Ersin Düzen Sonunda Patladı: "İspatla, bir daha ekranlar benim yüzümü görmeyecek!" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ersin Düzen Sonunda Patladı: "İspatla, bir daha ekranlar benim yüzümü görmeyecek!"

TRT Spor: "Ersin Düzen'e 27 bin 500 TL hizmet bedeli ödenmektedir. Ersin Düzen'e, belirtilen bu ücretin dışında başka bir ödeme yapılmamaktadır."

trt’de spor programı yapan ersin düzen’in kit komisyonunda gündeme gelen ve benim de oradan yola çıkarak dillendirdiğim geliri ile ilgili olarak dönemin trt üst yönetiminden adının açıklanmasını istemeyen biri aradı ve bilgi verdi.

“fatih bey, ersin düzen’in tff’den kaç lira maaş aldığını bilemem ama trt’de yapmakta olduğu program için 2017 yılında ayda 400 bin tl+kdv aldığı doğru bir bilgidir.

kendisi ile yapılan anlaşma böyleydi.

ancak bu düzen’in maaşı değil program için bir ayda ödediğimiz para idi. buna diğer katılımcıların aldığı telifler ve programın hazırlanmasında yapılan harcamalar dahildir. ersin düzen fatura karşılığı bu parayı bizden alırdı. teknik altyapıyı yani kamera, varsa montaj falan gibi işler trt imkanları ile biz sağlardık.”

bunun üzerine sordum.

“peki katılımcılara ve teknik ekibe ne verirdi”

aldığım yanıt şu oldu:

“biz onları bilemeyiz. bizim anlaşmamız aylıktı. ayda bazen 4 bazen 5 program olurdu. kaç program olursa olsun biz 400 bin tl artı kdv sabit ücret vereceğimiz hususunda anlaşmıştık zaten. program başı 100 bin tl’yi program arkadaşlarına nasıl bölüştürürdü bilmeyiz. ancak konu tbmm’de gündeme gelince kendisinden trt yönetimi olarak detay döküm istemiştik. galiba şahsına aldığı para aylık 140 bin tl idi. ancak açık söyleyeyim bu bizi ilgilendiren bir şey değildi. biz program için ayda 400 bin tl artı kdv ödüyorduk. tüm bu bilgiler trt muhasebe kayıtlarında zaten mevcuttur.”

değerli okurlar.

özel sektörde, kimin ne para kazandığı beni hiç ilgilendirmez.

ama kamu televizyonunda vatandaşın vergileri ile kime ne ödendiği herkesi ilgilendirir.

ingiltere’de gary lineker’ın bbc’den aldığı ücret de çok tartışıldı mesela.

üstelik lineker’in ingiliz futbol federasyonu’nda danışmanlık görevi de yoktu.

fatih altaylı/habertürk

Bizene yaw milletin maasindan bu konular gercekten cok rahatsiz edici seyler

Ben maasimin televizyon kanallarinda konusulmasini istemem benim maasim baskasini hic ilgilendirmez,hele bi milletvekilini hic ilgilendirmez cunku kendisi zaten bedavaya yasiyor

Yorumcularin hepsi kafayi yedi ridodan sonra bu da siyirdi

ONEPLUS A5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aylık bedel doğru ama paranın tamamını ersin almıyor yanındakilere falan dağıtıyor en az eline 200 kalıyordur

programı yapan prodüksiyon şirketi de kendisine ait. trt yetkilisinin söylediğine göre aylık 140 bin tl programın sunucusu diye kendine alıyormuş. daha absürt olanı TFF Başkanını danışmanı olarak da TFF den aylık 100 bin tl alması!! TFF başkanı buna ne danışıyor ki acaba?

