emre belözoğlu - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

emre belözoğlu

Burada bazi arkadaslar Emre herzaman fenerliydi diye yazmis, bu tabiki olabilir. Ancak Galatasaray´in 2003 yilinda katildigi bir turnuva vardi galiba Hollanda´da. Inter´de vardi ve Galatasaray´in bir macini Inter oyunculari tribünden izliyordu. Ben Emre´yi tribünde hatirliyorum, GS gol atinca, kücük cocuklar gibi seviniyordu. Yani ayni Hakan Sükür, ve ayni Hamza Hamzaoglu gibi eskiden Fenerli olarak, sonradan Galatasaray´li olmus bir oyuncuydu... Bu asla bir sorun degildir, cünkü Metin Oktay bile sonradan Galatasaray´li olmus bir isimdir. Hamza hocanin kariyeri su ana kadar pek parlak degildi, yani nasil davranirdi bilemeyiz. Ancak Metin Oktay, Fatih Terim ve Hakan Sükür yillarca aldiklari astronomik tekliflerine ragmen rakip takima gitmemislerdir.

Yani Emre GS´li olmasina ragmen, para kasiliginda Fenerbahce´li olmayi tercih etmistir...

Benim senden beklediğim açıklama budur işte. Senin açıklamalarına daima değer veririm ben çünkü :)

Ben kimseye çamur atmıyorum. Kendi takımıma asla. O dönem Galatasaray'da ki kadro hiçkimse de yoktu. Şikeye falan ihtiyacı yoktu yani. Mehmet ağar dönemiydi. başbakan bizimdi. Federasyon başkanı bizimdi. Şuan da eski başbakan yeni Cumhurbaşkanı Fenerbahçeli. Bunlar çok önemli detaylardır. Güç göstergesidir. Bunun futbolla bir alakası yok. sadece herşey senin lehineydi.

Bu arada, kimseyi savunduğum falan yok. sadece olaylara objektif bakıyorum mesele bu. O dönem Adnan polat yerine başka bir başkan olsaydı, ya da Fatih Terim takımın başında olsaydı Emre o fiyata alınırdı zaten. Emre'nin Fenerbahçeye gitmesi, Fenerbahçenin transfer başarısı değil. Galatasaray'ın başarısızlığıdır.

Ben senin taraftar ile ilgili söylediklerine katiliyorum zaten. Sadece bu konuda Fatih Terim´i kiyas olarak koyman dogru degil, cünkü o bir cok kere rakiplerin teklifini ret etmistir. Kiyas olarak Okan´i verebilirsin, cok o ayni sekilde ayrildi ve ayni dönemde BJK´ye gitti. Emre´yi ayiran özel baska bir unsurda, onun bizim alt yapimizdan yetismis olmasi. Yani sapina kadar bir Galatasaray ürünüdür, herkes ona yüklenirken, onu Galatasaray taraftari savunmustur...

Sunu da belirteyim, o yillik 3.5 Milyon avroluk teklifi bu forumum en az 50%´nin kabul edecegine de eminim. Para icin bir futbol takimini degistirdi diye, bir insani yargilamam karakter olarak. Ancak taraftarin gazabini hakli bir sekilde üzerine cekmis bir oyuncudur. Ben genel olarak insanlari severim, ve anlamaya calisirim, ama Emre´ye karsi ben bile icimde gizleyemedigim bir nefret tasiyorum.

Tabiki en güclü kadro bizdeydi, cünkü o Türk futbolunun Millenium Jenerasyonunu kuran, ve en iyi sekilde oynatabilen adam, zamaninda daha U-Milli Takimlarini calistirirken, o cocuklarin cogunun bize gelmesini saglamistir. Benim bu konuda Terim hassasiyetim ondan. Yani bunlar Aziz tabiri ile tesadüfen olmadi, uzun yillarin emegi vardi. Fatih Terim sadece geldi, kupalar kazandi degil.

