en iyi futbolu beşiktaş oynuyor - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

en iyi futbolu beşiktaş oynuyor

son hamleye kadar işi götürmede alanya, oyuncu kalitesini de işin içine katarsan galatasaray.

beşiktaş doğru da oynamıyor şaibeli oynuyor. çok uzun zamandır ülke futbolunda bu kadar temaslı ve faullü oynayıp bu kadar cezasız atlatan takım görmedim. josef-rosier'i bile saymıyorum, tandemlerinin kollanması lugano-egemen'e rahmet okutacak seviyede. sertlik her takıma bu kadar müsaade edilse zaten türkiye ligi en azından championship kadar izlenesi olur. ama sadece beşiktaş ve fener'e iltimas geçildiği için şaibeli bir oyun olarak kalıyor.

çok bir meziyetse beşiktaş fener'den iyi oynuyor, eyvallah ama alanya-galatasaray-hatay'ın yarısı kadar bir taktik-teknik çaba ve arayışlarının olduğunu düşünmüyorum.

Doğru oyundan kastım bir kere bizden çok daha mucadeleciler.. 2 de kaliteli ayak var bunlar ipi çekiyor..bjk bizim bu sezonki prime futbolumuzu oynayamaz zaten doğru oynuyorlar deme sebebim bu hadlerini biliyorlar oyuncu grubuna göre oynuyorlar.. bir de Josef var ki kafayı taşlara vuruyorum izledikçe.. öne geçtikleri an bu herif maçın yıldızı oluyor direk..
Hakem konusunda haklısın bilhassa rossier meloya luganoya emre'ye rahmet okutacak toleransa sahip ..

Bir dönem iyi oynadılar az pozisyon veriyorlardi ama özellikle Trabzon maçından itibaren her maç arkada çok boşluk veriyorlar küme takımlarina bile yani aynen biz gibiler aslında tek farklı yanları ilk çektikleri sut gol oluyor

Ancak Turkiye gibi vasat alti bir ulkede, ama oda kotu ama buda kotu ama hicbiri benden iyi degil diyerek kendini avutan vasat alti milletin 4 yildir futbol oynatamamis vasat alti teknik adamini savunmak icin actigi bir konudur. Bu tip konular yil boyu devam eder. Yeni sezon baslayip ilk vasat ustu Avrupa takimindan tokadi yiyince kisa bir sureligine yerini gerceklere birakir. Sonra tekrar, ama oda kotu sohbetleri baslar ve bu dongu sonsuza dek surer.

Tüküreyim onların oynadığı futbola. Josefin Rosierin yaptıkları görünmüyor (!). Sürekli bjknin istediği düdükler. Siyah gri beyaz her pozisyon bjk lehine.

Bir tanesi şerefsizce açık açık kollanırken bunlar sinsi sinsi kollanıyor

Ancak Turkiye gibi vasat alti bir ulkede, ama oda kotu ama buda kotu ama hicbiri benden iyi degil diyerek kendini avutan vasat alti milletin 4 yildir futbol oynatamamis vasat alti teknik adamini savunmak icin actigi bir konudur. Bu tip konular yil boyu devam eder. Yeni sezon baslayip ilk vasat ustu Avrupa takimindan tokadi yiyince kisa bir sureligine yerini gerceklere birakir. Sonra tekrar, ama oda kotu sohbetleri baslar ve bu dongu sonsuza dek surer.

Herşey tamam da renktas bjk bu sezon ne yaptı Avrupa'da

İyi oyun oynadığını düşünmüyorum ama gerekeni oynadığını görüyorum. Her maçın uzun bir bölümünü 1-0 götürüyor . Yani bir şekilde golü bulup kontrollü oynuyorlar. Sonucunda rakip takım maçın son sürelerinde atağa çıktığında Beşiktaş geride çok boşluk buluyor ve Larin , NKoudou , Aboubakar gibi kaliteli ve hızlı ayaklarıyla pozisyon bulup skoru alıyorlar. Eleştirilecek şey değil. Gereken ne ise onu yapıyorlar. Ama tabiki de özellikle Rossier'in , Josef'in verilmeyen kartları da unutulmamalı. Bu sayede çok rahat oynayabiliyorlar. Mesela bence Ankaragücü maçında Yedlin'in ikinci yarıda oyundan çıkmasında ikinci sarıyı görebilme tehlikesi düşünüldü. Bizde çok rahat sarı kart gören oyuncular olduğu için tedirginlikler de oluyor. Fakat Beşiktaş'da oyuncular kolay kart görmüyor ve bugün dikkat ettiğim nokta oyuncular rakip oyunculara çok yakın durarak ve çok fazla müdahalede bulunarak oynuyorlardı. Onlar da biliyorlar ki kart görmeyecekler. Bu da bir etken tabi.

Doğru oyundan kastım bir kere bizden çok daha mucadeleciler.. 2 de kaliteli ayak var bunlar ipi çekiyor..bjk bizim bu sezonki prime futbolumuzu oynayamaz zaten doğru oynuyorlar deme sebebim bu hadlerini biliyorlar oyuncu grubuna göre oynuyorlar.. bir de Josef var ki kafayı taşlara vuruyorum izledikçe.. öne geçtikleri an bu herif maçın yıldızı oluyor direk..
Hakem konusunda haklısın bilhassa rossier meloya luganoya emre'ye rahmet okutacak toleransa sahip ..

mücadele heriflerin ekmek teknesi zaten, onu yapmazlarsa şenol güneşli beşiktaş'tan kötü olurlar. ama mücadelenin bir tık üstü kasaplığı yapıp cezalandırılmadıkları için en iyi ihtimal 3. olmaları gereken yerde ipi önden çekiyorlar. josef de bizim pek yaraya merhem olmazdı bence, bizde şu ana kadar aynı oyunla 3 kez atılması ihtimalini geçtim, bizde oynarken önünde bitik atiba-9 ve 9.5'u nerdeyse aynı anda oynayabilen aboubakar olmadığı için fazla düz ve işlevsiz kalabilirdi. rosier'e bir şey demiyorum artık, herif geçtim kartı faul bile almıyor. ama kalkavan isimli şerefsiz ve türevlerinin eli biraz beşiktaş'ın üstünden çekilip ar sahibi 2-3 hakem maçlarına kanalize edilirse hatay deplasmanındaki gibi (ki orda da hakemle 1 puan almışlardı) foyaları kısa sürede ortaya çıkar diye düşünmekteyim.

Bir halt oynadıkları yok. Hakemler ve şans faktörüyle buraya kadar geldiler. Tsl de birazcık top oynayan takım alanyaspor. Onların da durumu malum. Bizim ligde maç kazanmak için iyi futbol oynaman gerekmiyor.

En iyi değil ama en istikrarlı diyebilirim şahsen çünkü BJK'nin ilk 4 maç hariç dağıldığı maç olmadı bizim çok oldu. Maksimuma bakarsak biz daha iyiyiz ama ortalamaya bakarsak Beşiktaş daha iyi.

10 kişi kaldıkları Konya maçını bile yendiler ama biz 10 kişi kalalım maç o an bitiyor skor, rakip önemsiz.

En büyük artıları yatayda ve dikeyde iyi ikili bulmuş olmaları. Dikeyde Rosier-Ghezzal yatayda Josef-Atiba ve Larin-Aboubakar hatta Welliton-Vida.

Biz de maalesef Marcao-Luyindama/Marcao hariç net ikili yok. Bu ligin bug'u ikililerdir. Mariano-Feghouli, Garry-Gomis, Selçuk-Melo, Novak-Nwakeame, Caicara-Visca vs. vs. liste uzar.

Ama her şeye rağmen BJK ile başbaşa kalırsak biz oluruz işin içinde FB olursa her şey olabilir biz çok çok büyük avatanjı teptik hoca sağolsun.

hayatında futbol oynamamış tipler hakem sindirmesinin oyun sürekliliğini ve psikolojiyi nasıl etkilediğinden bihaber oldukları için bunu göz ardı edip yalıyorlar sürekli.

rosier denilen herif en az 10 maç kaçırmalıydı şu ana dek o da en az.

bileğe basmaktan kırmızı kart sadece galatasaray'a özel herhalde, seri sonrası gören yok.
Bilege basmasakta kırmızı goruyoruz biz.
1-Basaksehir maçı verilen penaltı
2-Fener maçında verilmeyen 2 penaltı
3 Alanya maçında verilmeyen kırmızı ve penaltı
4-ankaragucu macindaki verilen kırmızı ve penaltı
5-kupa maçında bitigenin bizi nasıl elediği. Sadece ömer bayrama yapılana kırmızı verse yeterdi verilmedi

Az önce bjk maçının konusuna yazdım madem buraya da atayım;
Açık konuşmak gerekirse katılmıyorum. Psikolojik vs... her türlü çökmesi gereken takım camia f.bahçe denen mikrop kulüptür.

