GSC Haber - Dries Mertens: "Sanırım 1 yıl daha devam edeceğim" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Dries Mertens: "Sanırım 1 yıl daha devam edeceğim"

5 yıl sözleşme yapalim gel aslanim.
Yav arkadas orta saha dinamizm yeri herifin pili bitmek üzere.
Son barutunu harcamış adama bel baglanmaz. Bizdeki bu romantik sevda nedir anlamis degilim.
O parasini alir sen takima katkisini alirsin.
Al gülüm ver gülüm. profesyonel takilmak lazim.
Bu kafa bize arda turan, sabri , hamit , umut bulut gibi adamlari yapistirdi.

geçen sene ve bu senenin kilit ismi kendisidir. oyunumuza uyan o bölgede tek kişi. bu sene oynamaz yedekten girer derken gene aldı formayı ve ivme yakaladı takım. oynayacaksa eğer 1 sezon daha kaçırmamak lazım. yerine adam bile alınsa kenardan hala katkı verir. o bölgeyi de şansa kadere bırakmayız bu bir sıkıntı durumda gene yazılır 11'e. bu sene o kumarı oynasaydık işimiz zordu mesela.

tempolu bir sezonu kaldırabilir mi bilemiyorum.

önümüzdeki sene gene bi Yıldız Savaşları sezonu olacak çünkü bu sezonu hayırlısıyla alırsak.

10 numara ve ortasaha takviyeleri ve 12 yabancı sınırı düşünülürse bilemiyorum dengede bir durum olabilir mi. olabilirse Mertens'in karakteri hep takıma pozitif etki.

Hata olur, seneye aynı performansı verebileceğin garantisi yok. Şimdi kalıyor diye baska 10nr transfer yapılmaz. Avrupa, kupa, lig üçünü birden çıkaramaz. Teşekkür edip yol vermeli, zorlamaya hiç gerek yok.

Mertens gibi yetenekli ve karakterli futbolcuyu çok zor buluruz.
Futbola devam edecekse 12 yabancının içinde mutlaka olmalı.

28 lig maçı, 5 gol 11 asist yapmış usta.

15 yaş genç olan Barış Alper ise 29 maçta 3 gol 4 asist yapmış.
Oyuncuları birbiriyle karşılaştırmak istemiyorum ama mesela ölmüş dediğimiz Kerem veya Zaha ile değilde Barış ile karşılaştırıyorsunuz ? Barış 10-11 maç bek oynadı zaten. Galatasaray'da hücum oynayan her oyuncu 3 aşağı 5 yukarı bu istatistikleri yapıyor zaten.

Barış Alper daha yeni 500 küsür bin euro alırken, Mertens 2.9 milyona oynuyor. O paraya gayet iyi bir 10 numara bulursun, 38 yaşında adamı niye bir sene daha fonlayayım.

-Muslera
-Sağ bek
-Köhn
-Davinson
-Torreira
-8 numara
-Zaha
-Tete
-10 numara
-Mertens
-İcardi
-Yedek Forvet

Nelsonun satılacağını varsayarsak 12 yabancı işi bizi pek sıkıntıya sokmayacak o yüzden Mertens'in 1 sene daha kalması uygundur. Sene başında da Ziyech oynar Mertens son 10-15dk girer diyoduk adam bütün sezon sırtladı bizi. Alacağımız 10 numara Rafa Silva bile olsa uyum sağlamama ihtimali var Mertens saha içinde de dışında da her türlü + katkı verir takıma.

Oyuncuları birbiriyle karşılaştırmak istemiyorum ama mesela ölmüş dediğimiz Kerem veya Zaha ile değilde Barış ile karşılaştırıyorsunuz ? Barış 10-11 maç bek oynadı zaten. Galatasaray'da hücum oynayan her oyuncu 3 aşağı 5 yukarı bu istatistikleri yapıyor zaten.

Barış Alper daha yeni 500 küsür bin euro alırken, Mertens 2.9 milyona oynuyor. O paraya gayet iyi bir 10 numara bulursun, 38 yaşında adamı niye bir sene daha fonlayayım.
Ben ölmüş demiyorum usta.

Üst Alt