Elano süper bir Transfer ! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elano süper bir Transfer !

Cevap: Elano süper bir Transfer..!

Cözdün bilmeceyi..Bana Hesabini gönder sana kazandigin 100 000 Euro´yu göndereyim..:p

Saka bir yana..Artik Saadece Fizik Gücüle Futbol oynanmadigini ögrenmeliyiz sanirim...

evet maç içinde artık gücünü çok iyi dengelemen lazım boşa enerji harcamak günümüz fuboluna uymuyor.. Press futbolu artık bitti.

Cevap: Elano süper bir Transfer !

Dalga geçiyosunuz benle elanoyu takıma yakıştıramadıgım için. Elano iyi bir topçudur ama tek başına iyi topçudur, fizik mücadelinin olmadıgı liglerde iş yapar, yoksa EPL den gelmezdi bize.

Elanoyu getirmekle iyi yaptı yönetim, adam tutmasa bile adı oldugu için tekrar yüksek bi miktara satılabilir. Şimdi yapılcak en iyi şey elanonun satılmasıdır ve yerine tekniği çok yüksek olmıyan ama savaşan bi orta saha gelmesi, örn appiah,viera,obi mikel gibi.

Kadro şöyle olsa CL için oynarız

-------Kewell-----Baros-----

Arda--Obi Mikel--Sarp(Topal)-Keita

H.Balta Servet (Üst düzey yabancı DEFANS) Sabri(Şu anki hali)

-------------Kova olmıyan bi kaleci------------------------

Dalga geçiyosunuz benle elanoyu takıma yakıştıramadıgım için. Elano iyi bir topçudur ama tek başına iyi topçudur, fizik mücadelinin olmadıgı liglerde iş yapar, yoksa EPL den gelmezdi bize.

Elanoyu getirmekle iyi yaptı yönetim, adam tutmasa bile adı oldugu için tekrar yüksek bi miktara satılabilir. Şimdi yapılcak en iyi şey elanonun satılmasıdır ve yerine tekniği çok yüksek olmıyan ama savaşan bi orta saha gelmesi, örn appiah,viera,obi mikel gibi.

Evet Epl'den 4 yılda kovuldu kendisi.İnsan bir futbolcu hakkında bilgi sahibi olmayıp sallayacaksa bile bari kendi takımında oynadığı maçları izleyip salla.

2 sene City maçlarını izledim EPL'de, gözüme öyle bir battıki hayran etti beni kendine. Oyun tarzı, zekası. Keşke bizde olsaydı dedim ve oldu. Halen EPL'den bize gelmezdi diyorsun, City menajeri Mark Hughes ile sorunları olduğu için ayrıldı. Bu tezi atın artık kafanızdan.

Dalga geçiyosunuz benle elanoyu takıma yakıştıramadıgım için. Elano iyi bir topçudur ama tek başına iyi topçudur,

Bu kısmada çok güldüm. :)

Elano yoksa sistem olmaz bu orta sahadan. Bunu görmen lazım bence. Elano hayatında hiç bir zaman 10 numara mevkinde oynamamıştır.

2 sene City maçlarını izledim EPL'de, gözüme öyle bir battıki hayran etti beni kendine. Oyun tarzı, zekası. Keşke bizde olsaydı dedim ve oldu. Halen EPL'den bize gelmezdi diyorsun, City menajeri Mark Hughes ile sorunları olduğu için ayrıldı. Bu tezi atın artık kafanızdan.

Bu kısmada çok güldüm. :)

Elano yoksa sistem olmaz bu orta sahadan. Bunu görmen lazım bence. Elano hayatında hiç bir zaman 10 numara mevkinde oynamamıştır.

Elano City'de çoğu zaman 10 numara oynamıştır.Zaten kendide belirtti en rahat olduğum yer forvet arkası yer diye.Şöyle bir yanılgı var;artık 10 numaraların devri bitti.Bu tamamıyla yanlış bir ifade.10 numaraların devri bitmedi.Alex gibi 10 numaraların devri bitti.(Ayrıca total futbolun 10 numarayla oynanmayacağıda yanlış bir ifade.Aynı oyun tarzını sezon başında Arda ile oynamaya çalışmıştık.Rıjkaard Ronaldinho'yu çoğu zaman 10 numara kullanıyordu vs...)

Yanlış anlaşılmasın,genel olarak verdiğin düşüncelere katılıyorum.:D

Elano'dan Amc yaratmaya çalışmak,Lincoln'den DMC,Harry Kewell'dan kaleci yaratmaya benzer(stoper diyecektim ama adam oynadı :) ).Elano çok iyi bir MC.Gören göz görür,adam en köü oynadığı maçta bile rakipten top çalmaya çalışıyor,bana kalırsa Emre Belözoğlu'nun daha yeteneklisi bir oyuncu,ama şu an maalesef onun kadar güçlü değil,eğer harcamazsak adamı 2-3 aya damgasını vuracak aslanım benim.Zaten Dunga'nın bile ondan vazgeçememe nedeni,Alex,Gilberto Silva gibi oyunu tek yönü ile oynayan oyunculardan olmaması,yoksa Elano'yu AMC oalrak görse İstatistiğe bakması bile Alex'i tercih nedeni olabilir,ama Elano farklı bir oyuncu,box-to-box'a yatkın bir oyuncu.Evet Bir Gerard,İniesta,Xavi değil,ama onların 1 gömlek altıdır,Elano.