Son düzenleme:
Benim senden beklediğim açıklama budur işte. Senin açıklamalarına daima değer veririm ben çünkü :)

Eywallah güzel kardesim, malum pazar gününden beri benimde kafam pek yerinde degil. Ben taraftarin Emre nefretini bir nevi anliyabiliyorum, dedigim gibi benim icinde bile kara bir cukur var bu konuda, cünkü cok savundum Emre´yi ozamanlar. Benim de icimde ona karsi bir nefret duygusu var, yavas yavas azalan, bazen yeniden kabaran. Ama Emre´nin herzaman hakkini vermisimdir... Kötü bir insan demek, bana göre ona "piril piril" demek kadar sacma... Emre piril piril bir insan degil, saga icinde ve bazen disinda yaptiklari ile. Ama onun hayirli isler yaptigini, ve yoksul insanlara yardim ettigini de biliyorum... Insanlar iyi ve kötü seyler yapabilir, ama bu onlari illaki iyi veya kötü yapmaz.

Objektif bir sekilde bakarsak saga icinde yaptiklari ile Terim, Hagi, Hasan, ve Melo farkli degil... Taraftar ile ilgili sözlerine sonuna kadar katildigimi da söyledim zaten.

Eywallah güzel kardesim, malum pazar gününden beri benimde kafam pek yerinde degil. Ben taraftarin Emre nefretini bir nevi anliyabiliyorum, dedigim gibi benim icinde bile kara bir cukur var bu konuda, cünkü cok savundum Emre´yi ozamanlar. Benim de icimde ona karsi bir nefret duygusu var, yavas yavas azalan, bazen yeniden kabaran. Ama Emre´nin herzaman hakkini vermisimdir... Kötü bir insan demek, bana göre ona "piril piril" demek kadar sacma... Emre piril piril bir insan degil, saga icinde ve bazen disinda yaptiklari ile. Ama onun hayirli isler yaptigini, ve yoksul insanlara yardim ettigini de biliyorum... Insanlar iyi ve kötü seyler yapabilir, ama bu onlari illaki iyi veya kötü yapmaz.

Objektif bir sekilde bakarsak saga icinde yaptiklari ile Terim, Hagi, Hasan, ve Melo farkli degil... Taraftar ile ilgili sözlerine sonuna kadar katildigimi da söyledim zaten.

O nefret bazen bende de oluyor Emre'ye karşı. Mümkün oldukça dışa vurmamaya çalışıyorum çünkü bu nefretin boşuna olduğunu düşünenlerdenim. Evet Fenerbahçeye gitmiştir. Ben Fenerbahçeye gitmesini Onların başarısı olarak değil, Bizim başarısızlığımız olarak görüyorum. Yukarıda da söylediğim gibi, Başkan başka biri olsa veya Fatih Terim takımın başında olsa Emre o dönem alınırdı.

O nefret bazen bende de oluyor Emre'ye karşı. Mümkün oldukça dışa vurmamaya çalışıyorum çünkü bu nefretin boşuna olduğunu düşünenlerdenim. Evet Fenerbahçeye gitmiştir. Ben Fenerbahçeye gitmesini Onların başarısı olarak değil, Bizim başarısızlığımız olarak görüyorum. Yukarıda da söylediğim gibi, Başkan başka biri olsa veya Fatih Terim takımın başında olsa Emre o dönem alınırdı.

Bizim bu gibi konularda zaafiyetimiz maalesef 20 yildir var, buna ragmen bu yola düsmeyenleri ayrimamiz gerekir. Tanju Colak meselesi de benziyor buna. Emre gelmesi durumunda her türlü fedakarlik yapmak zorunda olurdu, o sene Polat Baros, Meira, Kewell derken ortada bütce felan birakmadi, sonra Meira´yi bile satmak zorunda kaldik. Polat´in hatasi bastan itibaren Meira fantazilerine girmesi, bastan itibaren ilgilenmeliydi Emre transfer ile.
Futbolcu ve liderlik olarak Emre cok ciddi bir kazanim, bu olay onunda piskolojisini ciddi anlamda bozdu, cünkü bize karsi oynadigi her macta kötü.

emre001.jpg

emrenin Galatasaray'lı olduğu dönemden. (Kamp ziyareti)

Üst Alt