Elano-Arda, Xavi-Iniesta gibi olabilir mi? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elano-Arda, Xavi-Iniesta gibi olabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Elano-Arda, Xavi-İniesta gibi olabilir mi?

Başlığa direk atlayıp olamaz felan demeyin.. :)stil olarak kıyaslarsak önce ardadan başlayalım..

İniesta ilk çıktığı zamanları çok iyi biliyorum kanatta oynuyordu çabuk adam eksiltebilen bir oyuncuydu ardanın çabuğu diyebiliriz sonra ortaya geçti tıpkı arda gibi orda dahada faydalı olmaya başladı xavi gibi paraşütle inmiş top atamasada dribllingleri verkaçları seri ve dikine oynayışıyla bu bölgede oldukça başarılı oldu..

Onun hemen arkasında bana göre en az Messi kadar Barçanın en önemli oyuncusu xavi vardı iniestayı tamamlayan uzun paslar atan oyunun yönünü değişirebilen hemde mücadele edebilin bir oyuncu..Tıpkı elanonun formda ve fizik olarak iyi olduğundaki hali gibi..

Ve iddaa ediyorum arda ve elano formda fizik olarak hazır olduğu vakit bize xavi iniestanın alt versiyonunu sunacaklar..

:asd::asd:

Olmaz çünkü Xavi-İniesta ve çevresindeki futbolcular paslaşarak topu dağıtarak oyunu yönlendiriyorlar

Bizim ise Elano hariç bütün futbolcularımız topu aldıktan sonra 10-30 saniye arası topla oynuyorlar kimisi topu sağa sola çekiyor kimisi kendi etrafında dönüyor

Neyse bazı şeyler zamanla olur sabır diyelim :)

şöyle benzetmeler yapmayın.Adamlar kendilerine bu benzetmeleri yaptıklarını duysalar futbolu bırakırlar..

Adam sizin gibi takılıp kalmamıs, izlemis ve fikri değişmiş.

Gelmeden once boyle dusunuyrmus ama bakmıs elano'da hicbirsey yok.

Gayet normal.

Ama bazıları halen ruyalarındaki elano var sahada sanıyor.

Alakası yok, elano'nun oldugu olacagı bu kadar.

bir diarra(madrid) veya keita(barca) gibi önlibero olmadan olmaz. hatta 2 tane bile lazım bize... ilk yarı 2 saglam önlibero kırar geçeriz ama kanatlara 1 keita daha lazım ve 2.inci bir baros...

Gayet normal.

Hadi canım! Biz sanki anlamıyoruz da futboldan Elano'nun performansını göremiyoruz. Biliyorum, yeterli değil şu an. Biliyorum, daha iyi olmalıydı. Biliyorum, çok düşük bir performans gösteriyor.

Ama biliyorum ki en azından kaliteli adam. Boş beleş sallamıyorum en azından. Elano'ya daha dün ne kadar sövmüşümdür. Diğer futbolculara da yaptığım gibi yeri gelince.

Eleştiride sınırı bılmek bize yeterli. Siz "topçu değil" resmen diyorsunuz. Haklısınız da aslında, Elano Brezilya Milli Takımı futbolcusu.

Gayet normal.

Olduğu-olacağı budur derken? Burda art niyet ararım ben. İyi niyetli olduğunu da düşünmüyorum zaten. Neye göre Elano'nun böyle oynayacağını söylemiş. Eski performansına göre. Peki eskiden öyle oynuyorsa, bizde öyle oynamayacağının garantisi var mı? Hayır. Tamam olduğu bu, ama olacağı? Asla. Amacın belli.

Bu konular neden hala uplanıyor. Tartışma mı çıkarmak istiyorsunuz ?

Olduğu-olacağı budur derken? Burda art niyet ararım ben. İyi niyetli olduğunu da düşünmüyorum zaten. Neye göre Elano'nun böyle oynayacağını söylemiş. Eski performansına göre. Peki eskiden öyle oynuyorsa, bizde öyle oynamayacağının garantisi var mı? Hayır. Tamam olduğu bu, ama olacağı? Asla. Amacın belli.

Bravo lan! Valla helal olsun ! Olayı mantık yönüyle inceledin, haklısın da.:)

ardanın iniesta gibi oynaması olabilir

ama elano xavinin oyununu oynayamaz

neden mi?

dünya da başka bir xavi var mı

hangi takımda var ki xavi gibi bir ortasaha oyuncusu ki bizde olacak

elanoyu kötülediğimi sanmayın onu destekliyorum

ama xavi ayrı bir oyuncu...

ardanın iniesta gibi oynaması olabilir

ama elano xavinin oyununu oynayamaz

neden mi?

dünya da başka bir xavi var mı

hangi takımda var ki xavi gibi bir ortasaha oyuncusu ki bizde olacak

elanoyu kötülediğimi sanmayın onu destekliyorum

ama xavi ayrı bir oyuncu...

Gorev olarak yapar ama icraat olarak hepsi tabikide yapmaz. Bide arda turan sag bek libero ve orta sahadada oynamis bir isim defansi cok vuclu biri bence

Elano, Xavi gibi mücadele etme ve top kaptığı zaman çok iyi saklayabilme yeteneğine sahip değil. Kazandığı topları genelde kanatlara veya aralara uzun atmayı seviyor. O yüzden böyle bir kıyaslama bana göre doğru olmaz.

Arda ile Iniesta belki benzerlik gösterebilir birbirine ama Xavi ile Elano o kadar benzer tipte oyuncular değiller. Tek benzer yanları oyun zekaları ve pas teknikleri.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt