Emlak Konut: "Galatasaray'ın payı minimum 508 milyon TL olacak" - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Emlak Konut: "Galatasaray'ın payı minimum 508 milyon TL olacak"

Ayrıca bu proje ve gelirleri olarak neden riva florya beraber

Gerekirse ayrılsaymış

Florya çerez olmuş resmen

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Stad kazığı gibi floryayı bıraktırıp ebesinin şeyine yollayacaklar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mesela stad kazigi deniyor , neden kazik ? Kardesim kazik filan yok , beceriksizlik var , 1996 dan beri 3 kez onay cikti , yapamadin stadyumu . Gittin devlete el actin , o da sana 1 e 10 boyutunda arazi verdi

Tamam mecidiyekoy elbette seyrantepeden degerli ama maksimum 10 kat degerli , bugun artik 10 kat bile fark kalmamistir . gittin aldin 380 donum araziyi ,yine kredi bulamadin , gittin 3 te 2 sini sen kendin iade ettin stad maliyetinin karsiliginda

Sonra gittin ustunu kapatma parasini da yedin , simdi o sebeple acilan davalari sonlandirmak icin hem catiyi kapatmayip hem de para bulup salon taahhudunde bulundun

Yani aslinda taahhutte bulunarak zoraki yapacagin bir seyi taraftarina basari olarak naklediyorsun

Bu riva florya isinde de , sen asiri zengin bir klup degilsin , sahibi oldugun floryanin 80 donumunun 22 donumu yani 4 te 1 i .. Orada da imarin yok , spor amacli tesis iznin var o kadar ,haliyle oradan gelir getirin olabilmesi icin devletle is birligine mecbursun , aksi takdirde tesisleri tasisan da imarin yok

Rivaya gelince , su an 800-900 donum arazin var fakat bombos , sen buraya bir insaat firmasiyla anlasmaya kalktin , cok dusuk rakamlar geldi , devlet dedi ki buradaki imari biraz arttirip emlak konutla bu isi yapalim

buradan bir gelir elde edilir fakat hayalcilige gerek yok .. buradaki destekleyici soylemler de , elestiriler de buyuk oranda dogru

bu operasyonun gecikmis bir is oldugu da gercek , her gecikilen sene 40 milyon dolar faiz oduyoruz , bu acigi da sportif faaliyetlerden gelen gelirle kapatmak mumkun degil

loca ,vip vb sponsorluk gelirlerinin hepsi eski yonetimlerce vadesinden once kirdirilmis ve kullanilmis oldugundan boyle bir kaynagimiz da yok

dursun un eksilerini yazdigim onlarca mesaj cikaririm ama bugun ne yapsin bu adam ? aysal da olsa , polat da olsa , suren de olsa yapilabilecek bu

2 milyar dolar ihtimali de var.

Bölgesel şartlara bağlı ve süreç yönetimine. Burada mevzu şu 600 milyon para gelirse 508i bizim 800 gelirse 640ı bizim yani 508 gelse hepsi bizim olacak.

Olayı anladım da burdaki arkadaşların, minimum elimizde kalır üstüne bir şekilde pek çıkarmazlar endişesi de yersiz değil.

Mesela ben stad olayında zarar ettiğimizi düşünmüyorum. Biz o stadı hala yapamamış olurduk. Gelirler, sportif başarı etkisinde cabası oldu.

Benzer bir anlaşma çıksa bile yeter.

Ihtimali var ama o tip rakamlara asla ulasilmaz artik . Emlak piyasasi 2005 ten 2013 lere kadar cok sisti , normal disi bir hareketti . Simdi geriledi ve yerini yavas yavas buluyor . Suni bir yukselmeydi , zengin takimi 2 inci 3 uncu evleri aldilar ama doydu artik piyasa .

Dedigim gibi GS yi bir kenara birakirsak artik muteahhitler luks semtlerde bile yaptiklari binalarin sonucunda kendilerine kalan 3-4 daireyi bile satamiyorlar ,her satamadiklari gun de kaybediyorlar

Hem fiyat kiriyorlar , hem de geciktikleri icin faiz kaybi yasiyorlar , ayrica girdikleri projelerdeki tum hammadde ve girdilere zam geliyor kur sebepli .

Durum bu haldeyken bu projeden bize pek bir sey cikmaz. Ben gercekci adamim , size soyluyorum inanmiyorsunuz , hala dursun aysal bilmem ne konusuyoruz burada bos bos

Olayı anladım da burdaki arkadaşların, minimum elimizde kalır üstüne bir şekilde pek çıkarmazlar endişesi de yersiz değil.

Mesela ben stad olayında zarar ettiğimizi düşünmüyorum. Biz o stadı hala yapamamış olurduk. Gelirler, sportif başarı etkisinde cabası oldu.

Valla bence anlaşma bizim karımıza. Emlak Konut o kadar vakit harcayacak bu işe ee 508in üstüne ne kadar çıkılırsa onların karına ki onlar için yukarı çıkılması daha önemli.

Siz hesap bilmiyorsunuz o kesin ama az araştırın yahu. İstanbulda bir 3+1 dairenin maliyeti maksimum 200 bin dır bakın herhangi bir emlak konut destekli projeye 450 bin aşağıya varmı 3+1 daire? Yok pahasına satilma ihtimali bile şuan için 400 bindir. Satılsa ertesi gün biter. Biraz hesap yapın yada Google yazın oradan öğrenin.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Stadin trampa anlasmasinda zarar etmedik , cunku 1 e 10 aldik . Her ne kadar arazi degerleri arasinda o gun itibariyle fark 1 e 10 duysa , bugun asla 1 e 10 degil .

