Emre Belözoğlu'ndan Milli Takım Taraftarına Küfür! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Emre Belözoğlu'ndan Milli Takım Taraftarına Küfür!

Takiliyordum hocam.Kusura bakmayin.
Kirdiysam ozur dilerim.
Estağfurullah, şaka ile karşılık verdim aslında. Evet bayağa uzun oldu, zaten bütün gece ayaktaydım, Adem ile yeni cerhilere kadar bir gidip geldik.

Eğer çok rahatsız edici ise, Moderatörlerden ricam benim mesajlarımı silmeleri, benim için problem değil.

Bir daha ki sefere spoiler içine alıcam, aklıma gelmedi, rahatsızlık verdiğimiz herkesten kendi adıma özür dilerim.

Son düzenleme:
Adem, bir kez daha rica ediyorum, beni yalancilikla suclama.
Bunun veya kullandigin Oglum kelimesinin alinganlik ile alakasi yok, bu karsilikli saygi beklentisi.
Benim sana su yazisma sirasinda böyle herhangi tek kelimem var mi?
Sen ne yapiyorsun hem böyle kelimeleri kullaniyorsun, hemde olaylara sadece kendi acindan bakip verilen örneklere bile kesin bir dille yanlis, hatta ve hatta gerektigi yerde eklemeli kivirmali diyorsun. Yahu sana göre dogru olmayan bisey kesinlikle dogru degil mi anlamina geliyor? Eger böyle ise bana bunu ne sifat ile yaptigini söylersen cok memnun olurum.

Yanlis tabiki, verdigin örnegini ya yanlis sundun, ya da örnegin konu ile alakasiz. Cünkü tartisma zaten futbolcu ve kendi taraftarin tepkisi ile alakaliydi. Eger konu disina cikiyorsan, peki ama bunu belirteceksin. Bu fikir ile ilgili degil. Ben diyorum Ankara, sen diyorsun gözün kara. Avrupa´da taraftara futbolcular rakipe karsilik vermiyor dedigin, ve yanlis oldugunu kabul etmedigin icin nerelere getirdin konuyu.
Kivirmak da kötü birsey degil ki. Mesela bir futbolcu dar alanda, iki üc oyuncuya calim atar, cikar, "vaaay ne kivrak bir futbolcu" dersin. Neden herseye alinganlik gösteriyorsun ?

Eger benim senin yazdiklarindan cikardigim bir yoruma, daha dogrusu bir düsünceme yalancilik diyorsan, bende seni yalancilik ile suclamak zorundayim.
Misal verdigim Dortmund Schalke örneginde, benim orada Schalkeli oyunculari kast ettigimi herkes anlar.
Sen bunu alip Dortmundlu oyuncularin kendi taraftarlarina bunu yaptigimi söyledigimi iddia ediyorsun, yani söylemedigim bisey üzerinden senin degerlendirmene göre yalan konusuyorsun.
Ama ben böyle görmüyorum, orada Schalkeli oyuncular yazmamak benim hatam ama bunu Dortmund Schalke rekabetinde dile getirmeye gerek duymadim dogrusu, bu rekabette kimin kime küfürler ettigini herkes bilir. Yani sen burada verdigim bir örnegi, bana göre, bak altini ciziyorum bana göre Ardayi korumak icin egip büküyorsun. Olabilir, belkide sen korumak icin yazmiyorsun ben öyle algiliyorum, ama yalancilik ile itham edilmemek icin kac kere daha bu benim düsüncem demek zorundayim bilmiyorum dogrusu. O zaman forumdaki her karsit fikir yalancilik oluyor. Buraya bir ek yapayim, daha dogrusu yazistigin bir insanin yazdiklarindan cikardigini düsünüp yazdigin fikirlerin yalancilik oluyor. Burada üstelememin sebebi, senin devamli sucu taraftarlarda görüp, oyuncularda onlarda küfür eder tabiki disinda bir suc bulmadigini düsünmem, bunu böyle algilamam cünkü asagi yukari bu her mesajinda var. Hep taraftar odakli, taraftarlarin yaptiklarina karsi oyuncularin yaptiklari gayet dogal bir reaksiyon, halbuki bu oyuncular taraftarlardan bagimsizda bir sürü halt yediler. Ben iste bu tez üzerinde giderek, senin devamli taraftarlar söyle böyle demen sebebi ile korudugunu düsünüyorum.

