Dunkirk (2017) | Christopher Nolan - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dunkirk (2017) | Christopher Nolan

Yahu ne alaka salon sayisi kisitliysa neysede diger turlu dublajli ve altyazili istege bagli salonlar oluyor. En son starwars da boyleydi hatirladigim.

hikaye çok derin değil sorun burada olabilir. sonuçta bir tahliye filmi izliyeceğiz ne olacağını biliyoruz bu da olumsuz etkilemiş olabilir.

imdb si 17 bin oyda 9 şuan. hala çok yüksek max 8.6 filan düşer artık nolan kalitesinin çok altında olduğunu sanmıyorum haftasonu bakıcam filme

Şahsen Interstellar beklentimin çok altında kalmıştı umarım aynı sıkıntıyı yaşamayız.

Memento - Prestige - Inception ve Dark Knight serisi farklı seviye bir beklenti oluşturuyor, Interstellar bunlara göre çok geride kalmıştı.

Evet az önce izledim ve taze taze yorum yapayım dedim

Öncelikle Nolan'ın şimdiye kadar çektiği en iyi film lansmanı biraz uçuk olmuş ama Nolan filmleri arasında belirli bir scalada yer alacaktır şüphesiz

Nolan bu sefer bize film değil de, Dunkirk'den tahliye edilen 400 bin askerin belgeselini çekmiş desem yerinde bir yorum olur.

Filmin senaryosundaki durağanlık göze çarpıyor. Mesela filmin ilk yarısı ve ikinci yarısı arasında belirgin bir durağanlık var

ilk yarı oldukça heyecanlı geçiyor ve devamlı Nolan filmlerine ait bir sürpriz bekliyor insan ama böyle bir şey olmuyor ve oldukça durağan bitiyor film

Filmin kurgusu her ne kadar durağanlık taşısa da, çekimleri ve müzikleri bir o kadar insanı heyecanlandırıyor. Özellikle hava savaşı sahneleri bir başyapıt diyebilirim.

Müzikler konusunda da Hans Zimmer yine yapmış yapacağını

Nolan filmde özellikle yalın bir anlatım kullanmış ve genel olarak savaşın insanlar üzerinde ki yıkıcı atmosferini ve çaresizlik karşısında yaşanan değişimlerini çok iyi yansıtmış

Özetle Nolan filmi olarak senaryosundan pek memnun kalmayabilirsiniz ama film olarak beğeneceğinize eminim

Son olarak "Savaş tahliyelerle kazanılmaz" diyelim...

Ben izledim

senaryo açısından zayıftı. Oradaki elamanların hikayesini ya da Dunkirk kuşatmasını 5 dk da olsa anlatmalıydılar

Yine Nolan hastası olanların gereksiz öveceği balon bir film. Ben zaten Batman Begins ve Interstellar'dan başka Nolan'ın filmlerini pek tutmuyorum o ayrı konu da millet sırf isme aldanarak filmi izlerken kendini şartlıyor ona anlam veremiyorum.

Efektler iyi, özellikle uçaklar Stukalar vs o bakımdan sıkıntı yok.
Oyunculuk yok, çünkü oyunculuğa fırsat verecek bir senaryo yok.
Sürükleyicilik filmin sadece ilk yarısının yarısında var.
Atmosfer fazla boğuk, fazla karanlık.

O kadar tarihi olay oldu, o kadar filmi çekilmeye değecek konular var ama bu kadar sıradan bir olayı bile destanmış gibi göstermeyi başarmışlar. Çok zavallıca be.

En iyi ihtimalle 7/10

Üst Alt