dünya sağlık örgütü - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Masum derken? Olusumun tarihini kendinin okuduguna eminmisin? Neyse 1 yildir saglam bir sinavdalar ve sinifta kaldilar. Tum dunya onlarin agzinin icine bakarken onlar bilimsellikten uzak spekulatif aciklamalar disinda hicbir sey yapmadilar. Bir hafta once ibuprofen gibi kas gevsedicilerin kullanilmamasini tavsiye edip bir hafta sonra karar degistirmeleri en guzel orneklerdendir. Yada dunya'daki hastanelerin database'lerine iddia edildigi erisimi olmayan bir arastirma kurumunun peer-review edilmemis yayinini kendileri dahi teyit etmeden tum dunyaya gercekmis gibi yaydilar. 3 gun sonrada geri aldilar. Vesaire vesaire. Tonla ornek var. Dunyada hicbir saygin bilimsel kurum DSO'yu ciddiye almiyo.
Tarihindeki masumiyetlerini bozan davranislarini anlat da bilelim Tayfun

Bak Tayfun dunya'daki cogu ulkenin umrunda olmayan bir olusum oldugunu daha once yazmistim zaten 2020 yilinda yasayan az biraz gormus gecirmis ve yeteneklwei gelismis insanlar olarak zaten DSO'nun iyice etkisiz kilinmak istenen bir olusum oldugunu anlayabiliriz. Saglik gibi bir ihtiyacta bile fakir devletlerin dinlenebilir oldugu ve guclu ulkelerin dunya sihhati icin yapici aciklamalarda bulundugunu gormek isterdim. DSO soyle boyle demek ve bok atmak kolay orada calisan insanlarin niyetini sorgulamak kolay ama bu kadar farkli milletten insanin soz alabildigi bir organizasyonda bir ulkenin tekeline gectigini iddia etmek herhalde sacma olacaktir. Burada yapilan elestirilerin cogu bu yonde ve yanlis.

Senin elestirilerin konusunda da hakli olabilirsin, yaptiklari hatalar vardir. Peki DSO'yu niyet okuyarak, adi siyasetcilerin pesine takilarak bitirmeye calisanlar sence neden bunu yapiyorlar? Ozellikle afrika ulkelerinin ihtiyac duydugu boyle uluslararasi bir orgutu guclendirmek yerine bitirmekteki amac nedir? Bunu sorgulayabilir misin?

Orada abd yerine dso bayragiyla yardim yapiliyor olmasi ve amacin sadece yardim olmasi kimi rahatsiz ediyor olabilir? Yarin bu olusum iyice korelirse, abd cikip da ben afrikaya saglik getirecegim derse ne diyebilirsin?

Dso bu sureci iyi yonetti ya da kotu yonetti bu ayri bir mesele zateb kendi sartlariyla yapabilecekleri pek fazla bir sey yoktu, dunya boyle bir salgina hazir olmadigini her acidan gosterdi, bundan yillardir uyarilar yapan dso sorumlu degil o cagriya uymayanlar sorumlu. ben butun insanlar nasil boyle amaca sahip bir kurulusa sirt cevirebiliyor onu anlamiyorum. Bu kadar basit misiniz gercekten?

Üst Alt