EL 11/12 D Grubu 5.Maç | Galatasaray MP 66-70 R.Barcelona | 17 Kasım | Maç Sonucu - Sayfa 51 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

EL 11/12 D Grubu 5.Maç | Galatasaray MP 66-70 R.Barcelona | 17 Kasım | Maç Sonucu

Cevap: EL 11/12 D Grubu 5.Maç | Galatasaray MP 66-70 R.Barcelona | 17 Kasım | Maç Son

Maalesef taraftar bakış açısı futbolda olduğu gibi, basketbolda da oluşmaya başlıyor. Yapılanmanın ve teknik ekibin açıklamalarının hiçe sayıldığı, şubenin genel gidişatından çok transferlere yoğunlaşıldığı ve transfer heyecanın daha hakim olduğu bir anlayış belirdi. Takım içinde elbette eksiklikler olmadığını kimse iddia edemez, ancak öne sürülen tezlerin bu sorunları bertaraf edeceğinin hiçbir garantisi yok. Spektaküler olma şartını koşmadan ve mantıklı sebepler ile NBA'den oyuncu öneren kişilere söylenebilecek pek birşey yok. Ancak illa NBA'den yıldız getirelim, orayı dağıtırız, burayı dağıtırız mantığını anlayamıyorum. Bu düşünceyle dağılan sadece basketbol şubesi olur.

Bir iki kişi öne bir isim atıyor, ardından herkes o önerinin peşine düşüyor. Takımdan yaşlı diye gönderilmesi istenen oyunculara yönelik oluşturulan alternatifler, gönderilen oyuncudan 2-3 sene daha yaşlı.

Aynen öyle Devrim tebrik ederim

Futboldada böyle değilmi,her zaman yapılanmadan bahsederiz,2 ekstra galibiyette Battal Gazi moduna girip,2 ekstra mağlubiyette gazi moduna geçeriz

Herkes Siena modelinden bahsediyordu,az canlıyı görünce bu güne kadar yaptıklarımızı bi kenara itme peşindeyiz

Takım bu güne kadar beklentilerimizin çok üstünde işler başardı,bunu taş üstüne taş koyarak yaptı,kat üstüne kat koyarak değil

Bütün bunları riske etmeye ne gerek var,ekol olmak büyük paralar harcayıp sükse transferler yapmakmıdır?

Garnetleri izlemeyi kim istemez,ama bi durun daha bi durun :),hele şuraları bi sindirelim

Cevap: EL 11/12 D Grubu 5.Maç | Galatasaray MP 66-70 R.Barcelona | 17 Kasım | Maç Son

Rakip koskoca Barca idi

En etkili silahı buydu

Atmosferde şuydu

Diyecek başka birşey yok

[video=youtube;QMERqjOYvZU]https://www.youtube.com/watch?v=QMERqjOYvZU[/video]

Cevap: EL 11/12 D Grubu 5.Maç | Galatasaray MP 66-70 R.Barcelona | 17 Kasım | Son | N

hırs,azim,iştah,inanç,destek herşey çok süper ama takımda kalite yok. Bu taraftar daha net ,daha klas oyuncular izlemeli. Bunu hakediyor. Şunu net biçimde söylebilir ki transferlerin çoğu fiyasko(songaila,lakovic,gordon,cevher) Geçen seneki takıma hiçbir şey katmamışlar. Ve lakovic'e ayrı bir parantez açmak lazım. (al bavulunu git). Ruhsuz,isteksiz,şut atmaya korkan bir adam olmuş lakovic. Yazık 1000 kere yazık. Aldığı paraya acıyorum. Barcalılar ağzı açık atmosferi izlediler. Son periyotta büyülendiler ve oynayamadılar. Ve biz bu gücü %50 ile kullanıyoruz. Çünkü takımda basket yeteneği anlamda çok büyük açık var. Bügün 104 sayı yiyen efes'e ancak 61 sayı atabildik. Niye? evet biz r.madrid değiliz ama şut sokamıyoruz. Baskette 1.kural şut sokamazsan kaybedersin. İstediğimiz kadar yırtınalım bu yanlış oyuncu transferleriyle hakettiğimiz başarıya ulaşamayız. mahmudiyi ayakta alkışlarım ama bu transferler hiç olmamış hoca hiç. böyle kadro kuracaksan, keşke euroleague'e katılmasaydık diyorum. İnanın şu seyirci olmasın bugün barca bize 40 sayı fark atardı.

katılmıyorum yazına, maçtan maça değişir o fenerde sienadan 40 sayı fark yedi. ya da şöyle ornek vereyim barçanın son 4 maçında 2 kez 80 küsürlü rakamlara çıkmış rakiplerine karşı. 2 kezde 90 küsürlü rakamlara çıkmış (hemde euroleague maçlarında) 90'lı küsürün biri sienayaydı zaten.ee bizde barçayı 70 sayıda tuttuk. bu bir başarıdır.

real madrid geçen sene bile elinden zor kaçırdı madridi deplasmanda. dün maçı izlediysen en çok dusko ve ersanın çabalarıyla basket buldular. pek oynayamadılar. zaten bizim maçtan sonra efeste durgunluk vardı. bu tip örneklere katılmıyorum. siena'da 50 sayı fark yemişti olympiacos'tan ama art arda gelen son 3 maçı kazandı oly'e karşı.

Maç özeti ve Röportajlar

[video=youtube;aXiXHP7aJwE]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=aXiXHP7aJwE[/video]

Talebe yurdundan gelmişim sonucu da bilmiyorum NTVSpor'u bir açtım bizim maç.Zaten duygulu bir andı. Sahadaki taraftarı görünce göz yaşlarımı tutamadım.Alayına Galatasaray ulan !

