary obama'nın devam filmi gibi olur..

..

Trump başkan falan olmaz. Yapmazlar daha doğrusu. Medyanın gazına gelmeyin çoğu kişi sevmiyor bile Trump'ı Abd'de. Dalga bile geçiyorlar çünkü yabancıları sevmiyorum , istemiyorum mesajları veriyor ama unutmasın ki Amerikalılar bile göçmen

Mal işte...

Hillary başkan olur gibi. İlk siyahi başkan yapmışken birde Kadın başkan yapalımda aradan çıkaralım diyor bence tepedeki gerçek liderler...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bernie Sanders amcanın hala şansı var. Hem de azımsanamayacak kadar. Ön seçimler kuzeye gidildikçe oy oranı ve delege sayısında artış olacaktır. Kaldı ki siyahilerin yoğun olduğu ve büyük çoğunluğunun Clinton'a oy vermesine rağmen güneyde çok da kötü sonuçlar almadı.

15 Mart çok kritik tarih. Ordan momentumu arkasına alırsa sonraki ön seçimlere de yansır. Çünkü ABD medyası bariz bir şekilde Demokratlardan Clinton'u istiyor. Halk da Bernie için umutlu değil. Oy versek ne olacak sanki kazanacak gibi düşünüyorlar bizim burda CHP'ye yapılan gibi.

Vaatler olarak baktığımızda Clinton radikal kararları daha çok dış siyasette kullanmış. Ama Sanders daha çok iç politikada yani ekonomi ve eğitimde kullanmış gözüküyor. Ki bu vaatleri genç nüfusu baya etkilemişe benziyor.

Kapitalizmin kalesinde sosyalizmlik veya sosyal demokrasilik nasıl olacak bunu da düşünüyor tabii halk. Kısa vadede mümkün değil. Wall Street diye bir gerçek var sonuçta.

Trump ise tam bir şovmen. Olur da başkan olursa (sanmıyorum) çok atraksiyonlu birisini göreceğiz Beyaz Saray'da. O kafayla da anca oranın çomarları olan Redneck'lerden falan oy alır. Aklı selim bir ABD vatandaşının Trump'a oy vermesi komik olur çünkü.

I Feel Bern

Trump neysede Ateist başkan neden müslümanların alehine oluyor anlamadım hilary müslümanmı?

hillary müslüman değil ama arapların parayı basıp satın alabildiği ve şu anda maddi destek sağladıkları bir aday..

ateist başkanın ışid gibi manyaklara silah vermeyeceğine ve zayıflatacağına emin olabilirsin.. hiç bir ateist başkan dinci sapıklara donanım yardımı yapacak kadar kendinden geçmemiştir..

trump kısa vadede, ateist başkan da uzun vadede uyguladığı özgürlükçü politikalar ile insanları yavaş yavaş dinden uzaklaştırarak "bütün" dinlere özlenen zararı verecektir..

Bugün sabah radyoda duydum siyahi kesim Hillary bacimizin arkasindayiz diyormus.

IQ seviyesi yerlerde sürünmeyen adamlar zaten Trump'a oy moy vermezler. Ama iste Amerika'da da yeterince akilsiz insan var bizim ülkemizdeki gibi.

Bakip görecegiz artik.

amerikalıların IQ'su yüksek olsaydı Bernie açık ara kazanırdı.. adam gençliğinde siyahilerin ve LGBT'lilerin v.s. hakları için gösterilere katılmış gerçek bir aktivist..

abd'li siyahların bunu bilip de kan emici hillary'ye oy vermesi tam bir çomarlık olur..

Trump başkan falan olmaz. Yapmazlar daha doğrusu. Medyanın gazına gelmeyin çoğu kişi sevmiyor bile Trump'ı Abd'de. Dalga bile geçiyorlar çünkü yabancıları sevmiyorum , istemiyorum mesajları veriyor ama unutmasın ki Amerikalılar bile göçmen

Mal işte...

