Elano'ya niçin pas atılmıyor? - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elano'ya niçin pas atılmıyor?

Cevap: Elano'ya niçin pas atılmıyor?

Evet ortada bir gerçek var ki Elano yeterince pas alamıyor. Şayet adam durağan oynayan ve koşmayan bir yapı sergilese bu ondan kaynaklanıyor diyeceğim fakat tam tersine dün itibariyle neredeyse takımda en çok koşan basan ve boşa kaçan adamdı Elano. Bu durumda böyle bir şüphe ister istemez akıllara geliyor.

Benim düşüncemse, Elano daha çok süre aldıkça bu konunun kendiliğinden çözüleceğidir. Çünkü takım arkadaşları da onun yapısına alışacaklar ve bir kasıt varsa bile göz göre göre adama pas atmamayı sürdüremeyeceklerdir. Şayet bu durum o vakitte hala devam ederse, o noktada yönetim konuya muhakkak el atacaktır. Bizim gördüklerimizi yöneticilerimiz de görüyordur pek tabiki ve çeteleşmeyi bitirebilen bir vizyon buna bir daha müshade etmez. O nedenle rahat olalım ve yönetimimize güvenelim...

Galatasaray'da bu gelenek yıllardır var daha önce başka isimlerede yapıldı! Dünkü maçta benimde dikkatimi çekti elano'ya hiç pas verilmiyor bütün takım arda'ya çalışıyor! elano ne yapsın adam boşa kaçıyor top atmıyorlar didinip duruyor boşa! tabi böyle olunca morali bozuluyor istediği oyunu oynayamıyor! Yanlız benim kızdığım bizim gördüklerimizi teknik ekip ve yönetim neden görmüyor? neden gereken uyarı ve cezaları vermiyor! Böyle devam ederse elano'yla yollar ayrılır ve adam gittiği takımda döktürür bizde hayretle izleriz...

Rijkaard'ın takımında böyle bir sorun olacağını düşünmüyorum.Dün Arda müthiş oynadı.Arda üzerinden atak yapmamız normal.

Elano'ya pas verilmediği Panathinaikos maçındada ortaya çıktı!

Elano'yu Rijkaard gizli forvet gibi kullanıyormuş gibi geldi Panathinaikos maçında.Bu plan tutmaz,çünkü Elano fizikli bir adam değil,hava toplarında iyi değil vesaire.Ek olarak Elano pas alamayınca olmaması gereken yerlere gidiyor dediğim gibi stoperler arasına sıkışıp kalıyor.Ben Elano'nun kötü bir futbolcu olduğuna inanmıyorum ama Rijkaard'ın talimatlarına göre bu şekilde oynaması gerekiyorsa adam futboldan soğur.Çok koşuyor aslında pres te yapıyor ama ben hala ne oynamaya çalıştığını anlamadım.

Can alıcı yerlerde tam verilmesi gereken yerde Elano'ya pas verilmiyor.Manasız noktalarda pas alıncada mecburen adam yanındakine pas veriyor.

Dün Panathinaikos maçında Leo Franco bile Elano'dan daha fazla topla oynamasıda bana bir başka manidar geldi,söylemeden geçmeyim.

Uzun lafın kısası Galatasaray stoperlerin arasında uzun paslarından sonra orta alanda iki yan pastan sonra top tekrar stoperlere geliyor,stoperlerde şişiriyor topu böyle bize yakışmayan bir oyun var sahada!

Bu takımda orta sahada takımı rahatlatabilecek bir tek Elano var fakat Elano Rijkaard'ın talimatlarından sanırım o bölgede değil,gizli forvet gibi oynuyor.

Ben anlayacağınız dünkü Galatasaray oyunundan bir şey anlamadım!4-3-3 mü 4-2-3-1 mi belli değil ondan önemlisi bu oynanan yada oynatılan futbolun bir sistemle veya oyun felsefesiyle uzaktan yakından alakası yok!..

Elano'ya pas verilmediği Panathinaikos maçındada ortaya çıktı!

