GSC Haber - Dursun Özbek: "Zorbay Küçük ve Alper Ulusoy, siz Galatasaray'dan ne istiyorsunuz?" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Dursun Özbek: "Zorbay Küçük ve Alper Ulusoy, siz Galatasaray'dan ne istiyorsunuz?"

1704992212576.png

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur, E. Y. Sivasspor - Galatasaray maçında yaşanan hakem skandalları ve son dönemde gelişen olaylarla ilgili 12 Ocak Cuma (Yarın) saat 15.00'te Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park’ta basın toplantısı düzenleyecektir.

1705068712090.png

Dursun Özbek: "Göreve geldiğimizden beri sahada kalmak ve orada devam etmek istiyoruz. Türk futbolunu en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Sistematik bir şekilde olayları sahanın dışına çekmeye çalışıyorlar, çalışıyorlar, çalışıyorlar."

Dursun Özbek: "Nasıl oluyor da bu maça Zorbay Küçük atanıyor? Zorbay Küçük maçlarında Fenerbahçe'nin puan ortalaması 2.36. Galatasaray'ın puan ortalaması 1.75. Zorbay Küçük daha önceki şikayetlerimizde yer aldı. Muslera'nın ayağına basıldı, kırmızı kartı pas geçti. Sicilindeki Galatasaray sorunları bu maçla bitmiyor. Geçen sene Kerem'e kullandığı ifadeler nezaket dışıydı."

Dursun Özbek: "Kimse bize hakem hatası demesin! Bu kadar üst üste gelmesi... Bunları hakem hatası olarak geçiştirmeyi bize kimse dayatamaz!"

Dursun Özbek: "Futbol tarihinin ilk ve tek 6 saniye kuralını uygulayan hakem Alper Ulusoy, Sivas'ta maçımızı yönetti. Zorbay Küçük ve Alper Ulusoy'a soruyorum. Siz Galatasaray'dan ne istiyorsunuz? Kimse bize hakem hatası diye anlatmasın. Ligin başından beri aynı şeyler yapılıyor. Hakem hatasıdır deyip geçiştirmeyi, bize kimse dayatamaz. Burada sorumlu MHK. Bunu düzeltemiyorlarsa gereğini yapsınlar. Gereğinin ne olduğunu, sizin yorumlarınıza bırakıyorum."

Dursun Özbek: "Belki de spor tarihinde ilk kez belki de bir başkan 'Ben başkanken bizi şampiyon yapmayacaklar' diye açıklama yaptı. Üstelik bu kişi 5 senedir başkan. Seni şampiyon yapmayacak kim? Galatasaray'da bu açıklamayı yapan kişi, 1 saniye başkan olarak kalamaz. Rekabetten kaçmak için arka kapılar arayan, kendisine mağduriyet yaratmaya çalışan birisi Galatasaray Başkanlığı yapamazdı."

Dursun Özbek: "Biz Galatasarayız! Biz de başkaları gibi hakem tokatlamayı, fotoğraf çekmeyi, onları rahatsız etmeyi mi konuşalım? Bu toplumun gerilmesini önemsemeyenler bunları yapanlardır. Bu camia tarihi boyunca kendisine yakışanı yaptı. Biz başkalarına benzemeyiz."

Dursun Özbek: "Biz bir araya gelip tek yumruk olunca, kimsenin bizimle mücadele etme imkanı yoktur! Taraftarlarımıza ve üyelerimize sesleniyorum; En çok ihtiyacımız olan şey, birlik ve beraberliğimizin korunması!"

Dursun Özbek: "Projelerimiz aynen devam ediyor. Çok yakında müjdeli haberlerim olacak. Kulübümün mevcut sporcularına bırakın maaşları primleri dahil ödenmiştir. Hiçbir şubemizde bir kuruş borcumuz yoktur!"

Dursun Özbek: "Algı yaratmanın peşinde koşanlar, biliyorsunuz ki 2024 Mayıs ayında seçimimiz var. Buradan da belli algılar peşinde koşuluyor. Seçim, 2024 Mayıs'ta. Bizim bugün itibarıyla gündemimizde seçim yok. Bizim gündemimizde 2024 Mayıs'ta şampiyon olmak var!"

Dursun Özbek: "Algı, yıpratma çalışmalarına karşı her zaman dimdik duracağız ve bu sene yine biz şampiyon olacağız."

