Emre Utkucan | Scouting ve Performans Analizi Yöneticisi - Sayfa 62 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Emre Utkucan | Scouting ve Performans Analizi Yöneticisi

Önce kendisi gitsin.

Yok efendim Haarland i bulmus ama 8-9 Mio € istemisler, eeeeee önceden niye bulamadin ?
8-9 Mio €‘ya Scout Transferimi olur ?

Luyindamaya bu kadar parayi kim verdi ?
Alex Tellesi aldirdim diye bi zamanlar övünüyordu.
Alip, gelisemedi pek birsey kazanamadi Galatasaray ondan ve Porto‘da acayip isler yapti, bizim Systeme , Taktike uygun degilmis belki‘de.

Mariano gitti, senelerdir yerine kimleri buldu ?
Simdi geldi…

Yok Fatih Terim takmiyormus, zaten Fatih Terim getirdi!

Simdi Victor Nelsson 7 Mio € Scout Transferimi oluyor?
Zamaninda Kopenhagen onu Nordsjaelland‘den 3.6 Mio € aldilar.

Berkan Kultu bonserviz olmadan gitti Alanyaspor‘a biz 4 Mio € yerip aldigimiz bir futbolcu

Kerem Aktürkoglu ve Baris Yilmaz benim icin Scout Transferleri!
Sacha Boey Scout Transferi!

Alexandru Cicaldau ayarinda yokmu 2-3 Topcu?

Ben pek olumlu bakmiyorum buna.

Bizim duruma belli, 2-3 tane bulup getirse iyi olurdu , neyse Keremi buldu ona sükür.

Umutcum öncelikle şu 8-9 milyon euroya scout transferi olur mu mantığını bir kenara bırakın. Dortmund da bu adamı 9-10 verip alırken scout ekibinin önerisiyle alıyor. Porto, Benfica da aldığı adamları 50bin euroya almıyor. Mid.Land’ın, Norsjjallend’in bir topçusunu almaya kalksan en kötü 7-8’den açıyorlar zaten kapıyı. Slavia Prag bile Rumeni 9’a satmaya kalktı bize. Onun 16 yaşında alıp 17 yaşında oynattığı Afrikalıyı alıp oynatsan 2 basit hatasında bu adamla mı şampiyon olacağız naraları atılır burada.

8-9’a aldığın adamı 2 sene oynatıp verim alıp, değerini 18’e taşıyorsan bu başarılı bir scoutingdir.

Luyindama demişsin de adam geldiğinde fişek gibiydi. Herkes 20’ye satarız diyordu. Mbappe’ye geçit vermediği videolar paylaşılıyordu vs. Sakatlıktan sonra geriledi iyice. Zaten 3-4 senedir FFP var 1 milyona bile adam alamıyorsun. Kiralık adam dışında kaç tane adam alabildik. Hauge’yi buldu adam biz 3 verdik Milan 5 verdi aldı gitti hadi alaydık adamın bulduğu topçuyu o zaman. Skov Olsen mi ne vardı yine sol açık, Bologna’ya mı ne gitti alsaydık o zaman.

Telles gayet başarılı bir scout transferiydi, adam Man Utd’ye kadar gitti demekki potansiyeli olan bir adamı getirmişler gerçekten.

Mariano yerine falan da adam bulduklarına eminim ama para yok para, neyle alacaksın? Futbolcu satmadan alamıyorsun.

Artık bırakın scoutlardan köle pazarından futbolcu bulmasını, asgari ücrete oynatılmayan topçuya scout transferi demem mantığını.

15 yaşında Afrika’dan bir kamyon adamı Florya’ya boşaltsınlar hoca da 11’e koyup oynatsın mı ne istiyorsunuz?

Haaland 18 yaşında iken bulmuşuz ve istenen rakam 8 M € olmuş.
Bunun daha erken bulunması herhalde anne karnında oluyor.
Eleştirirken ezber eleştirileri bırakmak lazım.

Molde 100.000 €‘ya aldi ve Salzburg a 8‘e satti.
Yani bulunuyormus be renktas , Moldenin altyapisindan cikmadi .

Bulundugu zaman zaten U19 Milli Takim‘da harikalar yaratiyordu, Lig’de 25 macta 12 Gol satiyor ve daha cok genc , normal degilmi o rakamlari istemeleri.

FT'nin 8-9 ifadesinde problem var. Biz Haaland'ı Molde döneminde izledik, Salzburg'a ise 4 milyon euroya gitti.

Satıştan pay falan mıydı mevzu nasıl 8-9 oluyor

ya öyle ya da bize menajer önerisiyle filan gelmiştir. kaçak köçek 6-6.5'a filan geliyosa hoca kaçan balığın büyüklüğüne göre 8-9'a yuvarlamıştır. arada fiyat farkı normal ama hocanın söylediği gibi 4'e 9 kadar fahiş bi farkın olduğunu da sanmıyorum.

ya öyle ya da bize menajer önerisiyle filan gelmiştir. kaçak köçek 6-6.5'a filan geliyosa hoca kaçan balığın büyüklüğüne göre 8-9'a yuvarlamıştır. arada fiyat farkı normal ama hocanın söylediği gibi 4'e 9 kadar fahiş bi farkın olduğunu da sanmıyorum.

Yok Necati Ateş direkt gidip izlemiş, menajer önerisi değil Haaland.

Hatta peşin 3 m euro istendiği söyleniyordu.

Umutcum öncelikle şu 8-9 milyon euroya scout transferi olur mu mantığını bir kenara bırakın. Dortmund da bu adamı 9-10 verip alırken scout ekibinin önerisiyle alıyor. Porto, Benfica da aldığı adamları 50bin euroya almıyor. Mid.Land’ın, Norsjjallend’in bir topçusunu almaya kalksan en kötü 7-8’den açıyorlar zaten kapıyı. Slavia Prag bile Rumeni 9’a satmaya kalktı bize. Onun 16 yaşında alıp 17 yaşında oynattığı Afrikalıyı alıp oynatsan 2 basit hatasında bu adamla mı şampiyon olacağız naraları atılır burada.

8-9’a aldığın adamı 2 sene oynatıp verim alıp, değerini 18’e taşıyorsan bu başarılı bir scoutingdir.

Luyindama demişsin de adam geldiğinde fişek gibiydi. Herkes 20’ye satarız diyordu. Mbappe’ye geçit vermediği videolar paylaşılıyordu vs. Sakatlıktan sonra geriledi iyice. Zaten 3-4 senedir FFP var 1 milyona bile adam alamıyorsun. Kiralık adam dışında kaç tane adam alabildik. Hauge’yi buldu adam biz 3 verdik Milan 5 verdi aldı gitti hadi alaydık adamın bulduğu topçuyu o zaman. Skov Olsen mi ne vardı yine sol açık, Bologna’ya mı ne gitti alsaydık o zaman.

Telles gayet başarılı bir scout transferiydi, adam Man Utd’ye kadar gitti demekki potansiyeli olan bir adamı getirmişler gerçekten.

Mariano yerine falan da adam bulduklarına eminim ama para yok para, neyle alacaksın? Futbolcu satmadan alamıyorsun.

Artık bırakın scoutlardan köle pazarından futbolcu bulmasını, asgari ücrete oynatılmayan topçuya scout transferi demem mantığını.

15 yaşında Afrika’dan bir kamyon adamı Florya’ya boşaltsınlar hoca da 11’e koyup oynatsın mı ne istiyorsunuz?

Berkan olmaz, ben onu bizim maddi durumdan söylüyorum, BVB gibi paramiz olsa ve Avrupa‘da iyi yerlere gelebilirse ozaman gitsin Scout Transferi olarak 10 Mio € versin.

BVB Sanchoyu 8‘e aldi ama partlati cocugu.
Avrupa‘da iyidi ve Ligde cok iyi isler yapti.
Maddi durumumuz yok öyle 8-9 Scout Transfer yapabilecegimiz ondan öyle dedim.

Luyindama‘da bilirsin bende öyle diyorum cok begeniyorum ama simdi bakiyorsun 8 Mio cok degil mi diye ama sakatlik malesef.
Simdi 2-3‘e zar zor satiyoruz ozaman satma uzat yedekte kalsin veya oynat eski formunu bulsun!

Berkan yapma Altyapi‘ya 1 adam bile getirmedi.
Veya alip kiraladiginiz Adam yok.
Sende konularda haklisin ama Alex Telles Porto sayesinde gitti.
FFP dogrudur simdi Gedson‘a 10 Mio € diyorlar bizde böyle paralar pek yok yinede harciyoruz ihtiyac, Gedson gelsin diyorum bende ama 2-3 Mio‘ya 2-3 adam alirsin 1si tutar öbürü iyi bir oyuncu olur oradan kazamdigin parayla devam.

Neyse simdi 3 Sene zaman istedi hoca, ozaman Scout Transferler olacak gibi , hayirlisiyla bekliyoruz, bakalim ne oluyor ne gidiyor seneye yine konusuruz :)

umarim ben yanilirim!

Yok Necati Ateş direkt gidip izlemiş, menajer önerisi değil Haaland.

Hatta peşin 3 m euro istendiği söyleniyordu.

Düşündüğüm gibiymiş. Sonraki satıştan % 20 payla 8 olmuş çünkü 4'e gitmişti Salzburg'a.

Terim'in 8 milyon euro ifadesini bunu TM'de birine baktırıp söylediğine yemin edebilirim ama ispatlayamam.

Haaland zaten bize gelmezdi. Raiola Brüggeye bile transfer olmasina izin vermemisti. Türkiyeye yollamazdi o adam.

Biz 2018 yazında istiyorduk, bildiğim kadarıyla o dönemde menajeri Raiola değildi.

FT'nin 8-9 ifadesinde problem var. Biz Haaland'ı Molde döneminde izledik, Salzburg'a ise 4 milyon euroya gitti.

Satıştan pay falan mıydı mevzu nasıl 8-9 oluyor

Bende anlam veremedim.

RB Salzburg taraftari 5 Mio € + Bonus diyor Bonservizini.

Biz bunu U20‘de Norvec Milli Takim‘da oynarken takip ediyormusuz, zaten orada cok iyi performans gösterdi.

Zaten sözlesme imzaladiginda Serbet Kalma maddesini istemis oda 20 Mio €.

8-9 nereden cikti bilemedim belki bonuslarla 9 ?

Raiola bu Transferden 15 Mio € kazanmis
Salzburg > BVB

Bende anlam veremedim.

RB Salzburg taraftari 5 Mio € + Bonus diyor Bonservizini.

Biz bunu U20‘de Norvec Milli Takim‘da oynarken takip ediyormusuz, zaten orada cok iyi performans gösterdi.

Zaten sözlesme imzaladiginda Serbet Kalma maddesini istemis oda 20 Mio €.

8-9 nereden cikti bilemedim belki bonuslarla 9 ?

Bildiğim kadarıyla biz 2017'den beri takip ediyorduk lakin o dönemde aşırı parlayan bir oyuncu değilmiş, biz de uygun olduğunu düşündüğümüzde yani 2018 yazında sormuşuz o yüzden.

2017'de getirsek bunu nerden buldunuz denilecekti belki de, mesela Hauge'yi Manchester 10 kere yerinde gidip izledi ama Milan aldı şimdi Frankfurt'a sattı, doğru zaman gelmeden almıyorlar oyuncuları.

Molde 100.000 €‘ya aldi ve Salzburg a 8‘e satti.
Yani bulunuyormus be renktas , Moldenin altyapisindan cikmadi .

Bulundugu zaman zaten U19 Milli Takim‘da harikalar yaratiyordu, Lig’de 25 macta 12 Gol satiyor ve daha cok genc , normal degilmi o rakamlari istemeleri.
Molde 16 yaşında aldı Salsburg 18 yaşında
18 öncesi almak tam kumar.

BJK altyapısında Maradona Muhammed vardı bilirmisin. 15 yaşında tüm Türkiye onu konuşuyordu. Şimdi 5. ligde oynuyor.
Bizim alt yapıyı iyi takip eden biri olarak sana başka örnek göstereyim. Bizim alt yapıda 16 yaşlarında Zafer Şakar vardı, yıldızdı aynı dönem Arda Zafer gibi sivrilen bir oyuncu değildi. Sonrasında çok farklı evrildi.
Kısacası bizim TR de 20 yaş öncesi, Avrupada ise 18 19 öncesi oyuncu almak çok riskli oyuncu her yöne evrilebilir.

Son düzenleme:
Bildiğim kadarıyla biz 2017'den beri takip ediyorduk lakin o dönemde aşırı parlayan bir oyuncu değilmiş, biz de uygun olduğunu düşündüğümüzde yani 2018 yazında sormuşuz o yüzden.

2017'de getirsek bunu nerden buldunuz denilecekti belki de, mesela Hauge'yi Manchester 10 kere yerinde gidip izledi ama Milan aldı şimdi Frankfurt'a sattı, doğru zaman gelmeden almıyorlar oyuncuları.

Baskan Amrabata 8.6 verirken birsey olmuyorda Scout Transfere mi laf olacakti.

Hocam cikip biz istedigimiz bir oyuncu dese zaten olay biter
Ben güvenemedigini düsünüyorum, genelde Sampiyon takim kurma yolunda, böyle bir gence güvenip sampiyon olamam demistir.

Ozamanlar Galatasaray istese alirdi dedigin gibiyse zaten.

Benim fikrim bu yandan

Baskan Amrabata 8.6 verirken birsey olmuyorda Scout Transfere mi laf olacakti.

Hocam cikip biz istedigimiz bir oyuncu dese zaten olay biter
Ben güvenemedigini düsünüyorum, genelde Sampiyon takim kurma yolunda, böyle bir gence güvenip sampiyon olamam demistir.

Ozamanlar Galatasaray istese alirdi dedigin gibiyse zaten.

Benim fikrim bu yandan

2017'de FT yoktu.

Gidip yerinde izlediğimiz tarih 2018 yazı yani forvetsiz sezona girdiğimiz yaz, zaten para bulabilsek alırdık o yaz yani.

Molde 16 yaşında aldı Salsburg 18 yaşında
18 öncesi almak tam kumar.

BJK altyapısında Maradona Muhammed vardı bilirmisin. 15 yaşında tüm Türkiye onu konuşuyordu. Şimdi 5. ligde oynuyor.
Bizim alt yapıyı iyi takip eden biri olarak sana başka örnek göstereyim. Bizim alt yapıda 16 yaşlarında Zafer Şakar vardı, yıldızdı aynı dönem Arda Zafer gibi sivrilmeyen bir oyuncuydu. Sonrasında çok farklı evrildi.
Kısacası bizim TR de 20 yaş öncesi, Avrupada ise 18 19 öncesi oyuncu almak çok riskli oyuncu her yöne evrilebilir.

dogrudur renktas ama zaten genelde böyle Transferler kumar olmuyormu?

O ayri konu cocuk zamaninda gitsin kalmasa eminim baska yerlerde olurdu.
Altyapisi Türkiye.
Satin al, 1 sene kirala madem bilemiyorsun.

Haklisindir bu konuda ama ozaman dedigim gibi alip kiralama ver, zaten oynadigi kulüb seve seve alirdi yada ülkesinden baska bir Kulübü.

Ama o cocukta o yetenek vardi , baksana Molde ve Salzburg‘da yok iyidi.

Düşündüğüm gibiymiş. Sonraki satıştan % 20 payla 8 olmuş çünkü 4'e gitmişti Salzburg'a.

Terim'in 8 milyon euro ifadesini bunu TM'de birine baktırıp söylediğine yemin edebilirim ama ispatlayamam.

Biz 2018 yazında istiyorduk, bildiğim kadarıyla o dönemde menajeri Raiola değildi.

Burdaki kaynak "Het Laatste Nieuws" göre Brügge onu 17 yasindayken 5 milyona almayi istiyordu diyorlar. Oyuncunun babasi 500 bin ve Raiola 30% komisyon istemis.

Üst Alt