en iyi anadolu futbolcusu performansları | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

en iyi anadolu futbolcusu performansları

süper lig'de gördüğünüz en iyi anadolu takımı topçusu performansları. Ben 5 tane bana göre en iyi olanları yazıyorum.

Vederson - Ankaraspor: Türkiye'ye ilk geldiği sezondu. Frikikleri,uzaktan şutları,penaltı golleri derken 11 gol birden atmıştı. Tita ve Jaba ile beraber geldi, onlar hücum oyuncuydu ama herkes vederson'a dikkat çekiyordu. 2 sene sonra da Fenerbahçe aldı. 12 sene ülkede kaldı.

Karcemarskas - Gaziantepspor: Bir kaleci bir takımı tek başına kümede tutabilir mi? Evet tutabilirmiş. Karce 2013-2016 arası 3 sene batmış,bitmiş takımı tek başına ayakta tuttu. 2016'da artık kulüp iflas etti ve Karce yollandı. 2016-17'de Karce olmayınca takım düştü ve şimdi amatörde. Lig tarihinin en underrated kalecisidir bana göre.

Mehmet Topuz - Kayserispor: O dönem 4 büyükler dışında takımların oynadığı maçlar ancak şampiyonluğa oynarsa verilirdi. Akşam Maraton programında hangi Kayseri maçını izlesek Mehmet Topuz çılgın atardı. Her yerden füze gönderirdi. Kayseri 2005-2009 arası tarihinin en altın dönemini yaşadı. Her sene Avrupa'da oynadı, Türkiye Kupası kazandı. O takımın tartışmasız yıldızı Topuz'du.

Cicinho - Sivasspor
: Özellikle Roberto Carlos efsane bir performans sergiliyordu. Takımın oyun kurucusu, lideri, her şeyiydi. Gerçek bir büyük takım bekiydi. Carlos ayrılınca o performansın devamı gelmedi, çünkü yeni gelen yerli hocalar o kadar hücum oynatmadı. Ama 2013-14 sezonunda yaptıkları inanılmazdı, Sivas'ı lig 5.yaptı tek başına.

Kratochvil - Denizlispor:
Son ismim Kratochvil. Buz adam. Yanındaki Çağdaş Atan ve Servet Çetin gibi isimler büyük takımlara gitti ama o kaldı. Denizli Avrupa'da ilerlerken takımın lideriydi. 7 sene boyunca takımın penaltıcısıydı, hiç penaltı kaçırmadı. Denizlispor'da oynadığı son maçta kendi kalesine gol atması ve ardından devre arası yolların ayrılması üzücüydü. Denizli bu hatasını küme düşerek ödedi.

Son 18-19 sezonu izlediğim için daha eskileri yazmadım. Onu da izleyenler yazsın. İçlerinde en iyisi seçilecekse Mehmet Topuz derim.

Skubic - Konyaspor
Gekas - Akhisaspor
Batalla - Bursaspor
Zafer Biryol - Konyaspor
Youla - Genclerbirligi
Gokhan Unal - Kayserispor
Makakula - Kayserispor
Emenike - Karabukspor
Bakambu - Bursaspor
Trezeguet - Kasimpasa
Diagne - Kasimpasa

yasin genel olarak kotu bir imaj birakmis olsa da efsane bir sezon gecirmisligi var.kendini ronaldo ile kiyaslamaya felan başlamıştı 🤣

Üst Alt