Eski Türk Dizileri (Nostalji) - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Eski Türk Dizileri (Nostalji)

TRT 1’de sabahları Ferhunde Hanım ve Kızları diye bir dizi yayınlanıyor. Çok çok eskidir. Her gün yayınlanır, 20 dk. lik bir diziydi. Şimdi üç dört bölüm yayınlıyorlar.

Haftaiçinde kahvaltımı yaparken seyrettim. Dizi BBG gibi. İnsanların evini izliyoruz sanki. O kadar doğal o kadar sıradan ki... Evler o dönem bizlerin evi gibi. Hikayeler sıradan senin benim evimizde yaşadığımız şeyler. Çatışma yok, gerilim yok, abartı yok, makyaj yok, kostüm yok. Kendini izletiyor.

Bu arada oyuncuların hepsi tiyatrocu. Hepsi Ankara devlet tiyatrosu oyuncusuydu. Konservatuar oyuncusu.
ben bu diziyi star tv veya kanal 6 dan hatırlıyorum sanki. psikopat derecede geniş bi kadrosu vardı. birde sadece ferhunde hanımlar diye geçiyordu galiba

ben bu diziyi star tv veya kanal 6 dan hatırlıyorum sanki. psikopat derecede geniş bi kadrosu vardı. birde sadece ferhunde hanımlar diye geçiyordu galiba

TRT’de Ferhunde Hanım ve Kızları olarak başladı sonra star tv ye geçti. Orada Ferhunde Hanımlar diye devam etti. Dahası bu dizi bittikten sonra aynı konseptte yeni karakterlerle Bizim Evin Halleri başladı. Ferhunde Hanım ve kızları dizisinden de sadece iki karakter bu diziye transfer oldu. Diğerleri başka dizilere geçip popüler oldu. En bilineni Bayhan Saran Kurtlar Vadisi, Tamer Karadağlı Çocuklar Duymasın

Son olarak Ayşenil Şamlıoğlu Jet Sosyete... Buna ayrı bir paragraf açmak gerekirdi :asd:

Nikah günü Ela'yı terk eden Levent... Seni de unutmadık!!!

640xauto.jpg

Üst Alt