Elano'yu Rijkaard gizli forvet gibi kullanıyormuş gibi geldi Panathinaikos maçında.Bu plan tutmaz,çünkü Elano fizikli bir adam değil,hava toplarında iyi değil vesaire.Ek olarak Elano pas alamayınca olmaması gereken yerlere gidiyor dediğim gibi stoperler arasına sıkışıp kalıyor.Ben Elano'nun kötü bir futbolcu olduğuna inanmıyorum ama Rijkaard'ın talimatlarına göre bu şekilde oynaması gerekiyorsa adam futboldan soğur.Çok koşuyor aslında pres te yapıyor ama ben hala ne oynamaya çalıştığını anlamadım.

Can alıcı yerlerde tam verilmesi gereken yerde Elano'ya pas verilmiyor.Manasız noktalarda pas alıncada mecburen adam yanındakine pas veriyor.

Dün Panathinaikos maçında Leo Franco bile Elano'dan daha fazla topla oynamasıda bana bir başka manidar geldi,söylemeden geçmeyim.

Uzun lafın kısası Galatasaray stoperlerin arasında uzun paslarından sonra orta alanda iki yan pastan sonra top tekrar stoperlere geliyor,stoperlerde şişiriyor topu böyle bize yakışmayan bir oyun var sahada!

Bu takımda orta sahada takımı rahatlatabilecek bir tek Elano var fakat Elano Rijkaard'ın talimatlarından sanırım o bölgede değil,gizli forvet gibi oynuyor.

Ben anlayacağınız dünkü Galatasaray oyunundan bir şey anlamadım!4-3-3 mü 4-2-3-1 mi belli değil ondan önemlisi bu oynanan yada oynatılan futbolun bir sistemle veya oyun felsefesiyle uzaktan yakından alakası yok!..

Bu senin yorumun mu bilmiyorum. Eğer bir gazetenin yorumuysa hayatımda böyle saçmalık görmedim. Yok senin yorumunsa lütfen maçın tekrarını izle.

Yüzde 87 isabetle pas yapmış Galatasaray sen, top şişirdik diyorsun. Daha sistemin 4-3-3 olduğunu çözemeyip, ne olduğunu anlamadığın şeyi eleştiriyorsun. Elano'nun ne oynadığını bile anlamıyorsun. Söyleyeyim 4-3-3'ün o orta 3'lüsü var ya, işte o üçlü 1 + 2 diye dağılır. 1 önlibero ve 2 iç oyuncusu. işte o iç oyunculardan biriydi Elano.

Galatasaray taraftarı bir acayip oldu. Ama ne oldu ben anlamadım.

Daha önce benimde dikkatimi çekti müsait pozisyonda elini kaldırıyor ama genelde pas atılmıyor 90 dk izlediğin zaman bu çok açık belli oluyor

Topu Orta sahada en hızlı ve en iyi kullanan adam ne Kewell nede Arda

Elano bu işi en iyi yapan futbolcu şu an takımda

Bu senin yorumun mu bilmiyorum. Eğer bir gazetenin yorumuysa hayatımda böyle saçmalık görmedim. Yok senin yorumunsa lütfen maçın tekrarını izle.

Yüzde 87 isabetle pas yapmış Galatasaray sen, top şişirdik diyorsun. Daha sistemin 4-3-3 olduğunu çözemeyip, ne olduğunu anlamadığın şeyi eleştiriyorsun. Elano'nun ne oynadığını bile anlamıyorsun. Söyleyeyim 4-3-3'ün o orta 3'lüsü var ya, işte o üçlü 1 + 2 diye dağılır. 1 önlibero ve 2 iç oyuncusu. işte o iç oyunculardan biriydi Elano.

Galatasaray taraftarı bir acayip oldu. Ama ne oldu ben anlamadım.

Ama biz 2 ön libero 1 iç oyuncuyla oynuyoruz maalesef.:) Tobi dönerse bence orta saha düzenini

.........Tobi

Arda...........Elano

Şeklinde yaptık mı kuvvetli oluruz. Böyle senin bahsettiğin gibi 2 iç 1 ön libero oyuncusuyla oynamış oluruz.

Tobi olmazsa onun yerine alınacak en az o kalitede başka bir adam olur. Ben öylesine verdim o ismi.