Dursun Özbek: "Her şey planlı, her şey düşünülmüş. Göreve geldiğimiz ilk sene bizim şampiyon olmamızı beklemiyorlardı. Bu sene hiçbir şeyi şansa bırakmamak için böyle çalışıyorlar."

Dursun Özbek: "Galatasaray'ın şampiyonluk yarışında yara almasına hizmet etmeye çalışanlar, mayısa doğru hüsrana uğrayacaklar."

Dursun Özbek: "Genel kurula verdiğimiz sözlerin hepsinin arkasındayız. Özellikle Mecidiyeköy'de Mayıs ayında teslimatları yapacağız. Kemerburgaz projemizin kabası bitmişti, ince işleri yapacağız. En kısa sürede Kemerburgaz'a geçeceğiz. Modern bir proje oluyor."

Soru: "Sayın Ali Koç'un, 'Ali Koç başkanken Fenerbahçe'yi asla şampiyon yapmayacaklar' açıklamasıyla; TFF, MHK ve spor kamuoyunu baskı altına almaya çalıştığını düşünüyor musunuz?"

Dursun Özbek: "Ali Koç, bir şey ifade etmeye çalışıyor ama eksiklik var. Bir bilinmezlik var. Kim seni şampiyon yapmayacak? Federasyon ve MHK mı? Siz başkanken 4-5 tane federasyon değişmiş hepsi mi böyle istiyordu. Sayın Ali Koç'un daha net olması gerekiyor. Ali Koç burada mağduriyet yaratmaya çalışıyor.""

- Hakem hataları konusunda yaşananlarla ilgili konuşmak için geç kaldığınızı düşünüyor musunuz?

Dursun Özbek: "Hayır geç kalma değil. Biz bir spor yarışı içindeyiz. Karşılıklı çekişme, kavga ve düello peşinde değiliz. Sabrımız var. Kimse sabrımızı denemeye kalkmasın."

Soru: "Federasyonun istifa etmesi gerektiğini düşünüyor musunuz?"

Dursun Özbek: "Federasyon 6 ay önce seçildi. Biz yapılan uygulamalarla ilgili ikazlarımızı yapıyoruz. Pazartesi Kulüpler Birliği toplantısı var. Gündem maddelerinden bir tanesi bu olabilir diye düşünüyorum. Toplantıda oluşan fikirler çerçevesinde, Galatasaray'da duruşunu orada sergileyecektir."

"Okan Buruk'un 'Sivas'ta geçen sezon lehimize, bu sezon aleyhimize oldu' sözleri için ne diyeceksiniz?"

Dursun Özbek: "Okan Hoca'nın değerlendirmesi, Okan Hoca'nın fikri. Onunla ilgili değerlendirme yapmak istemiyorum"

Dursun Özbek: "Biz Arabistan'daki maçta yerli hakem olmasını istedik doğru. Eğer yabancı hakem ile oynanacaksa bu bir maç için olmaz. Radikal bir karardır. Oradaki 1 maçlık performansın genele yayılması mümkün değil. Yerli hakemle oynamak daha şık olurdu"

Burhan Can Terzi: "Erden Timur'un bir kırgınlığı mı var?"

Dursun Özbek: "Bu nasıl bir soru ya? Ben yönetime mi birlik beraberlik diyorum? Ben mesajımı camiama ve taraftarıma veriyorum."

Erden Timur: "Konuşsan suç, konuşmasan suç! Geçen sene hakemle ilgili 3 defa konuştum. Algı manipülasyonu hep bu tip şeyler için yapılıyor. İki ay önce ekrana çıktım, neler yapılması gerektiği için bir çok öneri sunduk. Sonra yaşananlar da malum."

Erden Timur: "Biz her türlü mecrada mücadelemizi vereceğiz. 17-18 yaşında çocukları yanlış yönlendirirsek, birbirlerine bir şey yapabilirler. Konuşursak gerginlikler olacak. Bir sürü şeyi yutuyoruz."

Erden Timur: "Ortam çok gergin. Bu sorumluluğu düşünerek hareket ediyoruz. Tek gaye: Kenetlenmek. Biz bu işi birlikte çözeceğiz! Geçen sene kenetlenerek şampiyon olduk. Mayıs'ta şampiyon olmak dışında gündemimiz yok."

Boey'in durumu

Erden Timur: "Dizinde bir ağrı var. Önümüzdeki günlerde netleşecek. Oynayacağını umuyoruz. Satış gibi bir şey yok. En ufak bir boşlukta manipülasyon üretiliyor. "Yok böyle bir teklif' mi diyelim. Bazen bazı şeyleri transfer döneminde bırakmak gerekiyor, bunun faydaları da oluyor."

