Elmander ve Engin'in Cezası Belli Oldu - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elmander ve Engin'in Cezası Belli Oldu

Cevap: Elmander ve Engin'in Cezası Belli Oldu

Sen Fenerbahce maci öncesi böyle bir aptallik yaparsan, millet de affetmez yani. Bu kadar basit. Fenerbahce´yi gömmeye o kadar yakinken kendi kendimizi gömüyoruz. Yine Fatih hoca sakin davrandi. Eski Fatih Terim bu hatayi yapan oyunculari affetmezdi. Net. Sanki hücum hattimiz müthis de, bide en önemli 2 hücum oyuncumuzu kaybediyoruz. Fark yaratacak oyuncumuz Kazim yine :) Bol sans valla

Aslında cezalar normal olabilir de aynı şey fenerbahçe için geçerli olur muydu sorun burda...Güvenilirliğini yitirmiş bir kurum doğru kararlar verse de tatmin edici olmaz.Hemen her kesimin de takıldığı nokta bu bana göre. Yoksa cezalar normaldir. Elmander'inki de indirilebilir.

fener icin de gecerli olur ama efsunlu adamlar var ,emre gibi mesela .. bu adama kart da ceza da verilemiyor .

Engin'e 2 maç vermelerine çok şaşırdım. Aynı zamanda çok sevindim. Umarım tahkim ikisinin cezasını da 1 maça indirir..

Onur Yilmaz kardesim.

Aslinda haklisin,ama bu ligde Mehmet Topuz hakemin gözünün önünde rakibine yumruk salliyor sari kart bile yok,Lugano Wagner´in bacagini kiriyor kart görmeden,Emre rakiblerinine yapmadigi yok zaaten,ama adam 3 senedir bi kirmizi kart görmedi.

Tamam dürüst olmak bize yakisir,ama eger bu ligde basarili olmak istiyorsan,suclu oldugun halde bile kendini sucsuz yere koyman lazim.

Simdik yönetim "cezalar iyi" diyip,itiraz etmese sacmalik olur.

Farkindayim kardesim. Ama bilmiyormuyuz biz senelerdir bunlarin Fenerbahce´yi kolladigini? Bunu bile bile nasil böyle bir aptallik yaparlar? Yani affederler mi hic? Sonucta verdikleri ceza abartili da degil kamuoyu icin. Rahatlar. Onlar icin en önemlisi Fenerbahce maci. Hem tarafsiz ve adil gibi gözüktüler, hem de Fenerbahce macini saglama aldilar. Ama kizamayiz. Kendi sucumuz. Ben bunu diyorum.

bunlar embesil ya ticarete doktuler isi

adamin cezasi 2 macsa 3 veriyolar itiraz edilince 2 ye duser diye falan

boyle manav bakkal mantiginin da gelismemis versiyonu embesiller

federasyon fenere karşı oynatamayacaksınız nih hah haaa demiş kulübümüze....

Farkindayim kardesim. Ama bilmiyormuyuz biz senelerdir bunlarin Fenerbahce´yi kolladigini? Bunu bile bile nasil böyle bir aptallik yaparlar? Yani affederler mi hic? Sonucta verdikleri ceza abartili da degil kamuoyu icin. Rahatlar. Onlar icin en önemlisi Fenerbahce maci. Hem tarafsiz ve adil gibi gözüktüler, hem de Fenerbahce macini saglama aldilar. Ama kizamayiz. Kendi sucumuz. Ben bunu diyorum.

Keske eziklerin icindende senin gibi objektif konusan birileri cıksa,ama nerdeeeeeeeeee;)

:)

Elmander'in inmesi lazım.

Alex dirsek attı 1 maç aldı.

Mantık aynı mantık.

Kulüp acil baskı yapmalı.

Hatta Engin'e de indirim istemeli. Kaleci ayağına basıp tahrik ediyor.

Elmander'in cezası zaten indirilir. Önemli olan Engin'in cezasını da indirmek. Sağlam bir savunma hazırlanmalı. Borjan Engin'i tahrik etti çünkü.

