# Engin Baytar - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Engin Baytar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Engin Baytar

Engin Baytar falan yazılmış Arda gitti Arda avrupadan yıldız gelsin kaptanın yerini öyle Volkan la Engin le Olcan la dolduramazsınız ...

Asistlerine bakman yeterli olacak bu tezini çürütmen adına. Boş kale yerine pas verdiği de vardır şut çektiğide. Bu oyuncunun tercihidir. Bizim takımda çalım atma kapasitesi olan 3 adam say bana lütfen ? Kanat oyuncusu, forvet oyuncusu çalım atacak 2 kere 2 dört. Sırf b.k atmak için "çalım atıyor o yüzden iyi". Keita ne yapıyor ? Cr7 ? Messi ? Bu adamların çalım özelliği olmasa hepsi 6-8 numara olurdu.

Ne diyimki sana.Messi calım attıgı icin degil.Calımdan sonra skor urettigi icin aynen cr7de bu adamları nasıl buraya yazarsınOnları konuşmak bile hata.Mesela keita adam 11 kişiyi ustuste gecebilir.Ama nolcak skor uretmedigi surece hiçbir onemi yok.Zaten lyon tarihinin en pahalı transferlerinden birini yaptıktan sonra kariyeri direk dususe gecti. Hala anlamıosunuz dimi calım calım hiçbirsey olmuyor.Keşke gelse bu adamda sac baş yolsak.Şunu kafanızdan silin iyi calım atan oyuncu iyi oyuncu olmuyor.Calım atmak artık halı sahada gecerli.Engin tam boyle bir oyuncu. Ayrıca haklısın takımda calıma atan oyuncu pek yok alınması lazım.Ama bu engin gibi tam ama tam bir anadolu futbolcusu olmamalı.Futbolu bilen bir adam olmalı.Nezaman calım atılır nezaman pas verilir ve şut atılır.

Ne diyimki sana.Messi calım attıgı icin degil.Calımdan sonra skor urettigi icin aynen cr7de bu adamları nasıl buraya yazarsınOnları konuşmak bile hata.Mesela keita adam 11 kişiyi ustuste gecebilir.Ama nolcak skor uretmedigi surece hiçbir onemi yok.Zaten lyon tarihinin en pahalı transferlerinden birini yaptıktan sonra kariyeri direk dususe gecti. Hala anlamıosunuz dimi calım calım hiçbirsey olmuyor.Keşke gelse bu adamda sac baş yolsak.Şunu kafanızdan silin iyi calım atan oyuncu iyi oyuncu olmuyor.Calım atmak artık halı sahada gecerli.Engin tam boyle bir oyuncu. Ayrıca haklısın takımda calıma atan oyuncu pek yok alınması lazım.Ama bu engin gibi tam ama tam bir anadolu futbolcusu olmamalı.Futbolu bilen bir adam olmalı.Nezaman calım atılır nezaman pas verilir ve şut atılır.

Asıl ben sana ne diyim. Olayı "çalım" ile yorumlarsan anlarsın beni. Biliyordum böyle bir cevap geleceğini yanıltmadın. Kanat oyuncusu o bölgede çalım atabilen, adam eksilten ve dikine oynayabilen bir futbolcu tipidir. Keita buna en iyi örnek. Engin çalım konusunda Arda'dan daha iyidir. Oyunu yavaşlatan yapısıda yoktur. Ortasaha özelliği de vardır. Disiplin sorunu mevcuttur. Ama sen "çalım atttığı için seviliyor" dersen adama gülerler. Yahu kanat oyuncusu diyoruz ! Defansif ortasaha değil.

Bizim takımda adam eksiltebilen 3 isim ver diyorum sana. Fener o bölgede Stoch-Dia deniyor çok mu pas sevdalısı adamlar bunlar. Şut yetenekleri bile kısıtlı. Mesele ne ? Adam eksiltme ve sürat.

İyi futbolcu ama kafada sorun var! Gelirse Fatih Terim olduğu için burada adam olur mu bilemem! Ama yerli alacaksak çok fazla da alternatif yok.Gurbetçi alsak daha iyi olabilir aslında.

Bu futbolcunun sorununu bilen var mı ? Şenol Güneş bile çare bulamadıysa artık.. Kafasını düzeltebilse o yeteneğiyle çok iyi işler yapar. Kazım'ın sorunu Fenerbahçe'ydi bence Engin'in de başka takım havasına ihtiyacı olabilir. Neden olmasın ? :)

Ligin en sevimsiz futbolcusu olması bir yana oyun içinde de çoğu defa yanlış tercihlerle diğer futbolcuları geren bir yapısı var...Onca maçını izledim,ne orta saha ne de açık için yeterli buldum...28 yaşına kadar olamamışda Fatih Terim mi adam edecek?...Kalli nin kadro dışı bıraktığı Sabri için sarfettiği ''Onun sorunlarıyla uğraşmak diğer futbolculara haksızlık olur'' sözü tam da Engin için söylenmiş sanki...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt