EC 15/16 YF 2.Maç | G.Canaria 94-81 Galatasaray Odeabank | MS | 6 Nisan | FİNALDEYİZ - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

EC 15/16 YF 2.Maç | G.Canaria 94-81 Galatasaray Odeabank | MS | 6 Nisan | FİNALDEYİZ

arkadaşlar bu kupanın prestiji nedir? daha önce gs bu kupayı aldı mı ya da avrupa'da herhangi bir kupa aldık mı ? almadıysa daha önce hiç türk takımı aldı mı? koç ergin ataman sanki daha önce bir takımda kupa almıştı diye hatırlıyorum.

daha önce basketbol takımımız avrupa'da bir kupa almıştı ama bayan basket miydi o?

basketbolla pek alakam yoktur ama akşam bu maçı izlemek istiyorum ve bu sorulara cevap arıyorum :)
Daha önce erkek takımı kupa alamadı. Bu kupayı alan Türk takımı da yok. Kupanın dengi uefa kupası eğer alırsak direkt olarak Euroleague gidiyoruz o da şampiyonlar ligi klasmanında.
Bayan takımı Avrupa'da tüm kupaları aldı 2009 Eurocup 2014 Euroleague şampiyonu olduk.
Ergin Ataman bjk ile Inter toto klasmanında bir kupa aldı Eurochallenge.

arkadaşlar bu kupanın prestiji nedir? daha önce gs bu kupayı aldı mı ya da avrupa'da herhangi bir kupa aldık mı ? almadıysa daha önce hiç türk takımı aldı mı? koç ergin ataman sanki daha önce bir takımda kupa almıştı diye hatırlıyorum.

daha önce basketbol takımımız avrupa'da bir kupa almıştı ama bayan basket miydi o?

basketbolla pek alakam yoktur ama akşam bu maçı izlemek istiyorum ve bu sorulara cevap arıyorum :)

Bu kupa, futboldaki UEFA Kupası'nın basketboldaki karşılığına denk geliyor. Şuana kadar ülkemize erkek basketbolda sadece 2 kupa geldi. Bunlardan biri 20 sene önce Efes'in aldığı Koraç kupası ve 2012'de Bjk'nin aldığı Eurochallenge kupası. İki kupa da Eurocup'un bir alt seviyesinde yani futboldaki Intertoto karşılığındaki kupalar.

Bu kupayı alarak hem tarihimizde ilk erkek basketbol Avrupa Kupası zaferini yaşayacağız hem de ülkeye erkek basketbolda gelen en prestijli kupayı alacağız. Ayrıca B Lisansı'nı da alarak seneye Euroleague'ye direkt katılacağız.

Kadın basketbol takımımız 2009'da Eurocup, 2014'de Euroleague aldı. Bu kupayı alarak ayrıca kadın basketbolda ve erkek basketbolda Avrupa kupası zaferi yaşayan ilk ve tek Avrupa takımı olacağız.

bu kupayi birkere besiktas almisti ( arroyolu Atamanli kadro)

Futbolda Uefa cup iste .

evet bayanlar iki kere aldi. Hem "uefa" yi hemde febeyi SL finalinde yenip aldilar (inanilmaz para harcamislardi köpekler yinede güzel koymustuk. Sen 10 sene o takim icin para harca, ezeli rakibine para anlaminda 3kat fark at, gelip giblesinler senin hayallerini :D )
Eurochallenge besiktasin aldigi kupa nasipse bu ilk olacak.

Gran Canaria'ya o orani tur için mi. Galibiyet için mi vermişler.? Bencede evlerinde favorilerde biz daha iyiyiz.. Zaragoza maçi 1 defa oldu. Şu an formumuz iyi.

15 sayi fark yersek ölelim biz. Oyunu yavaşlatip sete set oynamamiz lazim. Tabi skoru korumak için degil.
Tur oranında biz 1.32 yiz illegalde bunlar 3 küsür

bu kupayi birkere besiktas almisti ( arroyolu Atamanli kadro)

Futbolda Uefa cup iste .

evet bayanlar iki kere aldi. Hem "uefa" yi hemde febeyi SL finalinde yenip aldilar (inanilmaz para harcamislardi köpekler yinede güzel koymustuk. Sen 10 sene o takim icin para harca, ezeli rakibine para anlaminda 3kat fark at, gelip giblesinler senin hayallerini :D )

beşiktaş bu kupayı almadı.. bu kupanın bir alt versiyonu olan eurochallenge kupasını aldı bjk... euroleague en büyük kupa.. eurocup 2.ci büyük kupa.. Eurochallenge 3.cü büyük kupa..

Üst Alt