Ehliyetsiz Biriyle Kaza Yaptım - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ehliyetsiz Biriyle Kaza Yaptım

Yapılacak belli.

Polis çağırılıp tutanak ehliyetsiz sürücü diye tutturulacak.

Daha sonra savcılığa suç duyurusunda bulunacaksın;

''ehliyetsiz araba kullanıp kazaya karışmak, kazaya karışan ehliyetsiz sürücü tanıdıkları tarafından darp ve tehdit, evrakta sahteciliğe teşebbüs''

Ondan sonra sulh ceza mahkemesine gidip; değer kaybı davası açacaksın. Arabanın hasarı atıyorum 10.000TL ise 12-13.000TL değer kaybı davası açacaksın.

Eğer bunları yapmazsan kasko ve sigortaya ödediğim paraların ahını almış olursun ve bende helal etmem.

Ehliyetsiz sürücü cebinden karşılayacak masrafları.

Böylesi zamanlarda araçtan inmeden foto falan çekeceksin telefonundan bir şekilde. Sürüce de gözükcek foto da. Ya da hemen avukat, polisi arayacaksın. Karşı tarafı da hiç muhattap alıp konuşmayacaksın. İnsanlar evilll, son zamanlarda özellikle

Nasıl bunu suclu buluyolar ehliyeti olmayan adam ne yaparsa yapsın direk sucludur burda kurala bakılmaz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yapılacak belli.

Polis çağırılıp tutanak ehliyetsiz sürücü diye tutturulacak.

Daha sonra savcılığa suç duyurusunda bulunacaksın;

''ehliyetsiz araba kullanıp kazaya karışmak, kazaya karışan ehliyetsiz sürücü tanıdıkları tarafından darp ve tehdit, evrakta sahteciliğe teşebbüs''

Ondan sonra sulh ceza mahkemesine gidip; değer kaybı davası açacaksın. Arabanın hasarı atıyorum 10.000TL ise 12-13.000TL değer kaybı davası açacaksın.

Eğer bunları yapmazsan kasko ve sigortaya ödediğim paraların ahını almış olursun ve bende helal etmem.

Ehliyetsiz sürücü cebinden karşılayacak masrafları.
Pezevenk tek başıma öğrenci gördü beni direkt tehdit etti. Yanıma envai çeşit insan geldi bak kardeşim senin kaskon var zaten olayı kapatırız diye. Yok neymiş abisini gösterelimmiş yok neymiş polisi aramaymış. Hepsini geri çevirdim peki. En sonunda çirkefliğe başladılar. Çocuk kaçmaya çalıştı en sonunda geri geri gelirken kontrolü kaybedip çöp kutularının üzerine çıktı.
https://i.hizliresim.com/aLVXBz.jpg
Buradan bakabilirsin çıktığı yere.
Ben dava etmeyi düşünüyorum arabamın değer kaybı var. Sonuçta bu arabayı ben kendi paramla almadım. Babam zengin birisi de değil. Ben masraf olamam aileme daha çok. Gerekli yerlere başvuracağım yarın arabayı servise teslim ettikten sonra. Fakat nasıl bir süreç izlemem gerektiğini bilmiyorum. Ailemden gizli yapıcam çünkü bu değer kaybı işini. Ama kazadan filan herşeyden haberleri var dedikleri tek şey uğraşma öyle tiplerle değmez.

Böylesi zamanlarda araçtan inmeden foto falan çekeceksin telefonundan bir şekilde. Sürüce de gözükcek foto da. Ya da hemen avukat, polisi arayacaksın. Karşı tarafı da hiç muhattap alıp konuşmayacaksın. İnsanlar evilll, son zamanlarda özellikle
3 senedir kulanıyorum ben. İlk kazam olunca nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilemedim.
Her yer keko teşko isimli yaratıklardan kaynıyor artık Yeni Türkiye'de

Pezevenk tek başıma öğrenci gördü beni direkt tehdit etti. Yanıma envai çeşit insan geldi bak kardeşim senin kaskon var zaten olayı kapatırız diye. Yok neymiş abisini gösterelimmiş yok neymiş polisi aramaymış. Hepsini geri çevirdim peki. En sonunda çirkefliğe başladılar. Çocuk kaçmaya çalıştı en sonunda geri geri gelirken kontrolü kaybedip çöp kutularının üzerine çıktı.
https://i.hizliresim.com/aLVXBz.jpg
Buradan bakabilirsin çıktığı yere.
Ben dava etmeyi düşünüyorum arabamın değer kaybı var. Sonuçta bu arabayı ben kendi paramla almadım. Babam zengin birisi de değil. Ben masraf olamam aileme daha çok. Gerekli yerlere başvuracağım yarın arabayı servise teslim ettikten sonra. Fakat nasıl bir süreç izlemem gerektiğini bilmiyorum. Ailemden gizli yapıcam çünkü bu değer kaybı işini. Ama kazadan filan herşeyden haberleri var dedikleri tek şey uğraşma öyle tiplerle değmez.

Önce tutanaklara bak ehliyetsiz sürücü yazsın ve 8/8 kusur oraya verilsin. Tutanaklar ile önce savcılığa suç duyurusunda bulun dediğim suçlardan, daha sonra servisten kaza tutanağı ve masraf listesi alıp sulh cezada değer kaybı davası aç.

Önce tutanaklara bak ehliyetsiz sürücü yazsın ve 8/8 kusur oraya verilsin. Tutanaklar ile önce savcılığa suç duyurusunda bulun dediğim suçlardan, daha sonra servisten kaza tutanağı ve masraf listesi alıp sulh cezada değer kaybı davası aç.
Tamamdır. Yarın sabah erkenden karakoldan alacağım tutanağı. Orda yazılanlara göre hareket edeceğim. Gerçi anayol benim adam ehliyetsiz en fazla 1/8 verilir bana diye düşünüyorum. Neyseki bana ve arkadaşıma hiçbirşey olmadı. 1 saniye önce çıksam yola ya da az daha hızlı girsem bu sefer o süratle benim tarafımdan çarpacak daha büyük bişey olacaktı. Ucuz atlattık. Son olarakta atıyorum 8 de 3 gibi bi kusur bulundu diyelim bana. Ehliyetsiz olması arabanın plakasız ruhsatsız vs olmasına rağmen bana maddi bir kayba sebebiyet verebilir mi?

Sen yinede fazla ugrasma arabanı yaptır tekin degilse poliste korumuyor zaten dikkat et

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tamamdır. Yarın sabah erkenden karakoldan alacağım tutanağı. Orda yazılanlara göre hareket edeceğim. Gerçi anayol benim adam ehliyetsiz en fazla 1/8 verilir bana diye düşünüyorum. Neyseki bana ve arkadaşıma hiçbirşey olmadı. 1 saniye önce çıksam yola ya da az daha hızlı girsem bu sefer o süratle benim tarafımdan çarpacak daha büyük bişey olacaktı. Ucuz atlattık. Son olarakta atıyorum 8 de 3 gibi bi kusur bulundu diyelim bana. Ehliyetsiz olması arabanın plakasız ruhsatsız vs olmasına rağmen bana maddi bir kayba sebebiyet verebilir mi?

Hayır, senin cebinden tek kuruş çıkmaz. Sen direkt yetkili servise tutanaklar ile beraber bırak aracı. Senin sigortan yapacak arabayı ve sonra senin sigorta şirketin, karşı tarafın sigortasına dava açıp parasını alacak sen hiç birine karışmayacaksın. Süreçler böyle işler.

Hayır, senin cebinden tek kuruş çıkmaz. Sen direkt yetkili servise tutanaklar ile beraber bırak aracı. Senin sigortan yapacak arabayı ve sonra senin sigorta şirketin, karşı tarafın sigortasına dava açıp parasını alacak sen hiç birine karışmayacaksın. Süreçler böyle işler.

Keşke karşı tarafın bir sigorta şirketi olsa. Ama hiçbirşeyi yok ki arabanın anlamadım ben de bu şekilde nasıl çıkabiliyorlar trafiğe. Teşekkür ederim herkese yardım için.

kamera şart , fotoğraf açıları kötü ve kesinlikle çok fotoğraf yollama sadece bir tane seni haklı gösteren resim yolla kaskoya yoksa % 50 - %50 yazarlar.

ben kırmızı ışıkta dururken kamyon çarpmıştı bana arkadan adamlar %50 %50 yazdılar sırf daha fazla para koparmak için.

geçmiş olsun tekrar

Öncelikle geçmiş olsun renktaş. Senin bir suçun yok. Hatanın tamamı karşı tarafta. Maddi olarak senin cebinden birşey çıkmaz.

