GSC Haber - Dursun Özbek: "Ali Koç'un proje olduğunu ifade etmiştim. Google'a ananas yazın ne çıkıyor bakın" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Dursun Özbek: "Ali Koç'un proje olduğunu ifade etmiştim. Google'a ananas yazın ne çıkıyor bakın"

20240227_112910.jpg

Dursun Özbek: "Bu sene sponsor gelirlerimiz geçtiğimiz yıla göre çok farklı. 50 milyon euro sponsorluk hedefimizi geçtik. Elde ettiğimiz gelirlerin yarısı Bankalar Birliği'ne gidiyor.

Yeni yayın ihalesine gidiyoruz. Naklen yayın gelirleri çok alt seviyede kaldı. 500 milyon dolardan, 80 milyon dolar seviyesine indi. Bundan herkes şikayetçi. Yeni bir yayın ihalesine giriyoruz. Orada da rakamlar çok yüksek değil.

Bütün gelirlerin %50'si Bankalar Birliği konsorsiyumu tarafından bloke ediliyor. O da ne demek? Hazırladığınız bütçenin iki katını hazırlamak demek. Bundan sonraki dönemlerde gelen yönetimlerin bilmesi gereken bu. Sponsorluk gelirlerimizi en üst seviyeye getirmeye mecburduk çünkü naklen yayın gelirleri çok alt seviyede kaldı.

Yeni seçilmiş bir TFF'nin desteklenmesi gerektiğini daha önceki konuşmalarımda ifade etmiştim. TFF'nin yapmış olduğu uygulamalar neticesinde Kulüpler Birliği üyelerinin çoğunluğu devam etmemesi gerektiğini düşünüyordu. Biz süre verilmesi gerektiğini düşünerek arkasında durduk. Son dönemdeki olaylar öyle seviyeye geldi ki Galatasaray'a göre bu TFF'nin Türk sporuna fayda getiremeyeceği kanaatine ulaştık. Yapılması gereken en önemli şey yenilenme, yeniden yapılanma. Bunun arkasındayız.

VAR sistemi Türk futboluna gelmesiyle beraber tartışmaları bitirmesini hedefleniyordu ama hala uygulamalarda VAR'ı yöneten kişilerde tereddütler var. Tüm maçlarda büyük hatalar olduğu kanaatindeyim. Biz artık yenilenmeyi düşünmemiz lazım. Bu spekülasyonlar tartışmalar öyle seviyeye geldi ki hiçbir kulüp memnun değil. Tartışmaların büyük boyuta gelmesini engellemek lazım. Bu yüzden yenilenmeye ihtiyaç var.

Urfa'daki sahanın yarı otomatik ofsayt sistemine uygun olmadığı konusunun muhatabı TFF. Bunu görmediler mi, düşünmediler mi bilmiyorum.

Ben anadan doğma Galatasaraylı bir ailenin ferdiyim. Galatasaraylı olarak Galatasaray'ın her konumunda talep edildiği zaman görev aldım. Galatasaray, Dursun Özbek Başkanlığı ve yönetimine ihtiyaç duyuyorsa hiçbir zaman bu görevden kaçmam. Çok önemli bir dönem geçiriyoruz. Şampiyonluk yarışı kafa kafaya gidiyor. Sonraki dönemde de bu hedefimiz var, 5. yıldızı bir an evvel takmak istiyoruz. Seçim polemikleriyle bu yarışın etkilenmemesini istiyorum. Bunu kaçamak bir cevap olarak düşünmeyin. Biz kenetlenmiş olarak bu sezonu götürmek zorundayız. Seçimin konuşulacağı bir tarih vardır, vakti gelince düşüncelerimizi ortaya koyarız. Sportif yarışın etkilenmemesi lazım.

Icardi olayında tartışılması gereken husus bence şu; düşünün ki biz dün akşam saatlerinde bir maça çıkacağız, taktik çalışmalar Icardi ile yapılıyor ve otobüse biniliyor. Otobüste Icardi'nin 1 maç ceza aldığını öğreniyorsunuz. Böyle bir şey olabilir mi?

Galatasaray, birçok cephede savaşıyor. Bir koalisyona karşı savaşıyoruz, yarışmayı sürdürüyoruz. Bunun mevcudiyetini herkes biliyor, isim açıklamaya gerek yok. Camiamın bunu görmesini istiyorum. Aynı abilerimizin Çanakkale'de, Kafkaslar'da şehit düştükleri dönem gibi. Bir koalisyona karşı mücadele veriyoruz.

Konu Galatasaray yönetim kurulunun gündemine geldi. Bir üyemiz Mehmet Büyükekşi'nin faaliyetleri doğrultusunda Galatasaray Spor Kulübü üyesi olması hasebiyle disipline sevk edilmesini istedi. Bizim tüzüğümüz gereği yönetim kurulları kendisine iletilen bu tür talepleri disiplin kuruluna sevk etmek zorundadır. Neticede kararı disiplin kurulu verecektir. Neticede yönetim gereğini yapmıştır. Disiplin kurulunun vereceği karara bütün Galatasaraylıların saygı duyması gerekir.

Biz gerçeklerle uğraşıyoruz, gerçeklerle hareket ediyoruz. Rakiplerimizin gerçek dışı söylemlerine ve Galatasaray'ı yıpratma çabalarına nezaketimiz çerçevesinde cevap veriyoruz. Bu demek değildir ki bunu sürekli devam ettireceğiz. Bir konuda dikkatli olmamız lazım, bugün toplumu gerecek ve düşman edecek bir dil kullanmak son derece sakıncalı. Söylemlere benzer şekilde cevap vermenin tahmin edilmesi güç olaylar yaratacağı endişemiz var. Galatasaray taraftarlarına itidal tavsiye ediyorum. Diğer taraftarlara da."

Hacıvat & Karagöz gibi bir oyun sergileniyor. Aynı manada, gerçek dışı, Galatasaray'a yakıştırılmayacak konularda söylüyorlar söylüyorlar aşağı iniyorlar. Biz benzer şekillerde söyleyemez miyiz? Elbette. Bir tuzağa düşmemek lazım. Bize bu söylemleri gönderen rakip takımın başkanının bir proje olduğunu söylemiştim. Bu hüviyeti sürdürüyorlar. Cinayet mahaline evvela katil gelir. Bunu yorumlamanız lazım. Kimseyi itham etmek istemiyorum, Google'a girdiğinizde ananas deyin, tesbih deyin, şike deyin, halı sahada dostluk maçları deyin. Sanki bunları ben yapmamışım gibi Hacıvat & Karagöz gibi oyun oynuyorlar. Bir abi tavsiyesi, içinde bulunduğunuz ateş üfleyerek sönmez."

Bütün gelirlerin %50'si Bankalar Birliği konsorsiyumu tarafından bloke ediliyor. O da ne demek? Hazırladığınız bütçenin iki katını hazırlamak demek. Bundan sonraki dönemlerde gelen yönetimlerin bilmesi gereken bu. Sponsorluk gelirlerimizi en üst seviyeye getirmeye mecburduk çünkü naklen yayın gelirleri çok alt seviyede kaldı.

Bankalar Birliğinden çıkamıyor muyuz acaba

Bu adam Galatasaray için karşısına birilerini alamaz. Fazla beklentiye girmeyin. Kapılar arkasında kimlerle neler konuştu, anlaştı bilemeyiz. Hatta Erden Timur bile bilemez. Kendi ajandası var Dursun Özbek’in bana göre.

sapla başganım böyle

bize bu söylemleri gönderen rakip takımın başkanının bir proje olduğunu söylemiştim. bu hüviyeti sürdürüyorlar. cinayet mahaline evvela katil gelir. bunu yorumlamanız lazım. kimseyi itham etmek istemiyorum, google'a girdiğinizde ananas deyin, tesbih deyin, şike deyin, halı sahada dostluk maçları deyin. sanki bunları ben yapmamışım gibi hacıvat & karagöz gibi oyun oynuyorlar. bir abi tavsiyesi, içinde bulunduğunuz ateş üfleyerek sönmez."

Erdenin neden önünün kesildiği az çok anlaşılıyor lafı gevelemeyip hakedene gereken cevapları verdiği için
Bu adam yarım saat konuştu 1 tane dişe dokunur cümle yok sebebine belli kendi menfaati için korkuyor

Üst Alt