Anlamaz, sen bunu belirteceksin okadar basit. Cünkü mantiksiz, bunu tartismak bile. Avrupada rakip oyuncular, rakip taraftara küfür etmiyor demek, zaten baya komik bir iddia olur. Ki söz konusu mesele, kendi taraftarina verilen tepkilerdir.

Arguman getiremedigin icin Emre ve Volkan ile de alakali, kivrak bir sekilde konuyu arda ya getirmeye calisiyorsun. Küfür ediyorsan, küfür yigince de aglamayacaksin diyorum. Bu konuyu alip, buraya kadar getirdin.

Yahu Fatih Terim icin büyütülecek bisey olmayabilir bundan bana ne. Ben o zaman cikan söylentiler sonrasi bu oyuncularin ilk iki mac sahada ki hallerini gördüm, eger bu halleri sana göre normal ise ve büyütülecek bisey degilse buda senin bilecegin bisey, bana göre milli takimi avrupa sampiyonasinda bu sekilde sabote etmek büyütülecek bisey. Bana bu durum özellikle bu oyuncularin karakterleri hakkinda ip uclari veriyor, buna ek olarak yedikleri diger haltlar. Önceki mesajimda ne dedim, bunlar senin icin yeterli degilse buda senin bilecegin bisey ama ben degerlendirme kriterlerimi senin süzgecinden gecirecek degilim ki. Yine mesela örnek verdigin oyuncular, üsenmedim arastirdim. Benzema sucsuz oldugunu iddia ediyor, basindan beri ve su anda olay hala mahkemede temmuz ayinda cikan karar ile tekrar görüsülecek. Bunun disinda suclanan diger iki kisi Benzemanin bu videoyu görmedigini ifade etmisler. Buna ragmen bu adam Milli takimdan atildi, Avrupa Sampiyonasi kacirdi ve hala yargilaniyor. Yine tecavüz olayi baktim, Sheffieldli bir oyuncu, hapis yatmis bu suctan. Yani bu kisiler isledikleri bu adli suclarin cezasini ya cekmisler, yada hala yargilaniyorlar. Bizim oyuncularimizin bir tanesi isledikleri adli suclar sebebi ile herhangi bir ceza aldilar mi? Ben dogrusu hatirlamiyorum ama sen hatirliyor isen buyur beni düzelt.

Tamam, Dursun Baskan´da teyyit ettirdi, sneijder takimi sabote ettirmis, karakteri bozuk bir adammis. Nasil yutabiliyorsun bunu, so sabotaj konularindan o kadar hassas isen ? Volkan´in madencilere ödedigi para kendisini temize cikarmiyor, ama tribünde cürümemek icin, sözlesmesini karsilikli fesih eden Sneijder hemen aklaniyor mu ?

Ve senin kanit ve deliller ile hareket etmedigini de biliyoruz (Terim sabote ettiler demedi, Tudor Östersunds macinda oyuncularim elinden gelen herseyi yaptilar) dedi. Buna ragmen bu iddialara devam ediyorsun, ama sevdigin bir avuc oyuncuya karsi birsey üretildiginde hemen savunuyorsun.

Yine Fatih Terim konusu, futbolcu grubu oradan indirecek gücte degil mi?
Peki sen buna inaniyorsan yine senin bilecegin bisey.
Ben futbolcu grubunun bu güce sahip olduklarini düsünüyorum.
Ama bak sakin simdi bu yeni fikri alip yine kendi dogrularini kanun sayip yorumlama, bunlar benim düsüncelerim, senin dogrularin ile uyusmak zorunda degil.
Peki saha disi konusunda neden yine sadece taraftarlari sucluyorsun, hirsizin hic mi sucu yok?
Fatih Terim, bu pozisyondaki birinin mekan basmasi nasil karsilanmaliydi sence?
Yada basin toplantilarinda sportif konulara dogru düzgün cevap vermemesi?
Yani Fatih Hocanin hic sucu yok bu konuma gelmesi konusunda öyle mi?
Yada bunlar ile mücadele edecegim deyip, bunlarin yanina gitmesi?
Bak Aysal hakliydi demiyorum, bana göre suc iki tarafztadir herzaman ama Fatih Terim, o laflari söyleyen Fatih Terim istifa edip kösesine cekilmeliydi.
Bununda mesela Fanatiklik ile bir alakasi yok, sen kendi dogrularini kanun sayip fanatiklige sokmadan belirteyim.
Bu tamamen Fatih hocama olan sevgimden kaynaklanan duygusal bir kizginlik.