Sen Fenerbahce maci öncesi böyle bir aptallik yaparsan, millet de affetmez yani. Bu kadar basit. Fenerbahce´yi gömmeye o kadar yakinken kendi kendimizi gömüyoruz. Yine Fatih hoca sakin davrandi. Eski Fatih Terim bu hatayi yapan oyunculari affetmezdi. Net. Sanki hücum hattimiz müthis de, bide en önemli 2 hücum oyuncumuzu kaybediyoruz. Fark yaratacak oyuncumuz Kazim yine :) Bol sans valla

Evet.Bu mesajda da belirtildiği üzere işimiz yine Allah'a kaldı.Formsuz Kazım'ın gününde olması için el açalım 7 Aralık gecesine kadar.

Kulüp tahkim'e bi abanmalı. Hangisi inerse insin, sonuçta birisinin cezası insin de.

Elmander'in ayak hareketini yanlış yorumlayıp "bilerek bastı" diyenler; şu bilgiler ışığında izleyin görüntüleri: Elmander'in tekrar sol ayağında sekip sağ ayağını uzun ileriye basmaya çalışmasının sebebi rakibin bileğine basmak değil, Elmander rakibin ayağındaki topa basarken rakibin hafif soluna doğru koşuyordu, rakip topu kaleciye atınca koşu yönünü değiştirip rakibin sağından hızlanarak ileriye uzamak istedi, bunun için sol adımını ileri atmaktan vazgeçip onu hemen tekrar basıp sağ adımını ileri atmaya çalıştı ama o adım rakibin bileğine geldi. Ayrıca vücut hareketleri, bakışları bunu kanıtlıyor zaten.

Böyle hareketlerde "kasıt ve kötü niyet asla yoksa" bariz gol pozisyonu durumları hariç kırmızı kart gösterilemez kurallara göre, yani Elmander'in kırmızı kartı haksızdır. Ancak bu adım değiştirme hareketi birçok kişiyi yanılttığı gibi hakemi de yanılttı ve ben bu yanılmayı doğal buluyorum. Bu forumdaki futbol bilgisi hiç de az olmayan üye arkadaşlarımız gibi faal birçok iyi ve tarafsız hakeme o pozisyonu gösterseniz ağır çekimde bile aynı yanılmayı yaşayabilirler çünkü. Bu sebeple kırmızı kartta art niyet aramıyorum. Maalesef bu yanlış anlama sonucu hakemin raporundaki kırmızı kart sebebi "kasti şekilde rakibin bileğine sert şekilde basmak" olunca Elmander'in en az 2 maç ceza alması normaldir ve ben eğer bir şekilde benim anlattıklarımı tahkim kurulu üyelerine anlatıp ikna etmeyi başaramazsak (ki bu çok zor ve düşük ihtimal) Elmander'in cezasının düşeceğini zannetmiyorum. Bence savunmayı Elmander'in gidip bizzat pozisyonu anlatarak yapması falan lazım bir şansımızın olması için.

Engin'in 2 maç cezası zaten net haklı, istediği kadar tahrik olsun rakibe kasten kafa atmanın cezası 2'den aşağı olamaz. Çünkü 1 maça indirdiğiniz anda rakibe kafa atmış oyuncuya çift sarı karttan veya gole giden oyuncuyu düşürmekten atılma ile aynı cezayı vermiş olursunuz ki bu da haksızlıktır. Zaten sanıyorum Engin'e 2 maç vermelerinin sebebi de pozisyonda tahrik olmasıdır. Durduk yere kafa atan oyuncuya 3'ten az vermezlerdi sanıyorum.

Şunu da belirteyim; eğer Elmander'in kırmızı kart pozisyonunu taraflı bir bakış altında değerlendirdiğimi düşünüyorsanız öyle olmadığını temin ederim. Mesela bu forumun en az %90'ı Baros'un kaleciyi geçerken düşürüldüğü ve penaltı kazandığımız pozisyonda kalecinin kırmızı kart görmesi gerektiğini söylüyor ama ben o görüşe katılmıyorum ve sarı kartın daha adil olduğunu düşünüyorum, belki bu benim fanatik bir bakış içerisinde olmadığıma küçük bir örnek olur diye umuyorum.

Ayrıca, hem yöneticilerimizin hem de Fatih Terim'in maç sonrası "kırmızı kartlar haklıydı" açıklamalarını dikkate alırsak itiraz etmeme olasılığımızın da yüksek olduğunu düşünüyorum.

Üst Alt