Dünya Büyüklüğünde Yedi Gezegen Keşfedildi! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dünya Büyüklüğünde Yedi Gezegen Keşfedildi!

40 ışık yılı uzaklıkta bir gezegeni gösterebilmesi mümkün mü?

değil

sadece güneş sistemindeki gezegenleri görebilirsin, ek olarak yıldızlar, galaksi silüetleri, nebulalar vb. .güneşin / ayın yüzeyini görebilirsin yine, görüntünün niteliği de aletin modeline/kalitesine bağlı değişiyor, mesela 100/200 dolarlık bi 60mm lens (refraktör teleskop) ile görebileceklerin, 2000 dolarlık 500mm aynalı teleskop (reflektör) ile göreceğin içeriğin yanına pek yaklaşmaz , tabi lenslinin de aynalının da kalitesizi/kalitelisi var..

Abicim bununla bakmıyorlar

bunlarla bakıyorlar

more like :

image009.jpg

lizer evet, zaten 200-300 tl lik teleskop, fazla bile gösteriyor :D

Şimdi baktım da 55 liraymış, yanılmıyorsam ben 30 küsüre almıştım :D

Teleskop ihtiyaci nerden dogdu diyorum ve kaciyorum

İma ettiğin gibi bir şey değil tabiki :D

İnancın biyolojisi diye bir kitap okumuştum, okuduktan sonra biyolojiye merak sardım biraz ve mikroskop almıştım... Mikroskobu alırken yukarıdaki teleskop'ta indirim vardı ve fiyatı çok makuldü; en azından ay'ı incelerim diye almıştım öylesine.

yıldızlarının etrafında dönüşleri çok hızlı,genç bir sistem belki 2 milyar yıl sonra kıvamına gelebilir

Son düzenleme:
Ekşideki başlıkta, espri ve mallık içerenlerin yanında bilgi içerikli entryler de yalan yanlış bilgilerle dolu.

alnitak alnilam mintaka

Üst Alt