Ama biz 2 ön libero 1 iç oyuncuyla oynuyoruz maalesef.:) Tobi dönerse bence orta saha düzenini

.........Tobi

Arda...........Elano

Şeklinde yaptık mı kuvvetli oluruz. Böyle senin bahsettiğin gibi 2 iç 1 ön libero oyuncusuyla oynamış oluruz.

2 + 1 değil, 1 + 2 oynuyoruz. Yani Neeskens, Rijkaard bunu diyor. Ben demiyorum.

....................leo........................

sabri......servet....m.topal.....h.balta

..........sarp.......ayhan.................

.................elano......................

keita............................arda........

................nonda.....................

bence bir müddet böyle gitmeliyiz, kafasını toparlamış bir ayhanla beraber bu ortasaha, pas trafiğini iyi yapar ve takımı rahat bir şekilde atağa kaldırır; elano da pana maçındaki hırsını yansıtırsa amc ve mc arası gitgel yaparak ortada atak yönünü çevirme ve forvete atılacak öldürücü paslarda vs.. çok önemli pozisyonda oynar; yorulan öndeki baklavadan herhangi biri yerine de kenardaki diri kewell maçların ilerleyen dklarında çok iyi iş yapacaktır...

.........Tobi

Arda...........Elano

Hayır FR ve Neeskens sezon başından beri 1+2 oynadığımızı söylemişti. Hatta Arda forvet arkası gözüksede arkadan kesinlikle atağı destekleyen bi orta saha oyuncusu var demişti. Elano geldiğinde ise tamamiyle 1+2 oynuyoruz.

Hayır FR ve Neeskens sezon başından beri 1+2 oynadığımızı söylemişti. Hatta Arda forvet arkası gözüksede arkadan kesinlikle atağı destekleyen bi orta saha oyuncusu var demişti. Elano geldiğinde ise tamamiyle 1+2 oynuyoruz.

İlk söylediğine cevabı aşağıda da yazdım. Bunun haricinde birde şunu ekleyeyim. Arda forvet arkası demişsin ama şöyle bir gerçek var;

....mehmet......Mustafa

..............elano(arda)......

arda(keita).............kewell

..............nonda..........

diye başladığımız bir maçta Arda orta sahada Elano'yu ikileyen adam olamaz. Öyle olursa sistem kafadan 4-5-1'e veya 4-4-2'ye döner. Öyle birşey olması için Mustafa-Mehmet ikilisinden birini çıkarıp Keita'yı sahaya atman gerekir. Her iki kadro durumu içinde geçerli bu. İsimleri değiştirmek yeterli.

2 + 1 değil, 1 + 2 oynuyoruz. Yani Neeskens, Rijkaard bunu diyor. Ben demiyorum.

Ben sana birşey söylemiyorum zaten.

Ama kadroda orta sahadaki 3'lü Mehmet-Mustafa-Elano şeklindeyse 1+2 oynanmaz.

İmkansız hatta.

Söylemek istediğim bu. Rijkaard ve Neeskens'in söylediği odur çünkü oynatmak istediği, takıma aşıladığı sistem 1+2.

1+2 ile başarısız oluruz tek çözüm yolu:

......sarp(kesici).....ayhan(kesici, t-dağıtıcı)...

..................elano(t-dağıtıcı)....................

yani 2+1...-->> 1.5+1.5(ayhandan dolayı)

Artık bir buçuklara falan başlamışız tam rakamlar kesmedi :D

önemli olan topa sahip olmak, oyunu domine etmek.

Neeskens'in dediği de şuydu "önceden de aynı sistemle oynuyorduk, ama iki önlibero varken bile ataklarda birini ileri sürüyorduk. Sistem aynı"

sistem aynı, diziliş biraz farklı. Bir buçuklara ikilere gerek yok :)

Artık bir buçuklara falan başlamışız tam rakamlar kesmedi :D

önemli olan topa sahip olmak, oyunu domine etmek.

Neeskens'in dediği de şuydu "önceden de aynı sistemle oynuyorduk, ama iki önlibero varken bile ataklarda birini ileri sürüyorduk. Sistem aynı"

sistem aynı, diziliş biraz farklı. Bir buçuklara ikilere gerek yok :)

gecenin bu satinde kafa buçuklara kaçıyor artık:D

şu ayhan toparlansın ozman ortasaha uçacak:2_thumbs_up_-_anima

Panathinaikos maçında Elano’yu gözleme aldım. Kanım şu;

Çok koştu, rakip kovaladı, alan değiştirdi, arkadaşlarına kendini çok gösterdi ama bir türlü takım onunla oynamak istemedi. Anladığım o ki Elano bizden farklı bir futbol anlayışına sahip! Tek top, kontra pas, ver-kaç ve çabuk oyun!

Bu yüzden takımla uyum sağlayamıyor.

Ancak Elano’yu bu kez beğendim. Daha ilk dakikada rakibini kovalaması ve savunmanın son adamı olarak kale sahası içinde topa müdahalesi Galatasaray’ı gol yemekten kurtardı.

İyi mücadele etti, oyuna akıl soktu. Bence hocaları takımın diğer oyuncularını Elano ile oynamaya teşvik etmeli. Beğendim. Gerekli bir oyuncu ama uyum sorunu ciddi.

Bak ne demiş Osman Tamburacı

En son Manisa maçında sağ kanatta oynadı Elano, o maç dikkatimi çekmişti adam hep Manisa defansının yanında durdu. Hiç kendini biraz daha sağa atıp top almak istemedi. O maçta bana öyle geldiğini düşündüm ve son maçta (Pana) çoğunlukla Elano'yu izledim. Adam o maçta 10 numara oyun kurucu mevkisinde oynamasına rağmen hiçbir zaman (istisnalar hariç) topu almaya çalışmadı. TV den nasıl gözüküyor bilmiyorum ama Elano'nun içi geçmiş. Atak sağ taraftan gelişiyor bakıyosun Elano en solda, ortadan atak gelio Elano Nonda'nın da önünde!!!! Bence adam insiyatif almaktan kaçıyor. Çok bariz bir şekilde isteksiz oynuyor.

En son Manisa maçında sağ kanatta oynadı Elano, o maç dikkatimi çekmişti adam hep Manisa defansının yanında durdu. Hiç kendini biraz daha sağa atıp top almak istemedi. O maçta bana öyle geldiğini düşündüm ve son maçta (Pana) çoğunlukla Elano'yu izledim. Adam o maçta 10 numara oyun kurucu mevkisinde oynamasına rağmen hiçbir zaman (istisnalar hariç) topu almaya çalışmadı. TV den nasıl gözüküyor bilmiyorum ama Elano'nun içi geçmiş. Atak sağ taraftan gelişiyor bakıyosun Elano en solda, ortadan atak gelio Elano Nonda'nın da önünde!!!! Bence adam insiyatif almaktan kaçıyor. Çok bariz bir şekilde isteksiz oynuyor.

Öyle bir mevki yok bizde.

Panathinaikos maçında Elano’yu gözleme aldım. Kanım şu;

Çok koştu, rakip kovaladı, alan değiştirdi, arkadaşlarına kendini çok gösterdi ama bir türlü takım onunla oynamak istemedi. Anladığım o ki Elano bizden farklı bir futbol anlayışına sahip! Tek top, kontra pas, ver-kaç ve çabuk oyun!

Bu yüzden takımla uyum sağlayamıyor.

Ancak Elano’yu bu kez beğendim. Daha ilk dakikada rakibini kovalaması ve savunmanın son adamı olarak kale sahası içinde topa müdahalesi Galatasaray’ı gol yemekten kurtardı.

İyi mücadele etti, oyuna akıl soktu. Bence hocaları takımın diğer oyuncularını Elano ile oynamaya teşvik etmeli. Beğendim. Gerekli bir oyuncu ama uyum sorunu ciddi.

bak bunu tekrardan yolluyorum bora bunu yazan ben veya bu forumdan bi başkası değil Osman Tamburacı O bile durumu fark etmiş siz hala yok boşa kaçmadı yok koşmadı yok top almadı diyorsunuz adam defansa kadar gelmekten o senin bahsettiğin pozisyonlarda oynayamadı ki ben hep ön libero hatta libero olarak görüyordum...

Üst Alt