Dursun Özbek: "Galatasaray ile ilgili VAR'a problem gidince 8 saniyede maç hemen başlıyor. Yahu kaç tane ekranı inceledin de karar verip başlatıyorsunuz? VAR odasında 7-8 ekran var, her açıyı 8 saniyede mi izliyorsunuz siz?"

Dursun Özbek: "Sabrediyoruz. Günü geldiği zamanda yeri gelen konuşmaları yapmaktan imtina etmiyoruz."

Sportif AŞ'de görev almanız sebebiyle imalar yapıldı. Atanmış seçilmiş ile alakalı şeyler. Söylentileri bitirmeniz amacıyla soruyorum. Transferlerde hata yaptığınızı düşünüyor musunuz?

Erden Timur: "Başkanımız demişti, transferle alakalı şeyler konuşmayalım diye, onu daha sonra konuşabiliriz. İlk söylediğinize cevap vereyim; Suni gündem için yaratılmış şeyler atanmış seçilmiş meselesi. İçeride hiç öyle şeyler olmuyor. Dışarıdan sürekli böyle şeyler konuşuluyor maalesef."

Dubois için bir planlama var mı?

Dursun Özbek: "Dubois, şu anda Başakşehir'in oyuncusu, kendi içimizde ve Başakşehir ile arkadaşlarla görüşüp, konuya bir çözüm bulabilir miyiz diye konuşuyoruz ama şu an bir şey yok."

Icardi'nin durumu:

Erden Timur: "Ayağına kök hücre benzeri bir tedavi uygulanıyor. Mauro Icardi'nin önceden dinlendirilmesi gündemdeydi. Belli bir süre dinlendirilmediği ağrısı devam edecek. Antrenmanlara bile iğneyle çıkmak zorunda kaldı. O iğne yapılınca belli bir süre antrenman da yapamıyor.. Öz veri göstererek iğne olarak antrenmanlara çıktı. Yüzündeki kırığa rağmen Süper Kupa maçında oynamak istedi. Kök hücre benzeri uygulama yapılıyor ayağına. Gitmeden hocamızla ve bizimle görüştü. Eşinin kontrolleri için zaten gitti."

Dursun Özbek: "Şeyi de söylesene: Beşiktaş maçında Icardi’nin ayağını kırdılar. Fenerbahçe maçında kör etmeye çalıştılar! Şu uygulamalara bakar mısınız! Kroşe demiştim, değiştiriyorum; Ensesine tokat attılar adamın."

Kadir Çetinçalı: "Sivasspor maçı öncesinde Sivasspor'un şikeden hapis yatmış sabıkalı hocası, 'delikanlı hakem istiyoruz' dedi. Sivasspor'un hocası başka bir maç öncesinde böyle bir açıklama yapar mı? Bu organizasyonlara karşı ne zaman uyanacaksınız bunu merak ediyorum."

Dursun Özbek: "Sivasspor Antrenörünün ne söylediği kendisini bağlar. Kendisi benim muhatabım değil."

Kadir Çetinçalı: "20 yıldır Fenerbahçe yöneticilerden 'Galatasaray dostumuz' diye tek kelime duymadık, sizler dostumuz diyorsunuz iyi niyetiniz karşılık buldu mu?"

Metin Öztürk: "Asla 'Hakemi yumruklayın, federasyonu basın" diyen bir kitle olmadık. Lise kültürü hepimize işlemiştir. İyi ki bu lise kurulmuş, iyi ki Ali Sami Yen başkanımız bu kulübü kurmuş. Galatasaray'ın genlerinde yabancı takımları yenmek var. Biz buna odaklandık."

Metin Öztürk: "Kurucu Başkanımız Ali Sami Yen beye çok yakın yerde Sayın Süleyman Seba'nın mezarı var. Koridorlarımızda Efsane kaptanımız Metin Oktay ve Can Bartu'nun forma değiştirme fotoğrafları var. Biz ortamı germeden sahada kazanmaya çalışıyoruz."

Metin Öztürk: "O röportajı verirken 12 şehidimiz vardı. Stadyumdan çıkıp Fenerbahçe deplasmanına giderken, 'Biz şehitlerimizin acısını yaşıyoruz' demiştim. Biz başkaları gibi ortamı germek, 'Hakemi yumruklayın' diyen birileri olmadık. Lise kültürü hepimizin iliklerine işlemiştir bizim."

