En İyi Diziler Listesi İlk 100 - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

En İyi Diziler Listesi İlk 100

Sulu komedi sevmem. Bir de yabancı komediyse eğer yapılan şakaların daha evrensel olmasını tercih ederim. Yani sadece bir Amerikalının veya Türkün anlayabileceği şakalardan ziyade herkesin gülebileceği şakalardan söz ediyorum.
Ingilizce biliyorsan YouTube'den filan
Malcolm in the middle
The middle
Bu diziler aile ici komedi. Sexual degiller.
Daha once izlemediysen Ingiliz komedileri var.
The IT crowd
Big School
Uncle
Big school okulda geciyor ama ogretmenlerin komiklikleri var.
Uncle da adi ustunde, aylak bir amcanin erkek yegeniyle komik iliskisi. Sicak bir aile dizisi.
The It Crowd izlemediysen bence bayilacaksin. Yalniz Ingiliz dizileri sezonbasi 6 bolum oldugundan cabuk biter.
10 12 yillik dizi olsun istiyorsan Big Bang Theory guzel diziydi.
Veya izlemediysen hastanede gecen ve oldukca komik The Scrubs var.
Butun bu diziler cocuklarla filan izlenebilir.

Nip_Tuck.jpg

müthiş idi cnbc-e ekranlarına kitlenirdik.
dr.who - house falan hikaye, esas doktorlar bunlardı.

Prison Break, Person Of Interest ve Lost'un Top 100'e girememesi skandaldır bence.

3'ünü de bitirmesem de (çok çabuk sıkılan 1 insanımdır, o yüzden bitirdiğim dizi sayısı çok nadirdir) özellikle Prison Break'in kaçışa kadar olanki kısmı muazzamdır.
Person Of Interest'i de ekibin hepsi ayrı yollara gittiği yerde bırakmıştım, Mr. Robot'un listede olduğu yerde bu dizinin hayli hayli yer alması gerekirdi.
Lost da konusu itibariyle muazzam 1 diziydi.
An itibariyle Person of Interest ilk 100'e girmiş dostum.

Prison Break konusunda haklısın ama Lost'un girememesinin bir sebebi var. İlk 10 içinde olabilecekken final bölümüyle öyle büyük bir hayalkırıklığı yarartı ki unutulacak gibi değildi. Hadi kutup ayısı gibi izleyeni merak içinde bırakayım derken biryere bağlanamayan o saçmalıkları geçtim ama o nasıl berbat bir sondu, inanamadık. Böyle bir rezillik 100 yılda bir olur derken daha kötüsü malesef Game of Thrones ile geldi.

Açık ara yüzyılın dizisi olabilecek GOT, yazarın senaryoyu bitirmesini beklenmeden apar topar yazılan final sezonuyla Lost'tan daha beter saçmalıklarla bitirildi. O iki dingil Star Wars'a yetişebilmek için bu muhteşem projeyi biranda bitirmeye çalışarak diziyi perişan etmek suretiyle hayatlarının hatasını yaptılar. Öylesine büyük bir başyapıt son altı bölümle nasıl hiç edilebilir gözlerimiz yaşlı seyredip kahrolduk. Yıllar geçti ama ben o ismi lazım olmayan cibiliyetsizleri hala affedemiyorum.

Bu arada karantina sürecinde ilk mesajdaki listede değişiklikler olmuş. Editleyemediğim için belirteyim dedim.

Üst Alt