Ama tipler sıkıntılı umarım seninle uğraşmazlar. Öyle birşey olursa polise git direkt. Sana bir şey yapmasalar bile arabanı çizme, lastiklerini patlatma gibi şeyler yapabilirler. Böyle bir şerefsizlik yapmazlar umarım.

Biri de çıkıp dememiş ki "iyi de Yıldız Tilbe'yi neden gömdün?" :)

Hocam geçmiş olsun. Suçun en büyüğü karşı tarafta. Hem ara yoldan çıkıyor hem de ehliyetsiz. Daha ne olsun.

Trafikte yırtık olmazsan maalesef kaybedersin. 4-5 sene önce iki şeritli bayağı geniş tek yön olan caddede sağ tarafta park halindeydim. Yolu kontrol ettim. İkinci şeritte ama çok uzaktan bir motosiklet geliyor. Hava kararmıştı. Sinyali verdim, yavaşça birinci şeride çıkmaya başladım. Gerizekalı motosikletli korktu, dengesini kaybetti ve düştü. Düşünün ki mesafe o kadar uzaktı ki durduğunda arabama yakın değildi. Şok olmuş bir şekilde arabadan indim. Düşen, motosikleti parçalanan, hafif yaralanan karşı taraf olduğu için mağdur olan o oldu ve çevredekiler ondan taraf oldu. Ben hayretler içinde "yola öyle çıkılır mı!" laflarını dinledim. Bana yüklenen psikolojik baskıyı kaldıramadım ve çocuğa numaramı verdim. "Sabah ara beni" dedim. Saat 09.00'da aradı pezevenk. Motosiklet servisinde buluştuk. 450 tl masraf çıktı; ödedim. Pişman oldum. Keşke polisi çağırsaydım. Kask takmamıştı ve yüksek bir ihtimal ehliyetsizdi. Kendime çok kızdım. Böyle bir mallık yaptığım için çok laf dinlerdim çevremden. O yüzden kimseye de anlatamadım. Bu kazayı yaşayan arkadaş sayesinde içimi dökmüş oldum. O günden sonra trafikte her gerginlikten sonra efeleniyorum. Bu sefer de bir gün dayak yiyebilirim :)

Son düzenleme:
kamera şart , fotoğraf açıları kötü ve kesinlikle çok fotoğraf yollama sadece bir tane seni haklı gösteren resim yolla kaskoya yoksa % 50 - %50 yazarlar.

ben kırmızı ışıkta dururken kamyon çarpmıştı bana arkadan adamlar %50 %50 yazdılar sırf daha fazla para koparmak için.

geçmiş olsun tekrar
Sağolun.
Daha 50-60 tane fotoğraf vardır gece pek incelemeden aldım ama açı olarak işe yarayacak şeyler vardır.
Ama benim anlamadığım ana yolda olan benim yavaş ilerleyen benim. Karşı tarafta ne plaka var ruhsat var ne sigorta ne de ehliyet var. Neden %50 50 yazılsın? Ki karşı tarafın arabasını bağladı polis direkt. Hemde çarptıktan sonra kacmaya calisirken cop kutusuna cikarak iyice perte çıkarttı arabayı.

Benim de bildiğim ehliyeti yok diye direkt suçu ona yazmazlar. Ehliyeti yok diye cezasını alır, eğer yola sen fırladıysan da kazayı da sana yansıtırlar.
Yıldız Tilbe filmli bir hacının trafikten men edilmemesi de devletin suçu.

Geçmiş olsun.

Hocam çok geçmiş olsun , senin maddi açıdan hiç bir sıkıntın olmaz. Yaşayacağın tek problem,değer kaybı olur. Karşı tarafta ehliyet vs hiçbir şey yok diyorsun, tamam sigorta şirketleri ölücüdür,para koparmaya çalışırlar ama burada durum bariz net ortada.

Ayrıca şöyle bir tavsiyede bulunabilirim sana , bu değer kaybıyla ilgilenen firmalar var. Yine cebinden tek kuruş çıkmadan , seni karşı tarafla hiç muhatap dahi etmeden sorunu çözüme ulaştırıyorlar.

geçmiş olsun

1 saat polis bekledik diyorsun etrafında onca serseriyle.o 1 saatte sana bir şey yapmadılarsa hiç bir şey yapamazlar rahat ol

sana zarar verecek adam polis beklemez polisten de korkmaz,çıkartır bıçağı usul usul geçirir yoluna devam eder,çok ta alttan alma.

paranı vereceğiz sen dava açma derlerse de, önce para de, dava hakkından direk vazgeçme

Üst Alt