GSC Scout - # Edin Višća - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
teknik direktörün beceriksizligi ve kadronun cok yasli olmasi. yoksa seyirciyle bir alakasi yok.

oyuncularin %90i görmüs gecirmis ve cok basarili olmus sporcular ama bitikler iste. avci da sacmalayinca böyle oldu.

en fazla süre alan 6.oyuncusu clichy. 10 mac kacirmis. 22-23 mac oynamis. düzenli sekilde oynayip katki veren oyunculari olmadi.

Seyirci faktörünü gözardı edemezsin.. Sen konya dan beraberlikle dönünce floruada taraftarın bağrına basıyor.. Maçta gerideyken sırf seyircinin gazıyla maçı çeviriyorsun herşeyi geçtim seyirci hakemi dahi etki altına alıyor..
Biz müthiş bir takım olduğumuz için 40 maçtır yenilmiyor değiliz taraftarın da payı büyük.. Aynı şekilde fenerin evinde yıllardır kimseye kaybetmemesi de bunun sonucu..

Kötü oyuncu değil ama bir takımı tek başına sırtlayıp götürecek adam da değil. Başakşehir'in gol potansiyeli olan birden fazla adamı olsaydı (ya da çakma Aykut Avcı takıma Ba-Adebayor'u kazandırsaydı) bu kadar kaldıramayacağı yükün altında ezilmezdi. Mesela bizim takımda Feghouli yarı 10-sağ iç, Onyekuru veya muadili gibi bir sol kanat, ilerde de Diagne bile olsaydı değeri 2-3'e katlanırdı. Fener kümede Isla-Dirar ortaklığıyla kaldı. Ki Dirar'ın tüm vasatlığına rağmen. Isla gibi hem pas yapabilen, hem de savunmada önündeki adamı pek yormayan çalışkan bek olsa Fener'de de çok iş yapar. Ama bir takımı tek başına abad etmez. Bu dünden bugüne söylediğim bir şey değil, ilk Visca in-Feghouli out başlıkları olduğunda da söylemiştim. Feghouli benim yakın tarihte ligin tamamında gördüğüm en yetenekli adamlardan biri. Hatta ilk geldiğinde biz bu adamı 27 yaşında PL'den nasıl getirmiştik demiştim. Fiziksel durumunu görünce nedenini anladım. Çok şükür bu yılın 2. yarısında fiziğini topladı da zaten Allah vergisi olan yetenekleriyle bize hiç yoktan bir şampiyonluk armağan etti.

Bana göre Visca'nın benzeri oyunculardan en büyük farkı yüksek bitiriciliğiydi. Ama son 6 haftada düşen Avcı ve takımı gibi Visca'nın gol yollarındaki yüzdesi çok düştü. Hele tek Kayseri maçında 4-5 net pozisyonu bir başına harcaması psikolojik olarak da geriye itti. Zaten öyle Feghouli-Llajic-ölmemiş Valbuena gibi tek pozisyonda çakılı kalmayım, deplase olayım dertleri filan yok. Öyle yetenek de yok. Sağ çizgiye yapışıyor ve rakip savunma biraz sıkıntılıysa ya da o gün takımda kendinden başka sivrilen oyuncu varsa boş alanlarda iyi iş yapıyor. Yoksa bir takımı tek başına, üstünde büyük markaj da varken sırtlayacak kalibrede adam değil. Bir de Caicara savunma yönü ne kadar berbat bekse hücum yönünden de iyi pasör olması Visca'nın verimliliğini arttırdı. O yüzden arkasında akıllı bir sağbek olan her takımda iş yapar, büyüklerde daha da çok yapar. Ama Feghouli gibi tüm sezonu kapalı savunmaya karşı oynayan bir takımın liderliğini sırtlanacak kadar da büyük oyuncu değil.

Daha önceki fikrim değişmedi. 3 büyüklerde BŞ performansının yarısını bile gösteremez. Önlem alınması kolay bir futbolcu. Son maçlarda Anadolu takımları çok güzel bir şekilde Visca'yı kilitlemiş ve BŞ'nin kolunu kanadını kırmıştı demiştim BŞ maçından önce. Bunu biz de 2'li sıkıştırmalarla basit bir şekilde başardık.
Son vuruşları iyi.
Oyun zekası da fena değil bence.
Ama 3 büyüklere gelse 11 man army tarzında her maç kaleye otobüs çeken Anadolu takımlarına karşı kaybolur gider diye düşünüyorum. Kontraatak şablonunda oynamak ile büyük takımlarda Anadolu takımlarına karşı oynamak aynı şey değil. Klasik olacak ama realite bu. 3 büyüklerde özellikle kanat oynayacak adamların sahip olması gereken ilk yetenek dar alanlarda, 1'e 2'lerde çalım atabilme kabiliyetidir. Visca'da bu ne ölçüde var? Büyük bir soru işareti.

Fegh'nin performansı iner çıkar... Orası ayrı konu ama mevzu meziyetler ise Fegh 3-4 tane Visca eder. Bu net.

Umarım FB bu herife bi dünya para vermek gibi bir şey yapar. Gerçekten net komik olurdu.

Daha önceki fikrim değişmedi. 3 büyüklerde BŞ performansının yarısını bile gösteremez. Önlem alınması kolay bir futbolcu. Son maçlarda Anadolu takımları çok güzel bir şekilde Visca'yı kilitlemiş ve BŞ'nin kolunu kanadını kırmıştı demiştim BŞ maçından önce. Bunu biz de 2'li sıkıştırmalarla basit bir şekilde başardık.
Son vuruşları iyi.
Oyun zekası da fena değil bence.
Ama 3 büyüklere gelse 11 man army tarzında her maç kaleye otobüs çeken Anadolu takımlarına karşı kaybolur gider diye düşünüyorum. Kontraatak şablonunda oynamak ile büyük takımlarda Anadolu takımlarına karşı oynamak aynı şey değil. Klasik olacak ama realite bu. 3 büyüklerde özellikle kanat oynayacak adamların sahip olması gereken ilk yetenek dar alanlarda, 1'e 2'lerde çalım atabilme kabiliyetidir. Visca'da bu ne ölçüde var? Büyük bir soru işareti.

Fegh'nin performansı iner çıkar... Orası ayrı konu ama mevzu meziyetler ise Fegh 3-4 tane Visca eder. Bu net.

Umarım FB bu herife bi dünya para vermek gibi bir şey yapar. Gerçekten net komik olurdu.
O büyük takım oyuncusu olmama kanısına son 5-6 haftada anca varabildim. Rakipler az kapanınca biraz önlem alınca etkisi gerçekten düştü viscanın. Gs,bjk,fbde bu gösterdiği performansları kesinlikle yakalayamaz. Katkı verir ama ortalama bir kanat gibi takılır. Hee 3-5 mye verseler istermisin deseler Feghouli’nib yedeği olarak olabilir iyi oyuncu ama büyük takımda 11 için sıkıntılı bence de

Muhtesem ötesi bir sezon geciriyor(du), bizim macta etkisiz olmayi gectim adinin dahi telaffuz edilmemesi üzücüydü bu sezon oynadigi futbol adina.

Muhtemelen bu yaz baska bir takima transfer olur bu sezonki performansindan sonra. IBB de birsey kazanmasi mümkün degil bundan sonra, bu sene sampiyon olamadilarsa sittin sene olamazlar artik. Tahminimce önümüzdeki sezon dagilacaktir IBB, dagilmaktan kastim sampiyonluk yarisinda olmayacaktir kesinlikle.

Ölü dedigimiz performansini begenmedigimiz nagatomo bu herifi patates etti.
15ten aşağiya birakmayacaklardir hele bize asla o sebeple geçelim efendim

Sadece Visca için demiyorum bunu.
Ama bir oyuncu alacaksak takımı onun üzerine mi inşa edicez yoksa sistem için mi transfer edicez buna bakmak zorundayız. Alacağımız oyuncu eski takımında ne roldeydi?
Mesela Diagne'yi ele alalım. Kasımpaşa tüm planı Diagne üzerine yaptığı için (ceza sahasına orta yapmada ilk yarı lideri kasımpaşa, ara paslar, kornerler) bu adam gol kralı oldu. Ancak bize gelince bizim oyun planımız ağırlıklı olarak kanatlarda ikili oyun veya bek savunma oyuncusu arasında kanat-forvetlere ara pas. Diagne'ye penaltılar kaldı. Kendisinin hataları yok mu? Çok fazla ama konu bu değil.
Visca, takımında şu an kilit rolde. Hatta yıllardır böyle. Robinho, Adebayor, Elia gibi oyuncular gelmesine rağmen hedef adam kendisi olduğu ve oyun planı kendisi üzerinden döndüğü için bu kadar göze çarptı. Bize gelirse hedef adam olur mu? Sanmıyorum. Sistemimize uyar mı? Yine sanmıyorum.

Türkiye standartında iyi futbolcu. Ama o kadar. Ekstra ekstra bir futbolcu değil.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt