Emre Utkucan | Scouting ve Performans Analizi Yöneticisi - Sayfa 60 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Emre Utkucan | Scouting ve Performans Analizi Yöneticisi

Ayrica bu arkdas hangi vasifla, hangi basariyla hala calismaya devam ediyor?

Bu nasil adam kayirma, bu nasil haksizlik arkadas.

Imkanim olsa, ekibine komple kovup, Brugge de calisan Turk bir scout vardi onu verirdim yetkiyi.

Sadece engelli oldugu icin, goz yumuluyorsa, vah galatasarayim vah..

oneri degilde, bu adam 8 senedir hic birsey gostermedi ve hala gorevde. twitter de, ''ASKLA GEC KALINMAZ'' tweetler atmakla olmuyor bu isler.

Inanilmaz kotu.
scout ekibi diye birşey yok bizde yav. Bizim futbol ekibi bir oyuncu görüyor bunlara soruyor bunlarda video izliyor global raporlara bakıp rapor hazirliyorlar.
Futboldan anlamayan annemi youtube'ye oturtup genç velet videoları izletsem senede 1-2 tane denk getirir, bu isin içinde olup oyuncu bulamayan ekmek yememeli.

scout ekibi diye birşey yok bizde yav. Bizim futbol ekibi bir oyuncu görüyor bunlara soruyor bunlarda video izliyor global raporlara bakıp rapor hazirliyorlar.
Futboldan anlamayan annemi youtube'ye oturtup genç velet videoları izletsem senede 1-2 tane denk getirir, bu isin içinde olup oyuncu bulamayan ekmek yememeli.
scoutluk oyuncu kesfetmek degildir diyenler gelir birazdan

eger senin dediklerin dogruysa, bu zaten komple bir fiyasko.

Terim' in 'adamcılık' anlayışının bir başka örneği; yeter ki kontrol kendisinde olsun, işe yaramış-yaramamış önemli değil...

maalesef cok haklisin rengim, terim piyon istiyor kendi oynatacak iste.

Isine dogru duzgun yapan bir scoutla calismak istemez, cunku islerime bozar falan der.

Mesela bizim kulube, bana gore bir ust duzey sportif direktor sart. ama bunu da istemez beyimiz.

Rangnick gelsin ve sistem kurup gitsin. Bu belki Scoutlarin isine yarar ve elestirmeden kurtulurlar. Cok asiri parada istemez herhalde yeni sirketi sayesinde.

Bu adam transfer sorumlusu veya Başkan değil. Biraz fazla üzerine gidiliyor. Sorulursa görüş veriyordur, rapor hazırlıyordur vs. Taraflı tarafsız herkesin takdir ettiği biri ayrıca. Gelen hocaların hepsinin övgüsünü de almıştır.

maalesef cok haklisin rengim, terim piyon istiyor kendi oynatacak iste.

Isine dogru duzgun yapan bir scoutla calismak istemez, cunku islerime bozar falan der.

Mesela bizim kulube, bana gore bir ust duzey sportif direktor sart. ama bunu da istemez beyimiz.
Terim' e mahsus değil bu durum. Ülkemizde SD işi yürümez. Uluslararası ilişkileri kuvvetli, futbol piyasasında ağırlığı ve yetkinliği olan, güvenilir biri lazım. O düzeyde yerli biri yok, bildiğim kadarıyla; yabancının da öylesini bulmak, yüksek maaşını göze almak, TD le uyumunu sağlamak filan çok ütopik geliyor bana...

Kulübe malolmuş halihazırda birisini bulabilenler dışında biraz 'zengin işi' gibi...

Terim' e mahsus değil bu durum. Ülkemizde SD işi yürümez. Uluslararası ilişkileri kuvvetli, futbol piyasasında ağırlığı ve yetkinliği olan, güvenilir biri lazım. O düzeyde yerli biri yok, bildiğim kadarıyla; yabancının da öylesini bulmak, yüksek maaşını göze almak, TD le uyumunu sağlamak filan çok ütopik geliyor bana...

Kulübe malolmuş halihazırda birisini bulabilenler dışında biraz 'zengin işi' gibi...

Mesela danisman olarak, Rangnick bizde is yapamaz mi? yada adama desek ki, al sana floryanin anahtari herseyden sen sorumlusun

Mesela danisman olarak, Rangnick bizde is yapamaz mi? yada adama desek ki, al sana floryanin anahtari herseyden sen sorumlusun
Terim ya da bir başkası fark etmez. Ya yetki karmaşası oluşur, yahut da kısa sürede pasifize edilir...

''Ayranı yok içmeye,......'' durumu bence. 5-10 yıl sonra kurumsallaşmanın daha öncelikli diğer adımları atılabilmiş olursa yeniden düşünülmesi gereken bir mevzu olduğu kanaatindeyim...

Son düzenleme:
En çok böbürlendiği futbolcu, gelmeden önce de Dünya Alem' in tanıdığı 13 milyonluk Bruma, başka söze hacet yok, sanki City-PSG yiz! :sopa:
Bruma'dan edilen kar ne kadar. Yalnis hatirlamiyorsam 5 milyon civari. 13 milyona aliyorsan en az 23 milyon satacaksinki o parayla yenisini almaya imkanin olsun. Ha gidipte tekrar 13 milyonluk adami getirirsen sacma. Max. 1-2 milyona bulabiliyorsan basaridir.
Tutmazsa üzülmezsin, okadar zararda etmezsin sonucta.

tüm transferlerin scout'a sorulup yapıldığını sanmıyorum. çoğu menajer önerisiyle gelen tipler. bazı menajerlerle alacak verecek davası olunca mecbur bunların önerdiği topçular alınıyor. ama kendilerinin de çok vasıflı adamlar olduklarını sanmıyorum. bugün burada, gs sözlükte, galatasaray temalı başka yerlerde bunların önerdiği, önereceği belki çok daha iyilerini bulacak insanlar var. devir internet devri her bilgiye ulaşmak kolay.
benim aklıma gelen iki topçu var. chedjou ve bruma. chedjou için o zamanlar sanırım 6-7 milyon para vermiştik lille' e. lille chedjou' nun yerine kjaer'i almıştı 1 milyona. o zamanlar lille kjaer i almadan 17 yaşında kuzenim kjaer i keşke biz alsaydık diyordu. bruma döneminde aynı turnuvada oynamış pogba yalan olmasın 500 bin dolara mı ne transfer olmuştu.

yani oyuncu bulmak o kadar zor iş değil.

Üst Alt