Emlak Konut: "Galatasaray'ın payı minimum 508 milyon TL olacak" - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Emlak Konut: "Galatasaray'ın payı minimum 508 milyon TL olacak"

Guvenin yorumlarina 90% mertebesinde katiliyorum , gayet bilgili sekilde durumu izah etmis . Ataturk havalimani kapatilmayabilir , cunku ucuncu hava limani acildiginda beklendigi olcude basit bir ulasimi olmayacak , ataturk hava limanindan tamamiyle vazgecis 10 yildan uzun bir sure alabilir . Yoksa istanbulun hava ulasimi cok aksar . 3 uncu hava limani cok uzak bir yerde ve hic bir toplu tasima imkani yok , yakin zamanda da olmaz

Bu yuzden floryaya binalar dikilemez yuksek yuksek , yine yapilacak olan villamsi yapilardir

Benim anladığım zarar edilse dahi minimum 508 milyon tl alacağız..508den sonra %80 olayı devreye giriyor..2 milyar kar edilirse 1.6milyarı bizim olacak.
Fakat şuanda bile dolar kurundan dolayı 30 milyon dolar zarardayız.

Benim bu konuda fikrim çok netti elinde böyle bir koz varken borçlarını tl üzerinden çok düşük faizde yapılandırıp böyle bir projeye imza atmak olacaktı.

Faiz miktarı 120 milyon tl yerine 60 milyon olsa 10 senede sabit olarak gitsen 600 milyon lira yapıyor bu büyük ve muazzam bir olaydı düşünülmesi gereken şey buydu.

1,5 milyar borcun mu var o zaman 10 senede yapılandır bunu kardeşim bugün 120 milyon lira zaten faiz olarak ödüyorsun. 10 sene sonunda 2 milyar olarak geri öde süreç sonunda borcu yarıya düşürüp elinde üzerine florya ve rivadan gelecek para bunların değerlendirilmesi sonucu olacak gelirler kalırdı. Borç sıfırlamak değil borç ile yaşayabilmek önemli yarının ne olacağını kestiremezsin mümkün olan en düşük zararı yaşayarak düzenli olarak ödemek gerekirdi.

En iyi ihtimal 3 sene daha 120 milyon lira civarı faiz ödeyeceğiz ağır olan, yanlış olan bu.

ne oldu beyler beklenen kazık sonunda girdi mi hiç ama hiç şaşırmadım. ünal aysalı hırsızlıkla suçlayan bi yalancının laflarına inanmaya devam edin. müstehak bazılarına

Siz hesap bilmiyorsunuz o kesin ama az araştırın yahu. İstanbulda bir 3+1 dairenin maliyeti maksimum 200 bin dır bakın herhangi bir emlak konut destekli projeye 450 bin aşağıya varmı 3+1 daire? Yok pahasına satilma ihtimali bile şuan için 400 bindir. Satılsa ertesi gün biter. Biraz hesap yapın yada Google yazın oradan öğrenin.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yani ortada bir bilgi kirliliği var.Arazileri o bedele verdik sanılıyor,böyle bir durum yok.O minimum bedel de en kötü olasılıkta dahi bize taahhüt edilen rakam galiba,ne olursa olsun o parayı alacağız yani aşağısı imkansız.Emlak Konut bu araziye siteleri,apartmanları dikecek,satacak elde edilen kârın %80'i bizim olacak,ama bu işe kulüp bütün dikkatiyle müdahil olmalı,inşaat malzemelerini pahalı gösterip payımızı kısmasınlar.

hani toplam 1.5 milyar tl gelecekti noldu anlasma dovizdi hani gitti güzelim araziler aysala onay vermediler dursuna verdiler bu kulübe ihanettir

Bu arsalardan bize hayır geleceğini düşünen kaldı mı artık cidden? Arsalar proje ayağına peşkeş çekildi bitti o iş.

Borç aynı borç, elde de ne arsa kaldı ne bişey. 10 yılda parça parça verilir 3-5 bişey o da anca para verilinceye kadarki biriken faize gider. Dursuna bu yetkiyi veren, ses çıkarmayan GS camiasına da hürmetlerimi sunuyorum. Gerçekten kulubümüzü kurtarabilecek arsalardı, yazık oldu.

Akıl tutulması olan insanlar el kaldırıyor indiriyor karar alıyor çıldırmamak elde değil. Avam kamarası gibi bişey kimsiniz olum siz dinazordan hallice taraftarın harcadığının onda birini harcamazlar, lokalde beleş fiski içerler indirimli havuza girerler Lions rotary klübü kurarlar. Bu sistemin değişmesi lazım başkan koltuğunu şuan işgal eden zat niyet bile çekemez bırak klüp yönetmeyi.

Ne günlere kaldık allahım. Bizim için iyi yada kötü kararını veren adamlar çişini tutamıyor daha..

