Emre Mor'un Karakter ve Mantalite Sorunu - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Emre Mor'un Karakter ve Mantalite Sorunu

çocuğun g...nün kalkması normal.5 ay önce tanınmayan çocuğu messi muamelesi yapıp koca milli takımı kurtarması bekleniyor.haliyle çocukta ''vay be ben neymişim'' diye düşünüp her türlü şımarıklığı yapıyor.

"Yerli Messi", "Yeni Ronaldo" gibi ifadelere son derece uyuz olurum şahsen. Ama Emre Mor'u ilk seyrettiğimden beri Messi'ye olan benzerliğini görmekten kendimi alamıyorum. Tabi ki onun 19 yaşında olduğu kadar iyi değil. Top sürüşü ne kadar çok benzese de onun kadar topa "sahip" değil, yine de şahane bi tekniği var.

19 yaşındaki Messi'ye kıyasla en büyük eksiği ise bencilliği. Ama burda şu olayı göz önünde bulundurmak zorundayız, Messi pasa dayalı bi sistemle işleyen La Masia'da yetişti. Emre ise adını bile hatırlamadığım bi Danimarka takımında. Bencil olması normal diyemeyeceğim, ama anormal değil. Sanıyorum ki oynadığı lig aşırı kolaydı, hocaları da belki Emre'nin özel yetenekleriyle sonuca gidebilmekten memnunlardı, bu yönünü geliştiremedi. Bu, geliştiremeyeceği anlamına gelmez. Özellikle BvB gibi bi takımda bu yönünü geliştirme olasılığı çok fazla.

Yine de gıcık bi durum tabi, "insan biraz olsun etrafındakilere saygısından (en azından BvB'de) bencilliğinden vazgeçer" diye düşünmekten alıkoyamıyoruz kendimizi ama bu çocuk genç. Ve çok fazla da süre almıyor kulübünde henüz, kendini göstermek için bencil oynaması şaşılacak bi durum değil.

Gereksiz agresifliği ise çok kötü bi durum, karakter meselesi. Bunu değiştirebilir mi bilemiyorum. Anca kulübünde/Milli Takım'da agresifliği puan kaybına neden olur, akabinde hocası takıma bi süre almazsa düzelebilir gibi geliyor bana. Futbolda agresiflik iyidir ama her karara da laf edilmez.

emre mora dünya yıldızı diyenler açsın dortmund maçlarını ousmane dembeleyi izlesin..emre Türkiye standartları için çok çok iyi bir futbolcu olacaktır ama dünya yıldızı yakıştırması için çok erken...Dediğim gibi en basitinden takım arkadaşı dembeleye bakın sonra emre morun dünya yıldızlığını tartışalım

iyi ki almanya ya dortmunda gitmiş erken yaşta yoksa bunca yetenek heba olucaktı inanılmaz yetenek ancak ciddi sorunları var.

En dikkat çeken özelliği çenesi bu yaşta eli ayağı çalışacağına onlardan fazla çenesi çalışıyor. Bunu törpülemeleri lazım. Yoksa bi halt olmaz o kafayla.

İyi ki Türkiye'ye gelmemiş.Şuradaki yorumlardan buradan neler olabileceğini kestirmek çok zor değil.Size sorsak 18 yaşında halı saha maçında neler yapıyordunuz diye 40 yaşındaki adamla kavga ediyormuşsunuzdur belki :asd22:

Dortmund da böyle harketler yapamaz yaptirmazlar, devam ederse yol gösterirler, bizim milli takimda ise kendini messi gördügü icin istedigimi yaparim havasina girmis hemi de cok erken.

Fazla sivri ve bireysel
Bu yönünü yontmasi lazım
Tr milli takiminda olurda dordmund da yemez bu hareketler.

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

o yaşta bizim giydiğimiz pantalon üstümüze olmuyordu kalkmış çocuğun karakterini yargılıyoruz. Serbest bırakın yahu kendi hatalarını kendi düzeltsin.

Üst Alt