Erkek Basketbol Takımı Transfer Haberleri - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Erkek Basketbol Takımı Transfer Haberleri

Cahilliğime verin ama Huertas gördüğüm kadarıyla öyle aman aman sayı yükünü çeken, üçlük atan biri değil. Diğer elemanların da kaliteli olduğu bir takımda yani takım oyununda iş yapan, yıldızlaşan biri. Bize uyar mı ki acaba???

Uyar. Takimi yönlendiren bir oyuncu lazim. 3'lügü müthiş olmasada iyidir. Sorun o bizi tercih eder mi?:D

Huertas konusunda bazı arkadaşların çekincelerine karşılık yazıyorum;

Huertas EL şampiyonluğunu hedefleyen her takım da 1. guard olarak oynayabilecek bir oyuncu,
Huertas Avrupa basketbolunda açık ara top kontrolü en iyi guard,
Huertas dış şutu 1. sınıf olamasa da takım ne zaman ihtiyaç duyarsa sayı atabilecek bir oyuncu,
Huertas çok iyi bir savunmacı, kayarak savunmayı en iyi yapanlardan,
Huertas en iyi saha görüşü olan guardlardan, bu konuda Arroyo'ya en yakın isim,
Huertas post bölgesi ve civarında tek ayak üzerinden bazen geri kaçarak durdurulması çok zor kendine has şutu var,
Huertas son saniyelerin adamı, son saniye şut sokmada en iyilerden ve maç sonlarını yüksek yüzdeyle iyi oynar,
Huertas eğer bir Eurocup takımına transfer oluyorsa, o yılın en iyi transferidir benim gözümde çünkü bu seviyenin üzerinde.

Arroyo'ya herkes hayrandı, Huertas'a da aynısı olur, Arroyo'dan artıları savunması daha iyi, enerjisi yüksek, fiziksel hiçbir mücadeleden kaçmaz geri adım atmaz, oyun görüşü ve takımı yönlendirme %55 Arroyo - %45 Huertas diyebilirim tabi sadece hücum olarak ama Arroyo zaten Avrupa'nın en özel oyuncularından, Arroyo'nun tabi ki şutu daha iyi, Arroyo enerjisi ve zaafları nedeniyle 20 dk civarının oyuncusu buda onu rotasyonlu büyük takımda etkili kılıyor, Huertas ise 30-35 rahat oynayan ve oynadıkça daha etkili olan küçük bütçeli takımların tam aradığı guard, buda onu bizim için ideal ötesi yapıyor ama ben hala inanmıyorum, gelsin parkeye çıksın inanalım.

Çok net Huertas gelirse Eurocup ve Şampiyonlukta iddialı oluruz hatta bir adım öteye geçiyorum, finalleri kesin oynarız, şampiyonluk%50 olur.

HUERTAS - Şafak
Sinan - Emir - Göksenin
Schilb - Micov
Green - izzet - Ege
Lasme - Semih

İzzetin vereceğe katkıya göre 4-5 oynayan bir oyuncu alınabilir, hatta Lasme 4'te kullanılıp Sofo'da 10 dakikalık rotasyonda düşünülebilir. Bu kadro bu bütçelerle oluşturulursa fark yaratır, Ataman'ın ilk sezonu havasında mükemmel bir sezon bizi bekler, tabi sakatlıklar yakamıza yapışmazsa !

Şuan ki bulunduğumuz seviye için Huertas 'dan iyi bir oyun kurucu imkansız zaten.

Lasme hamlesi de çok iyi oldu hem 4 hem 5 oynayabiliyor olması savunmayı yükseltmemiz gerektiğinde işimizi kolaylaştıracaktır.

Onunda partneri önemli.. Semihe ben hiç güvenmiyorum şahsen

Huertas'ın savunamsı kendi grubunda en iyilerden, yani Arroyo-Spanoulis-Teodosic-Dixon vs. grubundan, siz gidip fizikli atlet guardlarla aynı pencereden bakarsanız o zaman IQ'sü yüksek guard alma ihtimalimiz çok düşük. Huertas taraftarla birlikte ön alan tam saha pres konusunda da öncülerdendir, tabi hangi pencereden bakıldığına bağlı, örnek Arroyo gibi Avrupa'nın belkide en özel guardına göre çok iyi savunmacı ama yine bizden örnek vereyim Gordon'lar gibi fiziksel ve atletizm olarak üst düzey ama basketbol IQ'sü ve oyun görüşü sınırlı olan oyunculara göre tabi ki geride.

Huertas gelirse müthis olur. Lasme´nin yanina da Sofoklis ayisini ekledik mi tamamdir. Güc ve kalite olarak da dengeleriz yine durumu

yalnız rakiplerin de uzun rotasyonu fena oldu.

caleb-ege-izzet
lasme-x

derrick-saric
dunston-tyus-(krstic)

antic-barış
udoh-vesely-semih

Üst Alt