4178644beac9e5a0e49c73f36c5872bc.jpg

Rivanın çıplak mülkiyet değeri 140-150 milyon $. Ancak bu parayı direk verecek ve satın alabilecek birisini bulmak şu piyasa koşullarında zor. Floryanın çıplak mülkiyet değeri için birşey diyemiyorum çünkü yeşil alan imarlı. Ama konumu itibariyle oldukça değerli. Sadece riva üzerinden kat karşılığı anlaşılmış olunsaydı minimum hasılatın % 60 ını alacaktık. Kâr payı demiyorum. Direk hasılat. Bir zamanlar hesaplamıştım bunu ve sanırım bize düşmesi muhtemel rakam 200 milyon $ civarıydı. Buradaki önemli husus Floryadaki durum. 2018 şubat sanırım yeni havaalanı açılış tarihi. Atatürk havalimanı taşındıktan sonra Florya bölgesinde ciddi bir imar artışı bekleniyor. Gerçekleşmese bile Toki nin sahip olduğu sınırsız yetkiler sebebiyle kâr etmek için yüksek imar vereceklerdir oraya. TL veya Usd tartışılması normal. Ancak usd bazında anlaşma olmayacağı gayet belliydi. Dursun gibi bir yalancıya inanmış olmanıza şaşırdım açıkçası. Şimdi kendi fikirlerimi aktarayım.
Emlak konut ile iş yapmak son derece mantıklı bir karar. Bürokrasiye takılmadan hızlı bir şekilde süreç işleyecektir. Ancak itirazım hasılat üzerinden değil de kâr ile olmasıydı. Burada çakallık yapılmış. Yapılan projeden %65 hasılattan pay verilseydi itirazım olmazdı. Hasılattan pay verilirken kat irtifakı kurulduğunda mülklerin tapusu direk kulüp üzerine olabilir ve satışı biz gerçekleştirebilirdik. Bir bakıma iyi oldu. Lisecilere peşkeş çekilmez belki bu vasıta ile. Ayrıca Toki düşük kâr marjı ile çalışan bir kurum olmaktan çıktı. Bunu unutun. Yüksek kâr marjı ile inşaat yapıyorlar. Lüks konut üretimi de yapıyorlar. Kendi kâr marjlarını maksimuma çekmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Onlar %20 yi ne kadar arttırabilirlerse bizim de kâr marjımız o kadar yüksek olacaktır. Toki nin 100 milyon TL kâr elde etmek için bu projeye gireceğini sannıyorum. Çünkü inşaat maliyeti en az 800-900 milyon TL olacaktır ki bu rakam tamamen sallamadır. Belki daha fazla da olabilir. Bu nedenle 100-150 milyon için böyle bir riske girmeyecektir. Bize düşecek parayı hesaplarken Toki ne kadar kazanmak ister acaba deyip yola çıkmak lazım. Eğer Toki kendine atıyorum 300-400 milyon TL kâr yapacağım diye bu işe kalkışıyorsa bize düşecek gelir 1,2-1,6 milyar TL olur. Özetle Bu rakamların hepsi boş. Projeler çıksın ortaya bir görelim. Sonra değerlendirme yaparız tekrar.
Bir diğer itirazım ise bu inşai faaliyetlerin gelire dönüşmesi en az 4 yıl sürer. Projeden satılmazsa tabi. Bu nedenle bu 4 yıllık dönemde ödeyeceğimiz faiz ne olacak onu düşünüyorum. Eğer çok cüzi faiz oranı ile yeniden yapılandırılabilirse iyi olur.

Sözleşmeyi kırdırıp 150 200 mil$ para alacaklar diye biliyorum buda faizi kurtarmış olur yakın zamanda görücez

Sözleşmeyi kırdırıp 150 200 mil$ para alacaklar diye biliyorum buda faizi kurtarmış olur yakın zamanda görücez

508 milyon TL sözleşmeyi kırdırıp nasıl 150-200 milyon $ alacaklar? 150 milyon $ zaten 525 milyon TL yapar. Öyle bir kırdırma varsa biz de yapalım. Ne demek istediğini tam anlayamadım. Ama o şekilde olacağını sanmam. Başka pzarlıkların olduğunu ve bir şekilde kredilerin yeniden yapılandırılacağını düşünüyorum. Diğer türlü 4 yılda ödeyeceğimiz faiz 480 milyon TL.

508 milyon TL sözleşmeyi kırdırıp nasıl 150-200 milyon $ alacaklar? 150 milyon $ zaten 525 milyon TL yapar. Öyle bir kırdırma varsa biz de yapalım. Ne demek istediğini tam anlayamadım. Ama o şekilde olacağını sanmam. Başka pzarlıkların olduğunu ve bir şekilde kredilerin yeniden yapılandırılacağını düşünüyorum. Diğer türlü 4 yılda ödeyeceğimiz faiz 480 milyon TL.

Sözleşmede 500 milyon üzerine bunu bize direk vermeyip taksitli şekilde verecekler
sözleşmeyi kırdırıp zararla bankadan alıcaz ve bunu direk faizli olan borca yatırıcaz yani nekadara kırdırırız bilmem kaç mil $ alırız bilmem ama kırdırma işlemi olacağı kesin

Üst Alt