Elazığ'da 6.5 Şiddetinde Deprem! | 40 Ölü 1466 Yaralı - Sayfa 17 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elazığ'da 6.5 Şiddetinde Deprem! | 40 Ölü 1466 Yaralı

arkadaşlar tvde 3 enkazda çalışma devam ediyor yazısı gördüm

sadece 3 enkaz mı kaldı yani

yoksa onlar rastgele mi yazmış

Devletten beklemeyeceğiz de kimden bekleyeceğiz acaba? Görüyoruz ki 99 depreminden bu yana 20 yıllık süre zarfı içerisinde bir arpa boyu yol kat edememişiz. Japonya'da 8 şiddetinde deprem oluyor, adamların burnu bile kanamıyor ama gel gelelim bizim ülkemizde 6.8 şiddetindeki deprem, insanları göçük altında bırakıyor.

Devletten beklemeyeceğiz de kimden bekleyeceğiz acaba? Görüyoruz ki 99 depreminden bu yana 20 yıllık süre zarfı içerisinde bir arpa boyu yol kat edememişiz. Japonya'da 8 şiddetinde deprem oluyor, adamların burnu bile kanamıyor ama gel gelelim bizim ülkemizde 6.8 şiddetindeki deprem, insanları göçük altında bırakıyor.

ya işte anlasanıza sizin gibi 7-8milyon işşizimiz var sizden çok var, birazınız ölse birşey olmaz diyorlar.

Ülkede 3-5 kişi hariç kimsenin canının kıymeti yok. O 3-5 kişi de iktidarı elinde tutan kesime göre değişiyor. Iş güvenliği, deprem, yangın, salgın vs hiçbir alanda devletin çalışması, işlevi yok tedbiri zaten yok. Ancak sonrasında harekete geçiyorlar onda da ilk işleri smsle para toplamak.

Yazık, devletin sadece adı var. Normalde günlük hayatta devletle ne kadar az karşılaşıyorsanız o kadar iyidir. Bizde ise devlet gbtsi, çevirmesi, vergi memuru, bürokrasisi her gün karşımızda ihtiyacımız olduğunda ise ortalıkta yok.

Ülkede 3-5 kişi hariç kimsenin canının kıymeti yok. O 3-5 kişi de iktidarı elinde tutan kesime göre değişiyor. Iş güvenliği, deprem, yangın, salgın vs hiçbir alanda devletin çalışması, işlevi yok tedbiri zaten yok. Ancak sonrasında harekete geçiyorlar onda da ilk işleri smsle para toplamak.

Yazık, devletin sadece adı var. Normalde günlük hayatta devletle ne kadar az karşılaşıyorsanız o kadar iyidir. Bizde ise devlet gbtsi, çevirmesi, vergi memuru, bürokrasisi her gün karşımızda ihtiyacımız olduğunda ise ortalıkta yok.

Türk halkı maalesef mütevekkildir.

EPIgVYKWsAEXGab

Imamoglu'nun Twitter hesabindan paylasilan fotografta arkadaki bina hala saglam duruyor. Yikilan binalarin coktan kentsel dönüsüm projesi adi altinda yeniden yapilmasi gerekiyordu diyebiliriz. Gecekondu kalitesindeki binalar nasil dayanacak öyle siddetli bir depreme?

Türkiye'de tüm evler , kentsel dönüşüm ayağına yaptıkları dahil hiçbiri depreme dayanıklı değil evleri geçtim okullar, hastaneler bile değil

Yurtdisindan nasil en guzel sekilde destek olabiliriz? Paranın iyi yere ulaşacağını bilerek? Dugun masraflarina ayirdigim bir butce vardi. Hanımda razı, bir bölümüyle destek olmak istiyorum. IHH falan irtibata gectiler, lakin bilemiyorum

Anadolu Ajansi'nin secim sonuclari gibi yani. Istanbul'da Binali Yildirim %78'le baslamisti. Mehmet Özhaseki Ankara'da %73 ile baslamisti. Kaybetmeyi gectim bir daha hic bir secimde aday olamayacak sekilde kaybettiler ve siyasette yok oldular.
Yav yemin eder dev-lis ergenleri gibi paylaşımların artık. Yaşın da büyük. Otu boku siyasete bağlayıp saçma sapan argümanlar çıkarıp duruyorsun.

Adamların yaptıkları hatalı ve iğrenç şeyler, görüşüme de tamamen zıt. Fakat itici oluyor bazı şeylerin.

Yurtdisindan nasil en guzel sekilde destek olabiliriz? Paranın iyi yere ulaşacağını bilerek? Dugun masraflarina ayirdigim bir butce vardi. Hanımda razı, bir bölümüyle destek olmak istiyorum. IHH falan irtibata gectiler, lakin bilemiyorum

Guvendigin birisi varsa, ailen, kardesin falan onlara gonder. Orada en makul sekilde nasil yardim edecekse onlara soyle yapsinlar.

Üst Alt