Metin Öztürk: "Gerçek 5 yıldız, 25. şampiyonluğu aldığınızda oluyor. İnşallah mayıs ayında Dursun Başkanımızın liderliğinde 24. şampiyonluğu kutlayacağız. Sonrasında da 1 adım kalacak."

"FARKLI AKSİYONLAR ALINACAK!"

Erden Timur: "Biz daha önce rakibimiz sosyal medyada yaptığı örgütlü yapıya, yayıncının yaptıklarından, istatistik kurumunun yaptıklarına kadar hepsini konuştuk. Sonrasında bizlere davalar açıldı. Gerginliği arttırmama yönünde bir yere kadar şey yapıyoruz ama bu iş bir noktada bitmek zorunda. Başkanımızın konuşması son uyarı niteliğindedir. Artık farklı şekilde aksiyonlar alınacaktır bu da bilinsin."

Dursun Özbek: "Galatasaray'ın hakkının yenmesi kimsenin haddine değil. Kimse Galatasaray'ın hakkının zerresine dokunma cüretini gösteremez! Hadi işine ya..."

Dursun Özbek: "Bir rakibiniz var. Rakibiniz her seferinde sizi yıpratmak için, kendi maçını bırakıp sizin maçlarınızla uğraşıyor. Bu Galatasaray'dan korktuklarını gösterir. Bu korkunun bir eseri değilse, oynadıkları Karagümrük maçıyla alakalı bir yorum yapmaları lazım. Trabzonspor, Kayserispor maçlarıyla alakalı yorum yapmaları lazım."

Dursun Özbek: "Bizim en büyük itici gücümüz birlik ve beraberliğimiz. Bizim birlik ve beraberliğimiz bile onların gündemi olmuştur. Kendi divan konuşmalarında bile Galatasaray geçmektedir. Bugün en çok ihtiyacımız olan şey mevcut olan birlik ve beraberliğin korunması."

1705070685429.png

Erden Timur: "Sosyal medyada Fred'in İngilizce bilmediğine inandırıldı insanlar. Yıllar önce Fenerbahçe'nin otobüsü kurşunlandığında ligler ertelenmedi diye algı yaptılar. Örgütlü bir manipülasyon sistemi bu! İnsanların ev adresleri veriliyor, buna son verilmesi gerekiyor."

Erden Timur: "Biz yazılı olarak başvuru yaptık ve hepimizin sosyal medya hesaplarının incelenmesini istedik. Kimin ne ilişkisi varsa ortaya çıksın. Gerekiyorsa meclise gidelim, kanun yapılsın."

Metin Öztürk: "10 senedir başarılı olamadıklarını kendileri söylüyor. 10 senedir başarılı olamayan neden durur, neden kalır bilemiyorum!

Soru: "Trio'da Zorbay Küçük'ün doğru karar verdiği söylendi"

Dursun Özbek: "Buna cevap verme gereği duymuyorum. Galatasaray'ın hakkını kimse yiyemez! Hadi işine ya!"

- Ali Koç'un Florya hakkında yapacağını söyleyip yapmadığı açıklamalar hakkında

Dursun Özbek: "Ali Koç, 2033 seçimlerini kastetti. 'Seçimden sonra açıklayacağım' dedi. 2028'de Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Sonraki seçim 2033'te."

Dursun Özbek: "Süper Kupa'nın Suudi Arabistan'da oynanması fikri, Ağustos 2023'e kadar gidiyor. Bu konuyla ilgili 17 Kasım 2023'te bu maçın Türkiye'de oynanmasının daha iyi olacağını çünkü 100. yıl olduğunu söyleyen bir mektup gönderdik. Ancak bu mektup hiç gündem olmadı. Bu niyetimizi Ali Koç'un katıldığı toplantılarda da söylemiştik. Ama neticede bu işin patronu TFF. Onların aldığı karar neticesinde Arabistan'a gittik."

Bizim yerimize fb yı koyun.. hakem o vermediği 2 penaltıyı verir maç 3..0 a gelirdi..

Tonla faul çaldı sindirdi oyuncularımızı..

Yönetimin yalı oligarkına karşı bu kadar ezik olmasını anlamıyorum adam hakemleri resmen avucunun içine almış..

Boş iş sıcağı sıcağına olur bu işler. Dostlar alışverişte görsün açıklaması olur bu.

SM-G990E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt