EPL 16/17 H:24 | Chelsea 3-1 Arsenal | MS | 4 Şubat - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

EPL 16/17 H:24 | Chelsea 3-1 Arsenal | MS | 4 Şubat

Sabit dursa dirsek etkisi olmazdı sabit değil kolu.

Biraz açık kolları zıpladığı için tabi ama 40-50 derece falan açmış (kol/gövde). Bu durumda "kol doğal pozisyonunda değil" denemeyebilir herhalde. Kollar yapışık zıplaması acayip olurdu. Ama böyle bi durumda karar ne olur bilemiyorum. Kol yapışık değilken direk faul veriliyorsa gol geçersiz olmalı.

fol olabilir ben basta vurduktan sonra kolu gomdu diye gormustum meger vurmadan indirip vurmus
kolun acikliginda sikinti yok bence de mizansen olarak top tam bellerinin kafasina inecekken kol gelmis oyle vurabilmis . Neyse

Biraz açık kolları zıpladığı için tabi ama 40-50 derece falan açmış (kol/gövde). Bu durumda "kol doğal pozisyonunda değil" denemeyebilir herhalde. Kollar yapışık zıplaması acayip olurdu. Ama böyle bi durumda karar ne olur bilemiyorum. Kol yapışık değilken direk faul veriliyorsa gol geçersiz olmalı.
Kasıt yok tabi de adamın dirseği direk herife doğru gidiyor ortada dengesiz bir hareket var savunan adamın da boyu kısa napsın. Savunan adam zıplarken Marcos gelirken yüzüne dirsek gelseydi faul olur muydu olurdu. O mantıkla bunda da olması lazım.

Tekrarini izledim. Ben olsam foul vermem. Ikiside ayni hareketi yapiyor ama Alonso daha iyi sicradigi icin ve Bellerin fazla yukselemedigi icin talihsiz bir pozisyon olmus.

Verstuurd vanaf mijn SM-G925F met Tapatalk

Tekrarini izledim. Ben olsam foul vermem. Ikiside ayni hareketi yapiyor ama Alonso daha iyi sicradigi icin ve Bellerin fazla yukselemedigi icin talihsiz bir pozisyon olmus.

talihsiz değil

top bellerinin alanında

alonso adamı bozup kafayı çakıyor

dirseği adamın yüzüne vuruyorsan konu kapanmıştır

Yahu biri yerinde zıplıyor diğeri ebesinin şeyinden geliyor pozisyon avantajı sağlamak için.

Orada uzun bir adam olsa zıpladığında da Marcos gelişine dirsek yese penaltı olacaktı ortada farklı bir durum yok. O dirsekle pozisyon avantajı sağlıyor kendisine.

Yahu biri yerinde zıplıyor diğeri ebesinin şeyinden geliyor pozisyon avantajı sağlamak için.

Orada uzun bir adam olsa zıpladığında da Marcos gelişine dirsek yese penaltı olacaktı ortada farklı bir durum yok. O dirsekle pozisyon avantajı sağlıyor kendisine.
Yoruma acik bana gore. Alonso orada dirsegi ile avantaj sagladi diyebilirmiyiz? Evet. Ama sicrarken dogal bir ziplama mi dersen bana gore dogal. Yani o pozisyonda kim gol atmak istese oyle ucardi anca.

Üst Alt