Taraftar ne istyiorsa, medya onu gösterir. Taraftar saha disi ile ilgilendigi icin, gündem maddesi de o. TFF´ye gittiginde, mücadele edecegim dedigi, herseyi yaptirdi. Terim oradan, gitti herkes kina yakalabilir, hele ki yabanci siniri geri dönerse. Fatih Terim saha disi olarak kabadayi bir adam, ama bunun zerre alakasi yok, yaptigi isi ile.

Ben bugüne kadar herhangi bir fanatiklik ibaresi göstermedim.
Gittigim hic bir macta taskinlik yapmadim, uslu uslu macimi izledim geldim.
Yine oyuncular bazinda Fanatiklik yaptigimi iddia ediyorsan, ki yine tekrardan oyunculari koruyorsun, ben bunu bizden giden Arda icinde yapiyorum.
Hadi Emre icin fenere gidince dedin, ee Arda fenere falan gitmedi ki.
Aksine ben Arda Atleticoya gitti diye sevindim, maclarini takip ettim ama ne zaman böyle zivanadan cikti elestirmeye basladim.
Yine Emre mesela fenere gidince diye kendi kanunlarina göre bir yorum yapmissin. Halbuki ben Emreye daha önce tavir aldim, hani o giden sampiyonluk varya iste o konuda Emre ve Okandan cok rahatsizim, elimde kanit yok ama rahatsizim.
Ne olacak simdi? Bunun icinde mi eee ben fenere gidince basladi yazdim diye mi yazdin diyeceksin?
Adem sen daha iyi tartisan birisiydin, böyle dedigim dedik geri kalani düdük olaylarina girmezdin pek.
Futbol taraftari olarak elestirmek benim hakkim, hataa kendi degerlendirmeme göre yaptiklarina bakarak karakterini sorgulayarak. Bence kimi nasil ne derecede elestirecegim konusuna karar verme hakki senin degil. Ben futbola vakit ayiriyorum, takimlar ile seviniyorum, üzülüyorum, kimi yerde para pul harciyorum, bir yerde ben bu futbolcularin patronu sayilirim. Bu Futbolculari elestirmekte hakkim, böyle takim sabote ettiklerinde kizip karakterlerine kadar degerlendirmekte, bu durum senin icin basit bisey olabilir, benim icin degil.

Hic taskinlik yapmadigini kanitlayabilecek misin ? Nereden bileyim ben bunu ? Yorumlarindan fanatiklik akiyor cünkü. Burada bile bukadar fanatiklik ibaresi gösteriyorsan, ben nasil bileyim, adrenalin icinde, reaksiyonel olarak ne gibi tepki verecegini ? Futbolcularin patronu felan da degilsin, sayilmazsin da, iste ayni kastettigim olay bu. Git bunu bir futbolcuya söyle, nekadar harcadiysan al parani, bir daha da izleme diye, tepki alirsin. Bu ego tatmininden baska birsey degil.

Sneijder mevzusunda sana daha önce yazdim, kapanmis defterler hakkinda konusmam diye.
Bu mevzuyu buraya getirmen iddia ettigim gibi kendi dogrularini kanun saymanin bir parcasi.
Lafi Sneijder icin hic elestiri yapmayan birisin, adamina göre konusuyorsun demeden önce arastirman gerekliydi.
Ben Sneijderi gecen sezon bayaga bir elestirdim, kalitesinin cok altinda böyle devam edecekse yedege cekilmeli noktasina kadar.
Kast ettigin Dursun Özbegin aciklamalari ise o konuya yorumumu yazdim, o aciklamalarin yalan oldugunu düsünüyorum.
Dogrulugu taraflardan birinin birebir agzindan onaylanir ise, ayni bu milli takimlarda fatih hoca tarafindan onaylandigi gibi, o zaman sneijderinde allah belasini versin.
Neden yalan oldugunu düsünmemin sebebi, gecen sezon basinda transfer ve hoca konusunda sneijdere danisan bu yönetim, yine mesela son maclarda tudor ile birlikte daha dinc oynayan sneijder ve o kadar parayi birakip giden bir sneijder.
Tabi simdi sen bunuda alip yine yazdigim gibi adamina göre yorum yapiyorsun diyeceksin, buyur yap, ama yazdigim acik, bir tarafta onaylanmis bir durum, diger tarafta Gazetelerde yayinlanan bir haber. Tekrar altini ciziyorum onaylanirsa gel beni bul, beraber allah belasini versin diyelim. Bir takimi sabote eden hic bir oyuncuya eyvallah demem.

Söz konusu Sneijder olunca, yok konusmam, yok su, yok bu. Yahu Sneijder zamaninda gazeteciyi öldürmek ile tehdit etti Türkiye´de, ben senin bir kere sneijderin karakterinin bozuk oldugunu yazdigini görmedim. Yada Podolski burada saldirdi, neden bunlarin karakterlerini hic sorgulamadin ?
Ben sadece nasil adamina göre yorum yapildgini, ortaya koyuyorum.
Mesela Melo´nun agzindan puta madre kelimesi eksik olmazdi, ne rakip oyunculara, hakeme, ne de taraftarlara karsi. Bunun duyarliligini senden herhangi bir mesajinda görseydim, bunu bu sekilde yorumlamazdim.

O vakit iddiayi dursun Baskan´da teyyit etti, ne güzel dehledik karakteri bozuk, sabotajci sneijderi, demezsin ama.

Son düzenleme:
Adem mesajını okudum, tekrara düştüğümüz için konulara tek tek detaylı bir cevap vermeye gerek duymuyorum. Ben neleri savunduğumu, kendime göre doğru örnekler ile defalarca dile getirdim. Bunlar benim fikirlerim, bana göre doğru, bunları senin huzurunda aklamam gerektiğini düşünmüyorum. Sneijder mevzusunda Dursun Özbek bunu teyit etti ise Sneijderin allah belasını versin.

Son düzenleme:
Adem mesajını okudum, tekrara düştüğümüz için konulara tek tek detaylı bir cevap vermeye gerek duymuyorum. Ben neleri savunduğumu, kendime göre doğru örnekler ile defalarca dile getirdim. Bunlar benim fikirlerim, bana göre doğru, bunları senin huzurunda aklamam gerektiğini düşünmüyorum. Sneijder mevzusunda Dursun Özbek bunu teyit etti ise Sneijderin allah belasını versin.

tartışmanız bittiğine göre kenan bey özet geçer misiniz yani okuyamadık da durumumuz yoktu pek:DD

Son düzenleme:
tartışmanız bittiğine göre kenan bey özet geçer misiniz yani okuyamadık da durumumuz yoktu pek:DD
Ademe aslında taraftar konusunda hak veriyorum ama tüm taraftarlar için geçerli değil bu. Bunun dışında bu türk futbolda var olan nefretin en büyük ve kimi zaman tek suçlusunun taraftar olarak gösterilmesine karşıyım. Bunda bu isimlerini söylediğim oyunculardan tut, yöneticilerin, Federasyonun ve siyasilerin de suçu var, bana göre taraftarlardan daha çok suçları var.

Türkiye´de ebesine mi küfür ediyorlar? Taraftar orada iki metre yanindan küfür ediyor, cünkü bir blokda 1000 kisi arasinda. Oraya istese, hangi yürekle dalacak futbolcu ? ki bunu yapanlar da oldu zamaninda, ama piskopat olmak lazim...

Teke tek etsinler bakalim o küfürü. Hele ki türkiye, nezaman bir türk taraftar topcudan dayak yerse, zevkten dört köse oluyorum.
Futbolcunun dayak atabileceginin garantisi varmı
Dayak yemesinde

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt