Elazığ'da 6.5 Şiddetinde Deprem! | 40 Ölü 1466 Yaralı - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elazığ'da 6.5 Şiddetinde Deprem! | 40 Ölü 1466 Yaralı

Bizde bir şey yok çok şükür ama deprem anında o şiddetle sağa sola savrulurken gittik bu sefer dedim.
Sarsıntı anında elektrikler gitti zaten. Durunca da dışarı çıktım, tam bir kaos. Arabayla şu fotoğrafları nette olan enkaz binanın oraya gittim, enkaza girdim, kadının birinin sesi geliyordu. Dışarıda ağlayan yakınları falan.. Allah bir daha yaşatmasın.

Geçmiş olsun kardeşim. Neresiydi seninki?

Off CNN'de bir enkaz çalışması var. Dışarıda bekleyen bir babanın 2 çocuğu var enkazda. Birisi ses duyduğunu sanmış çalışma sırasında. Ses cihazları ile dinlediler ama çıkmadı bir şey...

Bizde bir şey yok çok şükür ama deprem anında o şiddetle sağa sola savrulurken gittik bu sefer dedim.
Sarsıntı anında elektrikler gitti zaten. Durunca da dışarı çıktım, tam bir kaos. Arabayla şu fotoğrafları nette olan enkaz binanın oraya gittim, enkaza girdim, kadının birinin sesi geliyordu. Dışarıda ağlayan yakınları falan.. Allah bir daha yaşatmasın.
çok geçmiş olsun

Çok kötü gerçekten. Yaşayanlara geçmiş olsun. Ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diliyorum.

Bununla yaşamaya alışmamız gerek. Bu coğrafyada yalnızca Karaman ve Konya'da deprem riski bulunmuyor ama onlarda da çevre illerde yaşanacak ciddi depremlerde etki ihtimali var. Artık köylerdeki kerpiç evlerden kurtulmamız gerekiyor. Yıl olmuş 2020 insanlar hala kerpiç evlerde, deniz kumundan yapılan evlerde yaşıyor. Can bu arkadaş yahu. Birisi gelse rus ruleti oynayacağız seninle dese mermi gelirse öleceksin aksi tüm ihtimallerde 2 milyar dolar vereceğiz deseler bile kabul etmezsin çünkü canın ortada. E o zaman neden hala kumar oynuyoruz? Çıkın işinize gücünüze başka bir yerde devam edersiniz. Daha sağlam yerlerde yaşayın.

Zemini kaya olan yerlere göçün. Kaya olanlar daha sağlamdır. Enerjiyi geri püskürtür, çamur zeminlerse depremin hızını çok artırır.

Tarihte Elazığ'ın olduğu fay hattında her büyük depremden sonra mutlaka o şiddete yakın bir deprem daha gelmiş. Orada yaşayanlarınız, arkadaşlarınız, akrabalarınız varsa uyarın. Panik havası yaratmak değil bu önlemdir. En az 2 hafta daha o bölgeden uzak kalmaları iyi olabilir.

EPHIhGqWoAEMLHx

Üst Alt