Elano City'de çoğu zaman 10 numara oynamıştır.Zaten kendide belirtti en rahat olduğum yer forvet arkası yer diye.Şöyle bir yanılgı var;artık 10 numaraların devri bitti.Bu tamamıyla yanlış bir ifade.10 numaraların devri bitmedi.Alex gibi 10 numaraların devri bitti.(Ayrıca total futbolun 10 numarayla oynanmayacağıda yanlış bir ifade.Aynı oyun tarzını sezon başında Arda ile oynamaya çalışmıştık.Rıjkaard Ronaldinho'yu çoğu zaman 10 numara kullanıyordu vs...)

Yanlış anlaşılmasın,genel olarak verdiğin düşüncelere katılıyorum.:D

Hocam 10 numara değildi, ofansif liberoydu. Galatasaray'da şuan oynadığı mevki gibi. O sadece bir açıklama, yani adam sormuş nerede rahat oynuyorsun oda 10 numara mevkisi demiş. Ben Elano'yu hayatımda hiç izlemedim 10 numara mevkinde. Brezilya'da sağ iç ve kanatta oynuyor. Ayrıca City'de sağ bek oynamışlığıda var.

Hocam 10 numara değildi, ofansif liberoydu. Galatasaray'da şuan oynadığı mevki gibi. O sadece bir açıklama, yani adam sormuş nerede rahat oynuyorsun oda 10 numara mevkisi demiş. Ben Elano'yu hayatımda hiç izlemedim 10 numara mevkinde. Brezilya'da sağ iç ve kanatta oynuyor. Ayrıca City'de sağ bek oynamışlığıda var.

Elano City'de birçok kez 10 numara oynadı.Ama bu onu mücadele etmeyen oyuncu yapmaz.Zaten büyük ligderde&takımlarda 10 numara oynuyorsan takımın en çok koşan listesinde ilk 3 e girmen lazım.

Elano City'de birçok kez 10 numara oynadı.Ama bu onu mücadele etmeyen oyuncu yapmaz.Zaten büyük ligderde&takımlarda 10 numara oynuyorsan takımın en çok koşan listesinde ilk 3 e girmen lazım.

Evet bu doğru olabilir, yani 10 numara mevkinde oynasa bile topun arkasında durmasını biliyordu. Savunmaya katkısı vardı ve koşuyordu. Belki bu onu yapıcı kılmıştır ve banada öyle gelmiştir.

Tamam City aradan cikti simdi Shahtar ve Santos'ta 10 numara oynadigi ortaya cikarsa ne yapacan

kadehte-kirmizi.jpg

Bardağıma şarabımı döküp sağdan sola soldan sağa kafamı duvarlara vurucam. Ben nasıl böyle bir hata yaparım.

arkadaşlar elano alışık olmadığımız bir tarza sahip orta saha ne forvet arkası hücuma yönelik bir orta saha nede defansif bir orta saha elano köprü bir oyuncudur yeri geldiğinde defans ile orta saha için köprü görevini üstleniyor bazende orta saha ile forvet için köprü görevi üstleniyor aslında elano neden bu sistem için önemli oyun derseniz aldığı topları hızlı kullanma ve ters kanada müthiş paslar atması diye sölebilirim oysaki elano sadece bunlarla değil yeri geldiği zaman oyunun temposunu ayarlayabilecek bir oyuncu olmasıylada önemli

niye 10 numara diyince forvet arkasinda olupta KOSMAYAN, top cambazi bi oyuncu stili beliriyor kafanizda onu anlamis degilim.(Simdi bircok kisi ben oyle dusunmuyorum diyecektir ama genelde insanlarin kafasinda boyle bir izlenim olusuyor.) Elano gunumuzun modern 10 numarasidir. Hem top teknigi yuksek hem de MUCADELE gucu yuksek, cok KOSAN bi oyuncudur. 10 numara diyince akliniza ''ismi lazim degilin'' tarzi gelmesin lutfen! Elano'nun hem forvet arkasi oynayabilecek hem de orta sahanin merkezinde ileri geri cift yonlu oynayabilecek disiplinli bir yapiya sahip ozellikleri bulunmaktadir.Bunu gozonune alarak tam bir takim oyuncusu oldugu ve performansi arttikca takimin genel performansininda arttirdigi acikca gorulur...

Üst Alt