Program başına 20 bin alsa ayda 3 programdan zaten aylık 240 bin yapar. Rakamlar dogru olabilir

Siz esas mügeye esraya zuhala falan bakın. Bunların program başına aldıkları en kötü 80-100 bin arası

Neyini anlamadiniz

Adama butce veriyorlar o paradan diger yorumculara yani tuncay Tumer ayhan ve ali gultiken’e pay düsüyor paylasiliyor

Aylik geliri 400 bin olsa hic tepki bile göstermezdi iftira atildigi icin tepki gösterdi insanlik hali

ya şu adamın aldığı parayı savunacak kadar ne yaşadınız?? ayda 27.500 nedir? Milyonlarca kişinin işten çıkarıldığı dönemde adama %10 zam yapılmış birde.

Özel kanal olsa zerre umursamam ama devlet kanalında çalışan herkesin parası benim-bizim paramız. Bu kadar mı koptunuz gerçeklerden.

Yok dizi oyuncusu şunu alıyormuş, yok futbolcu şu kadar alıyormuş diye savunmak akla ziyan.

Yetmiyor birde tff'den danışman maaşı alıyor. O da yetmiyor belediyelerin sunuculuk işlerini de yapıyor bazen. Ne özelliği var bu zatın?

İlginç bir tartışma ve bence herkes haklı.

Bu adamın maaşının yada programının yüksek olduğunu söyleyebilmek için , piyasadaki benzer diğer program yapımcı ve programlarında aldığı ücreti bilmek gerekir, mesela FAtih Altaylı ve Rıdvan ne kadar kazanıyor program veya aylık / yıllık bazda.

Diğer kesimde haklı, askeri ücretin yerlerde olduğu vergilerden sağlanan gelirler bu tip programlar için mi harcanmalı ? , ben hiç bir spor programını izlemiyorum. Fenerin puan kaybettiği ve Bizim puan kazandığımız maç sonrası Rıdvan hariç , gerçekten eğlenceli oluyor.

Fakat yanlış olan ülkedeki gelir dağılımındaki adaletsizliğin, magazinsel olarak gündeme gelmesidir.
Bence ülkemizde futbolculara verilen ücretlerde çok yüksek, bence tavan ücret maksimum 2 milyon Euro olmalıdır. Bu kadar harcanan paraya ve klüplerimizin avrupada , milli takımımızın finallerdeki hali net başarızlıktır, kaynakların verimsiz kullanılmasıdır.

Şimdi hesaplama şöyle.. TRT tarafından Stadyum programı için program başına 34.370 TL'lik bir ödeme var. Haftada da 3 gün program var. Ayda kabaca 12 program ediyor. Programda Ersin ve 3 adet yorumcu var. 34.370 x 12 = 412.440 TL ediyor. Ancak bu paranın nasıl paylaşıldığına dair bir bilgi yok. Paylaştırma işini Ersin yapıyor. Bu para sadece bu 4 kişiye mi gidiyor, yoksa arka tarafta çalışan kameraman, ışıkçı, yönetmen vs.'de burdan pay alıyor mu soru işareti.. Ama arka tarafta çalışanlar muhtemelen TRT'nin kendi çalışanları. Onların bu rakamdan pay almadığını düşünüyorum. Zira para bölündükçe düşer ve bu topçu eskileri o kadar düşük paraya gelmez. Birde "Ortak Yapım" olarak belirtilen bir durum var. Bu da Ersin'in kendisine ait bir şirket aracılığı ile bu iş için TRT ile ortak olduğu anlamına geliyor. Yani stüdyo ve eleman TRT'den, sunuculuk ve konukları ayarlama Ersin'den.

TRT ayrıca bu iş için Ersin'e 27.500 TL hizmet bedeli ödediğini açıklamış. Bu para aylık mı yoksa program başına mı bunu anlamadım. Program başınaysa zaten ayda 330.000 TL yapıyor. Ayrıca program başına 34.370 TL'den gelen pay var. Eğer hesaplama böyleyse her koşulda aylık 400.000 TL'yi buluyor hatta geçiyor.

En iyi senaryoda dahi, TRT sadece aylık 27.500 hizmet bedeli ödeyip, ayrıca 412.440 TL yorumcularla birlikte eşit dağılsa dahi aylık kazanç yaklaşık 130.000 TL'ye denk gelir. Ki bu bile korkunç bir rakam.

SM-G970F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt