Dünya Kupası'na Damgasını Vurabilecek Futbolcular - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dünya Kupası'na Damgasını Vurabilecek Futbolcular

Kendi örneğinden yola çıkalım o zaman. Maradona alemcinin kralı değil miydi? Belli bir sınır aşılırsa tabii ki zararlı olur ama en iyi oyuncular arasında da bir sürü alemci var sonuçta. Hele ahlakın hiç alakası yok performansla..
86'da alemci değildi diyorum ya kötü bir sezon geçirmişti ama 94'te gazetecilere silah çekmiş kokain almıştı batırdı...Bu kuraldır...Mutlu olan adam başarılı olamaz futbolda boşuna mı seks-alkol yasaklanıyor turnuvalarda, kritik maçlarda kamplara giriliyor...Konsantre olan, baskı altında olan başarılı olur bu kaidedir...Acısı, sıkıntısı olan ile artı katkı verir...Bu kaidedir herkes bilir...Onun için messi-ronaldo-neymar büyük turnuvalarda yoklar ama Suarez??? Yaşın kaç senin renktaş?

Her Dünya Kupası'nda henüz büyük liglerde veya takımlarda oynayamayan isimlerin parlayıp büyük liglere ve takımlara gittiğini gördük. Bu isimlerin potansiyelleri çok yüksek ama henüz büyük bir sıçraması olmayan isimler. Mutlaka büyük kulüplerin gözleri bu isimlerin performanslarında olacak.

Şimdilik ilk akla gelen 5 isimle başlayalım;

Aleksandr Golovin (Rusya-CSKA Moskova)
Aleksey Miranchuk (Rusya-Lokomotiv Moskova)
Hirving Lozano (Meksika-PSV Eindhoven)
Bruno Fernandes (Portekiz-Sporting CP)
Diego Laxalt (Uruguay-Genoa)

Rusya genel anlamda vasat ve yaşlı bir kadroya sahip ama bu iki genç her şeyi değiştirebilir. Ev sahibi oldukları turnuvada ileri gitmeleri için bu ikiliye büyük ihtiyaçları var.

Meksika'lı Lozano zaten bu sene kendini PSV'de fazlasıyla ispatladı ama Dünya Kupası'nda daha büyük bir ispat yapması muhtemel. Meksika'nın yıllardır süren istikrarlı kadrosundaki yeni süper yıldız adayı. Meksika'nın belki de en güveneceği isim olacak.

Bruno Fernandes Portekiz'in güçlü hücum hattında kendine şans bulabilirse adından sıkça söz ettirecektir. Bu sene güzel işler yaptı ama Dünya Kupası'nda belki de Portekiz'in 11 oyuncusu olacak.

Laxalt'ta bu senenin büyük çıkış yapan isimlerinden. Sol tarafta etkili işler yapıyor. Yaşı bu isimler arasında en büyük olan oyuncu (25) ama Genoa'dan daha üst bir takıma gitmesi burada kendisini tekrar ispatlaması gerekecek. Uruguay'ın Suarez-Cavani gibi süperstarları arasında sivrilmesi kolay değil ama kendisinin yapacaklarına güveniyorum.

Golovin ismini buraya yazmıştım. Miranchuk'u da beğeniyorum ama oynamadı bugün. Oynarsa ondan da Golovin gibi etkili işler bekliyorum.

Diğer isimlerde oynadıkça farkını ortaya koyacak.

86'da alemci değildi diyorum ya kötü bir sezon geçirmişti ama 94'te gazetecilere silah çekmiş kokain almıştı batırdı...Bu kuraldır...Mutlu olan adam başarılı olamaz futbolda boşuna mı seks-alkol yasaklanıyor turnuvalarda, kritik maçlarda kamplara giriliyor...Konsantre olan, baskı altında olan başarılı olur bu kaidedir...Acısı, sıkıntısı olan ile artı katkı verir...Bu kaidedir herkes bilir...Onun için messi-ronaldo-neymar büyük turnuvalarda yoklar ama Suarez??? Yaşın kaç senin renktaş?

Ulan burada da yaşımı sormuşsun ne adamsın :asd: Alıntı bildirimi gelmediği için yeni gördüm..

Ahlaksız veya alemci olunca konsantre olamıyor mu oyuncular? (Bu arada ikimizin ahlaksızlık anlayışı baya farklı büyük ihtimalle)

Kuraldır diye genellemişsin de bir sürü aksini ispatlayan örnek bulunur, sen de kendi tezini destekleyen örnekler bulursun. O yüzden diyorum ki bunlar oyuncuların başarılı olmasında ölçü değil.

Ayrıca Messi ve Ronaldo nasıl büyük turnuvalarda yoklar onu anlamadım. Daha ne yapmaları gerekiyor tam olarak? Rummenige onlarla sözleşme imzalamadı diye mi böyle söylüyorsun yoksa :asd:

Edit: Bir de sen turnuva sırasında değil genelde alem yapıyor diye başarılı olamaz demiştin bir oyuncuya. Yoksa turnuvada kampa giriliyor o tarz şeyler bırakılıyor zaten..

Ulan burada da yaşımı sormuşsun ne adamsın :asd: Alıntı bildirimi gelmediği için yeni gördüm..

Ahlaksız veya alemci olunca konsantre olamıyor mu oyuncular? (Bu arada ikimizin ahlaksızlık anlayışı baya farklı büyük ihtimalle)

Kuraldır diye genellemişsin de bir sürü aksini ispatlayan örnek bulunur, sen de kendi tezini destekleyen örnekler bulursun. O yüzden diyorum ki bunlar oyuncuların başarılı olmasında ölçü değil.

Ayrıca Messi ve Ronaldo nasıl büyük turnuvalarda yoklar onu anlamadım. Daha ne yapmaları gerekiyor tam olarak? Rummenige onlarla sözleşme imzalamadı diye mi böyle söylüyorsun yoksa :asd:

Edit: Bir de sen turnuva sırasında değil genelde alem yapıyor diye başarılı olamaz demiştin bir oyuncuya. Yoksa turnuvada kampa giriliyor o tarz şeyler bırakılıyor zaten..
Ya üstat sen de her gördüğünde beni mi sorgulayacaksın tamam öğrendim 92 doğumlusun yeni sormadım bildirim gelmemesi benim suçum değil seviyorum seni gözlerinden öperim bırak peşimi :) hayırlı bayramlar...

Ya üstat sen de her gördüğünde beni mi sorgulayacaksın tamam öğrendim 92 doğumlusun yeni sormadım bildirim gelmemesi benim suçum değil seviyorum seni gözlerinden öperim bırak peşimi :) hayırlı bayramlar...

Peşinde değilim yav karşılıklı tartışıyorduk cevapsız bırakmışım onu yazdım üstad. Arada sert çıksam da ilginç bulsam da ben de seni seviyorum iyi bayramlar :hat:

Diego Laxalt (Uruguay-Genoa)

Laxalt'ta bu senenin büyük çıkış yapan isimlerinden. Sol tarafta etkili işler yapıyor. Yaşı bu isimler arasında en büyük olan oyuncu (25) ama Genoa'dan daha üst bir takıma gitmesi burada kendisini tekrar ispatlaması gerekecek. Uruguay'ın Suarez-Cavani gibi süperstarları arasında sivrilmesi kolay değil ama kendisinin yapacaklarına güveniyorum.[/QUOTE]

Bugün Rusya maçına 11 başlıyor. Geçen haftalarda ismi bizle de geçmişti. Çok beğendiğim bir oyuncu. Bakalım performansı nasıl olacak..

Üst Alt