Bizim stadyumun yerine yapilan quasar in m2 fiyati ile yeni stadimizin dibindeki vadistanbulun m2 fiyatlari cok yakindir .. Gerci biz bunu da senelerce bosuna konustuk , samiyen arazisi 1960 lardan beri stad amacli imara sahipti , burasi da oyle , biz gidip arazi degerlerini konusuyoruz

arazi degerinin ne onemi var ? burada kistas seyircinin orayi sevmesi , yapilacak yatirimin seyirci ve diger kollardan maddi geri donus saglamasi gibi etkenler

zarar etmedik fakat bir kaybimiz var , o da 1 e 10 degisimden sonra imar cikartamayacagimiz anlasilinca ve stadi yapacak kredi bulamayinca 1 e 10 u , 1 e 3 lere cekmemiz oldu , ne yaptik , bugun hastane arazisi olan yer de bizimdi , iade ettik . bu kisim zararli oldu

fakat bu da bir mantiga sahip , kredi alip stadi kendimiz yapsaydik da , o kalan (su an iade ettigimiz) yerde imar olmayacakti . Bu yuzden belki de stadi da bedavaya getirmek icin akillica oldu

mecidiyekoy anlasmasi kesinlikle yanlis bir anlasma degildir . tek sikintisi ulasim ve orayi seyircimizin pek sicak bulmamasi

buldugu maclarda da ts gibi takimlara yenilince haliyle antipatik geliyor

508M TL denk gele konulan bir rakam değil beyler hayal kurmayın. Bu demektirki ordan elde edileceke gelirin 80% i üç aşağı 5 yukarı 500-600M TL olacak işte hepsi bu. Güvendiğimiz dağlar borcun 3 te 1ini bile karşılamıyor, güya burdan gelecek parayla borc sıfırlanacaktı.

Rivanın çıplak mülkiyet değeri 140-150 milyon $. Ancak bu parayı direk verecek ve satın alabilecek birisini bulmak şu piyasa koşullarında zor. Floryanın çıplak mülkiyet değeri için birşey diyemiyorum çünkü yeşil alan imarlı. Ama konumu itibariyle oldukça değerli. Sadece riva üzerinden kat karşılığı anlaşılmış olunsaydı minimum hasılatın % 60 ını alacaktık. Kâr payı demiyorum. Direk hasılat. Bir zamanlar hesaplamıştım bunu ve sanırım bize düşmesi muhtemel rakam 200 milyon $ civarıydı. Buradaki önemli husus Floryadaki durum. 2018 şubat sanırım yeni havaalanı açılış tarihi. Atatürk havalimanı taşındıktan sonra Florya bölgesinde ciddi bir imar artışı bekleniyor. Gerçekleşmese bile Toki nin sahip olduğu sınırsız yetkiler sebebiyle kâr etmek için yüksek imar vereceklerdir oraya. TL veya Usd tartışılması normal. Ancak usd bazında anlaşma olmayacağı gayet belliydi. Dursun gibi bir yalancıya inanmış olmanıza şaşırdım açıkçası. Şimdi kendi fikirlerimi aktarayım.
Emlak konut ile iş yapmak son derece mantıklı bir karar. Bürokrasiye takılmadan hızlı bir şekilde süreç işleyecektir. Ancak itirazım hasılat üzerinden değil de kâr ile olmasıydı. Burada çakallık yapılmış. Yapılan projeden %65 hasılattan pay verilseydi itirazım olmazdı. Hasılattan pay verilirken kat irtifakı kurulduğunda mülklerin tapusu direk kulüp üzerine olabilir ve satışı biz gerçekleştirebilirdik. Bir bakıma iyi oldu. Lisecilere peşkeş çekilmez belki bu vasıta ile. Ayrıca Toki düşük kâr marjı ile çalışan bir kurum olmaktan çıktı. Bunu unutun. Yüksek kâr marjı ile inşaat yapıyorlar. Lüks konut üretimi de yapıyorlar. Kendi kâr marjlarını maksimuma çekmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Onlar %20 yi ne kadar arttırabilirlerse bizim de kâr marjımız o kadar yüksek olacaktır. Toki nin 100 milyon TL kâr elde etmek için bu projeye gireceğini sannıyorum. Çünkü inşaat maliyeti en az 800-900 milyon TL olacaktır ki bu rakam tamamen sallamadır. Belki daha fazla da olabilir. Bu nedenle 100-150 milyon için böyle bir riske girmeyecektir. Bize düşecek parayı hesaplarken Toki ne kadar kazanmak ister acaba deyip yola çıkmak lazım. Eğer Toki kendine atıyorum 300-400 milyon TL kâr yapacağım diye bu işe kalkışıyorsa bize düşecek gelir 1,2-1,6 milyar TL olur. Özetle Bu rakamların hepsi boş. Projeler çıksın ortaya bir görelim. Sonra değerlendirme yaparız tekrar.
Bir diğer itirazım ise bu inşai faaliyetlerin gelire dönüşmesi en az 4 yıl sürer. Projeden satılmazsa tabi. Bu nedenle bu 4 yıllık dönemde ödeyeceğimiz faiz ne olacak onu düşünüyorum. Eğer çok cüzi faiz oranı ile yeniden yapılandırılabilirse iyi olur.

Son düzenleme:
Sadece bizim borcumuzun sifirlanmasini devlet istemezdi zaten

Genel kurul tuzaga düstü

Borcumuz 500 milyon tl olsa anlasma minimum 300 milyon tl falan olurdu

Borc sifirlanmasi demek rekabetin bitmesi anlamina gelir

Son düzenleme:
Üst Alt