Cevher'in o üçlüklerinden 2 tanesi girse yeterdi.Yada Furkan Aldemir'in o basket faulleri(girseydi) bi olsaydı kazanırdık.İşte bu küçük detaylar maçı kazandıran unsurlar.Ama mücadele inanılmazdı.

379017_10150404022764321_845859320_8127764_769741173_n.jpg

:asd:

18 Kasım 2011 Cuma 08:42:16

Barcelona resmi sitesi:

"Com a València fa tan sols quatre dies, el segon quart ha estat la clau perquè el Barça Regal assolís una victòria de prestigi a l’infern turc."

"Barcelona Türk Cehennemi’nde prestijli bir zafer kazandı."

ayrıca:

Barcelona Regal Antrenörü Xavier Pascual ise zorlu bir karşılaşma olduğunu vurguladı. Galatasaray Medical Park’ın agresif oynadığını kaydeden Pascual, sarı-kırmızılı taraftarın oluşturduğu atmosferden etkilendiğini belirterek ’’Galatasaray Medical Park çok şanslı’’ ifadesini kullandı.

Cevap: EL 11/12 D Grubu 5.Maç | Galatasaray MP 66-70 R.Barcelona | 17 Kasım | Son | N

benim şu fener taraftarına lafım olacak. durmadan doymuşluktan bahsediyorlar. bizim aclıgımızı söylüyorlar. ulan siz neye doydunuz. kupamı aldınız f4 mü yaptınız. f8 iniz bile yok. hangi doymuşluktan bahsediyorsunuz lan. hangi kafayla bunları yazıyorsunuz. panatinakos taraftarı hala aynı. ben bir doymuşluk görmüyorum onlarda. bu takımın birde birsürü kupası var. ulan sizi neyiniz vardıda doydunuz. bizim taraftarın yaptıklarını görünce bişey giriyor bunlara. bunları hazmedeceksiniz. ülker olmasaydı siz bir hicdiniz.

--aynen mal ordusu.bende okudum yorumları,yerel başarıdan başka hiçbirşeyleri yok.oda hazır takımla geldi zaten...onlar hiçbir zaman bizim gibi olamaz...onların imkanları bizde olsaydı gecense f4 yaopardık

oktay hocanın kendince mac içinde totem yapıyor cömeliyor yere otuyor falan cok hosuma gidiyor o durumu

Ah Ermal ah.Efes'te Barac ve Batista faul problemine girince seni zorunlu olarak sahaya süren,maç boyu 10 dakika oynayabildiğin yıllarca sana yedek ötesi muamele etmiş takıma geri döndün.

Bizde kalsan şu an hem bu takım 1 seviye daha iyiydi şu an hem de sen çok daha fazla göz önündeydin.

Aynen öyle Devrim tebrik ederim

Futboldada böyle değilmi,her zaman yapılanmadan bahsederiz,2 ekstra galibiyette Battal Gazi moduna girip,2 ekstra mağlubiyette gazi moduna geçeriz

Herkes Siena modelinden bahsediyordu,az canlıyı görünce bu güne kadar yaptıklarımızı bi kenara itme peşindeyiz

Takım bu güne kadar beklentilerimizin çok üstünde işler başardı,bunu taş üstüne taş koyarak yaptı,kat üstüne kat koyarak değil

Bütün bunları riske etmeye ne gerek var,ekol olmak büyük paralar harcayıp sükse transferler yapmakmıdır?

Garnetleri izlemeyi kim istemez,ama bi durun daha bi durun :),hele şuraları bi sindirelim

iyide yıldız oyuncuyla takım bozulur diye birşey yok. senin takımında şutör yok dogru dürüst. illa siena modelini örnek almak gerekmiyor. biz kendi stilimizi yaratıcaz. bence şu an o adımları atıyoruz. bu takımı hırslı yıldız dahi gelse oktay hoca varken o takımın kimyası bozulmaz.

OktayMahmuti Oktay Mahmuti

Herkes verilen mücadeleden dolayı mutlu ancak gün gelecek bu tür mağlubiyetlere üzüleceğiz.

Fazla bilgim olsa atip tutardim ama fazla bilgim yok basketbolda nasil yapilanilir ne yapilmali ne edilmeli kimler alinmali diye. Fakat gørdugum kadariyla takim dogru yolda. En azindan son yillarda baskette ses getirmeye basladi ki mactan ønce Barca bize kesin 20 sayi fark atar diyordum iyi direnmisiz. Siena modeli falan denilmis tam okumadim da Barca Siena'ya da fark atti.

Fazla bilgim olsa atip tutardim ama fazla bilgim yok basketbolda nasil yapilanilir ne yapilmali ne edilmeli kimler alinmali diye. Fakat gørdugum kadariyla takim dogru yolda. En azindan son yillarda baskette ses getirmeye basladi ki mactan ønce Barca bize kesin 20 sayi fark atar diyordum iyi direnmisiz. Siena modeli falan denilmis tam okumadim da Barca Siena'ya da fark atti.

Basketbolda fazla bilgin yoksa söyleyeyim.Şuan futbolda olduğu gibi 1 numaralar kadro olarak.:)Barca-CSKA finali olur bu sene yüksek ihtimal.

Arkadaşlar rahatsız olduğunuz mesajı raporlamanız yeterli. Alıntı yapıp hakaret ederseniz haklıysanız bile haksız duruma düşersiniz.

Üst Alt