Hillary başkan olur gibi. İlk siyahi başkan yapmışken birde Kadın başkan yapalımda aradan çıkaralım diyor bence tepedeki gerçek liderler...

amerikalı çomarları hafife alıyorsun.. bizdeki kadar olmasa da orada da çomar çok..

eğer olur da trump ve hillary teketek kalırsa trump hillary'ye diğerlerine yaptığı gibi bel altı saldırmaya başlayacak ve çomarların desteğini arkasına alacak.. hillary zaten temiz bir aday olmadığı için trump'ın malzemesi bol.. bel altı saldıramayacağı tek aday bernie sanders çünkü geçmişine bakınca diğerlerine nazaran sütten çıkmış ak kaşık sayılır.. trump'ı kucağına alıp başkanlığı alacaktır.. zaten çok zeki bir adam.. trump'ı tokatlamasını görmek isterdim ama aptal sistemleri yüzünden şu anda sadece parti içi adaylar birbiri ile kapışıyor..

trump'ı geçen seneden beri herkes küçümsüyor ama bütün sözde favorileri tokatlaya tokatlaya zirveye tırmandı adam.. bushoğullarından jeb bush geçen sene en büyük aday gibi görünürken tartışmalarda trump kendisini itin dötüne soka soka yarış dışı bıraktı.. adam milletin fiziksel görünümünden tut, ailesine kadar sataşmaktan çekinmiyor.. çomarlar sever böyle şeyleri.. memleketleri ne olursa olsun..

Mal işte...

Öyle diyorsun da adam baya destek topladı.

Başkanlığı satın alabildiğini düşünüyor herhalde

Hilary clintonun kazanacağına eminim. Neden derseniz konjünktür öyle diyor:-D . Bence şahinler hilaryi isteyeceklerdir. Hem ilk kadın başkan olacak ki filmlerde zaten defalarca bu mesaj verildi, hemde istedikleri kararları verecek kukla bir başkan olacak. Planlarına uygun gidecek herşey. Hilaryden sonrası tufan bana göre. Abd halkının ne dediği pek önemli değil.

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gerçek reis burada:

adam herkese bedava sağlık hizmeti ve bedava eğitim diyor ama şirketler ve tv kanalları seçtirmemek için takla atıyorlar..

internetin gücüyle büyüyerek geliyor..

"feel the bern" :hat:

yürü be dede.. sosyal demokrasi is coming..

Bernie Sanders - Enough is Enough - YouTube

Americans join Bernie Sanders in saying "Enough is Enough" - YouTube
Şükrü ERDEN game of thrones ta rahiplerin başındaki adama benzemiyomu :D

Amerikan seçmeni merkezcidir, yani uç noktada duran ve dolayısıyla uç propaganda yürüten adayları desteklemez, çok ekstrem bir durum olmadığı müddetçe Trump kazanamaz.

Ekstrem duruma örnek; seçime beş kala ışid'in Paris katliamı benzeri bir eylemi ABD'de yapması...

ABD halkı gerçekten enteresan refleksleri olan bir halk, köklerinden (avrupa) zıt refleksleri olan bir halk. Biraz bize benzetmiyor değilim açıkçası, her toplumda olduğu gibi onlarında cahili var, genelleme yapamayız bu konuda çünkü cehalet kavramı göreceli bir kavram, ama pekala irrasyonel diyebiliriz hiç şüphesiz bunların başını ''redneck'' ler çekiyor.

Avrupalı kuzenlerinin aksine doğaüstü inançlara sahip olanlar sayıca ezici üstünlüğe sahip; '' Tanrı bize bu toprakları dünyayı yönetmemiz için verdi '' , '' ABD ordusu Şeytana karşı savaşıyor '' gibi düşünceler oldukça yaygın(Bir yerlerden tanıdık geliyor sanki), özellikle Müslümanlara yönelik çok fazla bu gibi düşünce var ,rahatsız edebileceği için yazmadım... Bazı tarikatların düşüncelerini ise yazmaya gerek yok :D ( Mormonluk vs)

Doğaüstü inanışları aşırı derecede baskın olan ve bunu popülist siyasete alet edip çıkar uğruna milyonları ateşe atabilme potansiyeli olanların eline fırsat geçmez umarım... Hadi diğerlerinin etkisi küreselleşmiş/küreselleşen dünyada bile kısıtlı çünkü enstrümanları kısıtlı, olur da böyle bir tip ABD başkanı olursa vay dünyanın haline.

Cck4e2OUsAEIXEg.jpg

Üst Alt