Her b.ku yediler bu sene hesap soran da olmadı. Maddi olarak en kötü durumda olan, limiti en düşük olan kulübün 25 tane transfer yapmasına göz yumuldu. TFF, MHK, Tahkim, PFDK, Siyaset, Medya her türlü desteği alenen aldılar. Kaç tane kırılma maçında hakemler ile ayakta tutuldular. Her fırsatta Galatasaray düşmanlığı yapıp dört koldan saldırıyorlar. Galatasaray'ın ve Fatih Terim'in düşmesi için ellerinden gelen her türlü ali cengiz oyununa başvuruyorlar.

Bjk ise haddini bilerek devam ediyor. Üç kuruşluk transferler ile çatır çatır top oynuyor adamlar. Fizik olarak ligin en iyi takımlarından biri bunlar. Biraz önce biten Gaziantep maçının 2. yarısını seyrettim. Son 10 dakikada 2-2 olabilirdi lakin 2-0'dan sonra 5-0 da olabilirdi. Galatasaray en son ne zaman böyle hızlı ve dikine bir şekilde pozitif futbol oynadı hatırlamıyorum. Herhalde geçen seneki 1-3'lük fb maçıdır. O maç dışında mıy mıy mıy da mıy mıy.... Yan pas, geri pas, kaleciye pas.... Biz rakip kaleye topu götürüne kadar rakip takım her birimi ile yerleşiyor zaten. Neymiş geride oyun kuruyormuşuz! Hadi oradan!

En nefret ettiğim 2. takımdır bjk lakin benim gördüğüm bu sene en iyi topu oynayan takım bjk. Fener kadar olmasa da hakem desteği alıyorlar mı evet. Lakin hiçbir kırılma maçında hakem tarafından kurtarılmadılar hatta fb maçını hakeme rağmen aldılar. Nefret ediyorum o buram buram tiner kokan bjkli romantizminden ama gerçek şu ki bizim oynadığımız futbol bjk'den iyi değil. Kadromuz bjk'den iyi mi? Tartışılır.

Fatih hoca da çıkmış la fontaine'den masallar anlatıyor. Hakem fenerasyon eyw tamam da ne oynuyoruz aga biz? Pas oyunu diyorlar. Neyin pas oyunu bu? Biz Barcelona mıyız Manchester City miyiz? Neyin pas oyunu aga? Saçma sapan bir futbol. Deli ediyorlar beni.

Evet bence de en iyi topu oynuyorlar.

mücadele heriflerin ekmek teknesi zaten, onu yapmazlarsa şenol güneşli beşiktaş'tan kötü olurlar. ama mücadelenin bir tık üstü kasaplığı yapıp cezalandırılmadıkları için en iyi ihtimal 3. olmaları gereken yerde ipi önden çekiyorlar. josef de bizim pek yaraya merhem olmazdı bence, bizde şu ana kadar aynı oyunla 3 kez atılması ihtimalini geçtim, bizde oynarken önünde bitik atiba-9 ve 9.5'u nerdeyse aynı anda oynayabilen aboubakar olmadığı için fazla düz ve işlevsiz kalabilirdi. rosier'e bir şey demiyorum artık, herif geçtim kartı faul bile almıyor. ama kalkavan isimli şerefsiz ve türevlerinin eli biraz beşiktaş'ın üstünden çekilip ar sahibi 2-3 hakem maçlarına kanalize edilirse hatay deplasmanındaki gibi (ki orda da hakemle 1 puan almışlardı) foyaları kısa sürede ortaya çıkar diye düşünmekteyim.

Bizim orta sahada rakibi sindirecek psikolojik üstünlük kuracak kimse yok maalesef josefi o yüzden isterdim .bjkdeki kadar kasaplık yapamasa da işimize yarardı ..bir de çoğu kişinin dediği kadar düz çapa bir adam değil en basit bize attığı gol çok klasti..

koyunun olmadığı yerde keçi abdurrahman çelebiymiş. fenere galatasaraya bakınca beşiktaşı seyretmeden bile beşiktaş daha iyi dedirtiyor bektaşinin şarap tadını test etmesi misali.
hani erenler hangi şarap iyi sen anlarsın diye iki testi şarap getirmişler bektaşi birini tatmış diğeri daha iyi deyince yahu içmeden nasıl anladın demişler. oda bundan kötü olmasına imkan yok cevabını vermiş.

Bizim orta sahada rakibi sindirecek psikolojik üstünlük kuracak kimse yok maalesef josefi o yüzden isterdim .bjkdeki kadar kasaplık yapamasa da işimize yarardı ..bir de çoğu kişinin dediği kadar düz çapa bir adam değil en basit bize attığı gol çok klasti..
Fatih hocaya sormak lazım Josef De Souza bize gelmek istiyor olmasına rağmen bu orta sahasızlıkta neden almadık? Fatih hoca keşke şunun cevabını bir verebilse.

Üst Alt